Epizody(26)

Píše se dvaadvacáté století, Hidekimu Motosuwa bude zakrátko devatenáct a jeho životním snem je studium na univerzitě v Tokyu. Když se dozví, že nebyl přijat, odjíždí do Tokya na přípravnou školu. Snad všichni ve městě mají své persocony, počítače s lidským tělem, ovšem Hideki na žádný nemá peníze, i když by si jej strašně přál. popravdě řečeno, Hideki bude rád, jestli se svými příjmy přežije další týden. Když se večer vrací domů, najde mezi odpadky pohozený persocon v podobě krásné dívky. Když ji přinese domů a zapne, zjistí, že dívka nemá nainstalovaný operační systém a dostane ze sebe jenom "Chii".

Příběh se nedá jednoduše charakterizovat, ze začátku je to lehoučká komedie, která vyvolá alespoň lehký úsměv na tváři snad každého diváka, postupem času se ale objevují záhady typu knihy "Města bez lidí" a někde ve dvou třetinách se nálada celého seriálu poněkud převrátí. Stále sice není nouze o humorné momenty, avšak celkový dojem má blízko k sociální kritice a k otázkám ohledně dnešního přetechnizovaného světa, které jsou velice aktuální. Na své si přijdou romantici i filozofové, ale ani diváka, který chce jen relaxovat a pobavit se, příběh nezklame. V dnešní době se většinou řadí mezi klasiku žánru. (ČSFD)

Darik

Ze začátku mi to přišlo hroooozně úchylný, ale postupem času se člověk do příběhu dostává stále hlouběji, aby nakonec pochopil, o čem že to vlastně je. Hloubka tohoto seriálu je hlavně v té nádherné filosofii, že láska překoná všechny překážky a že se od sebe lidi (a v tomto případě persocony) zas tolik neliší, jak si o sobě často myslí a hlavně bych řekl, že o předsudcích. Zkrátka spousta věcí na zamyšlení (a docela dost se jich dá aplikovat na dnešní společnost). A navíc je to celkem sranda :) Za mě příjemných 80% a vřele doporučuji. ()

VeliiQ

Vůbec nevím, jestli mám dát 4 nebo 5 hvězd. I když to není zas tak důležitý. Byl by to dokonalý seriál, kdyby to mělo o pár dílů méně. Některé mě tak úplně nebavily a dlouho jsem s tím seriálem bojovala. I když díky tomu jsem si ten konec dokázala vychutnat si a říct si, že to stalo za to. Ale stejně... Většina těch postav mi přišla jako roboti, a dokonce i ti, kteří byli lidi. :D Nevím, možná to bylo jen anglickým dabingem, ale jediné živé postavy byli snad hlavní hrdina a Sumomo. Ale přesto... Anime, které má hloubku, něco, nad čím bychom se měli zamyslet.... Hm... 4 nebo 5? :D ()

sirien

Z tohodle seriálu si pamatuju zmatené útržky nějaké techno-filozofie spolu s humorem na téma trapných okamžiků hlavního hrdiny, nějaká vztahová a sociální témata (bez toho abych si pamatoval jak akcentovaná nebo dobrá byla) a fakt by mě zajímalo, proč sem tomu kdysi dal 4*... ()

STina1

Fascinujúci príbeh, ktorý mi otvoril dvere do nádherného anime sveta. Jemný humor a nevinná romantika sú pretkané filozofickými úvahami o vzťahoch vo svojich najrôznejších podobách. Veľké plus je aj detailné vykreslenie postáv, ich oblečenia a aj mimiky, hlavne očí, ktoré sú akoby okná do duše. Spočiatku sa séria začína vtipnými príhodami a zoznamovačkami so všetkými postavami, neskôr sa dej pomaly stupňuje a ku koncu som skoro nedýchala. Najkrásnejšia pointa celého príbehu podaná v posledných epizódach vo svojej čistej podobe človeka nechá sedieť s otvorenými ústami ešte pár minút aj po skončení tituliek záverečnej epizódy. ()

Five By Five

Áno, Chi je rozhodne jedna z najroztomilejších anime postáv aké môžete vidieť... Príbeh je tiež celkom zaujímavý, akurát po pár častiach ma tá Hidekiho vidiecka naivnosť, čo bolo na začiatku zábavné, začala otravovať... okolo stredu je 4 či 5 častí vyslovene nudných... autori sa tu mohli venovať radšej podrobnejšiemu zoznamovaniu s dejom a nie prakticky všetko vyvaliť v závere seriálu, ktorý je potom náročnejšie usledovať... ()

gumbo

Když má seriál jako hlavního hrdinu hodného ňoumu, bývá to většinou zábava. Nesmí se to však s tou hrdinovou naivitou a neschopností myslet úplně přehnat. A to se bohužel trochu stalo zde. Jinak je to vlastně jen citlivá romanťárna s trochou filozofických přesahů, která trochu předběhla dobu a díky tomu přestavuje budoucí svět, který určitě takhle nikdy vypadat nebude, jelikož většina jeho propriet už dávno neexistuje. 65% ()

JohnyTrava

Veľmi príjemná oddychovka so štipkou napätia, alebo sen každého geeka :). Z toho mála čo som od Crampu videl/čítal musím povedať, že od Chobits som dostal presne to, čo som očakával. Bolo to zábavne (u mňa jednoznačne vedie strašidelný diel), milé (Chi si vystačí sama) a aj keď zápletka bola jednoduchá a miestami seriál už stál na hranici (obzvlášť opakovanie určitých motívov) dokázal si ma udržať, určitú predvídateľnosť odpustím(hlavne pri konci, čo bude funkciou programu bolo jasné hneď). Nehovoriac o takej mini-filozofie android+human, ktorá mi prišla veľmi zaujímavá a to nie som sci-fi nadšenec. No po sčítaní kladov a mínusov (bohužiaľ som videl seriál nie moc v pravom poradí, čo sa zopár dielov týka, ale na kráse neubralo) tak dajme niečo okolo 9. Myslím, že toto patrí k tomu lepšiemu. ()

Kimkong

První půlka je více vtipná, pak se přejde na vážnější tón. Byl jsem až překvapen, že jsem to zkoukl na jeden zátah, přitom seriál nemá větší dějovou linku, kromě odhalování původu Chi. Většina času je věnována učení Chi a dělání z Hidekiho toho největšího úchyla na světě. Anime má být hlavně roztomilé, na mě tak ale moc nepůsobilo. Opening mi přišel jak znělka z porna a je dost nezaměnitelný. A ještě pár postřehů. Často jsem si přepočítával ceny na koruny. Díky školení Chi, je tohle anime zatím nejlepší na naučení se pár základních frází v japonštině. ()

3KAVKY

Je možné, aby nám naše mechanické výtvory byly bližší než člověk? Odpověď tohoto seriálu je děsivá: Ano! Takový druh budoucnosti je bohužel i dle mého názoru velmi pravděpodobný. Myslím, že tvůrci dobře odhadli povahu člověka, ve vztahu k jeho sobeckému já, kdy je pro něj vždy pohodlnější lásku a věrnost příjmat, bez toho, aby ji musel s rizikem poskytovat. Ovšem jinak byl celý seriál obalen prázdnou hlušinou, která tak zajímavé téma přemlátila a odsunula na druhou kolej. Mohlo to být mnohem větší dílo. Lepší 3 hvězdy ()

weth

Uff, už jsem se skoro lekl, že to skončí jinak. Ze začátku velmi odlehčené, až hloupoučké, později ubývá pitomosti Hidekiho i jeho perseconu a nastupují místy až filosofické otázky. Okaerinasai! ()

Yuninka

Kombinace roztomilosti a tajemna na mě udělala příjemný dojem. A když už jsem tajila dech, přišla i nějaká velice vtipná scénka, kterými je anime proloženo. Zasmála jsem se a zároveň i poplakala. Hideki je opravdu vtipný človíček, který se rozplývá nad rozkošností Chii (co by taky mladý teenager dělal) a občas je až příliš stydlivý a nemotorný hlavně pokud jde o intimní záležitosti, díky čemuž se dostává někdy do docela vtipných situací, které Vás rozesmějí. Ale není to jen o tom. Okolo malé Chii je spousta tajemna, a rozhodně mě to nenechalo chladnou. Anime na mě působí velmi něžně a citlivě a zahřálo mě u srdce. ()

maneki_neko

Chobits řeší zásadní otázku - zda je možné, aby se člověk zamiloval do persocona a persocon do člověka. Vždyť jsou přece tak odlišní. Ale co když jednou nahradí naše milované polovičky persocon, který je na první pohled dokonalý bez jediné chybičky? Seriál se zdánlivě prostým dějem, jež v sobě ve skutečnosti ukrývá filosofii života, jehož nedílnou součástí je právě láska, která je pro nás lidské bytosti darem největším, ale zároveň nám často přináší i utrpení. Kromě vážných a dojemných momentů, v nichž mé oči nezůstaly suché, je doprovází i spousty humorných scén, které zahřejí u srdce. Kdo ví? Možná i neživé věci jako právě tito roboti, připomínající návnadu na lolicony, dokáží milovat i nenávidět, stejně jako lidé. ()

Thalin

Chobits pro mě bylo prvním setkáním s anime. A nebylo to nejsnazší. Díly jsem hledala na obsahově ještě vcelku omezeném youtube a každou druhou frázi jsem si musela překládat, protože titulky byly jen v angličtině a tu jsem ve třinácti měla na mizerné úrovni. Trvalo mi to než jsem došla na konec. Místy naivní, místy zase mrazivé, jindy infantilní, jindy vážné a roztomilé. Tak na mě to anime celé působilo. Někdy mě Chi svým hloupoučkým výrazem štvala, jindy jsem ji zase zbožňovala. Sice to v podstatě nějakou tu pointu a rozuzlení dá divákovi až prakticky na konci a jinak je to spíš takové roztomilé koukání,  ale mě to stejně bavilo a zřejmě zažehlo mou lásku k anime. ()

Sekon

Chobits musíte milovat. Jedno z mých nejoblíbenějších anime. Nebo nej-oblíbenější. Prvky scifi s romancí, psychologie do toho k zauvažování a hlavně.. rozpustilo mě to.. Dostalo mě to všemi směry. Z mysli toto anime už nikdy nedostanu, tam bude pokračovat dále.. :) Nevěděl jsem jestli dokážu slovy popsat jak se mi to líbilo. :) A asi jsem to nevystihl. Líbilo se mi to víc.. :)))) Chii..... ()

paveltommy

Teda lidi, najít skorem dvacet let staré anime které umí překvapit a pobavit je dneska vzácnost. Animace je líbivá i přes svůj věk, zvukově je to podložené moc hezky. Příběh je zajímavý, a nedá se říct že by jste po chvíli věděli o čem to bude. Rozhodně nejde o ztrátu času i když dějově by tam těch dílů mohla být polovina. Moc příjemných 75% :-) ()