Kill Bill 2

• Irsko

• Kanada

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2004, 137 min

Pokud jsem o jedničce psal, že je dokonalá v obrazové a barevné kompozici, dvojka je aranžérský orgasmus. Svou přemrštěnost tentokrát navíc dokáže využívat při vyprávění příběhu (Nevěsta dostávající se z rakve - výcvik u Pai Meie), Uma Thurman je fantastická a akční scény i dialogy opět překypují brutalitou. Dialogů oproti jedničce přibylo na úkor akce, což je při nutnosti odhalit celé pozadí události (o které jednička neřekla prakticky nic) nezbytné. A dokonce i překvapivého zvratu se dočkáme... stejně jako faktu, že Kill Bill přes svou přímočarost opravdu dokáže být poměrně silně citově zabarvený. Celkově lepší, než díl první. 9/10(5.7.2008)

Dvojka je opravdu o hodně moc jiná než jednička. Skoro by se dalo říct, že jde o jiný žánr (kdyby se ovšem některý z těch dvou filmů dal do nějakého žánru vůbec zařadit). Už se nedočkáme tolika skvělých řežeb, ale zase zjistíme něco víc o vývoji postav (hlavně Nevěsty), jejich minulosti a psychice. Dohromady s jedničkou jde o opravdupovedené Tarantinovské dílko.(2.11.2004)

• Marigold

Platí téměř doslova totéž, co o jedničce, jen se vytrácí formální výraznost a dialogy se vlečou jako slina ožralého mexikánce. Líbilo se mi pár jednotlivostí (postavy mistra Pai Meie a typický tarantinovský humusák Budd), ale celek je k nepřežití otravný, rozvleklý, roztříštěný, disharmonický, trapný a bezvýchodný. Navíc Uma Thurman působí v kung fu scénách strnule a nepřirozeně. Ano, děkuji, jsem zaujatý, uznávám, ale tohle skutečně nemusím. Chápu, oč Tarantinovi běží, oceňuju jistou sevřenost jeho estetického plánu, ale nejsem schopen nic dělat s faktem, že mi celek připadá jako totální debilita. Z celé stopáže Kill Billa se mi opravdu líbí jen závěrečný duel s Billem, za nějž dávám dvojce o hvězdu víc.(14.10.2005)

K jedničce jsem komentář nepsal, čekal jsem až na dvojku a teď se do toho teda obuju. Takže zatímco jednička mi připadala místy opravdu hodně ulítlá (což asi mělo pro Quentina svůj smysl), překypovala snad až moc efektními souboji a hektolitry krve a příběh měl místy větší díry, než někteří záporáci po zásahu Nevěstiným mečem, dvojka jako by se snažila dodat do příběhu to, co právě jedničce scházelo, a to trochu řádu, uhlazenosti a záplat (na ty zmiňované díry :) ). Touto druhou částí Tarantino prokázal, že stále umí a i mě coby pochybovače přesvědčil, že jako celek je Kill Bill určitě hodně dobrý. Stejně jako v jedničce je i ve dvojce skvělá hudba, navíc přesně zvolená a vhodně zakomponovaná. Herci předvádějí to, co se od nich v tomto žánru očekává - na Oscara to není, ale rozhodně je to nadprůměr. Velice zajímavé vyvrcholení (pro mě osobně příjemně překvapivé) měl souboj Umy Thurman s Daryl Hannah - doporučuji! :) Jedničce jsem dal čtyři hvězdičky, ale s hoooodně odřenýma ušima. Dvojka má hvězd pět a nehodlám o žádné z nich vést s nikým diskuze.(10.5.2004)

Když se řekne A, musí se říci i B. To Quentin Tarantino, režírující si jen tak čistě pro radost svůj vysněný projekt, dobře ví. Takže přichází na řadu konečné zúčtování. V něm se mimo jiné podíváme k jednomu velmi přísnému učiteli šermu a také do smrtelně těsné rakve, takže nic pro klaustrofobiky. Druhé kolo plné suchých hlášek, prázdných nábojnic a krve začíná!(8.1.2014)

• - Peter Travers v "Rolling Stone" napsal: "Tarantino exceluje... Díváte se a říkáte si, 'Teď už to chápu.'" (beran-ek)

• - Kill Bill 2 je Tarantinův první sequel. (HellFire)

• - Spoiler: V závěru filmu, kdy Beatrix (Uma Thurman) použije na Billa (David Carradine) techniku puklého srdce, má Bill na bradě krev. Tu si poté setře, ale část mu na bradě stále zůstane. V dalším záběru, kdy se Bill zvedá a odchází, nemá po krvi ani stopy. (Marrty3)