Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

Severus007

Podle mého názoru o trošku slabší, než první díl, ale i tak povedený. Čekal jsem velkolepou bitvu na konci, ale nevěsta Billa jen párkrát šťouchla. Za to a za absenci Lucy Liu a Gogo Yubari dávám jen čtyři hvězdičky. ()

Voxel

Škoda, že nesestříhali oba díly do jednoho filmu, mohlo to být mnohem lepší. Jednička se mi líbila víc než dvojka, ale i tak žádná sláva. Jsem úplně paf z toho, jak na to všichni pějí ódy jako kdyby se jednalo o já nevím co. Vždyť děj je docela chudý a natahovaný, mraky dialogů o ničem, antihrdinka Umy Thurman mi nebyla sympatická ani málo a "legendární" souboj v karavanu je dost trapný. Dobrý výkon podal představitel samotného Billa - to je sympaťák! ()

Vlkopec

Je to opravdu hezky natočené, skoro na každém detailu je vidět, že Tarantino je filmař par excellence. Jinak je to ale taková nepřesvědčivá krvavá selanka, kde se míchají klišé a originální nápady. Za srdce mě to moc nebralo. ()

enzo_cz

Jako celek oba díly úplně nefungují. Jako single movies, taky ne. Kdo se v tom má pak vyznat, že? Dvojka je téměř pravý opak jedničky. Méně akce, více dialogů, které Tarantino opravdu umí. Emočně bezesporu hlubší, vizuálně chudší. Ale co naplat, je to Tarantino. Jasných pět :-) ()

Hrobař

Ještě před vstupem Černý Mamby do Billovy hacijendy jsem přemýšlel o čtyřech hvězdách za pár slabších míst a taky za "slabší" fígl s hadem (celý to pokousání bylo takový divný navíc to nebylo moc stylový). Jenže po tom co Uma Thurman vstoupí k Billovi do bejváku rozjede se fakt vostrý psycho že jsem měl co dělat abych to ustál. Takže za ten konec pátá zasloužená. No a předchozí 4 jsou za stylovku emerickýho jihu, bráchu Billa aka podivnýho jižana, za hudbu, za vynikající Umu Thurman (mně se ta holka vlastně moc nelíbí, ale něco na jí prostě je), Elle (postava sama o sobě + způsob jejího zabití) a v neposlední řadě samotnýho Billa. Pro mě dlouho nedoceněnej Tarantino. ()

Otan

No mě teda oba dva filmy do sebe nějak zapadají,ale souhlasím,že druhý díl je přeci jen jiný,není tolik krvavý,nevím.Pro Killa mám slabost.Když vše vynechám,tak hudba je vynikající.80% ()

pogoman77

To co měla, jednička, nemá dvojka a obráceně. Podle mě o chloupek lepší než jednička, minimálně kvůli ,,Pajmejovým" fousům. ()

Ochechulak

Druhý díl je snad ještě horší než první. Tento díl byl tak jasně nalajnovaný, že uhnout nešlo ani o kousek. Váš slavný tarantino by se měl od kámošů na pláži nechat zasypat pískem, stačí jen tak půl metru a nehne se ani o milimetr. A ta jeho úžasná bojovnice leze snad z několikametrové hloubky :) Aspoň že tolik necáká krev, to je jediné plus proti prvnímu dílu. Ale co Tarantinovi nikdy neodpustím, je zakomponování skladby Lonely shepherd do takové tupé rozsekávačky. Nádherná skladba a on ji zprzní hektolitry krve, fuj! ()

Zizou_

Kdyby tam bylo trochu těch krvavých soubojů jako v jedničce, tak to mohlo být i na 5*. Chybělo mi tam nějaké to kulervoucí krvavé zakončení, jinak skvěle vygradovaná podívaná, Budd byl dokonalý padouch. ()

Robbie

Dvojka mi viac sedí na Tarantinov štýl, je bohatšia na príbeh a dialógy, ktoré sú však tak chudobné, že ma bavila dokonca ešte menej ako jednotka a radšej by som prijal ďalšiu akčnú smršť. Napriek tomu určite neľutujem, že som oba filmy videl, ale už chápem vnútorný hlas, ktorý mi celé roky našepkával nech sa na tieto filmy neodhodlávam a venujem sa radšej ostatnej Tarantinovej tvorbe. Podľa mňa je séria Kill Bill jednoznačne to najslabšie z jeho inak bezpochyby geniálnej tvorby. ()

BaseDallas

Tarantino je majstrom toho, čomu sa hovorí retro, navyše hyperaktívny týpek, ktorý si dokáže poriešiť všetko od scénáru, cez réžiu, až po niektoré bojové scény, všetko s nadhľadom jemu vlastným. Pri natáčaní sa neskutočne baví a je to sakra vidieť. Geniálne prepája štýly, dokáže z hercov dostať maximum a má dokonalý zmysel pre detajl. Rád "cestuje v čase" a tak majú jeho filmy málokedy lineárny dej, čo jeho tvorbe iba pridáva na atraktivite. Tarantinove filmy milujem, pretože mi plní sny znovuoživením kultových žánrov ako kung-fu, western, akčáky a horory z 80tych rokov, a to častokrát za účasti niekdajších filmových hviezd. Jednou z nich je Gordon Liu (36 komnát Šaolinu), ktorý si zahral oldskúl učiteľa kung-fu a šéfa šialenej 88mičky, alebo David Carradine z kultového seriálu Kung-Fu. Ďaľší herci tiež nepostrádajú kvalitu, hudba je (ako vždy) skvelá, kamera, strih, všetko hrá. Nikdy neviete, čo sa bude diať o 10 minút, vymakaná akcia, dialógy, monológy, potoky krvy, odkazy na Manga.... Originalita spojená so zvýraznenými retro otrepanými postupmi poteší, ale je nutné poznať zdroje, z ktorých QT čerpá, inak vám to môže pripomenúť skôr nepodarenú komédiu. Nedá mi Kill Bill 1 a 2 hodnotiť ako osobitné filmy, pretože jeden bez druhého neponúkajú kompletný príbeh, a tak rovnaký komentrár pridávam k obom filmom. ()

UFO-nec

Po hodně dlouhé době jsem znovu zhlédnul oba díly (na jeden zátah). Spousta lidí tu psalo, že jsou oba strašně odlišné (což je pravda) a že jednička byla částečně zbytečná (což si nemyslím). Jednička byla v rychlejším tempu, pořádná jatka, hektolitry krve, ale v podstatě bez příběhu (až na komiks s O Ren Ishii). Jinak jen nasraná nevěsta hnaná touhou po pomstě. Dvojka trošku zpomalila (i když souboje jsou taky efektní, hlavně v tom karavanu s Elle) a dozvídáme se víc o postavách a všechno do sebe zapadá. Můžeme spekulovat o tom, proč to mu tak je, zda šlo jen o prachy nebo o záměr Tarantina. Pravda bude asi někde uprostřed. Každopádně skvělé mistrovské dílo, zvedám hodnocení na 5 hvězdiček. ()

Vydrain

Tak netrpelive nepamatuju, ze bych cekala na nejaky film. Kvuli otazkam proc se to stalo, jak to dopadne a hlavne kdo je Bill. Takze mi prislo prirozene, ze se jedna o diametralne jiny typ filmu. Melo to svou kvalitu, kouzlo a fungovalo to. Boze, ten cesky dabing, to je neco otresneho. ()

shinlove

Mohl bych okopírovat svůj komentář z jedničky... Prostě parádní dvojka. A jsem hodně zvědavý na "dotočnou", tedy 3.díl v roce 2018... Skvělý film, spokojenost :) 4* ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)