Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

Toxie

Tak na tomto "zážitku" jsem byl v kině. Jenže to byli naprosto vyhozené peníze. Místo mysteriózního zážitku, jsem se ponejprve usmíval a asi ve 2/3 usínal. BAF! ()

hadouken

Atmosféra filmu mě pohltila, byl jsem strašně spokojen... Dobrá kamery, herecké výkony střídavé (Adrien Brody byl skvělej) ale spíše kladné, ty obludy byly celkem odporné, ne že bych se bál, ale potkat v tramvaji bych je taky nechtěl. Spíše se divím, že to má celkem nízké hodnocení, čekal bych více. Jestli Znamení je v červené, tak nechápu jak Vesnice může být v modré, protože neotřepaný příběh, originální konec a celkové rozuzlení tento film vystřelují pro mě velmi vysoko. ()

honzic

Tentokrát šlo pro mne o nezáživný a nudný film bez většího smyslu, ale možná někdo vycítil zase nějakou klasickou notu a myšlenku. Hodnocení: 45 % ()

Psychotic17

Neskutečně natahovaná kaše kolem naprosto zjevné a předvídatelné pointy. Tvůrci se snaží před divákem tak nějak všechno zcela zybtečně skrýt (rozuměj nechtějí nám ukázat to, co vidí postavy) a to je neskutečně frustrující. Premisa existence takové vesničky je sice poněkud naivní, ale přeci jen to má určité kouzlo a povzbuzuje to představivost. I když sledovat "vztahy" ve vesničce je po čase ukrutná nuda, zvláště "boj" se "zrůdou" bych vypíchl jako příklad dobré scény, protože v té chvíli jsem byl opravdu napjatý. Setkání Ivy s Kevinem mělo obrovský potenciál (SPOILER a otvíralo cestičku pro nějaký ten temný konec, škoda že se tvůrci nerozhoupali /SPOILER) V každém případě se na to dalo dívat, slabší průměr. 50% ()

Purity1711

M. Night Shyamalan dokáže vytvoriť svoju tajomnú atmosféru a preniesť ju na plátno. Osada to presne ponúka. Dokáže vystrašiť, prekvapiť, nie je to však horor. ()

DePompon

Film, ktorý svojím vybočením zo škatuľky zrejme sklamal mnohých fanúšikov hororu. M. Night Shyalaman mieril ďalej. A podarilo sa mu to. Komplexný príbeh s precíznym budovaním atmosféry a šokujúcou pointou je presne ten typ filmov, ktoré by nás mali čakať v kinách. ()

BenchPress

Shyamalan a jeho pointy. Čím více filmů jsem od tohoto tvůrce viděl, tím mám spíš pocit, že všechno směřuje právě jen k těm pointám. Celý film může být půměrný, vleče se, ale díky pointě si přece jen řeknete, že to nebylo tak špatný. A že ve vesnici těch skrytých point je opravdu hodně. Na tohle mě ale Shyamalane nedostaneš! Vesnice je něčím úplně jiným, než se zdá být v trailerech. Při něm máte pocit, že se bude jednat o nějaký pěkný mysteriózní hororový zážitek. Jenže vesnice je nakonec úplně jinak pojata a do hororu má dost daleko. Uvidíme až shlédnu nějaký další Shyamalanův film, ale po Vesnici mám podobný pocit jako po Vyvoleném. Dobrý nápad, táhlé zpracování, šokující pointa. Hudba výborná. 3/5. ()

Mr.Keli

Film jsem viděl nedávno znovu a popravdě jsme si ho užil mnohem více než předtím. Film ztrácí na úctě určitě šokujícím zvratem na konci, ale sám o sobě je silný svou formou vyprávění a to po letech zpět určitě něco znamená. 70% ()

Thovt

Tohle je těžké hodnocení. První polovina filmu je úžasná - temně pohádková atmosféra připomíná dílo Neila Gaimana, Joaquin Phoenix je ve své roli naprosto dokonalý, kameraman každou chvíli překvapí propracovaným obrazem a celkově to šlape skvěle. V druhé půli nás ale Shyamalan překvapí tím, že tohle všechno... prostě podělá. Atmosféra béčkového hororu, ústup Phoenixe ze scény, ubohá kamera snažící se navodit atmosféru pár rozklepanými korunami stromů a zpomalenými záběry jak z novějších filmů Stevena Seagala, to všechno film sráží mezi průměr. Takže první půlka 90%, druhá 30%, celkově akorát na tři hvězdy. ()

Muff

Všem doporučuji, aby omylem - podobně jako já - přeskočili někde v půlce filmu asi 5 minut, čímž neuvidí jednu scénu, která prakticky vyzrazuje to hlavní tajemné, a film pak je o ničem. Já ji neviděl a film mi připadnul úchvatný. Bohužel nemohu říci, která scéna to je, neboť bych spoiloval. Je to jako bych chtěl vidět detektivku typu Poirot (odhalení na konci), ale v půlce mi někdo pustil začátek Colomba (odhalení na začátku). ()

spotczek

Příběh byl asi od půlky předvídatelný. V podstatě škoda i té vysvětlující fotografie, než hlavní hrdinka přeleze zeď do "normálního" světa. Zajímavější je však kritický rozměr. Troufám si odhadnout, že ten přilákal ke spolupráci známé herecké osobnosti jako Sigourney Weaverová, Joaquin Phoenix a další. Alespoň se mi zdá dost nepravděpodobné, že by nepřímá kritika sektářství či úzce profilovaných komunit byla čistě nahodilou a naprosto předem nezamýšlenou. Mně se ona nenápadnost a mnohovrstevnost této hlavní myšlenky moc líbila. Teprve těsně ke konci, když je jasné, že si otec vybral k cestě do města sice silnou, ale naprosto slepou dceru (takže nevidí auto, jeho zvuk si nedokáže vysvětlit, nevidí ani moderní oblečení hlídače), si člověk pokládá mnoho nepříjemných otázek. Je vesnice skutečně tak skvělým místem, když se všichni neustále bojí "těch, o kterých se nemluví", existují "špatné" barvy a pro lék se pořádá záchranná mise jak za svatým grálem se značně nejistým úspěchem? Jak moc může být bezpečný prostor, jehož hranice je zakázáno překročit? V lidských rukách se nebezpečným stává kde co - i láska zabíjí (viz postava Brodyho)! A především rada starších odešla z města, protože se její členové nedokázali smířit s násilím, jehož se stali obětí (ať už přímou či nepřímou). Pro svůj rádoby nenásilný, vesnický svět však museli vytvořit nepřekročitelnou hranici strachu, jenž nakonec všechno ovládá. Místo pokoje a klidu se tak oni sami stávají vykonavateli násilí. (Proč mi to tak připomíná budování komunismu?) Shyamalan sice nenechává všechno dojít tak daleko, jako to známe z podobných alegorických příběhů, kde se nám vysněné ráje mění před očima v peklo na zemi (např. Pán Much), nicméně lze tušit, jak obrovský konflikt všechny čeká, až se jejich děti dozví, do jakého klamu je jejich rodiče vmanipulovali. A my sami - chtěli bychom v takové vesnici žít?! Neuzavíráme se do podobných ghet sami a dobrovolně, když běžné obavy "řešíme" fobiemi a ještě větším strachem? Není náhodou lepší čelit realitě s plným vědomím všech negativ, ale i pozitiv?! ()

Nikolas__

Velmi kvalitní horor, který si očividně nezískal každého. Za tu napínavou a ze začátku děsivou atmosféru dávám pět hvězd. 9/10 ()

Elessar.

Mám tento film rada, má bezva atmosféru, výborného Brodyho. Parádne sa na tento filmík pozerá a už neviem povedať, koľkoráz som ho videla. Má v sebe proste niečo, čo donúti diváka sledovať od začiatku do konca. Navyše taký les máme za domom a to fantázia pracuje na plné obrátky, pretože tam žijú tí o ktorých sa nehovorí... ()

AVP

Film, který má v sobě zvláštní poselství a snaží se lidem naznačit něco, co v současném světě kolem sebe přehlíží. Night dokázal i po čtvrté vytvořit úžašnou atmosféru pomocí skvělých záběrů kamery, stejně skvěle mu však sekunduje hudební doprovod a hrstka herců v čele s Adrienem Brody. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)