Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

Stinger78

To si tak koukáte na film z prostředí od civilizace odtrhnuté komunity, kde jsou největším výkřikem techniky hodinky na řetízku a pak na konci dostanete takovou otočku... Skvěle natočené, vynikající herecké výkony, Šajmalan mě prostě mile překvapil. ()

Bogrant

M. Night ponúkol už aj lepšie útočenie na divákovú myseľ. V tomto prípade svoju kreatívnosť skrýva za citovú slabosť k hlavnej postave, ktorá hrá výborne. Len tie temné bytosti nie sú takým lákadlom ako inokedy. Úprimne, tento film som si pozrel iba kvôli tomu, že ma už dopredu zaujala Howarda perfektná hudba. Nesklamal. Nadpriemený mysteriózny film, no v Shyamalanovom poňatí iba priemer. ()

JeyeK

Film z prostředí 17. století, z doby, kdy lidé ještě k sobě měli úctu a vážili si věcí okolo sebe. Neposkvrněná doba bez dnešního materialismu, násilí a ignorace. Člověk by udělal cokoliv, kdyby se mohl z téhle žumpy dostat ven a žít život, jaký žili oni. Nečtěte komentáře, nesledujte trailery. Oblečte si na sebe lněný kabát a užijte si tohle pohlazení na duši nerušeně od začátku do konce. 80 % ()

petra8619

Naprostá pecka. Hudba, příběh a hlavně překvapení na konci. Jen z mých nejoblíbenějších filmů. Můžu se dívat opakovaně. Soundtrack zbožňuji. ()

Nick321

Jak já jim rozumím. Sice ty lesy působí dost depresivně a z křesťanské komunity se mi dělají osypky, ale když vynecháme otázku náboženství, žít si mimo tuhle ujetou civilizaci, bez buzerace, propagandy, bez válek a fanatismu, to by se mnohým lidem ulevilo. ()

Bodpromilana

Film nevyžadoval přílišnou námahu (přítel ho pochopil i s prospáním 20 minut). Přesto mám tušení, že je snímek chytřejší, než divák. Zápletka je jasná, odhalování pravd v průběhu děje ovšem divák často nečeká. Jsou absurdně jednoduchý, ale mě by co se stane nenapadlo. Nenapadlo by mě, že někdo vymyslel takovou “blbost”. Vizuálně mi občas připadal jako absolventský film umělecké školy. I proto je to super. Snímek v sobě má podle mě lehkou záměrnou komičnost. Jinak si Luciův pohled na oznámení jeho svatby s Kitty neumím vysvětlit. Běžící Ivy s klackem po cestě, mrtvé tělo narvané do popelnice (?),… Z toho důvodu mi zjištění kdo jsou TI O NICHŽ SE NEMLUVÍ (bohužel jsme to našli jen v cz), nebo Noah zapadlý do propasti po tom co jsem si opravdu myslela, že ONI EXISTUJÍ… neni to vtipný, ale ve výsledku to tak strašně vyzní. Nic složitýho, žádná díra do světa. Nenápadnej trošku bizárek, kterej v jednoduchosti funguje sám o sobě.  Mam z něj pocit, jako bych našla na poli pohozenej hezkej kamen, kterej se pro mě zdá speciální.  Ráda na něj budu vzpomínat, možná se někdy znovu podívám. Za mě dobrý. ()

B. Haf

Vesnice není horor, to by si měl uvědomit asi každý, kdo jde do kina s představou, že se bude třást strachy. Film je to ale bezpochyby vynikající. Ať už se jedná o barevnou stylizaci (vše je směsí odstínů hnědé a žluté barvy, ve které poté červená lépe vynikne) nebo o přesnou kompozici obrazu. To všechno ale ustupuje do pozadí před umírněnými ale hluboce procítěnými hereckými výkony a příběhem. Když vidíme slzy v očích Ivy, když ji sledujeme jak klopýtá zcela sama lesem a má strach z toho, co ji čeká, bojíme se jinak, než když na nás vybafne monstrum v červeném oblečku. Proto může působit směšně a někdo se i smál, ale připustíme-li, že už víme, že se jedná o převlek a tušíme, kdo se v něm skrývá, smát se nemůžeme. Vesnice je plná tajuplné symboliky, vypráví o snaze několika zlepšit svět, když už ne celý, tedy alespoň jeho část. Utíkají před zločinem a násilím, ale zločin a násilí si je stejně najdou. Vesnice nám dává šanci si vybrat, můžeme skupinu lidí ve vesnici nenávidět, ale také se s nimi můžeme zcela ztotožnit a pochopit je. Bez příčiny není ani to, že zlo přichází od neškodného blázna Noaha (Adrien Brody). Mohla bych se tady upsat k smrti a stejně bych nevyčerpala bezednou studnici nápadů, která se do scénáře vylila. Mnohý divák odejde z kina zklamán, protože čekal něco jiného a to je asi hlavním záporem filmu. (Dalším je to, že kdyby jej natočil kdokoli jiný, setkal by se s daleko bouřlivějším ohlasem, ale od M.Night Shyamalana jsme zkrátka zvyklí na jiné filmy J.) Pokud ale přistoupíme na to, že tentokrát hrůza ustoupila příjemnému napětí a místy i dojetí a psychologický horor ucouvl před lehce detektivní směsí trileru a romantického filmu, budeme si moci Vesnici vychutnat v celé její nádherné symbolice a barevnosti, aniž by nás cokoli rušilo. ()

alameida

shyamalan není nijak skvělý režisér - spíš průměrný. ve kterém ze svých filmů taky předvedl něco závratného? až na "šokující" ŠESTÝ SMYSL. první pointa VESNICE je odtušitelná asi po deseti minutách, po uplynutí asi poloviny filmu napětí při sledování opadlo. závěrečné rozuzlení je snad trochu překvapující.slepá Bryce se pohybuje až moc jistě. závěrem - průměr ()

Paulisman

Krásny príbeh o láske, silnejšej ako život sám. Hudba precítená rovnako ako posolstvo filmu. (Jedna chyba, no nakoniec to vlastne asi ani nebola az taka chyba, okolo hororu, na ktory som cakal, sa to ani nebicyklovalo). ()

Appleby

s napětím očekávám, kdy Shyamalan natočí skutečně něco civilního... šestý smysl byl jen jeden, od té doby to jde z kopce pomaličku... Vesnice bylo snad dno, od kterého se odrazí ()

de-souza

Vesnice aneb jak totálně zkazit slušně rozjetých prvních dvacet minut filmu...Konec je taková zhovadilost, to jsem dlouho nezažil..snaží se působit dojmem ohromného překvapení a zvratu, ale jen si říkáte "to nemyslí vážně???" trapný... ()

Tuatha

O tomto filmu se prořekl kamarád a pověděl i závěr. Ale přesto mi to nedalo a Shyamalanův kousek si pustil. Především kvůli rozporuplným názorům známých. Přes znalost pointy se mi film velice líbil! Atmosféra filmu se dá krájet, o napětí nebyla nouze a samotnému nápadu včetně zpracování také není mnoho co vytknout. Takže jsem se připojil k lidem, jež mají tento film rád. Po shlédnutí jsem byl velice spokojenej. ()

Shtinky

Ja som dostal presne to čo som očakával. Film má úžasnú atmosféru, dobrých hercov skvelú hudbu a uspokojivý dej. Fakt stojí za zhliadnutie. Nexnapem niektorých lebo slovo sračka mi ku tomuto filmu fakt nepasuje. O_o ()

Vlamik

Nápad v celku originálny, avšak málo využitý potenciál filmu. Najmä slabá atmosféra, ktorá mola byť kľudne o 200 % tajomnejšia. ()

-ETIENNE-

Prvá polovica filmu je fajn, potom sa to nejak pokazilo... Ale ten záver je naozaj hrôzostrašný, mám husiu kožu iba na také niečo pomyslieť! Shaymalan je schopný urobiť horor aj z romantického filmu. ()

marocco

Podľa hodnotení tu na CSFD vcelku kontroverzný snímok. :) Mne sa to proste páčilo, ľakačiek málo, ale strach tu bol a trocha romantiky a lásky citlivému chalanovi (to akože mne) nikdy neuškodí. ()

Boris18

Nevím co k tomuto filmu mám napsat. Jedni ho tady vyzdvihujou a druzí schazujou. Podle mě byl film podprůměrných. Chtěl sem dát 2** ale velmi se mi líbil konec tak sem se rozhodl přidat ještě jednul. Chvílemi mě opravdu nudil a chtěl sem ho vypnout, ale nakonec sem se přemohl a kvůli tomu konci sem udělal dobře. Myslel sem si že je to horor, ale tam nic hororového není. Prostě střed. ()

honza1

Hvězdičku dávám za posledních 10 minut filmu které byly určitě nejlepší na celém filmu, jinak je to naprostá nuda a utrpení. Větší kravinu jsem snad ještě neviděl. Zarazilo mě to, protože jako poslední film před Vesnicí jsem viděl právě od režizéra Shyamalana film Vyvolený, který je o x tříd lepší než Vesnice. ()

sister

Jeden z těch filmů, u kterých má na výsledném dojmu největší podíl to, s jakým očekáváním divák k projekci přistupoval. Já jsem Vesnici viděla až poté, co všichni v mém okolí referovali o tom, jak divný je to snímek. Čekala jsem tedy něco šíleného a po závěrečný titulcích jsem byla celkem spokojená, že to nebylo dílo nad mé intelektuální možnosti. Příběh věru působí neskutečně až pohádkově. Aktérům padají od úst samé moudré věty, jednají s rozvahou a celkově mohou svou vytříbeností charakteru trochu lézt na nervy. Kreace, kterou předvedl Joaquin Phoenix osciluje někde mezi "k sežrání" a "slabomyslný". Bryce Dallas Howard je éterická jako vždy a věřím, že pro Adriena Brodyho byla role vesnického blázna příjemnou změnou po deprimujícím Pianistovi. Mile překvapí kamera, hudba a výprava. Spíše nemile pak rozpačitý scénář. Já osobně filozofii v audiovizuálním umění zkrátka moc nevyhledávám... Lze si klást otázku, zda se Shyamalan od dob Šestého smyslu posunul směrem dolů, pokud jde o kvalitu, nebo směrem nahoru, pokud jde o tvůrčí odvahu. Dost možná oboje. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)