Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

Fíma

Výborný nápad. Celou tu dobu jsem se těšil, co se z toho vyklube. Ale nevyklubalo se z toho nic. Chvílemi se to vleklo a já si říkal, ať už se něco stane, ať se ten děj pohne. Pak scény v lese, policajt a konec. Podle mého naprosto nevyužitý potenciál. Mimochodem, četl jsem (v Souostroví GULag) o jedné takové skutečné vesnici :-D Nebylo to v Americe, ale uprostřed sibiřské tajgy ve 30. a 40. letech. Po válce ji objevil jeden letec. Ti lidé si tam žili, jako by svět kolem nich neexistoval, starali se o svá políčka, hospodařili a dobře se jim dařilo. Nikdo neměl zájem odcházet do lesa. Nikdo je nemusel strašit, že v lese jsou nějaké příšery. To, čeho se báli a co je drželo ve vesnici, nebyly příšery v lese, ale ve městech a na vesnicích SSSR - čeka! Když tu blahobytnou vesnici po válce objevili, udělali z ní kolchoz a za pár let tam všichni lidé spořádaně živořili jako všechny kolchozy v SSSR. To je námět na film :-D ()

smrtubohem

Když jsem Vesnici viděl poprvé, nechal jsem se unést její atmosférou a v hororových scénách jsem se fakt bál. Po opakovaném zhlédnutí euforie trochu opadla, ale čtyři hvyzdy si určitě zaslouží. Závěr pro mě hodně nečekanej a zajímavě vymyšlenej. ()

Saljack

Tento film by bez mnou tak oblíbeného geniálního režiséra M. Night Shyamalan byl naprostá nicka. Ale Shyamalan opět ukázal, že je v současnosti jeden z nejlepších režisérů. Člověk furt očekává fantasy, ale nic takového se neděje. Největší slabinou tohoto filmu byly herecké výkony, které byly skutečně slabé a potom hrozné dialogy a roztahanost. Řekl bych, že jako krátkometrážní snímek by byl 100x lepší. ()

JohnCoffe

absolutně nejsem schopný teď chvíli po dosledování Vesnice někam ji zařadit..Shyamalanovi se povedlo mě dokonale zmást..nevím jestli jde pouze o průměrný film s vynikající myšlenkou nebo o veledílo které je hodno těch nejvyšších poct..jednoznačně ale vím že Shyamalan dokázal utříbit mé názory na Joaquina Phoenixe a konečně mě přesvědčit že je Phoenix vynikajícím hercem..Bryce Dallas Howard mě svým výkonem doslova posadila na prdel..já fakt nemůžu tenhle film teď ohodnotit..po přečtení mnoha recenzí z nichž některé film zadupávají do dějin zatracení a jiné zase vynášejí do nebes jsem tušil že to s názorem na Vesnici nebudu mít lehké..ale takové zmatení jsem opravdu nečekal..musím se na to vyspat a zítra nebo klidně za pár let..prostě až si budu stoprocentně jistý jak ohodnotit tenhle film tak dám vědět :) ()

Ygan

Shyamalan solidně nezvládl scénář, v kombinaci s kýčovitýmy kostýmy a trapným Brodym je mi do breku. Ale těžko se na VESNICI zlobit, protože James Newton Howard, Roger Deakins a Joaquin Phoenix+Bryce Dallas Howard mě dostávají do kolen ještě víc než obvykle. VESNICE ještě více posiluje postavení Shyamalana v mojí režisérské TOP. 3,5* ()

Bobofon

Spoiler. Silně atmosférický mix dramatu, thrilleru a taky trochu fantasy, originálně zpracovávající otázku jak se dostat z civilizace, když už s ní nechcete nic mít a nehodláte žít zrovna v osamění na poušti. William Hurt herecky výborný jak za časů Bohem zapomenutých dětí a vedle něj nádherně zářící Bryce Dallas Howardová. Pro mě jasně nejsilnější Shyamalanův film, tady na csfd bohužel často trochu podhodnocovaný. ()

Seuata

Tento film buď sedne a nebo nesedne, vážně záleží na osobě a rozpoložení diváka. Zařazení filmu: Thriller, drama, horor, mysteriózní. Od toho jsem hold očekávala víc. Film je napínavý, ale děj je vcelku slabý. Ikdyž celkově vzato to není špatné. Nejspíš to vše zachraňuje hudba. Konec konců, po zhlédnutí bych řekla: "Nic špatného, nic úchvatného, ale něco na tom bylo." Až budu mít náladu si pustit něco napínavého a nenáročného, bude to právě tento filmový snímek. 4hvězdičky právem. Jak jsem již psala, něco na tom filmu je. ()

rolly

jednoducho sklamanie, nijak inak sa to nazvať hádam ani nedá. od Shyamalana som čakal určite viac, než len nudný film a hlavne som očakával nejakú zaujímavejšiu pointu ()

M1K0

vskutku podarený film, počas celého filmu je človek v napätí a očakávaní čo sa stane, tento film sa určite oplatí vidieť ()

moviepill

Zase sa v hodnoteniach prejavuje efekt Šiesteho zmyslu. Kurnikšopa, veď to bol prakticky diametrálne odlišný film! Osada/Vesnice je výborný film. Krásne sa tu snúbi horor s lyrickou drámou, bol som napätý od začiatku do konca, a to som ho videl už niekoľkokrát. Za povšimnutie stojí výkon setsakramentského talentu Adriena Brodyho, z ktorého ma mrazilo tuším viac než z "tých, o ktorých sa nehovorí"... Joaquin Phoenix je u mňa už tradične skvelý herec, postava Luciusa mu sadla par excellence. No a napokon tu je Bryce Dallas Howard alias Ivy. Táto žena ma očarila ako už dlho žiadna, rolu nevidomej krehkej, a pritom skalopevnej dievčiny zahrala s prehľadom. Práve ona dodáva celému filmu lyrický nádych. Spolu s mlžným oparom Covingtonského lesa a takým zvláštnym vibrovaním Osady je Ivy dokonalá "víla". Shyamalanovi sa tento film vydaril, nadmieru. A tým,čo sa im nepáči odkazujem - OK, každý má právo na vlastný názor, ale... vylezte mi na hrb s jednohviezdičkovým hodnotením!!! ()

infernet

Podle mě se to Shyaovi zase povedlo. Místy se napětí dá krájet a najednou se najde chvilka i na trochu romantiky. Ale aby se to s ní nepřehánělo, hned v zápětí je tu zpátky hezky hutná atmosféra. Skvěle! Navíc to není samoúčelné a hlavní myšlenka filmu, která je divákovi naservírována jakoby mimochodem, je hodně zajímavá a silná. A kdyby ani to někomu nestačilo, tak je tu něco, co doprovází každý film tohoto výborného režiséra. Ano správně, zase je to hudba, výjimečná a překrásná hudba... ()

AdrianaLarman

Tak tohle mě hodně zklamalo. Po vynikajícím Znamení jsem čekala další žánrovou bombu, ale nakonec jsem se nedočkala. Napětí tam sice bylo, ale jako celek to moc nepůsobí. Konec mě hodně překvapil a za ten dávám hvězdičku a hudba se taky vyvedla, ale mně tam přece jenom něco chybělo. Pan Shaymalan umí, ale někdy prostě natočí takový snímek, který nesedne každému a to je asi i případ Vesnice. Ale snaha se cení :) (Zajímavé komentáře: golfista, Douglas,) ()

megajalec

ako horor by som to rozhodne neklasifikoval. Film s nádychom obyčajnosti zachraňuje silná Rousseovská myšlienka štátu bez súkromného vlastníctva, peňazí. Film má v sebe viacero silných myšlienok, napríklad to, že spoločnosť určuje jednotlivca, vychováva si ho. Rada starších zámerne udržuje ostatných členov vesnice v nevedomosti, drží ich čím ďalej od strašiaka civilizácie, ktorá je skazená. Tieto myšlienky, ktoré režisér podáva skrz film činia z neho ľahko nadpriemerný. Prvá polovica filmu sklamanie, strašne slabá, tá znižuje moje hodnotenie na ľahko nadpriemerné 3 hviezdičky. ()

Phex

Takhle nefér a zavádějí příspěvek o Amiších a Menonitech, už jsem dlouho, ale opravdu dlouho neviděl :-). Jednoduchá myšlenka kolem níž je film postaven naprosto nestačí. Mysterióznost nulová, obzvláště poté, kdy se celý fígl s nestvůrami prozradí. Udivují pak dialogy dvou lidí, kteří o celé habaďůře vědí a přesto, že jsou sami tak se o nestvůrách baví jako by byly skutečné. Shyamalan se tak nějak pohádkově pokusil zopakovat Znamení, ale moc mu to nevyšlo. ()

Adrii

Hvězdy jenom za myšlenku.. a to tu, že naše civilizace je zkažená a neni od věci některé lidi držet v pozadí, aby nedopadli stejně... jinak odpad.. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)