Reklama

Reklama

Ultraviolet

Trailer

Armádní laboratoře objevily dosud neznámý virus a snažily se ho upravit, aby pomohl stvořit rychlejší a silnější vojáky. Vznikl kmen HGV, experiment se však vymkl kontrole, když virus zmutoval a rozšířil se v extrémně nakažlivé formě. Svět zasáhla epidemie, která ho navždy změnila. Lidé se přestali bát terorismu a začali se bát choroby, která sice nakaženým dala nadlidskou rychlost a sílu, současně však byla stoprocentně smrtelná. Zdravotnický systém získával stále větší pravomoci, až se nakonec zmocnil vlády a proměnil ji v nelítostnou diktaturu. Nemocní byli shromažďováni v koncentračních táborech a později likvidováni na příkaz šéfa všemocného militantního lékařského systému, vicekardinála Ferdinanda Daxuse. Mladá Violet žila spokojeně s manželem a těšila se na narození prvního dítěte. O všechno však přišla, když se nakazila a stala se cílem experimentů, které měly najít lék. Podařilo se jí uniknout. Založila hnutí odporu a z Violet je nelítostný vražedný stroj, jehož jediným cílem je boj proti Daxusovi a jeho organizaci. Rozhodne se postavit všemocnému nepříteli i bývalým spojencům, překazit plán a zachránit celý svět. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (434)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $30miliónovTržby USA $18,535,812Tržby Celosvetovo $31,070,211Tržby za predaj DVD v USA $14,137,491 //počet predaných kusov 846,736║ Od Kurta Wimmera po perfektnom Equilibriu neskutočne nezáživný priestrel, kde nič poriadne nefunguje, príbeh prázdna nezmyselná planina, počítačová animácia je čistá hrôza, akcia len kopíruje to čo bolo v Equilibriu dokonalé, aspoň že na tú Millu Jovovich sa dá pozerať, ináč fakt čistá zbytočnosť. /20%/ ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tenhle film vypadá jako hodně dobrý digitální omalovánky, který se přilepili k sobě hodně špatným lepidlem . Některé akční jsou hodně dobré,ale shazují je zase některé zcela dementní ve stylu : záběr na Millu - čarování s kamerou - nic nevidíme - spousty mrtvol - záběr na žijící Millu . Tak takhle prosím ne !! Ovšem Milla od té doby co se vrátila z modré laguny se pěkně rozjela a je sexy jak málokterá to s ejí musí nechat. Tenhel film chtěl být tak strašně ultracool až je ultrazbytečný. ()

Reklama

imf 

všechny recenze uživatele

Wimmer se z nadějného talenta, který občas přestřelí, změnil v dalším filmu v ultimátního popeláře, který vám ve zlomku vteřiny udělá z mozku nebezpečnou zónu, ve které se neurony vrhají hlavou (mají neurony hlavu? ale co, na tom nesejde) proti zdi, aby ukončily svoje trápení. Co to k*rva mělo znamenat? Chytil jsem asi tak prvních dvacet minut a pak už si pamatuju jen absolutní zlo, které jinak prožívám výhradně u českých trháků typu Pánská jízda nebo Kameňák... kam si nás to zavedl Wimmere? A proč máš sakra tu utkvělou myšlenku, že šermovat se zbraněmi a zneužívat vietnamské zemědělce na výrobu vizuálních efektů je nějak cool? Ono totiž není... ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Oblíbené klišé recenzí a diváckých dojmů posledních let "je to jak dívat se na počítačovou hru, kterou paří někdo jinej" platí v tomto případě stoprocentně a líp než u kteréhokoliv jiného filmu. Jedinou výhodou je rychlost, s níž se špatně (co špatně... přímo neuvěřitelně zoufale) renderované helikoptéry jak z Maxe Paynea honí za digitální motorkou Milly Jovovich a jejím přebarveným obličejem. Neskutečný guláš, který by ale každý filmový fanoušek měl povinně prozkoumat - dílo je to doopravdy jedinečné, i v tom ne úplně "ed-woodovském" slova smyslu. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nechci se dotknout Milly Jovovich (to je lež, protože dotýkat se jí by mi činilo dost velké potěšení, ale takhle jsem to nemyslel;)), ale objektivně vzato stojí mezi herečkami co do uměleckých kvalit poněkud níže než Christian Bale mezi herci. A tak když se režisér VELMI povedeného akčního snímku jménem Equlibrium rozhodne podstatně ubrat na dějové stránce, přidat na efektech (bohužel jen co do kvantity) a ubrat na krvi (či spíše jí v té akční změti nepoužít ani kapku), jediná možnost jak dát divákovi víc než jen pohyblivé obrázky, je herecký výraz a síla postavy. A to Milla jaksi nezvládla. Ten vraždící stroj bez emocí, který najednou pookřeje a zamiluje si malého chlapce, jí zkrátka nejde věřit. Zvlášť když se okolo míhá víc barviček než v nejdivočejších tripech Jimiho Hendrixe a ještě se vás kdosi pokouší přesvědčit, že tohle je jakože comics - což je tah, který jsem taky jaksi nepochopil, podobně jako použití vampejrů/hemofágů. Stejně tak vychází naprázdno v Equilibriu tak efektní vzbuzování zdání monumentálnosti - tady ty digitální domečky a autíčka selhávají, něco prostě ve studiu odrbat nelze a je až hanebné, že tenhle tragický omyl spolykal takovou část rozpočtu. Jistě, nelze nepřiznat některým vychytávkám slušnou dávku nářezovosti - třeba ta prostorová komprese byla velmi pěkná záležitost - a třeba hlavnímu padouchovi pořádnou dávku odpornosti, i když vypadá jako mladší vydání Alana Batese a rozhodně nemá jeho talent. ALE když se největší řežby odbudou střihem bez jediného úderu/záseku/výstřelu, cítím se zkrátka podveden, i pokud má ten který film v ostatních ohledech co nabídnout, a to teda rozhodně není případ Ultraviolet:P Ta druhá hvězdička je jen a pouze za vlasy a brýle Milly Jovovich, protože film jako takový je na slabých 20%. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (6)

  • Film sa začal natáčať vo februári 2004. (Greenpeacak)
  • Film bol natočený digitálnou kamerou SONY HDW-F900 s vysokým rozlíšením. (Greenpeacak)
  • Původní verze Kurta Wimmera byla dlouhá 120 minut, ale jelikož se Screen Gems nelíbila, sestříhali ji a změnili rating z R na PG-13. Wimmer prohlásil, že kvalita filmu prudce klesla dolů, a za pravdu mu dávají i fanoušci, kteří zhlédli původní verzi. (ČSFD)

Související novinky

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (více)

Jolie na útěku

Jolie na útěku

14.08.2008

Angelina Jolie patří mezi nejvíce vytížené herečky v Hollywoodu a jak to tak vypadá, po pauze netouží. Na plátna kin se totiž začínají vracet vládní agenti, kteří dokáží člověka zabít během dvou… (více)

Jakubisko, třes se!

Jakubisko, třes se!

13.05.2007

...říká Julie Delpy, kterou známe především z dvoudílné konverzační romance Před úsvitem a Před soumrakem. Julie už několik let spřádá plány na film o Alžbětě Báthoryové. K němu si sama napsala… (více)

Ultranásilná Milla

Ultranásilná Milla

28.11.2005

Režisér Kurt Wimmer už jednou na plátně ukázal, jak vypadá nelichotivá budoucnost, filmem Equilibrium. Nyní se do budoucnosti opět vydá s filmem Ultraviolett a krom Milli Jovovich s sebou bere také… (více)

Reklama

Reklama