Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

JackTorranc

Tento film mám moc rád! Shyamalan musel být fakt bourák, když to točil, škoda, že už nic lepšího nevymyslí :).. Nezapomenutelná atmosféra při první projekci.. i druhé, třetí,... P.S. KevSpa, ty bysis spííš měla pořádně zahulit.. ()

Zakarija

Je to takové zvláštně nijaké, trochu napínavé, trochu nudné a pak přijde bomba nakonec, která získává čtvrtou hvězdu. To jsem prostě nečekala a byla jsem z toho paf ještě druhý den. ()

QuietRioT

Asi každý ma kúsok pravdy aj čo sa týka čudných hereckých výkonov alebo wtf momentov, ale aj tak celkové vyznenie filmu, vás bude ešte zopár týždňov po zhliadnutí prenasledovať. ()

namo3nik

M. Night Shyamalan opět geniální!!Je to mů jnejoblíbenější režisér.Než natočil Vládce větru.Jeho filmy mají hlubokou šokující myšlenku.A samozřejmě soundtracky,jsou top 10!! ()

borboleta

Nejprve je potřeba přijmout to, že film není takový, jaký se zdá být v traileru, že to není thriller a už vůbec ne horor a že nejvíc ze všeho je to příběh o lásce. Pak se na film budete hned dívat jinýma očima. Výstavba děje je trochu zvláštní, to co se na začátku jeví jako hlavní pointa se vysvětlí už v polovině filmu, protože to ta hlavní pointa vlastně vůbec není, a je jen na vás, jestli tyhle Shyamalanovo kotrmelce hodláte skousnout a přistoupit na jeho hru, a nebo ne. Já jsem přijala první tu první možnost a i díky hudbě, stylizaci a Bryce Dallas Howard jsem byla s výsledkem daleko spokojenější než třeba se Šestým smyslem. ()

ronin zabak

Stává se pro mě klasikou, kde se moc nepřehrává a neprolévá se mnoho krve. Hvězdu navíc dostává film pro obsazení Adriena. ()

Pollini

Naprosto klasický starý dobrý příběh o lásce, zradě, obětování se a odvahy, který se asi do půlky filmu tváří jako obscénní horor. Delší dobu mi trvalo, než jsem pochopila o co jde, ale 4 hvězdičky za nadčasový příběh vržen do netradičního prostředí, pro mě velmi zajímavé. ()

Aduella

Tento film má velký potenciál, atmosféra by se dala krájet, ale tím koncem to filmaři zabili úplně neskutečně! Nemohla jsem věřit, že to myslí vážně. Možná to bylo jediné možné (a snad i předvídatelné - i když pro mně ne) rozuzlení té záhady, ale výsledkem bylo neskutečné zklamání a pocit, že čas strávený u tohoto dílka byl ztracený. ()

Revelate_17

Vesnice si takhle nízké hodnocení určitě nezaslouží. Je to zas trochu jiný film, chce to na něj mít náladu a ten správný večer. Scénář mi přišel zajímavý - ano, dalo se z něj vytáhnut ještě víc - ale přesto je to dobře odvedená práce. B.D. Howard byla naprosto okouzlující a její roli i strach jsem jí věřila. Ti, o nichž se nemluví, taky měli něco do sebe. Film má krásně mysteriózní atmosféru, tu perfektně dotváří hudba od J. N. Howarda - možná i díky těm houslím, které se linou napříč celým filmem dávám 80%. ()

adia.adia

Už Phoenix mě ve filmu uspokojuje,Sigourney pro mě příjemné překvapení, Samotný zážitek z filmu byl umocněn malým kinem,staré dřevěné sedačky a čekání až přijde osmý divák aby se mohlo promítat. Celý film jsem hltala od začátku,bála jsem se,zakrývala si oči,stvůry děsný,sama v lese s touhle mrchou bych se radši sama zabila sražením vazu o strom a konec?WTF?Pecka,to jsem nečekala.Tohle je můj šálek kávy a ano ano zvládnu se na to podívat i desetkrát. Námět super,filmy s překvapivým koncem mi otvírají ústa a díky za záchranu Joaqina:-) ()

klipers

Vysoko nedocenená záležitosť. Výborná kamera, herecké výkony, scenár, majstrovská réžia a nedoceniteľná hudba vytvorili dokopy proste umelecký zážitok, lyrický film. Je tomu dva týždne čo som to videl a stále o tom premýšľam. Odporúčam každému. Pre mňa môj top. ()

Lukoh

Výborná myšlienka hlavných hrdinov odísť z normálneho sveta a založiť "Osadu", v ktorej by vládol pokoja, mier a láska sa časom zvrtne a oni musia riešiť problémy s tým súvisiace. Kto sa však odhodlá odísť z osady, čaká ho nuľútostný les, v ktorom bývajú strašný tvorovia. Shyamalan opäť ukázal, že je to jeden z najlepších scénaristov súčasnosti! ()

missteeque

Je to horor, je to thriller, je to mysteriozní, nebo je to drama ? Od každého něco. V jiném filmu by tohle všechno dalo dohromady jen planý guláš, tohle je ale bomba !! Nakonec zjistíte, že nic není jak se zdá a všechno bylo vlastně původně jinak. ()

Atilla

Pomalé, nudné, rádoby s jakousi psychologickou hloubkou. Podruhé už na to koukat nebudu, ztráta času.Nechápu zařazení v kategoriích - mysteriózní, drama, thriller. Mysteriózního tam není nic, drama nikde, o thrilleru ani nemluvě. Tohle se snad může líbit jen zhulencům. Já jsem "bohužel" při plném vědomí. ()

mzop

Zpočátku jsem si nebyla jistá časem, který tomuto filmu chci věnovat. Měla jsem obavu, že půjde o další z řad béčkových hororů s trochou mystiku a nelogickým koncem. Ale u filmu jsem vytrvala a vůbec jsem nelitovala. Konec mě dostal a ocenila jsem řádné vysvětlení. Proč by takový film nemohl být realitou? Ocenila jsem i jazyk (alespoň v dabingu), který se snažil o dobovost. Jednu hvězdičku jsem ubrala pro nudnější rozjezd. ()

los_kretenos

Inteligentné a neprekúknuteľné to áno, ale strašne nudné a keď som sa snažil vyrozprávať dej filmu známym zvládol som to ani nie za minútu. Štýlistika nie je moje hobby vety mám rád holé, ale je to dobrý film s neuveriteľne nudnou stopážou. ()

ryhy

Lepší příběh jsem dlouho neviděla. Naprosto skvělý! Dolů to stahuje otřesný scénář a rozvleklost. Hlasovala bych pro přepracování, protože tenhle námět by si to zasloužil. ()

majka25

Mysteriózní, to sedí. Pointa skvělá... přesto ovšem vesnice je ukázána jako relativně klidné a krásné místo (jak uvádí i anotace), ale nikdo a nic tam není tak úplně normální. I když se tam vyskytují dramatické momenty, musím přiznat, že jsem očekávála více děsivých nebo jinak působivých chvil. Ve skrze to všechno tak nějak plynulo, až to prostě skončilo... ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)