Reklama

Reklama

Krakenteena Ruby

  • USA Ruby Gillman, Teenage Kraken (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Ruby Gillmanová žije se svou bláznivou rodinou v poklidném přímořském městečku a stejně jako jiní teenageři má pocit, že nikam nezapadá. Do jisté míry za to může modrá barva její pleti, což rodiče chabě obhajují tím, že jejich rodina pochází z Kanady. U Gillmanů platí jedno zásadní pravidlo – nepřibližovat se k slané vodě. Jenže když vaše životní láska spadne vaší nešikovností do mořských vln a nevynořuje se, skočit pro ni prostě musíte. Ve chvíli, kdy se Ruby ocitne pod hladinou, uvědomí si, že se s ní něco děje – zvětšuje se, rostou jí chapadla, začíná se čím dál víc podobat mořské obludě. Než to stačí vstřebat, narazí na jinou mořskou obludu, díky níž se dozví, že patří do starobylé generace krakenů, ochránců moří a oceánů, tedy velmi pozitivních jedinců. Překvapení? Pokud byste chtěli vědět, kdo může za to, že mají krakeni špatnou pověst, jsou to jejich zarytí nepřátelé, mořské panny. Jedna taková se na tajňačku vetřela na Rubyinu střední školu a začala jí ze života dělat peklo, protože jako jediná ví, jaký potenciál se v Ruby skrývá, když se dostane do kontaktu s mořskou vodou. Dvě do krve rozhádané puberťačky můžou vyvolat pořádné pozdvižení, a co teprve když mají mimořádné schopnosti, a ta jedna je navíc neuvěřitelně zákeřná. Pokud bude chtít Ruby sebe, své blízké a život v oceánech zachránit, bude muset udělat jednu nelehkou věc – přestat se stydět za to, kým doopravdy je. (CinemArt)

(více)

Videa (2)

Trailer 4

Recenze (45)

silentname 

všechny recenze uživatele

Ak som pri "Mavke" spomínal, že sme sa dostali do príbehu, ktorý je starý a videli sme miliónkrát, tak to nie je nič oproti tomu čo urobilo "Ruby Gillman, Teenage Kraken". Myslím si, že tento film si dokopy zobral niekoľko elementov z iných filmov, ktoré sme počas minulých rokov mohli vidieť ("Luca"Turning Red") a plácli ich dokopy do filmu, ktorý je vysoko predvídateľný, ničím inovatívny, s animáciami, ktoré nijakým spôsobom nevyčnievajú a absolútne nulovou razanciou v čomkoľvek. Okrem toho eše úplne nerozumiem ako môže našim hrdinom prechádzať výhovorka, že sú z Kanady. Ľudia možno sú často hlúpi, ale nemyslím si, že sú až tak hlúpí. Postavy sú neskutočné stereotypy, atmosféru to dokopy nemá, každý tu má jasnú rolu a vieme odhadnúť veľmi rýchlo, kto je vlastne našim hlavným zloduchom a k čomu to celé dospeje. V podstate zbytočný film, ktorý vyzerá možno celkom dobre (hoci Dreamworks už mali aj kvalitnejšie animácie), no neprináša nič, čo by stálo za to si zapamätať. Tuctové do takej miery, až mi to príšlo miestami až trápne. Hodnotenie: C ()

vydumnica 

všechny recenze uživatele

Mamiiii, kedy bude konieeec?!!! Takže asi tak. To najslabšie, čo som od DreamWorks Animation doteraz videla. Veď to bolo skoro to isté, čo sme videli pred rokom v Turning Red!!! Okrem toho sa animácia v Ruby Gillman vôbec nepodarila, prostredie by ešte mohlo byť, ale animácia postavičiek sa mi vôbec nepáčila. Boli tu celkovo asi dve vtipné hlášky, bolo to nudné až tak, že aj mne sa zdalo 90 minút nejako dlho. Okrem toho nechápem, prečo okopírovali vzhľad Ariel z Disneyho Malej morskej víly, aby ju napokon (SPOILER!!!) premenili na morskú príšeru, ktorej by sa nejedno malé dieťa mohlo až báť👎!!! Ariel patrí medzi najobľúbenejšie Disney princezné. Celé to bolo ukričané, nesympatické, otravné - ako aj väčšina postáv. Túto rozprávku fakt neodporúčam, ešte tak doma v telke, ale za kino to podľa mňa vôbec nestojí. ()

Reklama

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Ruby je teenage krakenka co žije někde u moře a chystá se na ples pozvat kluka co se jí líbí. Do školy, ale nastupuje nová holka co je mořská víla (tohle není spoiler trailery už to vykecaly) co po ní jede. Do toho se Ruby zvětší a zjišťuje jak to ovládat a jak ovládat své schopnosti. Film nemá žádné hluché místa,  má podařenou hudbu (známější songy by byly, ale lepší) a sympatickou hlavní hrdinku (na rozdíl od toho asijského spratka/potrata z Proměny). P.s. Jak ty krakeni dělaly malé, když samičky mají x metrů a samci jen centimetry?   80 procent ()

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Zajímavý nápad (taková malá mořská víla naRuby) , to je ale vše... Je to uřvané, strašně nudné, naprosto nic nového (kromě modré barvy hlavní přestavitelky).. Nezasmál jsem se ani jednou, což asi není dobře - sice to má být pro děti, ale pro mě to ani pro ně není. Tak špatný film jsem od DreamWorks nečekal, snad jen zajímavá animace to chrání od ještě nižšího hodnocení...40% ()

Ydrosten 

všechny recenze uživatele

Krakenteena je přesně ten animák u kterého si můžete předem na papírek napsat o čem to bude a v průběhu děje si to postupně odškrtávat. Animace je hezká ale mě se opět jako u mnoha jiných animáků nelíbí ta stylizace kdy 90% lidí vypadá jak obludy z cirkusu a všechno je křivý, divný, šišatý ....... Ale dá se na to dívat, je to prostě ten animák spíše pro děti který občas vykouzlí i humor, takže za 3. Hodně tomu ubližuje klišé co 5 minut kdy přesně víte co bude následovat. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama