Od roku 1984, kdy na filmové plátno poprvé pružným krokem vstoupil čerstvý, idealistický absolvent policejní akademie Francois Lesbuche, aby se do tajů policejní praxe nechal zasvětit protřelým, zkorumpovaným kolegou Reném Boisrondem, uplynula v Seině spousta vody. Ke krimikomedii Prohnilí (Les ripoux) přibylo v roce 1990 divácky neméně úspěšné pokračování Prohnilí proti prohnilým (Ripoux contre ripoux). Ve třetím díle, u jehož zrodu stál opět jeden z nejúspěšnějších komediálních režisérů, Claude Zidi, se cesty sehrané policajtské dvojky z pařížského Montmartru znovu sbíhají. René stále sází na koně přesvědčen, že jednou musí konečně vyhrát, zatímco Francois se vypracoval na šéfa zvláštního oddělení potírajícího zločinnost. Dvojice se mění v trio, když staří kolegové, kterým se vždycky dařilo elegantně balancovat na hranici mezi špinavostí a mravností, zatahují do hry o velký balík peněz mladého, horlivého stážistu Juliena. Ten si však myslí, že podstupuje zvláštní druh výcviku... (Česká televize)

otík

Stejně jako oba předešlé díly, i tento se vyznačuje lidskou moudrostí v podání Noirota a dobrosrdečnosti jeho kolegy Lhermitteho. Tentokrát Noirot nechtěně „ztratí“ velké množství peněz čínskému překupníkovi a musí je nahradit. Nejdříve si změní totožnost, pak se díky tomu zaplete do krádeže v bance a nakonec s bývalým kolegou a dalším mladíčkem ošálí celou francouzskou policii. Dívá se na to krásně, je to vtipné i moudré, má to grády. Prostě výborný film. ()

Radiq

Průměrnej film, kde mě nejvíc zaujal ten mladej. K Noiretovi mám sice celkem respekt, ale nějak mě nebral. Už je fakt starej... Konec se mi zdál jakoby useknutej nebo spíš nedomyšlenej - pochybuju, že by tomu všemu ta dcera tak lehce uvěřila. ()

MJMilan

Asi jedna z nejzdařilejších "trojek", pokračování příběhu o prohnilých policistech. Povedená byla především proto, protože přibylo komediálních prvků, zamotal se trošku děj a vznikl tak velice zábavný film se slušnou zápletkou. ()

dr.fish

Člověk by neřekl, že Zidi dokáže k tématu Prohnilých ještě něco smysluplného říct, a hele, on to udělá, a ještě takhle dobře! Má to šťávu, je to jiné a přece stejné. Je to frajer ten Zidi.80% ()

jedna_vrana

Budem si musieť doplniť – nevidela som predošlé diely a tento, tretí, sa ku mne dostal v priaznivej psychickej pohode. Presne toto som potrebovala v ten deň vidieť. Montmarte, Paríž. Philippe Noiret a Thierry Lhermitte sa perfektne dopĺňajú. Nežný francúzsky humor a zápletky, ktoré bavia. ()

Shetland

Každý díl této francouzské komedie/kriminálky má trochu jinou atmosféru,ale kvalita zůstává zachována. Možná tím,že jednička byla obrazem 80.let, dvojka v 90 letech a nakonec třetí díl v současnosti. A rozhodně důstojné zakončení celé filmové trilogie. ()

JohnSmith

Prohnilí nového tisíciletí jsou už jen chabou vzpomínkou na první dva díly. Není to už ani moc vtipné a hlavně překombinované. ()

Autogram

Nie je to také úderné ako pôvodné klasické diely, ale aj tak je to zábavné. Menej prehnité, výbuchov je akosi priveľa, ale po celý čas som sa mal na čo pozerať. Slabšie, ale štyri hviezdy. –––– Prohnilý jednou, prohnilý vždy. ()

dopita

Ve filmu se toho hodně děje, děj je značně zamotanej, ale vcelku sem se v tom orientoval. Klasická francouzská komedie která neurazí. ()

Lionheart

Živoucí důkaz, že francouzská komedie ještě stále žije. Možná to je tím, že ještě žili původní tvůrci. Každopádně stále má co nabídnout a Zidimu velká pochvala, že dokázal přenést trochu staromódní prohnilou dvojku do jednadvacátého století s takovým elánem. ()

lucijelucije

Francouzi mají dobré komediální prvky, jsou trochu jiné, a né každému sednou, ale já jsem zatím v nich to své našla. Jejich humor není vůbec obscénní a to se mi líbí. I když Ripoux je lehce nadsazená komedie, má správně a inteligentně posazené kratochvíle. ()

MraMor

Komédia, v ktorej nebolo príliš veľa na zasmiatie ale aspoň sa človek pri nej nenudil. Dej mal krásny spád, i keď často pritiahnutý za vlasy. Doporučujem pre celu rodinu na nedeľné popoludnie presne tak ako som ho pozeral ja :-) ()

Grafito

Zoufale nepovedené pokračování skvostných Prohnilích.. kdeže je lehkost, vtip a šmrnc původního příběhu.. z komedie se nám stalo div ne sociální drama.. pokud se snaží o vtip, těžkopádností dochází dech.. navíc .. sehnat míň sympatickýho herce než je nováček Lorant Deutsch, by bylo jako hledat jehlu v kupce sena... veliké zklamání, které zachraňují jen exteriéry Montmartru a hudba Francise Lai.. ()