Reklama

Reklama

Ultraviolet

Trailer

Armádní laboratoře objevily dosud neznámý virus a snažily se ho upravit, aby pomohl stvořit rychlejší a silnější vojáky. Vznikl kmen HGV, experiment se však vymkl kontrole, když virus zmutoval a rozšířil se v extrémně nakažlivé formě. Svět zasáhla epidemie, která ho navždy změnila. Lidé se přestali bát terorismu a začali se bát choroby, která sice nakaženým dala nadlidskou rychlost a sílu, současně však byla stoprocentně smrtelná. Zdravotnický systém získával stále větší pravomoci, až se nakonec zmocnil vlády a proměnil ji v nelítostnou diktaturu. Nemocní byli shromažďováni v koncentračních táborech a později likvidováni na příkaz šéfa všemocného militantního lékařského systému, vicekardinála Ferdinanda Daxuse. Mladá Violet žila spokojeně s manželem a těšila se na narození prvního dítěte. O všechno však přišla, když se nakazila a stala se cílem experimentů, které měly najít lék. Podařilo se jí uniknout. Založila hnutí odporu a z Violet je nelítostný vražedný stroj, jehož jediným cílem je boj proti Daxusovi a jeho organizaci. Rozhodne se postavit všemocnému nepříteli i bývalým spojencům, překazit plán a zachránit celý svět. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (435)

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Neškodná oddychovka, která vedle podobně vyhlížejícího (ale nesrovnatelně lepšího Equilibria) vypadá jako chudý bratříček. Necelá hodinka a půl je ideální stopáží, za kterou se sice nudit nebudete, ale zítra už si z téhle digitálně zběsilé jízdy budete pamatovat jen luxusní upírku v podání herecky zrající Milly Jovovich. 50% ()

Zodd 

všechny recenze uživatele

Ach jo. Wimmer vyšel z Equillibria, použil systém dystopie, akčních scén a neoriginální nabubřelosti. Úvod s hromadou titulních stran komiksů/mangy má svůj efekt, ale vyzní do prázdna. Milla vypadá skvěle, to jo. Ale digitální pozadí se mi rozmazává před očima a při pohybu v prostoru vůbec nepůsobí přirozeně, jako bychom byli na běžícím pásu. Akční scény, které jsou jakž takž přehledné (a říkám KTERÉ, nikoli JAKÉ), jsou samozřejmě fajn. Dialogy by trhaly uši, brát je k smrti vážně. Závěr zamotaný, dořečené to není. Ani jako druhý význam z emociálního hlediska dostatečně přesvědčivé, jelikož pod tím ”prosvítajícím” syntetickým obalem a supermanovskými deus ex machinami je těžké něčemu opravdu věřit. P.S. Souhlasím s tím, že je to jako dívat se na videohru, ale německou verzi (krve, kolik by se na nehet vešlo). “Narodila jsem se ve světě, kterému asi nebudete rozumět.” Dokážu pochopit, proč nám to koncipuješ takto, Violet. Ovšem to je tady zatracená škoda a námět (byť epidemie umělého viru není nic nového) končí v popelnici! Menší metafora našeho kapitalistického světa je vidět, ale o tom se dá napsat krátký fejeton. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Má to tempo, má to hlavu i patu, ale někdo tomu usekal všechno mezi tou hlavou a tou patou. Jistě to byla Violet, protože ta co uvidí, to rozseká, rozstřílí či spálí a ještě si přitom stihne změnit barvu vlasů i outfitu. Já jsem tedy nikdy v životě neviděl nic tak pitomého, aby mne to dokázalo urazit a ani tato ultra-arci pitomost není výjimkou. Jistě za to může vizáž hlavní hrdinky, se kterou bych si dal líbit nějaký ten horizontální tělocvik, ale do boje s ní bych rozhodně vyslal pouze svůj hologram. Už teď je mi ho líto. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $30miliónovTržby USA $18,535,812Tržby Celosvetovo $31,070,211Tržby za predaj DVD v USA $14,137,491 //počet predaných kusov 846,736║ Od Kurta Wimmera po perfektnom Equilibriu neskutočne nezáživný priestrel, kde nič poriadne nefunguje, príbeh prázdna nezmyselná planina, počítačová animácia je čistá hrôza, akcia len kopíruje to čo bolo v Equilibriu dokonalé, aspoň že na tú Millu Jovovich sa dá pozerať, ináč fakt čistá zbytočnosť. /20%/ ()

petero 

všechny recenze uživatele

Ups. Tu sa niekto riadne sekol. Ultraviolet je tak cool, že nie je možné nájsť pre ňu protivníka. Stačí zmena farby vlasov a desiatka nepriateľov padne mŕtva na zem (?!). Preto pri každej akčnej scéne na ňu útočia desiatky ba až stovky nepriateľov a vy aj tak viete, že nemajú žiadnu šancu. Stačí iba myšlienka a v rukách sa jej objaví patričná zbraň – tomu hovorím pokrok. Za zmienku určite stoja dve akčné scénky. Prvá, kde UV zdrhá fízlom na motorke po stenách budov – hm, kde sme niečo také už mali, napr. naposledy Day Watch (2006). Druhá je už originálnejšia, nasnímanie boja iba pomocou odrazov v okuliaroch, to tu myslím ešte nebolo. Obe sú obstojne nasnímané a zostrihané, síce blbé, ale veď je to podľa komixu. No od polovice to stojí za starú bačkoru. Iba odkaz na klasický hologram a la Total Recall, bojové akčné scény strácajú prehľad a sú bez nápadu, dej je deraví, všetko začína nudiť a keď sa UV postaví na konci proti ďalšej desiatke bojovníkov, povedal som si, už preboha nie. A naozaj. Boj sa odohral mimo záber. Má to síce iba 88 min. no i tak to neskutočne nudí. Prečo? Lebo je to zbytočne prehnané a neuveriteľne hlúpe. Kurt Wimmer tu nestavil na silne emočný príbeh ako jeho predchádzajúce Equilibrium, ale naopak na akčné scény, a to sa veru nevypláca. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (6)

  • Film sa začal natáčať vo februári 2004. (Greenpeacak)
  • Trailer k filmu unikol ešte predtým, ako chcel režisér a tak požadoval, aby všetky videá boli odstránené. (Greenpeacak)
  • Film bol natočený digitálnou kamerou SONY HDW-F900 s vysokým rozlíšením. (Greenpeacak)

Související novinky

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (více)

Jolie na útěku

Jolie na útěku

14.08.2008

Angelina Jolie patří mezi nejvíce vytížené herečky v Hollywoodu a jak to tak vypadá, po pauze netouží. Na plátna kin se totiž začínají vracet vládní agenti, kteří dokáží člověka zabít během dvou… (více)

Jakubisko, třes se!

Jakubisko, třes se!

13.05.2007

...říká Julie Delpy, kterou známe především z dvoudílné konverzační romance Před úsvitem a Před soumrakem. Julie už několik let spřádá plány na film o Alžbětě Báthoryové. K němu si sama napsala… (více)

Ultranásilná Milla

Ultranásilná Milla

28.11.2005

Režisér Kurt Wimmer už jednou na plátně ukázal, jak vypadá nelichotivá budoucnost, filmem Equilibrium. Nyní se do budoucnosti opět vydá s filmem Ultraviolett a krom Milli Jovovich s sebou bere také… (více)

Reklama

Reklama