Jednotka přímého nasazení je speciální jednotka metropolitní policie, která je téměř nedotknutelná a soustředí se na násilí páchané gangy, drogy a prostituci. Seržant Frank Gannon je v ní už tři roky, během nichž zjistil, že jednotka je zkorumpovaná a podílí se nejen na obchodu s drogami, ale i na vraždách. Úřad pro vnitřní záležitosti sice některé policisty přeřadil, ale v oddělení se dějí stále špinavosti. Frank Gannon se rozhodne pomoci federálním agentům s vyšetřováním. V den kdy má Gannon vypovídat, neslouží se svým parťákem Edem Grimesem, ale je k němu na zácvik přiřazena policistka Billie Rossová. Během služby je Gannon zavolán do jedné restaurace na schůzku s kapitánem Stonem, který mu nabízí povýšení i peníze, když nebude svědčit proti kolegům. Stone navíc ví, kdy má jít Gannon vypovídat. Gannon odveze Rossovou na stanici, aby se nestala terčem i ona, a odjíždí ze stanice sám, aniž by kolegyni vysvětlil, proč ji nechce u sebe. Rossová si v garáži všimne dvou mužů, kteří evidentně Gannona sledují, a vydá se za nimi ve svém voze. Rossová je tak svědkem Gannonova únosu...  Gannona několik ozbrojených mužů doveze na odlehlé místo, kde ho chtějí zabít, ale nejprve z něj hodlají vymlátit, co všechno už federálům řekl. Rossová překazí jeho zabití, Gannon je pouze postřelen, a odveze ho do domu jeho parťáka Eda Grimese. Kapitán Stone zatím vyhlásí po Gannonovi a Rossové pátrání s tím, že zabili tři policisty... (TV Prima)

AdamesWWE

[6.5/10] Priamy Zásah je dejovo priamočiary ale pri Lundgrenovi mi to vôbec neprekáža. Hlavne že je tu akcia, Sidney J.Furie to zvláda celkom dobre, Dolph ukáže niekoľko dobrých súbojov a aj streľba je pozerateľná. Síce je to dobrý akčný film, o jednu hviezdu naviac nedám pretože až tak ma tento film neupútal svojím príbehom, ale akciu mal rozhodne dobrú a Lundgren nesklamal. ()

POciSEM

Lundgren prekvapil. Skoda toho zbesilyho strihu ale jinak se to nese ve stylu Joshua Tree. Dolph vzdycky nekam vlitne,vsechny zpleska nebo rozstrili na cucky. Presne tak to mam rad a vubec,byl sem spokojenej ()

Haymar

Muhehe nooo jasně že to bylo klasická "lundgrenovina": C-éčková produkce, D-éčkový herci (vyjma jednoho statného severského týpka samozřejmě :-)) váážně úúúděsná režie... ale co, docela sem se i bavil (a vážně mě to samotnýho překvapuje). Bloňďák ze Švédska už tady ukazuje, že má zatraceně velkej smysl pro humor (což zpečetil o pár let později v U.S. III a výtečných Expendables) ()

matkoulko

Cakal som ze to nebudie ziadna slava, bohuzial film predcil moje najhorsie ocakavania. Jedinu hviezdicku davam za Rosovu, ktora nevyzerala zle a ako jedina snazila sa hrat. Ostatne postavy vratane Lundgrena hrozne, zaporaci o nicom, padali ako muchy. Tisice nabojov vystrelenych do roznych aut a ani jedno prasnute sklo, rozpocet mohli usetrit radsej niekde inde. Nenavazujuci strih, reziser film uz potom radsej ani nechcel vidiet. Primitivny a predvidatelny dej, velmi chabe dialogy a ku koncu trapny naznak humoru. Film bez napatia, bez akcie a bez ducha. Nechapem vyssie hodnotenie. PS: zato som sa vyborne pobavil pri citani ostatnych komentov :-D ()

MickeyStuma

Stará dobrá korupce v řadách policie. Velmi populární téma, které z filmů a seriálů asi jen tak nezmizí. Tentokrát s tímto neduhem má co dočinění Frank Gannon s tváří Dolpha Lundgrena. Jedná se o obyčejný nenáročný, takřka televizní, snímek hodný k poklidnému filmovému odreagování a zábavě, který je nemálo podobný snímku 'Nebezpečný lovec' (1996). V něm sice pro změnu vystupuje lovec odměn s Michaelem Dudikovem v hlavní roli, ale oba tyto pánové mají charakterově naprosto stejnou parťačku. O stejné zábavné atmosféře ani nemluvě. Nízký rozpočet samozřejmě neslibuje extra biják, ale plusem rozhodně je, že příběh není nejhorší. Jasně že se nejedná o nic originálního a že jsou daleko lepší snímky, avšak k jednoduchému televizního večeru něco takového skutečně zcela postačí. ()

Torgal

Spočiatku to vyzeralo nádejne - Dolph mlátil ľudí, vyzeral drsne a vyfasoval sexi partnerku - ale už po štvrť hodinke sa film zvrhol na nudný mišmaš s nerozbitnými autami (fakticky si nespomínam na film, kde by bolo do áut vypálených toľko nábojov bez toho, aby guľky po sebe zanechali čo i len jeden škrabanec). Strata času, na tomto sa človek ani nezasmeje. 3-/10 ()

PenaPP

Průměrný akčňák, který nejspíš ničím nepřekvapí, ale ani neurazí. Navíc Dolph stále rozdává rány jako za mlada a Polly Shannon také není špatná. ()

AxelWers

Taký typický béčkový akčňák ako z polovice 80. rokov, nič nepokazí, ničím neohúri, akurát na Polly sa dalo v kuse pozerať. ()

Acrobat odpad!

Výborný, do srdca zasahujúci, priamy film bez zbytočných slov. Preto sa páli, nikto nič nepovie, a ak aj hej, prežije len ak má žuvačku. Tá je neoodeliteľným priateľom vďaka ktorému sa tu strieľa hlava-nehlava a Dolph, pretože má žuvačku nebehá smerom od krížovej paľby, ale priamo do nej. Kto nevidel, neuverí tomuto počinu!! Katastrofa valiaca sa ako roj kobyliek útočí na súdržnosť a nutnú kostru filmu. Rozpad riešení, kalkulácia slepých nábojov, degradácia synchrónnej prestrelky. Nič neodhalil, lebo tupci na druhej strane nemali nárok. Nepremýšľaš a netrafíš z AK 47, nemôžeš žiť. Navyše na druhej strane je toporný Švéd. Bez šance a priamy zásah do kryptória, v ktorom sú zvitky reprezentačných akčných filmov. Dolph ide a vetci z cesty... (videné 23.06.2016, DajTo) ()

Likan7 odpad!

Asi bych měl na tyhle srágory od kdysi (celkem) slavných akčních herců kašlat. Přímý zásah je dalším s plejády nekonečných blbostí, které se snaží prodat jen díky kdysi známému jménu. Lundgren býval dobrej, ale jeho alespoň trochu koukatelný filmy natočil hned zkraje kariéry. ()

filip289 odpad!

I ked tento film vysielali niekedy okolo polnoci v telke, aj o takej hodine to bolo strašné utrpenie na to pozerať. ()

johnsnow

Skrátka typická lundgrenovka s bitkami a prestrelkami, mne takýto štýl vyhovuje za 3* a 4 pridávam za fešnú kolegyňu. ()

mac000

Od Lundgrenových filmů nemůžeme čekat druhého Serpica. Přes obvyklá klišé o "dobrých poldech" a "zlých poldech" filmu nechybí napínavé akce, spád děje i dramatické scény. Sidney J. Furie je zde sice za zenitem svých předchozích filmů, ale přesto je jeho rukopis zkušeného profesionála patrný. A "třešničkou na dortu" je sympatická a půvabná Polly Shannon jako začínající detektivka Rossová. ()

BE13

Naštěstí druhá polovina filmu byla ještě blbější, než ta první a tak jsem se docela bavil. Taky jsou tam fantastické dialogy, hodně promyšlené, neotřelé. Překlad (Novacinema) byl také báječný: "Tady je mapa Internetu". Možná bych měl dát ** za tu legraci. ()

lepo

Nemý úžas nad strachom a hrôzou z tohoto filmu len tak syčí. Strašný odpad od hereckých výkonov, dialógov a scén, až po primitívne snahy o humorné hlášky a kameru vrátane. ()