Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

Sung Pong Choo

Kostýmy:

Joseph A. Porro
  • ScarPoul

Wimmer ma dosť nadchol equilibriom a keď somsa dozvedel, že točí sci-fi o upíroch strašne som sa tešil , lenže pri sledovaní tohoto filmu som myslel že sa zastrelím ako keby ste pozerali najstupídnejšiu hru na svete s priblblou grafikou a Hláškujúcou babou. viac k tomu nemám čo povedať, lebo by ma tu teraz vystrelo(26.2.2008)

• Kryton

Wimmer mě prostě dostal Equillibrium a jeho chladným pojetím spolu s akčníma scénama. Tady se opět snaží o něco podobného. Jenže to celé vypadá jak scénár nějake videohry z 80. let. Upíři , svět kde se bojuje proti lidem nebo upírům a je tu jedna velká bojovníce co vše vyřeší. Pochopil jsem to tak dobře? Protože scénář má pěkné díry a idea je příšerná. Ano vím , že to vychazí z komiksu/animované série , jenže to mi ji teda ukažte zda je stejně plytká a nudně hloupá? Nebýt hudby Klause Badelta a sexy Jovovichové tak se na to ani nedokoukám. Akční scény jsou dost chaotické a narozdíl od Equillibria nemají řád,význám a jsou dost počítačové. Počitačové je tu vše až to je kýčovité a hnusné! Né tohle se nepovedlo a ani se nedá dokoukat. Co k čertu má být to ,že smrtelného zabijáka je najednou s člověk s mateřským pudem ke klonu co stejne umře? Možná v komksu to je vykresleno více , ale tady mi to přišlo smešné jako hlavnímu padouchovi. Ten jediný mi ještě tak uvízl v hlavě , ale ten zbytek? Pche jen do počtu a spíše se plete. O tu hvězdu se podělila Jovovichová s Badeltem!(17.9.2007)

• Andersis

KOMENTÁŘ U dvd VLTAVY SEM PSAL JÁ: Tak to je maso. Ženská zbije asi kolem tisíce chlapů, to nakecám tisíce chlapů a nemá ani škrábnutí. Ten fim se obešel bez krve. Triky sou nic moc, chvílema sem si mislel že se dívam na hru z roku 2003, ale takové triky nestačí. Navíc kdyby nebyl ten zevěrečný souboj tak asi nevim za Millu Jovovich dávám jednu hvězdičku, to je asi tak vše. Prostě najhorší přepis komiksu jaký sem kdy viděl.(30.5.2008)

• Skejpr

Tohle je bohužel naprostej průser. Jak mohl člověk, co stvořil Equilibrium natočit takovoudle slátaninu. Tohle je jedna velká vykrádačka,bez jakýhokoliv hlubšího smyslu, se spoustou rádobyefektních scén, které jsou většinou vytrikovány dost mizeně. Děj je chabej (ano, opravdu ještě horší než Aeon Flux), navíc dost nevychytanej.. Co jsou to teda vlastně ty Himofeidi, jsou to jen nakažení lidé, nebo nová rasa, proč se jim říká "upíři" (kůli těm zubům?), když krev nepijou, proč nosej tmavý brejle, proč se hlavní hrdince furt mění barva vlasů, oblečení apod... Herecky stojí za zmínku jen Mila jovovich, protože je pěkná, a protože její "výkon" je asi opravdu to nejlepší na tomhle filmu. Ostatní herci nestojej ani za zlámaonu grešli. k tomu vykrádání... Nejjasněji se tu vykrádá Ostrov (motiv sterilní společnosti, malej chlapeček, kterej je klon, se menuje 6 - Lincoln a Echo se nám někam vytratili) ale najde se tu i Matrix, a největší průser sou úvodní titulky, který sou ale TOTÁLNĚ vykradený z druhýho Spidermana, a to myslím opravdu totálně, včetně hudby. Badelt prostě vykrádá a vykrádá, a jediný zajímavějí momenty po hudební stránce sou občasné chorály, které ale většinou znějí napozadí nějakých těch zvuků, když Mila zrovna někoho mydlí. Abyste chápali.. Tendle film je o tom, jak Mila někoho neustále mydlí. Mydlí chlapíky, co jsou v černým brnění, který moc pěkně vypadá a který se moc pekně rozpadne, když do něj Mila jednou kopne, načež se vojáci v brnění složí a už nevstanou. Akce je celkově nezáživná, samoúčelná, zbytečná, a navíc (když se používá nějakej ten rušič gravitace) i dost špatně usledovatelná, a hlavně úplně přehnaně efektní. V jedné scéně Mila zapne antigravitační potvůrku, de po stropě, skočí na lidi který sou pod ní, tedy na podlaze a v dalším záběru vylítne nahoru (ovšem nohama napřed) na střechu a vy opravdu nevíte, jestli z tý podlahy teda přelítla na střechu (a pak ste tedy blbý buď vy, nebo tvůrci) nebo tam mezitím bylo eště něco, jako že se třeba otočila a pak je teda asi blbej střihač. V další scéně pak sedne na motorku, prohání se po stěnách paneláku, a to vypadá jako z nějaký počítačový hry. Takže dost blbě. Něco jako honička v druhým xXx... sedíte, držíte se za hlavu a nevěříte svým očím. A nakonec Logika... V jedé scéně je obklíčej na schodech a hrdinka řekne, že odsaď se jen tak nedostanou, ale v dalším záběru sou sami a někde úplně jinde a nikdo po nich nejde. Závěrečné Zmrtvých vstání je DOST TRAPN a "skandální odhalení" jakbysmet a opravdu nechápu, jak je možný, že když je uvnitř Něčeho ukryto něco, co je radioaktivní a to Něco to pomalu rozkládá, že to po onom zmrtvých vstání najednou není radiokativní (resp. že se s tím nikdo netrápí)... JEDNU hvězdičku dávám díky JEDNÝ bitce, která je dobře vymyšlená, dokonale absurdní (což ovšem snad výjimečně byl i záměr - viz Equilibrium a bitka kůli pejskovi), kupodivu zajímavě sestřihaná, a především opravdu vtipná. A vykrádá se v ní FPS pohled z DOOMa. Jinak je ovšem Ultraviolet 100%ní sračka hodná zapomenutí, zkompostování a vyškrtnutí z dějin kinematografie.(13.4.2006)

• lesumir

Jsem rád, že nejsem jediný kdo si pochutnal na Ultraviolet odpadem, protoze tohle jinak snad ani nejde! Ten, kdo dal ctyri hvezdy bud neni normalni, nebo je veliky fanda Millči Jovovich :) Nevím, co to vůbec celé mělo znamenat, dost mi to pripominalo Aeon Flux, ktery dopadl na verejnosti mozna o trochu lepe, ale na mem zebricku stejne odpadove, jako "opus dementus" Kurta Wimmera!!!! Je dost filmů. na které se nedokoukám, ale nepamatuji si, že bych něco vypnul dvacet minut po zacatku. Jo a nesmim zapomenout na efekty, to je jak z Playstationu one...(25.2.2007)

• - Film sa začal natáčať vo februári 2004. (Greenpeacak)

• - Trailer k filmu unikol ešte predtým, ako chcel režisér a tak požadoval, aby všetky videá boli odstránené. (Greenpeacak)

• - Snímek se umístil na 33. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)