Svobodomyslná Charlie na pláži zahlédne sympatického chirurga Kevina Fieldse. Vzápětí ho potká v kavárně a následně také na večírku, kde pracuje jako servírka. Cítí, že je to znamení. A opravdu, o několik měsíců později se Charlie ke Kevinovi nastěhuje, jsou šťastní a zdá se, že tvoří dokonalý pár. Jen z jediné věci má Charlie obavy - jak ji přijme Kevinova matka Viola, známá televizní moderátorka, která se před časem zhroutila, když jí sebrali pořad a nahradili ji mladou blondýnkou. Při prvním setkání se sice Viola tváří přátelsky, ale když Kevin požádá Charlie o ruku a ona řekne ano, nehodlá po práci přijít také o syna a rozhodne se Charlie zbavit. Nejdříve se ji snaží zesměšnit, a když plán nevychází, chce ji přivést k šílenství pomateným plánováním obří svatby. Charlie však její plán prohlédne a začíná hra kdo s koho. (TV Nova)

len.tilka

Jane Fonda je dokonalá, i Lopez se občas vytáhne, ale stejně je to něco jako ženská obdoba Fotr je lotr...ale lepší. Další díl by měl být Jane Fonda versus Robert De Niro. A ty by konečně bylo to, na co všichni čekáme. ()

JerryPilsen

Ani Jane Fonda todle nezachránila.Dobrý záměr se po chvíli vytratil a zbytek filmu byla spíš hrůza.Hlavně pro normálního diváka. ()

Mountain

Jennifer Lopez možná je zpěvačka (mizerná), možná i tanečnice, ale určitě to není herečka. To, co předvádí je strašné jako vždycky. Nezachrání to ani Jane Fonda. Možná proto, že jí scénář připisuje jen trapné repliky, popřípadě ubohé hysterické záchvaty... prostě děs. ()

Ryorka

a mě se to líbilo i když uznávám, že je to jen zásluha dvojice tchyně a asistentky. Jane Fonda byla dokonalá kombinace hysterie, přehnaných ambicí a exhibicionismu. ()

Jirkacek

Po shlédnutí filmu Příšerná tchyně jsem rád za tu, co jsem si vyženil, neboť ta moje byla až dosud prostě skvělá. Nedovedu si představit, že bych měl něco takového podstoupit, popřípadě že by moje manželka měla takové problémy s mou mámou. Možná proto se musím přiznat, že ač tento film měla být asi komedie, mockrát jsem se nezasmál. Celý ten děj mi připadal hodně ulítlý až trapný, i když sem tam mne něco rozesmálo, nebylo to dobrá zábava. Spíše mi bylo líto hlavní hrdinky Jennifer Lopez, která zde hrála Charlotte Cantiliniovou, hledající dlouhé roky nějakého slušného chlapa. Jednou se k ní však naklonilo štěstí a náhodou potkala sympatického Michaela Vartana, který zde hrál vzdělaného doktora Kevina Fieldse, jenž se do ní ihned zamiloval. Jako obyčejná, i když atraktivní dívka, jenž vystřídala spoustu zaměstnání, nemohla bohužel padnout do oka také jeho matce Viole ztvárněnou legendární herečkou Jane Fondovou, která ve stejnou dobu přišla o dlouholetou práci v televizním zpravodajství. Ta svůj život poznala spoustu známých osobností a i když sama byla třikrát byla vdaná, neměla u ní Charlotte vůbec žádnou šanci. V obavě že jí odvede syna a ona kromě práci ztratí ještě syna, rozhodla se že jí pěkně znepříjemní život a začala jí dělat samé schválnosti. Když Charlie pochopila jak se věci mají, rozhodla se, že si to nenechá líbit a se svou nastávající tchyní začala bojovat o to, kdo zaujme v Kevinově životě první místo. A někdy šlo i o život.....Jak to dopadlo se dalo tušit předem, přece jen se jedná o komedii a ne o horror, ale i tak podrobnosti neprozradím. Každopádně dle mého názoru se jedná o těžce průměrnou komedii bez překvapení a plný ulítlého humoru. Příšerná tchyně za svůj nepřesvědčivý výkon ode mne tedy získává tři příšerné hvězdy ***. ()

Lucy39

jelikož jsem ostřílená majitelka tchýní (počet uvádět nebudu :-D) musím říct, že i přes silně oddychový žánr jsem se velmi pobavila... Fonda to rozjela "na plný pecky" a pokud nebudete čekat umělecký zážitek a půjde Vám jen o zábavu - přičemž snesete žánr romantických amerických komedií s koncem předvídatelným od třetí minuty stopáže - pak směle do Něj :-) PS : věřím, že vysoké procento rozpočtu sežraly naprosto úžasné Fondiny modely :-D ()

Verdolin

vzhledem k tomu, ze mam zrovna pred svatbou, tak se me film opravdu dotkl, libilo se mi, ze budoucí snacha se do toho nakonec obula, ztotoznovala jsem se s J.LO, moje tchyne by take rada mela vse pod kontrolou vcetne svatby samotne, a stejne tak ja, je mi jasny, ze spolu budeme bud bojovat nebo si padnem skvele do noty. film byl protkan vtipem, sarkasmem i ironii, proste bezva sranda, proto vsechno ctyri hvezdy ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky