Vládce temnot

• USA Prince of Darkness (více)

Kněz Loomis objeví ve sklepě opuštěného kostela v Los Angeles nádobu obsahující podivnou zelenou kapalinu. Profesor Birack, přizvaný k objasnění této záhady, zjistí, že tekutina je esencí samotného Satana, který se připravuje na ovládnutí celého světa. (oficiální text distributora)

MFZB

Po tých všetkých kravinách, čo som za poslednú dobu videl som sa rozhodol vsadiť na istotu v podobe nejakého Carpenterovho filmu a práve Vládca temnôt bol vhodný kandidát. Už dávnejšie som chcel tento film vidieť, ale nejak nebolo kedy a teraz som si ho mohol konečne vychutnať. Na Carpenterových filmoch mám strašne rád hlavne hudbu a postupom času vytvarajúcu sa hustú atmosféru, čo platí aj v prípade tohto jeho počinu. Spočiatku som mal trocha chaos v tom, že o čo ide, ale potom mi to rýchlo došlo. Nie som zase nejakým extra fandom tých satanistických hororov, ale sem-tam padne dobre si pozrieť nejaký takýto kúsok. A ďalším obrovským plusom sú ľakačky, ktoré nemali chyby. Pre mňa osobne nie až tak zaujímavý filmík, ale každopádne veľmi kvalitný a to hlavne po filmárskej stránke, teda možno aj po tej obsahovej, ale ako som už spomínal, táto tematika neni nič pre mňa...70% ()

Scenixia

Na tento horor jsem se těšila. Očekávala jsem vtip a perfektní provedení masek, jak tomu tak v hororech z těchto let bývá. Ale zklamání veliké a nezachránil to ani rozcuchaný Alice Cooper, který byl pro mě velkým lákadlem. Až na pár světlých chvilek byl film propadák .. škoda, potenciál to mělo. ()

sibskyn

Tohle je jeden z nejlepších hororů vůbec. Má totální mrazící atmosféru, s které stříká strach. U tohohle film jsme se doopravdy bál. Konec je naprosto vyšperkovaný, jak gorem, tak atmosférou i lekačkou. Takže na tenhle film připíjím sklenicí toho vynikajícího zeleného hnusu z ďábla. Na tebe táto satane! ()

Sunwheel

Ako v každom filme z "apokalyptickej trojky" aj tu maestrov rukopis graduje a nechá vás v napätí od prvej scény po koniec príbehu. Výnimočnosť tohto hororu tkvie najmä v tom, že sa vyhýba každému "satanskému" klišé v hororoch. ()

Kontryhelka

Jeden z nejlepších hororů,co jsem kdy viděla. Carpentera mám moc ráda,, miluju všechny jeho filmy. Plíživé zlo a děs, starý klášter, démonický Alice Cooper, Satan v kapalné podobě, podmanivá hudba. Zlo číhající na nevinné vědce ze všech stran, super lekačky.Nikdy nevíš, kdo se kde objeví, aby ti zakroutil krkem. Na tenhle horor jsme se ségrou šly asi před více než 20 lety do kina a vzpomínám na něj porád v dobrém. 80-tky mají svoje kouzlo a dnešní rádoby horory s digitálními efekty tomu nesahají ani po palec u nohy. ()

Unrealik

Pobavil mě pokus o prokopání zdi. Lehce do ní začnou tlouct, zeď se naprosto snadno rozpadá, ale vzápětí hlásí uvězněnému, že jim prokopání bude trvat několik hodin.:) Sám uvězněný nevyvíjí žádnou aktivitu. Až když mu začne jít o život, najednou začne zeď, opět velmi jednoduše, ničit. ()

chaosteory

Zdaleka ne taková pecka jako Helloween nebo Věc, spíše mi to připomínalo Mlhu a i ta byla o stupeň výš. Horro má být horror, jenže tohle místy připomíná debatní kroužek na téma zlo mezi námi. Prostě se tu moc mluví, děj se rozbíhá za velkého vrzání a teorie, které tu jsou použity mě posílaly do kolen.Ovšem v kontrastu se vším mizerným je poslední třetina filmu. Děj najednou exploduje na jiný level a film má "koule", které postrádal. Skvělým dojmem zní i hudba, i když laciná a prvoplánová, alespoň drží nudné chvíle v solidní atmosféře. ()

Lihusiatko

Ja som mala celú dobu chuť tú bloncku prefackať ale inak akože okúzľújúca slečna v skutku sladká ako cukríček, neškodná ako Satan....Carpenterov najslabší horor, prvoplánový, očakávateľný... ()

ice.tea

Na tomhle filmu jsem byla v roce 1991 nebo 92 za peníze z praxe a vytáhla jsem na něj celou rodinu. Přiznám se,že tehdy mi tenhle film nic moc neřekl,ani jsem ho snad nepochopila a v paměti mi utkvěla jen ta hnusná zelená slizká kapalina a chlápek,co pod oknem volal helou,helou,jen nevím,proč mě paměť ošálila a měla jsem si myslet,že to měl být Alice Cooper.No to je fuk.Dnes na Vládce temnot shlížím jinak,hlavně proto,že jsem starší. ()

montel

Ve sklepeních opuštěného kostela objeví jeden kněz podivnou zelenou hmotu uzavřenou v neznámé nádobě. Ke zkoumání si zde na víkend pozve uznávaného profesora, který sebou také vezme skupinu svých žáků, kterým toto zkoumání v rámci výuky může pomoci k vysokoškolskému titulu. Podivná hmota však začne postupem času všechny ovládat a tak začíná boj o holý život....80. klasika, které nechybí atmosféra ani zajímavý a jednoduchý příběh. Bohužel tomu ale chybí napětí a ani gore není moc vychytané. Až takový kult bych v tomto snímku neviděl. Carpenter si nedokáže držet vysokou laťku svých předchozích filmů. Rozjezd dobrý, zbytek už celkem nudný. 45% ()

Pythonator

Znepokojující Carpenterova hudba je největší předností tohoto divného hororu. Řekl bych, že je dost podprůměrný a málo děsivý, ale to už je problém starších filmů, že je člověk rád nadhodnocuje jako klasiku. ()

FrankMarx

Nemůžu si pomoct, ale prostě mi to přišlo neuvěřitelně trapné. Atmosféra je poměrně dobráí, hudba - také na dostačující úrovni. Ale herci jsou (až na pár vyjímek - Donald Pleasance) na zabití. Postavy neuvěřitelně pitomé. Nemůžu uvěřit, že je to od stejného autora věcí jako The Thing, či In the mouth of madness. ()