Stejně jako u vol. 1 s odstupem času, dávám plné hodnocení. Zatímco první Kill Bill složil poctu převážně japonským řežbám ze 70. let, druhý se soustředí spíše na ty čínské. Tempo je pozvolnější, ale o to emotivnější je děj a vybroušenější scénář umožňuje některým hercům i něco zahrát. Dělba na dva díly najednou dává obrovský smysl, protože každý film je diametrálně odlišný, ale spolu tvoří naprosto skvělý celek. Chápu, že u nás, kde nemají asijské řežby až takovou tradici jsou reakce vřelé, ale jelikož už jsem k dnešku z tohoto žánru něco nakoukal, vnímáme oba filmy téměř sentimentálně jako fenomenální poctu těmto filmům.(22.2.2005)

• Radko

Po akčne nadupanej jednotke s minimom deja ale s ohromujúcou formálnou stránkou (takže rozvinutejší príbeh nejako zvlášť nechýbal) prišla dvojka. Pripadala mi zbytočne ukecaná, namiešaná z rôznych citácií a pritom nepriniesla veľa originálnych scén. Zmŕtvychvstanie bolo vyložene odfláknuté, rovnako aj niektoré súboje. Počas ich sledovania sa miestami dostavoval pocit nudy. Výsledok: dobrá akčná dráma so zopár silnými momentami.(19.1.2005)

Dává jedničce chybějící smysl, ale asi právě takovéto hledání důvodů, příčin, motivů a pohnutek lidského jednání (v rovině vztahů podobných pojmům: láska - nenávist) nevyhnutelně vede k nárůstu obsahové stránky, která zabraňuje vytvoření obdobné formy, jakou jsme poznali v první části. V tom celém dvojdílném projektu má Kill Bill 2 nezastupitelnou funkci, ale sám o sobě, jako jeden film, nepřináší nic moc. Co je celek bez částí a co jsou části bez celku...? :) Musím se sebe sama ptát, jak jsem tak dlouho mohla existovat a nepoznat tento film? Kdysi jsem si myslela, že nemám ráda klasickou hudbu, ale přitom jsem ji neznala, odmítala jsem Harryho Pottera, protože mě zklamaly první dva filmy, ale přitom jsem ho neznala, nechtěla jsem vidět Kill Billa, protože mě odradila jeho velká reklama, ale přitom jsem ho neznala... No snad mě taková dohánění ztraceného času naučí zbavovat se trochu pružněji všech předsudků... :)(10.10.2004)

Quentin Tarantino je ten nejgeniálnější šílenec, jakého jsem kdy na filmovém plátně zatím poznala. Neměla jsem ho ráda. Skoro jsem ho nesnášela, jenže pak jednou dávali v TV Kill Bill a já si řekla, že bych tento kult konečně měla vidět. Byla jsem fascinována a s Kill Bill 2 jsem byla doslova hypnotizována. Začala jsem se o něj více zajímat, přečetla o něm knihu Palba od boku a utvrdila se v tom, že člověk jako je on, je jen jeden a rodí se jednou za generaci. Jeho představivost, nápady a náměty na jeho filmy jsou neskutečné, stejně jako jeho osobnost. Kill Bill 2 je skvostným dovršením jedničky a vysvětluje se tu vše, co Vám v prvním díle možná uniklo, či zůstalo nezodpovězeno. Ne taková krvavá jatka a akční nářez jako jednička, ale mnohem více vyzrálejší a osobitější, s detailem na postavy a dialogy. Originální scénář, jedinečné a nezapomenutelné dialogy, zasazené do působivých a excelentních scén. Fenomenální postavy a jejich herečtí představitelé. Charismatický "béčkař" Michael Madsen coby Budd, jednooká Elle Driver v podání rovněž "béčkařky" Daryl Hannah a další. And... that fascinating soundtrack. One of the best of all time. "Ty tvrdíš, že důvod, proč neděláš práci, za kterou tě platím je, že tu nemáš co na práci?", "Protože nemám kozy tak pěkný a velký jako ty, nedokážu si představit, jak moc to musí pálit, a ani to vědět nechci."(20.6.2009)

Až nedávno jsem zjistil, že jsem asi jediný na světě, kdo si nejenže nemyslí, že jsou oba filmy stejně dobré (což by z principu odpovídalo, když byl uměle rozdělen Miramaxem, povinně pustit Whole Bloody Affair nebo jinou fanouškovskou verzi), ale že druhá část je mnohem lepší (a jednička nestojí vůbec za nic, ideálně). Pro mě je prostě dvojka zásadně horší film a nejspíš to bude kvůli zasazenému prostředí (Japonsko X Nové Mexiko, c´mon)...a taky je tu méně akce. A to přesto, že se v první části samotný Carradine zjeví jen v siluetě a vynikající (naposled) Uma Thurman vybíjí pouze jeho vražednou bandu. Protože když už se tady konečně objeví, tempo hrozně zvolní a není to prostě tak našlapané. Absolutně nemůžu pochopit, že se tak rozcházím s názorem lidí, co stihli Kill Billa v kině, ale už to tak bude. Nechť mi napíše ten, kdo to má stejně...uděláme opozici.(1.5.2018)

• - Sedmá kapitola má název "Osamělý hrob Pauly Schulz". Roku 1968 byla natočena romantická komedie The Wicked dreams of Paula Schulz, ve které se hlavní postavy jmenuí Paula a Bill. (imro)

• - V Barstow v Kalifornii se ve skutečnosti žádný hřbitov nenachází. (HellFire)

• - Tarantino má "Pussy Wagon" údajně zaparkován doma na dvorku. (Kama12)