Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

Sung Pong Choo

Kostýmy:

Joseph A. Porro
  • becki_tu

Neškodná oddychovka, která vedle podobně vyhlížejícího (ale nesrovnatelně lepšího Equilibria) vypadá jako chudý bratříček. Necelá hodinka a půl je ideální stopáží, za kterou se sice nudit nebudete, ale zítra už si z téhle digitálně zběsilé jízdy budete pamatovat jen luxusní upírku v podání herecky zrající Milly Jovovich. 50%(15.2.2009)

Já si nemůžu pomoct, ale mě se to fakt líbilo. V ultraviolet jde jen o dobrou akci a to se podle mě podařilo na výbornou. Milla Jovovich ač to neni nějaká ultra bojovnice, tak tady ty její komba s mečem vypadaj víc než slušně a k tomu má asi to nejpřiléhavější oblečení který mohla mít a kameraman toho hojně využívá a někdy divákovi ukazuje hodně slušný pohledy, takže z tohohle hlediska si neni opravdu na co stěžovat. Příběh je tak trochu kapitola sama o sobě, neni nic extra, to je myslim jasný hned od začátku, ale zprvu se jedná hlavně o propojování všelijaké akce, jenže pak se to trochu zvrtne a vyrojí se několik dosti nedomyšlených scén a občas to trochu mate, ale jako výplň mezi závěrečnou řežbou, která je celkem slušně zakončená to nakonec postačí. Ale teď se teprve dostávám k tomu co film asi sráží úplně nejvíc a co by spíš mělo být jeho chloubou a to jsou triky. Při akci si jich ani nevšimnete a působí to opravdu skvěle, jenže několikaminutová pasáž honičky na motorce je prostě úděsná, tak špatně vytvořený město a objekty jsem už dlouho neviděl, celý to působí šíleně uměle a ještě to umocní prostřihy na obličej Milly a hned zpátky na tu nekoukatelnou honičku, spíš to vypadá jak nějaká starší hra než film. Fakt jsem nečekal, že ještě v dnešní době se dá takhle zprznit animace a grafika, ale jinak, jak už jsem napsal ostatní pasáže už jsou výborný, i když ne úplně dokonalý. Kdyby si s tim pohrál nějake lepší animátor, tak by z toho byl opravdu výbornej akční film, ale kvůli pár protrpeným minutám snižovat hodnocení nakonec nebudu(7.7.2006)

• Jara.Cimrman.jr

Má to tempo, má to hlavu i patu, ale někdo tomu usekal všechno mezi tou hlavou a tou patou. Jistě to byla Violet, protože ta co uvidí, to rozseká, rozstřílí či spálí a ještě si přitom stihne změnit barvu vlasů i outfitu. Já jsem tedy nikdy v životě neviděl nic tak pitomého, aby mne to dokázalo urazit a ani tato ultra-arci pitomost není výjimkou. Jistě za to může vizáž hlavní hrdinky, se kterou bych si dal líbit nějaký ten horizontální tělocvik, ale do boje s ní bych rozhodně vyslal pouze svůj hologram. Už teď je mi ho líto.(27.4.2014)

• Djkoma

Ach Kurte (to není slastný vzdech...). Po Equilibriu jsem očekával něco úchvatného, které podrthne tvé kvality a dostalo se mi tohoto? Ani to nechci nazvat Ultraviolet, musel bych křičet, že jde o Ultrašílenost a milion dalších Ultra-přídavných jmen. Je to bláznovství, když jsi dostal tolik peněz a měl jsi možnost si zvolit ze všeho na světě a zvolil si toto. Sci-fi film o upírce s dlouhím jménem, která je prošpikovaná vychytávkama, ultraflat technologii a náhradním jádrem vytvářející gravitaci v tebou určeném směru? Není to šílené? Dívám se na slečnu, která mrknutím oka přebarví své vlasy a nezapomene přebarvit i své oblečení, jen aby vypadala opravdu cool? Tato žena má bojovat za upíry a přemoci lidstvo? Proč ona? čím je vyjímečná? Proč je schopná zabít sama půlku města? Samé proč... Tolik otázek si nám všem nechal v hlavě a nikdo neví všechny odpovědi. Asi je to tvojí neschopností vyprávět a říct vše důležité. Velká to škoda, ale snad se vrhneš do malého projektu a všechnonám zase vynahradíš. Já v to doufám. Mé volaní do nebes skončilo a zpět k filmu. Milla Jovovich je ukázková upírka co zabíjí nepřátele na potkání. Jen škoda, že to dělá opravdu zvláštním způsobem. Trochu reality by neuškodilo, ale co jedná se o comicosovou adaptaci tak proč ne... To je jediné plus filmu. Comicsově laděný styl. Filtry působí zatim nejcomisovějí za poslední léta. Bláznivost příběhu je však neúnosná, její svět nadhazuje tolik otázek, nepodává žádné odpovědi a to nelze ustát. Film uteče jako voda a to je dobře jinak by jste asi odešli z kina dříve. Závěrečná scéna je vcelku povedená, ale jako celému filmu ji hodně chybí už jen k průměru. Kurt patří po EQ. mezi mé oblíbence a opravdu doufám, že se v tomto případě jednalo jen o jeho slabší chvilku, která jednou za čas potká i Stevena Spielberga :)(26.7.2006)

• lesumir

Jsem rád, že nejsem jediný kdo si pochutnal na Ultraviolet odpadem, protoze tohle jinak snad ani nejde! Ten, kdo dal ctyri hvezdy bud neni normalni, nebo je veliky fanda Millči Jovovich :) Nevím, co to vůbec celé mělo znamenat, dost mi to pripominalo Aeon Flux, ktery dopadl na verejnosti mozna o trochu lepe, ale na mem zebricku stejne odpadove, jako "opus dementus" Kurta Wimmera!!!! Je dost filmů. na které se nedokoukám, ale nepamatuji si, že bych něco vypnul dvacet minut po zacatku. Jo a nesmim zapomenout na efekty, to je jak z Playstationu one...(25.2.2007)

• - Snímek se umístil na 33. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Film sa natáčal v rôznych mestách po celej Číne, predovšetkým v Hongkongu a Šanghaji. (Greenpeacak)

• - Trailer k filmu unikol ešte predtým, ako chcel režisér a tak požadoval, aby všetky videá boli odstránené. (Greenpeacak)