Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

Sung-Pong Choo

Kostýmy:

Joseph A. Porro
  • Phobia

Ultrasrajdolet. Titulky byly docela dobré, ale pak se objevili herci a zazněly dialogy, má sítnice byla přehlcena jasnými barvičkami jak na Gay Pride a zvukovodem pronikaly do dutiny lebeční takové rezonující bláboly, že jsem raději křečovitě semkla víčka a byla v osvobozujícím limbu ještě před první nekonečně opruzující sérií reklam a upoutávek. Mohla jsem si dovolit usnout - svou kvótu sračkoidních filmů jsem tento měsíc naplnila, dokonce hrubě překročila (už se projevují vážné psychické následky, snad ne trvalého rázu). Krátce jsem se probrala před závěrem tohoto přebarveného, impertinentního paskvilu, s nezájmem upřela oko na akčně vířící rej postaviček, což mi dodalo sílu doplazit se k televizi, zmáčknout čudlik OFF a nepatrně snížit ČEZu příjmy. Hodnocení se zdržím, ovšem zdejších 37% mi přijde až přemrštěně laskavých... i když Milka si za svou krásně tvarovanou tělesnou schránku a její kreace hvězdičku zaslouží, pár procent by dostal sympaťák William Fichtner a ze soucitu něco i pro toho spratka, tak jo, maximálně 35%.(30.3.2012)

• Cival

Oblíbené klišé recenzí a diváckých dojmů posledních let "je to jak dívat se na počítačovou hru, kterou paří někdo jinej" platí v tomto případě stoprocentně a líp než u kteréhokoliv jiného filmu. Jedinou výhodou je rychlost, s níž se špatně (co špatně... přímo neuvěřitelně zoufale) renderované helikoptéry jak z Maxe Paynea honí za digitální motorkou Milly Jovovich a jejím přebarveným obličejem. Neskutečný guláš, který by ale každý filmový fanoušek měl povinně prozkoumat - dílo je to doopravdy jedinečné, i v tom ne úplně "ed-woodovském" slova smyslu.(26.5.2006)

CD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +ultraefekty, ultraakce, ultrahudba, ultraViolet -slabší emoce, nalajnovaný děj/// Tak už chápu, nejdříve jsem viděl ukázku na Ultraviolet, potom film Aeon Flux a až potom tento film (viz. recenze filmu Aeon Flux). Pokud bych tedy měl srovnat oba tyto nové filmy, tak právě Ultraviolet vychází jako výtěz, protože téměř bezezbytku splňuje moje očekávání. Už z úvodu mi tento film nejvíce snad připomínal Equilibrium - hodně podobný námět, příběh, bojové scény, jen hlavní hrdinka místo hlavního hrdiny - potom trošku i Resident Evil, to asi hlavně tou ženskou předtavitelkou a taky trochu film Immortal, to hlavně grafikou. Ta (potažmo efekty) je přímo senzační, i když věru počítačová, tak mi to nevadí. Je nádherně uhlazená, dá krásně vyniknout prostředí i samotné akci. Navíc v tomto filmu je to, čeho v Equilibriu bylo málo. Namysli mám samotnou akci, která je přímo kulervoucí a při níž se hlavní hradinka nezasatvý před ničím a tentokrát ji to i žeru. Obsazení vedelejších postav je slušné, záporák sice nevyčnívá, ale Cameron Bright je nadějná mladá hvezda (a hlavně hodně obsazovaná) no a William Fichtner, tedy jeho ksicht bych poznal kdykoliv, takže fain. Hudba je výborná, sice z ní asi nebude soundtrack, ale mě osobně prostě neruší a jak pří akci, tak i při úvodních titulcích se mi velice libí. Jo a taky je hustý jak se jí mění barva oblečení a k zahození není ani spousta jiných nápadů (možnost ukrýt v sobě zbraně). Když vezmu v potaz některé hlášky, tak ani nevím proč děj hodnotím jen nadprůměrně. Bude to nejspíše tím, že na první počin režiséra to nemá, prostě srovnávám s Equilibriem. A jinak už se těším na další režisérské počiny tohoto "mistra", jeho rukopis se mi líbí/// Celkem 75%///(8.12.2006)

Tak opäť raz pôjdem proti prúdu... Po CATWOMAN, ELEKTRE a AEON FLUX som však teraz konečne nemal chuť vyvrátiť večeru. UV je čistokrvné béčko, s ľadovou a, na rozdiel od RESIDENT EVIL, cool vyzerajúcou Millou. Wimmer sa rozhodol pre akčnú jazdu s minimom deja a minimom dialógov. Oproti pôsobivému EQUILIBRIU tak padol smerom dole. Zatiaľčo v EQ bola perfektná vyváženosť (equilibrium :)) medzi akciami, emóciami a príbehom, tu je len akcia. Akcia je veľkolepejšia, z množstvom trikov, ale práve takýto nával "veľkoleposti" Kurt nezvládol - na triky zrejme nebolo dosť penazí, kameramana občas chytí epilepťák a strihač chcel zrejme príplatok za nadčasy... Milline herectvo vždy reprezentovali (a zrejme aj budú) vyšinuté postavy a tak je samozrejmé, že "obyčajnú" úlohu neutiahne. Divákovi skrátka nedokáže pohľad na ňu vsugerovať, čo prežíva a čo si myslí - keďže nie je miesto na rozhovory, divák len krúti hlavou a všetko mu dochádza až po ďaľšom čine hlavnej hrdinky. Čo ťahá UV k tretej (absolútne subjektívnej) * je predsa len režisér, ktorého nápady aj v takomto videoklipovom prevedení vedia okúzliť. Čo sa týka zbraní a súbojov držal sa schémy EQ a tak tu máme masové strieľačky aj súboje na meče. UV rozhodne nie je film na rozmýšľanie (a porovnávanie s Equilibriom :)) a miesto so scenárom akoby pracoval len s námetom, ale mňa nenudil a srší z neho nadšenie pre akciu, aj keď tentoraz v trochu zmätenom klipovytom kabáte...(20.4.2006)

• Jara.Cimrman.jr

Má to tempo, má to hlavu i patu, ale někdo tomu usekal všechno mezi tou hlavou a tou patou. Jistě to byla Violet, protože ta co uvidí, to rozseká, rozstřílí či spálí a ještě si přitom stihne změnit barvu vlasů i outfitu. Já jsem tedy nikdy v životě neviděl nic tak pitomého, aby mne to dokázalo urazit a ani tato ultra-arci pitomost není výjimkou. Jistě za to může vizáž hlavní hrdinky, se kterou bych si dal líbit nějaký ten horizontální tělocvik, ale do boje s ní bych rozhodně vyslal pouze svůj hologram. Už teď je mi ho líto.(27.4.2014)

• - Snímek se umístil na 33. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Film bol natočený digitálnou kamerou SONY HDW-F900 s vysokým rozlíšením. (Greenpeacak)

• - Film sa natáčal v rôznych mestách po celej Číne, predovšetkým v Hongkongu a Šanghaji. (Greenpeacak)