Reklama

Reklama

Ultraviolet

Trailer

Armádní laboratoře objevily dosud neznámý virus a snažily se ho upravit, aby pomohl stvořit rychlejší a silnější vojáky. Vznikl kmen HGV, experiment se však vymkl kontrole, když virus zmutoval a rozšířil se v extrémně nakažlivé formě. Svět zasáhla epidemie, která ho navždy změnila. Lidé se přestali bát terorismu a začali se bát choroby, která sice nakaženým dala nadlidskou rychlost a sílu, současně však byla stoprocentně smrtelná. Zdravotnický systém získával stále větší pravomoci, až se nakonec zmocnil vlády a proměnil ji v nelítostnou diktaturu. Nemocní byli shromažďováni v koncentračních táborech a později likvidováni na příkaz šéfa všemocného militantního lékařského systému, vicekardinála Ferdinanda Daxuse. Mladá Violet žila spokojeně s manželem a těšila se na narození prvního dítěte. O všechno však přišla, když se nakazila a stala se cílem experimentů, které měly najít lék. Podařilo se jí uniknout. Založila hnutí odporu a z Violet je nelítostný vražedný stroj, jehož jediným cílem je boj proti Daxusovi a jeho organizaci. Rozhodne se postavit všemocnému nepříteli i bývalým spojencům, překazit plán a zachránit celý svět. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (434)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tenhle film vypadá jako hodně dobrý digitální omalovánky, který se přilepili k sobě hodně špatným lepidlem . Některé akční jsou hodně dobré,ale shazují je zase některé zcela dementní ve stylu : záběr na Millu - čarování s kamerou - nic nevidíme - spousty mrtvol - záběr na žijící Millu . Tak takhle prosím ne !! Ovšem Milla od té doby co se vrátila z modré laguny se pěkně rozjela a je sexy jak málokterá to s ejí musí nechat. Tenhel film chtěl být tak strašně ultracool až je ultrazbytečný. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Ach Kurte (to není slastný vzdech...). Po Equilibriu jsem očekával něco úchvatného, které podrthne tvé kvality a dostalo se mi tohoto? Ani to nechci nazvat Ultraviolet, musel bych křičet, že jde o Ultrašílenost a milion dalších Ultra-přídavných jmen. Je to bláznovství, když jsi dostal tolik peněz a měl jsi možnost si zvolit ze všeho na světě a zvolil si toto. Sci-fi film o upírce s dlouhím jménem, která je prošpikovaná vychytávkama, ultraflat technologii a náhradním jádrem vytvářející gravitaci v tebou určeném směru? Není to šílené? Dívám se na slečnu, která mrknutím oka přebarví své vlasy a nezapomene přebarvit i své oblečení, jen aby vypadala opravdu cool? Tato žena má bojovat za upíry a přemoci lidstvo? Proč ona? čím je vyjímečná? Proč je schopná zabít sama půlku města? Samé proč... Tolik otázek si nám všem nechal v hlavě a nikdo neví všechny odpovědi. Asi je to tvojí neschopností vyprávět a říct vše důležité. Velká to škoda, ale snad se vrhneš do malého projektu a všechnonám zase vynahradíš. Já v to doufám. Mé volaní do nebes skončilo a zpět k filmu. Milla Jovovich je ukázková upírka co zabíjí nepřátele na potkání. Jen škoda, že to dělá opravdu zvláštním způsobem. Trochu reality by neuškodilo, ale co jedná se o comicosovou adaptaci tak proč ne... To je jediné plus filmu. Comicsově laděný styl. Filtry působí zatim nejcomisovějí za poslední léta. Bláznivost příběhu je však neúnosná, její svět nadhazuje tolik otázek, nepodává žádné odpovědi a to nelze ustát. Film uteče jako voda a to je dobře jinak by jste asi odešli z kina dříve. Závěrečná scéna je vcelku povedená, ale jako celému filmu ji hodně chybí už jen k průměru. Kurt patří po EQ. mezi mé oblíbence a opravdu doufám, že se v tomto případě jednalo jen o jeho slabší chvilku, která jednou za čas potká i Stevena Spielberga :) ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $30miliónovTržby USA $18,535,812Tržby Celosvetovo $31,070,211Tržby za predaj DVD v USA $14,137,491 //počet predaných kusov 846,736║ Od Kurta Wimmera po perfektnom Equilibriu neskutočne nezáživný priestrel, kde nič poriadne nefunguje, príbeh prázdna nezmyselná planina, počítačová animácia je čistá hrôza, akcia len kopíruje to čo bolo v Equilibriu dokonalé, aspoň že na tú Millu Jovovich sa dá pozerať, ináč fakt čistá zbytočnosť. /20%/ ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Oblíbené klišé recenzí a diváckých dojmů posledních let "je to jak dívat se na počítačovou hru, kterou paří někdo jinej" platí v tomto případě stoprocentně a líp než u kteréhokoliv jiného filmu. Jedinou výhodou je rychlost, s níž se špatně (co špatně... přímo neuvěřitelně zoufale) renderované helikoptéry jak z Maxe Paynea honí za digitální motorkou Milly Jovovich a jejím přebarveným obličejem. Neskutečný guláš, který by ale každý filmový fanoušek měl povinně prozkoumat - dílo je to doopravdy jedinečné, i v tom ne úplně "ed-woodovském" slova smyslu. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nechci se dotknout Milly Jovovich (to je lež, protože dotýkat se jí by mi činilo dost velké potěšení, ale takhle jsem to nemyslel;)), ale objektivně vzato stojí mezi herečkami co do uměleckých kvalit poněkud níže než Christian Bale mezi herci. A tak když se režisér VELMI povedeného akčního snímku jménem Equlibrium rozhodne podstatně ubrat na dějové stránce, přidat na efektech (bohužel jen co do kvantity) a ubrat na krvi (či spíše jí v té akční změti nepoužít ani kapku), jediná možnost jak dát divákovi víc než jen pohyblivé obrázky, je herecký výraz a síla postavy. A to Milla jaksi nezvládla. Ten vraždící stroj bez emocí, který najednou pookřeje a zamiluje si malého chlapce, jí zkrátka nejde věřit. Zvlášť když se okolo míhá víc barviček než v nejdivočejších tripech Jimiho Hendrixe a ještě se vás kdosi pokouší přesvědčit, že tohle je jakože comics - což je tah, který jsem taky jaksi nepochopil, podobně jako použití vampejrů/hemofágů. Stejně tak vychází naprázdno v Equilibriu tak efektní vzbuzování zdání monumentálnosti - tady ty digitální domečky a autíčka selhávají, něco prostě ve studiu odrbat nelze a je až hanebné, že tenhle tragický omyl spolykal takovou část rozpočtu. Jistě, nelze nepřiznat některým vychytávkám slušnou dávku nářezovosti - třeba ta prostorová komprese byla velmi pěkná záležitost - a třeba hlavnímu padouchovi pořádnou dávku odpornosti, i když vypadá jako mladší vydání Alana Batese a rozhodně nemá jeho talent. ALE když se největší řežby odbudou střihem bez jediného úderu/záseku/výstřelu, cítím se zkrátka podveden, i pokud má ten který film v ostatních ohledech co nabídnout, a to teda rozhodně není případ Ultraviolet:P Ta druhá hvězdička je jen a pouze za vlasy a brýle Milly Jovovich, protože film jako takový je na slabých 20%. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (6)

  • Původní verze Kurta Wimmera byla dlouhá 120 minut, ale jelikož se Screen Gems nelíbila, sestříhali ji a změnili rating z R na PG-13. Wimmer prohlásil, že kvalita filmu prudce klesla dolů, a za pravdu mu dávají i fanoušci, kteří zhlédli původní verzi. (ČSFD)
  • Film sa začal natáčať vo februári 2004. (Greenpeacak)
  • Snímek se umístil na 33. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

Související novinky

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (více)

Jolie na útěku

Jolie na útěku

14.08.2008

Angelina Jolie patří mezi nejvíce vytížené herečky v Hollywoodu a jak to tak vypadá, po pauze netouží. Na plátna kin se totiž začínají vracet vládní agenti, kteří dokáží člověka zabít během dvou… (více)

Jakubisko, třes se!

Jakubisko, třes se!

13.05.2007

...říká Julie Delpy, kterou známe především z dvoudílné konverzační romance Před úsvitem a Před soumrakem. Julie už několik let spřádá plány na film o Alžbětě Báthoryové. K němu si sama napsala… (více)

Ultranásilná Milla

Ultranásilná Milla

28.11.2005

Režisér Kurt Wimmer už jednou na plátně ukázal, jak vypadá nelichotivá budoucnost, filmem Equilibrium. Nyní se do budoucnosti opět vydá s filmem Ultraviolett a krom Milli Jovovich s sebou bere také… (více)

Reklama

Reklama