Od roku 1984, kdy na filmové plátno poprvé pružným krokem vstoupil čerstvý, idealistický absolvent policejní akademie Francois Lesbuche, aby se do tajů policejní praxe nechal zasvětit protřelým, zkorumpovaným kolegou Reném Boisrondem, uplynula v Seině spousta vody. Ke krimikomedii Prohnilí (Les ripoux) přibylo v roce 1990 divácky neméně úspěšné pokračování Prohnilí proti prohnilým (Ripoux contre ripoux). Ve třetím díle, u jehož zrodu stál opět jeden z nejúspěšnějších komediálních režisérů, Claude Zidi, se cesty sehrané policajtské dvojky z pařížského Montmartru znovu sbíhají. René stále sází na koně přesvědčen, že jednou musí konečně vyhrát, zatímco Francois se vypracoval na šéfa zvláštního oddělení potírajícího zločinnost. Dvojice se mění v trio, když staří kolegové, kterým se vždycky dařilo elegantně balancovat na hranici mezi špinavostí a mravností, zatahují do hry o velký balík peněz mladého, horlivého stážistu Juliena. Ten si však myslí, že podstupuje zvláštní druh výcviku... (Česká televize)

kkarx

Už předchozí druhý díl Prohnilých ztratil něco z energie prvního skvělého filmu, ale pořád to byla víc než dobrá zábava. Škoda, že se totéž nedá říct o posledním dílu velmi volné trilogie. Ten už hraje jenom na nostalgickou vlnu a nemá nic nového (a překvapivě ani nic osvědčeného) čím by zaujal. V nostalgii se vyloženě utápí přes 3/4 stopáže, aby se pak unaveně doplazil do konce. Kam se poděly všechny vtipné scénky? Tohle je pouze neispirativní odvar obou starších klasik s názvem Prohnilí. 2,5* ()

MickeyStuma

Devatenáct let od snímku ´Prohnilí´ (1984) a třináct let od volného pokračování ´Prohnilí proti prohnilým´ (1990) se režisér a scénárista Claude Zidi vrhnul na třetí film poukazující na další životní etudy Reného Boironda a Françoise Lesbucheho. Vpodstatě vlivem tak dlouhého časového odstupu je nám dána možnost se podívat, jak si v životě oba dál počínají. A hned na začátku se dozvídáme, že se v jejich charakterech nezměnilo vůbec nic. Postavení každého z nich se však za tu dobu výrazně posunulo a tak je René v důchodu a François šéfem, který dostává za parťáka nováčka, stážistu Juliena, který do toho všeho svým způsobem přináší mladistvou svěžest. No, a všichni tři se očekávaně ocitnou v kolotoči událostí, které my diváci už moc dobře známe. Ano, originalitou se snímek zrovna nepyšní, ale vlivem vstupu třetí postavy to přeci jen má o něco jiný ráz. Děj je plný zvratů, úsměvných situací, Vše je podmiňováno nostalgickou atmosférou prvního snímku a ční z toho určitá zralost hlavní dvojice, což vůbec není na škodu. Snad i na to byl kladen důraz, což mohla být i tvůrčí myšlenka Claude Zidiho. Takže nic proti ničemu. Právě z onoho nostalgického hlediska snímek svou nezměněnou atmosférou pobavit ještě dokáže, ale pro jistotu raději z toho nic převratného neočekávat. ()

Kingjiri

Trojka se vydává trochu jinou cestou než předchozí dva díly. Místo korupce se příběh soustředí na jeden podfuk a jednu velkou krádež. Změnu tématu jsem ale docela uvítal, protože z uplácení už by se toho moc kloudnýho nejspíš vymyslet nedalo. Superprohnilí měli šanci se svojí zábavností vyrovnat pohodovýmu prvnímu dílu, kdyby nebyl scénář zbytečně překombinovanej. V podstatě jsou tu tři dějový linie, který spolu moc nesouvisej (nostalgicky a dramaticky laděnej úvod, kde se oba parťáci opět potkaj; komediální podivaná se stážistou a "dcerou"; akčně laděnej závěr). Chtělo to aspoň jednu ze tří částí vynechat a rozvinout dvě zbývající, pak by snímek působil mnohem komplexnějším dojmem. Pořád jde ale o žánrovej nadprůměr, tři silnější hvězdy. ()

bull!nka

Celkem jsem si pouštěla tento třetí díl s jistým stínem pochybností, jestli to nebude už jen nějaká slátanina, byla jsem mile překvapena, bavila jsem se každým coulem, je to skutečně příjemná tečka se vším všudy, doporučuji ()

josieaddms

Super Prohnilí, jsou super. Všichni jsou zase zpátky, Zidi, Kaminka, Noiret, Lhermitte a plus to přibyli ještě dvě nové postavy. Přihlouplý mladý polda, a Morziniho dcera. Oba dvě nové postavy mě potěšili, byli zábavné, hodili se tam, a vůbec děj a celý film nekazili, naopak jej ještě zlepšili. Zvlášť ta mladá slečna, to bylo až nečekané. Byla dost hezká, sympatická, a nemusela tam mít žádnou ani akční, ani sexy scénu. Strašně mě to překvapilo tím, že i přesto že je to moderní rok 2003 a že oba dva hlavní představitelé dost zestárli, film nezestárnul vůbec, a udržel si svěžest a ducha předchozích dílů. Úplně si udržel odstup od jeho filmových vrstevníků. Bylo to zábavně zamotané, vtipné, svižné, ale ne uspěchané a dali tomu pěkný, lehce sentimentální, ale i přesto ironický závěr. Film co mě potěšil. ()

bono22vox

Předchozí dva filmy trojka netrumfne, ostudu jim ale určitě nedělá, a taky dokazuje ze P. Noiret a T. Lhermitte umí dokázat, že zkorumpovaným policajtum patří i nové tisiciletí... ()

topi80

V očekávání nastavované kaše jsem ponechal na televizi program, kde měli o chvíli později začínat Superprohnilí. A byl jsem nadšen. Krásný poklidný film, který však navzdory své poklidnosti dokázal skloubit vtip, napětí, ale i atmosféru starých časů. A k tomu přidat spoustu hlášek, které sice člověk nebude na potkání citovat, ale při zhlédnutí tohoto filmu ho budou bavit znovu a znovu. ()

petisek

Film slušne nadviazal na predchádzajúce dva diely, jednak pohodovou Parížskou atmosférou, slušnými hereckými výkonmi a dobrým scénarom. Konečne opäť slušná francúczska komédia. ()

subic

Milion Eur Číňanů z Paříže uplaval v tašce kanálem bývalému komisaři Renému. No a co teď, když v Paříži je min. 200tis. Číňanů, co po něm půjdou? Takže kde jinde vzít ten milion než v bankovním trezoru. ()

ostravak30

Dvojka mi přišla slabí, ale třináctiletý odstup jednoznačně pomohl. Hlavní hrdinové sice už zestárli, ale pořád jsou to oni. V protikladu s dravým mládím je z ústřední dvojice najednou trojice a hle...ono to funguje. Opět tu máme humorné hlášky a celou řadu vtipných situací. Zidimu se povedlo mistrně poukázat na to, jak se Paříž a vlastně celá Francie změnila, ale na druhé straně jsou některé věci pořád stejné. A právě pohyb mezi nostalgickým cosi, působícím na fanoušky této série, a něčím novým jde tvůrcům skvěle. Hlavně loupež v bance nebo dívka, která trojici pomáhá a fandí, přestože její "otec" a "boyfriend" už seděli, opět s nekalou činností, soupeří trochu s touhou po dobrodružství, kořenící její život, a trochu s chápáním správného a morálních hodnot. Ona je vlastně těžítkem, které tak nějak dává k zamyšlení právě to, o čem Prohnilí po celou dobu byli nebo čím chtěli být. Vlastně jsou to zločinci, ale jinak dobří lidé. Skvělé zakončení, které je možná dokonce o malinko lepší jednička. ()

Aywes

Krásně prohliní závěr. Zakončen jiným způsobem než předešlé díly což není ani trochu na škodu. Phillippa Noireta mám rád čím dál více. Humor těchto tří snímků byl výborně zakončen loupeží banky. Superprohnilí snímek ()

jopal

Bohuzial som to videl ako prvy z celej trilogie, ale rychle som pochopil a vynikajuco som sa bavil. Vacsina komedii, byva, ze sa zabavaju herci a divak je vazny. V tejto je to presne ako ma byt, opacne... Samozrejme zhanam 1. dve. ()

zigy

Noiret ještě nepatří do starého železa, a tady to jasně dokazuje, podporován jeho taktéž nestárnoucím kamarádem Lhermittem a novým ušákem Deutschem, který je příjemným osvěžením. Příběh je velmi, velmi propracovaný, až komplikovaný, ale přesto přehledný. Škoda jen zbytečně dlouhé a nudné pasáže s vykrádáním banky. Dabingu vládnou borci Zahajský s Trávníčkem, překvapí výborný Vlach jako Číňan. Jednička je ze série nejlepší, ale trojka je překvapivě lepší než druhý díl! Hlášky: "Jsem prohnilý doktor a okrádám pacienty" nebo "Prohnilý jednou, prohnilý navždy." ..... ()

Desmi

Francouzi komedie uměj. Superprohnilí mě bavili dokonce více než předešlé díly. Kéž by se točilo více takových kousků. :-) ()

PTuranyi

Príjemná francúzska komédia s veľmi dobrým až prekombinovaný príbehom. Hoci je to sem tam pritiahnuté za vlasy, ale veci do seba zapadajú a je to celkom vtipné. Produkcia sa nejako nevytiahla a podpora hercov je slabá, Tým zasa akoby na lepší výkon chýbalo viac energie. Ono, povedzme si, veľa energie do toho nevkladali ani pred dvadsiatimi rokmi v prvom filme o Prehnitých a slovenský dabing zdá sa tomu veľa nepomáha. Skrátka chýba tomu podľa mňa svižnosť, takže piánko, dej sa pohodovým tempom sunie, sem tam vtip, sem tam gag. 70% ()