Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

Sung Pong Choo

Kostýmy:

Joseph A. Porro
  • Gilmour93

Ultratoalet. Přestylizovaná sračka matných obličejů, lesklých oblečků a jednoho plochého sexy bříška Milly Jovovich, která je v podobných rolích okoukaná jak Moskvanům Moskvič. Chápu Wimmera, že chtěl pokračovat v tom duchu, jak končilo Equilibrium, ale musí přestat s kámošem Pitofem brát to LSD s prošlým datem spotřeby. Zoufale hloupá adaptace komiksu, Kurte - Snyder tě úplně ladně punch do tvého suckerovského nosánku..(3.12.2012)

Ups. Tu sa niekto riadne sekol. Ultraviolet je tak cool, že nie je možné nájsť pre ňu protivníka. Stačí zmena farby vlasov a desiatka nepriateľov padne mŕtva na zem (?!). Preto pri každej akčnej scéne na ňu útočia desiatky ba až stovky nepriateľov a vy aj tak viete, že nemajú žiadnu šancu. Stačí iba myšlienka a v rukách sa jej objaví patričná zbraň – tomu hovorím pokrok. Za zmienku určite stoja dve akčné scénky. Prvá, kde UV zdrhá fízlom na motorke po stenách budov – hm, kde sme niečo také už mali, napr. naposledy Day Watch (2006). Druhá je už originálnejšia, nasnímanie boja iba pomocou odrazov v okuliaroch, to tu myslím ešte nebolo. Obe sú obstojne nasnímané a zostrihané, síce blbé, ale veď je to podľa komixu. No od polovice to stojí za starú bačkoru. Iba odkaz na klasický hologram a la Total Recall, bojové akčné scény strácajú prehľad a sú bez nápadu, dej je deraví, všetko začína nudiť a keď sa UV postaví na konci proti ďalšej desiatke bojovníkov, povedal som si, už preboha nie. A naozaj. Boj sa odohral mimo záber. Má to síce iba 88 min. no i tak to neskutočne nudí. Prečo? Lebo je to zbytočne prehnané a neuveriteľne hlúpe. Kurt Wimmer tu nestavil na silne emočný príbeh ako jeho predchádzajúce Equilibrium, ale naopak na akčné scény, a to sa veru nevypláca.(19.3.2006)

• lesumir

Jsem rád, že nejsem jediný kdo si pochutnal na Ultraviolet odpadem, protoze tohle jinak snad ani nejde! Ten, kdo dal ctyri hvezdy bud neni normalni, nebo je veliky fanda Millči Jovovich :) Nevím, co to vůbec celé mělo znamenat, dost mi to pripominalo Aeon Flux, ktery dopadl na verejnosti mozna o trochu lepe, ale na mem zebricku stejne odpadove, jako "opus dementus" Kurta Wimmera!!!! Je dost filmů. na které se nedokoukám, ale nepamatuji si, že bych něco vypnul dvacet minut po zacatku. Jo a nesmim zapomenout na efekty, to je jak z Playstationu one...(25.2.2007)

• MM_Ramone

Neoriginálny, nevýrazný, emotivne chladný komiksový sci-fi film. Ničím ma neprekvapil, dejovo ma vôbec nezaujal. Páčila sa mi vizuálna stránka tohto diela. Svižná, videoklipová kamera s energickou, komponovanou, elektronickou hudbou. V akčných scénach, prestrelkách a súbojoch to šlape na najvyššie obrátky. Je tam však aj mnoho nudných sekvencií, ktoré to celé brzdia. Najväčšou devízou tohto snímku je krásna Milla Jovovichová, ktorá stvárnila hlavnú postavu, smrteľne nebezpečnú Violet. **(12.4.2010)

Kravina tak neuvěřitelně stylizovaná, fetišistická, absurdní a béčkovitá, až je dokonalá v tom pravém slova smyslu nenáročné zběsilé podívané! Jak hodnotit film, který je sice extrémně pitomý, ale zároveň bezvýhradně zábavný?(10.3.2008)

• - Film sa natáčal v rôznych mestách po celej Číne, predovšetkým v Hongkongu a Šanghaji. (Greenpeacak)

• - Film bol natočený digitálnou kamerou SONY HDW-F900 s vysokým rozlíšením. (Greenpeacak)

• - Snímek se umístil na 33. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)