Je to divoké, je to kruté. Píše se rok 2009. Víte, co bude s vaším tělem? Automobilový závodník Alex Furlong (Estevez) je po své děsivé havárii vymrštěn ze svého kokpitu a vržen do budoucnosti. Je mrtvý pro přítomnost, ale zároveň bojuje o svůj život v budoucnosti. Stal se "freejackem", cizincem v nejpodivnějším světě. A nelítostný zabiják (Jagger) může získat za jeho kůži milióny. (Warner Home Video CZ)

Vitason

Představte si, že by třeba nějaký vědec vymyslel kapesní, multifunkční laser a místo toho, aby za něj dostal Nobelovku a poskytl ho lidem ku prospěchu věci, tak by si s ním doma porcoval bifteky, aby je nemusel pižlat nožem. Podobně na mě působí využití námětu pro Freejacka. Samotná idea společnosti, která cestuje do minulosti, aby kradla lidská těla těsně před smrtí a pak je prodávala v budoucnosti boháčům, kteří mají sami na kahánku a chtějí si ještě prodloužit pobyt na modré planetě, mi připadala velice originální a zajímavá. Jenže film tento motiv využívá jen tak okrajově a snaží se béčkově a přímočaře bavit. Je to veliká škoda, protože je to opravdu maření skvělého nápadu. Jenže kromě zvučného hereckého obsazení a již zmíněného nápadu nemá film co nabídnout. Akce je tu poskromnu a navíc je mizerně natočená. Za zmínku snad jedině stojí honička, během které si hrdina stihne poklábosit s pronásledovatelem (,,Jak mi to jde?"- ,,Není to špatný."). Jagger je tu zřejmě jen pro slavné jméno a několik hlášek. Estevez je sympaťák, ale nemá moc co hrát a Hopkins se tu objeví všeho všudy dvakrát. Takže to by bylo k hercům a já jdu shánět předlohu od Sheckleyho, kde byl ten super nápad snad více rozveden. ()

Chrustyn

Film, který byl příšerným béčkem už v době vzniku a zub času ho ohlodal do podoby skoro nekoukatelné. Na druhou stranu ale i dost vtipné, což asi tvůrci moc nechtěli. ()

honajz

Zvláštně nevyrovnaný film. Rene Russo vypadá už od začátku jako Estevezova maminka, navíc vyšší, takže jim ten vzájemný vztah nežeru. Ale zase je zde úžasná kamera, která z mála dokáže vykouzlit hodně včetně atmosféry potřebné pro tento druh filmu, skvěle to doplňuje jazzová hudba. Prima jsou všechna ta vozítka, honičky, a samozřejmě vtipy - ať slovní, nebo v obraze (několik nápisů na zdech nebo reklamní billboardy jsou vážně nadčasovými vtipy). Nesmím zapomenout na dokonalou jeptišku, ta je zcela odzbrojující! A ostatně - vize roku 2009, jenž byl tehdy budoucností, a my jej již prožili, je úsměvná. Přesto celkově - i když film baví, šlape, jak má, akce je co 15 minut - dávám jen slabé čtyři hvězdičky, protože neherectví Russo (když má vyjádřit výraz pochopení a vnitřní paniky, tak jen zkamení) a mírné přehrávání Esteveze jakýkoliv dojem ničí - ani jeden z nich nemá charisma a nadhled, aby svou roli utáhl. Snad jen Mick Jagger pochopil, oč jde. ()

5150

U podobných filmů se chci prostě jen bavit. Bohužel FREEJACK hraje na příliš vážnou notu a nějaké hlášky či odlehčení se zde prakticky nedočkáme. No nic, alespoň malou radost udělala hitovka "Hit Between The Eyes" od Scorpions..)) ()

Lacike

Originalny namet podla ktoreho napisali len priemerny scenar. Vykreslenie buducnosti je zaujimave, ale neprislo mi uveritelne, ze by spolocnost tak brutalne upadla za 18 rokov. Ale aspon mame dalsie vtipne porovnanie ako si tvorcovia predstavovali buducnost. Take divne tvary u aut som si ale v roku 2009 nevsimol. :) Herecke obsadenie je dost zvlastne. Estevez a Russo su skvely par a mal som chut im fandit. Bohuzial na druhej strane barikady to je horsie. Mick Jagger je famozny spevak ale ako herec je absolutne nevyrazny. Sklame aj Hopkins, ktory sa tu len parkrat mihne a evidentne iba zarabal na najom. Zvysok uz ani nestoji za zmienku. Teda az na Amandu Plummer ako zabavnu mnišku. Takze vysledok mohol byt tuctovy priemer, ale film nastastie zachranuju kvalitne prevedene a prehladne natocene akcne sceny, ktorych je dostatok, takze film ani na chvilu nenudi a ja som aj po rokoch s tymto filmom spokojny. Len ten happyend je rozpacity. Hlavny hrdina sice ziskal rozpravkovy majetok, ale jeho milovana zostarla o 18 rokov. To mi zas tak super neprislo. 6/10. ()

Terva

Já nechci moc rýpat, ale pro mně je to kult. Vždy, když se řekne Freejack vzpomenu si okamžitě na Micka Jaggera a jeho lov na Emilia Esteveze alias Freejacka. ()

JayZak

Nechápu jak tuhle hovadinu můžou někteří hodnotit tak vysoko a taky dost dobře nechápu účast Anthony Hopkinse. Já dávám jednu hvězdičku pouze za drsně se tvářícího Micka Jaggera, jinak mě pořád stejný výraz E. Esteveze a rádoby napínavé scény vůbec nezaujaly. Škoda, že nebyl Mick obsazen do hlavní role, to by byla dost možná jiná káva :). ()

m.krudenc

Zajímavé Sci-Fi s Mick Jaggerem, rozhodně stojí se na něj podívat. Jinak je to Béčko s opravdu zvláštně (až podivně) silným obsazením. ()

Korbitch

Mick Jagger v zápornokladné roli je omračující. Není bůhvíjaký herec, ale postava Vasendaka, kterou ztvárnil v tomto filmu, má být přesně taková, jak ji podal Jagger. Prostě do toho nádherně sedí. Zdánlivě tupý žoldák, odhodlaný splnit úkol je ve skutečnosti muž, jenž si jde vlastní cestou, a ikdyž to bude znít jako klišé, má smysl pro spravedlnost. Na dobu vzniku filmu je zde velice dobře propracované prostředí, zvlášť při scénách z novodobého mannhattanu, kde lidé žijí takzvaně za branou. Co se mi asi líbí nejvíc, že film si na nic nehraje. Působí přirozeně a to oceňuji. Jedna z NEJ sci-fi mého dospívání!!! Je mi jasné, že jsem to těžce nadhodnotil, ale tenhle film prostě žeru! PS: Běžte se vysrat s tímhle hodnocením, vy ubohá bando trapáčků. ()

Z0oMb3E

Je rok 2010 a ja sledujem víziu budúcnosti z roku 1992 na rok 2009. Mick Jagger si to kalí na obrnenom transportéri cez ulice a mníška s brokovnicou v ruke privíta prišelca zo slovami "...nehovor mi sestra, sakra...". Ľudia si pochutnávajú na smažených potkanoch a strieľajú do seba len tak z dlhej chvíle. Poviem vám som rád, že sa táto vízia nenaplnila. Totálne odpadný! film bez nejakých ucelených myšlienok E.Estevez vyzerá celý film ako obliaty studenou vodou a Rene Russo nemám rád. Najpríjemnejšie prekvapenie za všetkých inak podpodpriemerných hereckých výkonoch podáva už spomínaný Mick Jagger. Hrôza strach a mizéria filmu sa na vás valí po celých 110 minút, a nakoniec si poviete, tích 110 minút mi už nikto nevráti a ja som ich zbytočne premrhal. Ja vám vravím HA!, ja som ho nedopozeral. Hviezdu dávam za snahu a veľký podiel na nej má práve Mick Jagger. ()

kaylin

Celkem solidní sci-fi, které má velmi dobrý nástup, ale postupně se utápí samo v sobě a moc se snaží o to, aby byl závěr překvapující, což se až tak nedaří. Z hlediska akčního je to lepší, ale opět platí, že tohle má vrchol tak někdy v první polovině, pak už zájem diváka začne klesat a není už tolik o co stát. ()

Martin741

Scifi B-cko, ktore je sice nabite hereckou elitou ako Hopkins, Jagger, Russo ale v kinach to zhorelo a v strednej casti filmu vladne priserna nuda, kde sa nic nedeje : 25 % ()

bourec

Když sem film viděl poprvé,sralo mě hrozně obsazení,a kazilo mi to pocit z filmu.Film jje letitej,ale ten svět,kterej tam vykreslili autoři,se blíží.A to svińsky.80%. ()

Juto

Príbeh je originálny a zaujímavý. Údajne mŕtvy chlap je unesený do budúcnosti, aby mohol byť použitý ako nové telo pre zomierajúceho podnikateľa. Telo však náhodne unikne a práve tu máme recept na akčné stíhacie dobrodružstvo. 6/10 ()