Kill Bill 2

• Irsko

• Kanada

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2004, 137 min

navazuji na Kill Bill vol.1 KRVAVÁ ODPLATA. NA KONCI CESTY JE BILL…. Dozvídáme se další podrobnosti. A zachází se opravdu do detailu i ve zkoumání třeba orgánu zraku. Na své si přijdou jak příznivci Tarantinových dialogů, tak milovníci příběhů. Třeba toho o Mistru Pai Mei. Abych to shrnul: tento opus spolu s Pulp Fiction patří pro mne k (zatím) k vrcholu autorovi tvorby. Tohle se prostě neokouká!(29.3.2008)

Takhle vypadá dokonalé završení/vyřešení ságy, ne jako Epizoda 3:) Ale komentář nemá být bezduchý výkřik do tmy, takže k tomu napíšu něco víc. První zhlédnutí KB2 mě zanechalo ve stavu "sakra vždyť cítím že to bylo dobrý, tak proč nevím co si o tom mám myslet?". KB2 není právě nejjednodušší film (což je u Tarantina šok:)) alespoň co se pocitové stránky týká. A to je přesně ono - tohle musí cítit hrdinka ve chvíli, kdy se setká s Billem, a přesně tak dostal film i mě. Jenže něco tomu chybí...třeba je to lítost z toho že už to skončilo, nevím. 80%(15.6.2005)

Tohle si poslechni - v Africe se říká: v buši tě může zabít slon, leopard, nebo černá mamba a jedině u mamby je smrt jistá, proto jí říkají smrt s garancí... Pěkně hustý, co?..... Dvojka je iná a naozaj človek nadobúda pocit, ako keby to bol úplne iný film. Dokonca mám pocit, že za ten rok, čo sa na pokračovanie v kinach čakalo, Tarantino nejaké scény natočil inak. Každopádne oproti jednotke je tu tempo viackrát príliš uťahané a už mi to po obrazovej a hudobnej stánke neprišlo také hravé a premakané. Zlepšili sa však dialógy a už to viac pripomína režisérovu predošlú tvorbu. Pribudlo aj viac emócií. Obe časti sú podobnej kvality, ale ak by som si mal vybrať len jednu, volil by som jednotku.(9.9.2011)

Quentin Tarantino je ten nejgeniálnější šílenec, jakého jsem kdy na filmovém plátně zatím poznala. Neměla jsem ho ráda. Skoro jsem ho nesnášela, jenže pak jednou dávali v TV Kill Bill a já si řekla, že bych tento kult konečně měla vidět. Byla jsem fascinována a s Kill Bill 2 jsem byla doslova hypnotizována. Začala jsem se o něj více zajímat, přečetla o něm knihu Palba od boku a utvrdila se v tom, že člověk jako je on, je jen jeden a rodí se jednou za generaci. Jeho představivost, nápady a náměty na jeho filmy jsou neskutečné, stejně jako jeho osobnost. Kill Bill 2 je skvostným dovršením jedničky a vysvětluje se tu vše, co Vám v prvním díle možná uniklo, či zůstalo nezodpovězeno. Ne taková krvavá jatka a akční nářez jako jednička, ale mnohem více vyzrálejší a osobitější, s detailem na postavy a dialogy. Originální scénář, jedinečné a nezapomenutelné dialogy, zasazené do působivých a excelentních scén. Fenomenální postavy a jejich herečtí představitelé. Charismatický "béčkař" Michael Madsen coby Budd, jednooká Elle Driver v podání rovněž "béčkařky" Daryl Hannah a další. And... that fascinating soundtrack. One of the best of all time. "Ty tvrdíš, že důvod, proč neděláš práci, za kterou tě platím je, že tu nemáš co na práci?", "Protože nemám kozy tak pěkný a velký jako ty, nedokážu si představit, jak moc to musí pálit, a ani to vědět nechci."(20.6.2009)

• Radek99

Rozpaky přetrvávající z prvního dílu bohužel zůstávají. To, co mnozí označují za nejlepší Tarantinův film, je pro mne spíše rozčarování... Rob Roy píše v souvislosti s tímhle filmem o ,,nadčasovém archetypálním příběhu". Ano, jistě se dá vypozorovat mnoho takových náznaků, mnoho aluzí na klasická východní filmová díla, hodně Tarantinovy snahy a jistě i umu, ale já v tomhle filmu vidím přesto jen bohapustou slátaninu. Tu kus toho, tu kus onoho a vše moderně postmoderně slepeno do filmového slepence, což samo o sobě film filmem ještě nedělá. Ať už točil svůj opus kvůli čemukoli, rozhodně se minul s mým chápáním kvalitního filmu... Ač platí klady zmiňované v komentáři k prvního dílu, celkový výsledek za to nestojí... Jediná zajímavost je snad ta, že Tarantino téměř kompletně vykradl syžet francouzské filmové klasiky Nevěsta byla v černém...(22.1.2007)

• - Když Pai Mei trénuje Nevěstu (Uma Thurman), zazní kung-fu klasika z Wu lang ba gua gun (1984), kde hrál také představitel Pai Meie Chia Hui Gordon Liu. (beran-ek)

• - J. Hoberman ve "Vilage Voice" napsal: "Vol. 2 není zrovna příjemným vánkem, ale je dost umírněný." (beran-ek)

• - Když mluví nevěsta s Estebanem, délka jeho cigarety, kterou kouří, se různě mění (jednou je kratší a pak zase delší a pak opět menší). (Kama12)