Dva zářezy na pažbě už má, tři jí ještě zbývají. S bravurou mistra, který pokleslých filmů viděl víc, než o kolika mnozí pouze slyšeli, se Quentin Tarantino vrací po jedničkové řežbě a znovu se nezapomněl bavit. Ač je napodruhé meditativnější, delší, pomalejší, utahanější, chcete-li, předkládá několik lahůdkových sekvencí (pohřbení zaživa, oko Daryl Hannah, Pai Mei) a otěže filmu vede opět velmi pevně. A to, co mnohým mohlo vadit v jedničce, tedy pořádné prokreslení charakterů, tady napravuje. A nechává dýchat dialogy. A ty tehdy (dnes už trochu, sorry, vyčpělý filmař) uměl náramně. Fanoušek osobité tarantinovské nadsázky prostě musí být spokojený, jednička byla efektní, dvojka je vyzrálá. Za oba díly díky moc.(28.10.2016)

• Marigold

Platí téměř doslova totéž, co o jedničce, jen se vytrácí formální výraznost a dialogy se vlečou jako slina ožralého mexikánce. Líbilo se mi pár jednotlivostí (postavy mistra Pai Meie a typický tarantinovský humusák Budd), ale celek je k nepřežití otravný, rozvleklý, roztříštěný, disharmonický, trapný a bezvýchodný. Navíc Uma Thurman působí v kung fu scénách strnule a nepřirozeně. Ano, děkuji, jsem zaujatý, uznávám, ale tohle skutečně nemusím. Chápu, oč Tarantinovi běží, oceňuju jistou sevřenost jeho estetického plánu, ale nejsem schopen nic dělat s faktem, že mi celek připadá jako totální debilita. Z celé stopáže Kill Billa se mi opravdu líbí jen závěrečný duel s Billem, za nějž dávám dvojce o hvězdu víc.(14.10.2005)

• Radko

Po akčne nadupanej jednotke s minimom deja ale s ohromujúcou formálnou stránkou (takže rozvinutejší príbeh nejako zvlášť nechýbal) prišla dvojka. Pripadala mi zbytočne ukecaná, namiešaná z rôznych citácií a pritom nepriniesla veľa originálnych scén. Zmŕtvychvstanie bolo vyložene odfláknuté, rovnako aj niektoré súboje. Počas ich sledovania sa miestami dostavoval pocit nudy. Výsledok: dobrá akčná dráma so zopár silnými momentami.(19.1.2005)

Tarantino najednou hooooodně uklidňuje tempo, ta tam je strhující akce. Krvechtiví budou možná trochu smutní, ale tam kde Tarantino šetří hemoglobinem, nasazuje infuzi elektrizujícího příběhu, charizmatického vyprávění a charakterového herectví. Opravdu nedokážu posoudit, co mi sedělo víc. Nejspíš o malý ždibec právě druhý díl. Stojí a padá na dialozích a příběhových zvratech - a to Tarantino umí, tohle mu nikdo neupře. A David Carradine je mistr, jen co je pravda. 90%(27.8.2006)

Opravdový filmový maniak - filmový bůh tohle dokáže natočit = Quentin Tarantino. KILL BILL dává divákovi křídla. Fascinující bojové scény, tarantinovské dialogy, výborné hudební kulisy, prvky westernu, plnokrevná tarantinovská filmová magie, která okouzlila diváky po celém světě - obrovský úspěch to mu jen napovídá, takže minimálně 10 hvězdiček. P. S. Černobílá scéna, kdy jede Uma Thurman v autě ve stylu Hitchcocka je geniální. Film detailně rozebrán v mém Deníčku.(10.9.2011)

• - Na konci záverečných titulkov je ešte jedna krátka scéna. (MetalMesiah)

• - Quentin Tarantino je veľký fanúšik režiséra brutálnych talianskych horor Lucia Fulciho, scéna pochovania zaživa bola inšpirovaná jeho filmom Páter Thomas (1980). (Michal123)

• - Tarantino má "Pussy Wagon" údajně zaparkován doma na dvorku. (Kama12)