Od roku 1984, kdy na filmové plátno poprvé pružným krokem vstoupil čerstvý, idealistický absolvent policejní akademie Francois Lesbuche, aby se do tajů policejní praxe nechal zasvětit protřelým, zkorumpovaným kolegou Reném Boisrondem, uplynula v Seině spousta vody. Ke krimikomedii Prohnilí (Les ripoux) přibylo v roce 1990 divácky neméně úspěšné pokračování Prohnilí proti prohnilým (Ripoux contre ripoux). Ve třetím díle, u jehož zrodu stál opět jeden z nejúspěšnějších komediálních režisérů, Claude Zidi, se cesty sehrané policajtské dvojky z pařížského Montmartru znovu sbíhají. René stále sází na koně přesvědčen, že jednou musí konečně vyhrát, zatímco Francois se vypracoval na šéfa zvláštního oddělení potírajícího zločinnost. Dvojice se mění v trio, když staří kolegové, kterým se vždycky dařilo elegantně balancovat na hranici mezi špinavostí a mravností, zatahují do hry o velký balík peněz mladého, horlivého stážistu Juliena. Ten si však myslí, že podstupuje zvláštní druh výcviku... (Česká televize)

f1

Pro všechny: nenechte se odradit utahaným začátkem, i já jsem měl chuť vypnout po 20 minutách, ale po 40 minutách už to docela šlapalo. Navíc, Lorant Deutsch má skvělou roli. A Thierry Lhermitte své kouzlo. ()

navel

Tolik jsem se bál třetího pokračování, ale Zidi nezklamal, opět napsal vtipný scénář a Prohnilí jsou tak jednou z mála povedených trilogií ()

gizi

Rozjíždí se pozvolně, ale postupně se do děje divák dostává, baví se, směje se. Scénář není tuctový, má nápad. Nic přehnaného, prostě pěkná francouzská stylovka. 75-80%, 15.1.2016. ()

Cesty timem

René, já a Rudolf ... ale to je jiná písnička :-) .... když už jsme u té hudby, tak Francis Lai se trochu vymknul svému stylu a zamířil do elektroniky, nicméně velmi podařeně. Avšak jinak je třetí pokračování prohnilých už dost přitažené za vlasy. Proto jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdami abych trochu odlišil mezi díly. No třeba to příště doladím. ()

Jasmín

Nejslabší díl z celé trilogie, tuším jediný bez záběru na Sacre Coeur, který se vlastně mohl natočit jako samostatný film bez nějaké návaznosti na něco z minulosti (on i druhý díl vlastně zrovna nenavazoval na první). Dávám slabší 3 hvězdy, vzhledem k tomu, že mě to z kraje trochu otrávilo motivem Reného až po uši v obrovském dluhu, následně jsem bez nějakého většího zájmu sledoval, jak to vlastně dopadne - prostě mě to nevtáhlo do děje. Ta loupež v bance s pohazováním výbušnin dle návodu byl snad vtip, ne? Mladý zelenáč mi chvílemi připomínal Blbce k večeři a vůbec celý scénář byl tak trochu slátanina. Zidi, Noiret a Lhermitte se snažili, za to děkuji, to je tak ale vše. ()

curtys

Treti diel prehnitych sice uz nie je tak excelentny ako prve dva ale napriek tomu si udrzal vysoky standard. Ked sa to tak vezme vzhalom k tomu ze bol natoceny o takmer 20 rokov neskor ako prvy diel tak vlastne urcitymi zmenami aj musel prejst. V kazdom pripade opat som sa bavil, opat som si vychutnaval plynulost a lahkost deja. Takze opat mi neostava ine ako ho odpurucit. ()

kamilao

Tak se musím podívat i na předešlé dva filmy. Moc jsem se pobavila. Zápletka skvělá, herci úžasní a komediálně na skvělé úrovni.....................................už jsem se podívala na předešlé dva díly a jsou zkrátka všechny super!!!!!!!!!!! Kdo si chce odpočinout a pobavit, tak vřele doporučuji! ()

Filooos

Třetí volné pokračování Prohnilí - Prohnilí proti prohnilým - Super prohnilí. Rozdíl 20 let mezi prvním a posledním "dílem". Tak trošku Dannyho parťáci s jinými parťáky. Nicméně Noiretovi bylo už přes 70 a stále dokázal pobavit. Prohnilí jsou prostě série, u které se nemusíte bát promarněného času. ()

k.rakonos

Pokračování klasiky, co nezklame, ta pravá francouzská komedie, jaké se dnes už prakticky netočí, jelikož je často vytlačily přehnaně akční snímky. Dobře jsem se bavil 85% ()

SirErLeerdan

Skvělá francouzská komedie klasického (francouzského) ražení. Herci sympatičtí, děj šlape jako hodinky a humor vůbec nedegraduje. Vytknul bych akorát střih, který je chvilkami až lajdácký, takže některé scény, hlavně ve druhé třetině, jsou lehce nesmyslné a chvílemi to kazí požitek z jinak skvělého filmu. Viděno na ČT1 jako večerní film a moc potěšil. Za mě 80% ()

Sejkorka

Asi jsem zapomněl na komentář. Když mám filmu uschovaný v šuplíčku TOP oblíbené, nemůže být za míň, než 5*. Málokterá série je tak dobrá, jako tihle prohnilí policajti z Paříže. ()

gggggg

Tu už je vidieť značný pokles oproti predchodcom. René zostarol a Francois už nie je žiaden nováčik. Celkovo tento film stratil nadhľad, ľahkosť, šmrnc a vytratil sa značne aj humor. Dej je síce vymyslený obstojne, avšak Prehnití sa už do moderného Paríža jednoducho nehodia. ()