Reklama

Reklama

Krakenteena Ruby

  • USA Ruby Gillman, Teenage Kraken (více)
Trailer 11

Obsahy(1)

Ruby Gillmanová žije se svou bláznivou rodinou v poklidném přímořském městečku a stejně jako jiní teenageři má pocit, že nikam nezapadá. Do jisté míry za to může modrá barva její pleti, což rodiče chabě obhajují tím, že jejich rodina pochází z Kanady. U Gillmanů platí jedno zásadní pravidlo – nepřibližovat se k slané vodě. Jenže když vaše životní láska spadne vaší nešikovností do mořských vln a nevynořuje se, skočit pro ni prostě musíte. Ve chvíli, kdy se Ruby ocitne pod hladinou, uvědomí si, že se s ní něco děje – zvětšuje se, rostou jí chapadla, začíná se čím dál víc podobat mořské obludě. Než to stačí vstřebat, narazí na jinou mořskou obludu, díky níž se dozví, že patří do starobylé generace krakenů, ochránců moří a oceánů, tedy velmi pozitivních jedinců. Překvapení? Pokud byste chtěli vědět, kdo může za to, že mají krakeni špatnou pověst, jsou to jejich zarytí nepřátelé, mořské panny. Jedna taková se na tajňačku vetřela na Rubyinu střední školu a začala jí ze života dělat peklo, protože jako jediná ví, jaký potenciál se v Ruby skrývá, když se dostane do kontaktu s mořskou vodou. Dvě do krve rozhádané puberťačky můžou vyvolat pořádné pozdvižení, a co teprve když mají mimořádné schopnosti, a ta jedna je navíc neuvěřitelně zákeřná. Pokud bude chtít Ruby sebe, své blízké a život v oceánech zachránit, bude muset udělat jednu nelehkou věc – přestat se stydět za to, kým doopravdy je. (Cinemart)

(více)

Videa (2)

Trailer 11

Recenze (48)

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Ruby je teenage krakenka co žije někde u moře a chystá se na ples pozvat kluka co se jí líbí. Do školy, ale nastupuje nová holka co je mořská víla (tohle není spoiler trailery už to vykecaly) co po ní jede. Do toho se Ruby zvětší a zjišťuje jak to ovládat a jak ovládat své schopnosti. Film nemá žádné hluché místa,  má podařenou hudbu (známější songy by byly, ale lepší) a sympatickou hlavní hrdinku (na rozdíl od toho asijského spratka/potrata z Proměny). P.s. Jak ty krakeni dělaly malé, když samičky mají x metrů a samci jen centimetry?   80 procent ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Krakenteena Ruby je neurážející, ale přesto ve výsledku zaměnitelný animák, který sice mohl fungovat jako nějaká svěží coming-of-age story, ve finále je ovšem coming-of-age story spíše zaměnitelná, snaha o zapojení nějakého velkolepého podmořského konfliktu jen z tohoto animáku dělá ještě pochybnější mišmaš. Dětské diváky nejspíš neurazí, dospělý doprovod u něj jen zvládne vyloženě netrpět…. ()

Reklama

Ydrosten 

všechny recenze uživatele

Krakenteena je přesně ten animák u kterého si můžete předem na papírek napsat o čem to bude a v průběhu děje si to postupně odškrtávat. Animace je hezká ale mě se opět jako u mnoha jiných animáků nelíbí ta stylizace kdy 90% lidí vypadá jak obludy z cirkusu a všechno je křivý, divný, šišatý ....... Ale dá se na to dívat, je to prostě ten animák spíše pro děti který občas vykouzlí i humor, takže za 3. Hodně tomu ubližuje klišé co 5 minut kdy přesně víte co bude následovat. ()

panvasik 

všechny recenze uživatele

Nevím, jestli to tak byl všude, ale šel jsem na to hlavně kvůli tomu, že to byla předpremiéra, kdy se to u nás ve městě hrálo už 25.6. Šel jsem na to bez jakéhokoliv očekávání a řekl jsem si, že nějak zabiju odpoledne. To že byl sál plný malých uřvaných děcek asi nikoho nepřekvapí o to víc jsem si připadal trapně. Animace byla pěkná, postavy nebyly úplně k zahození a hlavní zápletka filmu byla docela originální a já si to na té vlně i užil. Přišlo mi to i lepší než loňská Proměna od konkurence Pixaru, především mi přišla sympatičtější hlavní aktérka, která tady byla víc sympatická a dalo se jí poslouchat. Co mi přišlo moc bylo finále, které bylo takové zbytečné a že kdyby se o spíš rozhodli udělat komornější, myslím že by to házelo lepší světli i v trailerech a film by možná něco vydělal, ale co já vím možná je to spíš kvůli kampani, která byla prakticky nulová. Blbůstka, která mě zabavila :) 7/10 ()

Sany33 

všechny recenze uživatele

Príbeh: V mori zúri boj medzi Krakenmi a Morskými pannami o Poseidonov trojzubec. Aby ho schovala, sa matka Ruby ukryje so svojou rodinou na súši a rieši každodenné problémy až do chvíle, kým sa neobjaví volanie z minulosti. Herecké obsadenie: Dabing je klasicky vynikajúci a dokonalo dopĺňa každú jednu postavu. Prevedenie: Dreamworks došla šťava, nadviazanie na vynikajúce animáky ako Shrek... sú dávno v trape. A tak sa musí svet uspokojiť s podobnými nezmyslami ako je táto. Príbeh je fádny a nudný a nie je tam ani trocha vystavaného humoru. Hudobné podmazy sa nehodia k tomu, čo sa na plátne deje. Postavy negradujú a preto vo finále máte na huku čo sa s nimi nakoniec stane a poviete si, nech kľudne vyhrá mutantská morská panna. Pocity: Nepáčilo sa mi to ani trocha. Pridaná hodnota: Nezmysel o krakenkách, ktorý nestojí ani za pozretie. 16% ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama