Vládce temnot

• USA Prince of Darkness (více)

Kněz Loomis objeví ve sklepě opuštěného kostela v Los Angeles nádobu obsahující podivnou zelenou kapalinu. Profesor Birack, přizvaný k objasnění této záhady, zjistí, že tekutina je esencí samotného Satana, který se připravuje na ovládnutí celého světa. (oficiální text distributora)

P3RS3CUToR

Moc hezké. Hudbou sem si zavzpomínal na The thing. Atmosféra hororu, čekal jsem, že bude postupně houstnout a houstnout a ona pro změnu byla pořád hustá. Čekal jsem, že se dá dříve do hromady přeživší skupinka, až sem se bál vůbec o její vznik. Čekal jsem špatný konec a málem mě film překvapil. Pěkný horůrek. ()

Marčus

Začátek filmu nic moc, člověk by od toho skoro odešel, ale pozor na rychlý obrat k akci. Máme tu co do činění s pěkně zapeklitým kostelem, kde se formuje neznámé zelené cosi v obří lahvi. Tým borců všelikých VŠ profesí se po pár telekinetických akcičkách „zelené“ dostane do velkých problémů. Zhruba polovina týmu přejde do stavu zombíků, kteří čile kooperují s cílem přesunout knížete temnot ze záhrobí do reality. Konec skoro dobrý, vše skoro dobré. Před sledováním doporučuji nastudovat problematiku tachyonu. 70 % ()

SuperKarel

Pro mě velký hororový zážitek, tento starší film mě svou atmosférou uchvátil. Taky musím pochválit skvělý hudební motiv. ()

jeden_vlk

Výtečný horror, kde každá scéna má svůj důvod. Pozoruhodná hudba dokresluje hutnou atmosféru tísnivého očekávání. Hlas "broučího muže" a jeho následný rozpad, ruka, která je přitahována skrz zrcadlo, voda, kapající na strop - to jsou obrazy, na které se nezapomíná. Téměř 100% ()

tombass

Plusové body bych přidělil velice působivé hudbě doprovázející celý film. Scénář také vynikající. Hustá atmosféra a zas až tak nepříliš satanský podtext. Horší už je to ovšem s hereckými výkony. Docela se mi ale líbil svým vzezřením A. Cooper...konec dobrý, všechno dobré ()

pupidup

pro mne naprosto směšná blbost, očekávala jsem více od mého oblíbeného režiséra. Musím přiznat, že párkrát jsem se ale lekla...:o) Za to ty hvězdičky... ()

Pattrick

No, moc napnutý jsem nebyl a bylo mi celkem jedno jak to dopadne, protože jsem neměl k žádné postavě vůbec vztah. Co se povedlo byla už od začátku hudba, jenže to je strašně málo. ()

belinda1

Nemám naprosto v úmyslu kazit tady nějak průměr hodnocení filmu. Osobně v kategorii horrorů je to moje number one. Známkování na imdb a místy koneckonců i zde sice vypovídá o něčem jiném, ale to není podstatné. Carpenter zde rozehrává temnou hru o přežití v šíleném světě a špatný konec také v oněch dobách nebyl zrovna pravidlem. Triky jsou na svou dobu na velmi dobré úrovni, herecké výkony přesvědčivé a hudba... To snad ani nemá cenu hodnotit. Špičkový horror, který by měl ke svému základnímu vzdělání shlédnout každý pravověrný fanda. ()

baronGrga

Nedokáži pochopit, že Prince of Darkness vzešlo ze stejné dílny jako mistrovský Halloween. Film působí dojmem, že úkol zněl přibližně následovně: 1. splácat z ničeho jakousi teorii, 2. podpořit pár nevysvětlenými premisami, 3. přihodit bandu zlých (proč proboha??) bezdomovců v čele s Alice Cooper, a celé to prošpikovat příšerným scénářem. 35% ()

goodridge

Este aj dneska je to film ktory ma potencial a miestami je fakt strasidelny. boli sceny ked mi po chrbte behala husia koza. Slusne 3hviezdicky ()

JARDAHONDA

Co se skrývá za podezřele vyhlížející temně zelenou tekutinou, na kterou narazil kněz Loomis při prohledávání sklepení pod jedním z mnoha tajemných klášterů v Los Angeles? Skutečně se jedná o tajemnou esenci přímo ze samotného satana? K čemu má v takovém případě sloužit? Podaří se profesorovi Birackovi zabránit ovládnutí světa? To se může divák přesvědčit v tomto poutavém snímku, který jednoznačně dominuje geniální hudbou, podařeným scénářem a strhující atmosférou. Kult satana ožívá v dnes již klasickém důkazu geniálních hororových schopností legendárního Johna Carpentera. ()

Berserkr

Naprosto dokonalá hudba, nepřehnané a nevyhrocené vizuální efekty dotváří asi jedno z nejlepších děl Carpentera. Beru to jako hororovou klasiku, kterou musí shlédnout každý poctivý fanoušek tohoto žánru. ()

DBajer007

Vyborny horor-dobra atmosfera a ten konec mi neda spat jeste dnes,naposledy mne konec filmu takhle dostal pri Planete opic.Carpenter se vyznamenal. ()

andy60

Pokud se u hororu usmíváte nad naivitou scénáře a marnou snahou režiséra vás zastrašit, asi něco není v pořádku. ()

ERINYUS

Milujem horory, uplne najviac tie so satanskou tematikou. Je ich pomerne malo, aspon takych ktore stoja za zmienku. Od tohto som mal asi prilisne ocakavania. Alebo... Ono, viac nez polovicu filmu sa aj plnili.Nechcem prezradzat, tak len zovseobecnene poviem, ze je tam vela skvelych zaberov (na toho holuba nezabudnem nikdy), jednoducha no tym viac demonickejsia hudba, poctivo a ucinne budovana atmosfera, pomalsie tempo ktore to ale vsetko este umocnuje. No potom sa mi to zacalo rucat pribudajucimi minutami, s ktorymi bohuzial pribudali aj nevysvetlitelne chyby, hlupe spravanie sa postav, par az smiesnych scen, miestami absencia emocii...rozporuplnejsie pocity som uz davno nemal. Urcite si to pozriem znova a mozno sa moj pohlad zmeni. Mozno nie. ()

jericho001

Skvele natoceny horor super mraziva hudba zajimave herecke vykony i Alice Cooper se nam tu ukaze a posledni pulhodina je opravdu mraziva a napinava.jen je skoda ze je moc nedoceneny. ()

Dalajlada

Moc jsem na tento film těšil a možná i proto mě tak zklamal. Po The Thing a Halloween mi přišlo, že film nemá žádnou atmosféru. Všechen děj se prostě tak nějak vlekl a nedával moc smysl. Hudba k tomu moc neseděla a nepomáhala budovat atmosféru. Tajemno, které jsem očekával se nedostavilo. Škoda. Je nutné podotknout, že ve své době musel mít tenhle film obrovský úspěch. V dnešní už však nepůsobí. ()