Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (995)

golfista 

všechny recenze uživatele

Vol. 2 je o dost lepší a řekl bych o dost "jiný", než Vol. 1. Dalo by se říct, že kdyby neexistovala jednička, vůbec by mi to nevadilo :) Je tu ale spousta hluchých míst, ve kterých se přímo nabízí úvahy o sestříhání obou částí v jediný celek o snesitelné délce. Přelepit hluchá místa tím nejlepším z Vol.1, pak by se asi dalo hovořit o "nejlepším Tarantinovi", možná i o jednom z nejlepších filmů s touhle tématikou vůbec (prachy jsou dnes bohužel jediným určujícím faktorem, takže "KillBilly" beru jako promarněnou příležitost) ..... Na filmu mě osobně nadchly všechny scény točící se kolem Buddovy maringotky, s vrcholem - soubojem Bride a Elle. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Druhý díl je výrazně lepší než jeho předchůdce. Lepší atmosféra, chytré dialogy s pointou, emoce, motivace postav, prostě drámo jek se sluší a patří. Velmi dobrý film se spoustou černého humoru, který však absolutně neladí se svým předchůdcem, jenž vypadá spíš jen jako nudný, prázdný trailer na díl druhý. Takto vznikl značně rozpačitý flák, jehož části k sobě vůbec nesednou - a dokonce, dovolím si tvrdit, jsou určeny pro docela odlišný druh diváka. Paskvil, který svým roztržením hodně utrpěl. Jako dvou a půl hodinový film by obstál mnohem líp. PS: A kde je vlastně ten Tarantinem slibovaný nejlepší akční film všech dob?:-)) ()

Reklama

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Mnohem rozvláčnější, dialogově květnatější, méně akční a trochu chytřejší než jednička. Pokud jsem někdy napsal, že si Tarantnino umí krásně počkat (viz. bitka s Oren-Ishi) a vycítit správný moment, kdy nasypat sůl do rány, zde bych to musel napsat tučně. Pár momentů je skutečně přesně takových, jak jsem si je vždycky přál vidět. ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

Quentin Tarantino se vykašlal na všechna očekávání a přišel s úplně jinou Nevěstou, s úplně jiným příběhem, s úplně jiným Billem a s úplně jiným filmem. Filmem, který Volume 1 nejen neobhajuje, ale prostě jej nechává být kdesi v pozadí a až na pár detailů si plně vystačí sám o sobě. Tarantino udělal tak velký úkrok stranou, že to musí zarazit snad každého. Nadšené z jedničky trošku zamrzí, že vzduchem už nelétají ruce, nohy, ženské skalpy ani rudé proudy krve z rozťatých krčních tepen. Zklamané zase nadchne, že Tarantino místo chaotické akce přešel k dlouhým vypointovaným dialogům, vypočítanému timingu, absurdnímu humoru a hlavně k všudypřítomnému překvapení, jeho nejsilnější zbrani._____ Volume 2 je filmem nového Tarantina. Toho, který ví... Který ví, že vy víte, a tak na poslední chvíli udělá něco, čím nejen překvapí, ale dokonce vás přesvědčí, že nevíte nic a že byste mu neměli věřit. Fascinující na tom všem je fakt, že o několik málo minut později mu opět podlehnete a opět se divíte, hnusíte nebo smějete, jak vás ten filmový maniak zase dostal._____ Narozdíl od Volume 1, kde své velké vzory jen neuměle a samoúčelně kopíroval, zde jich velmi důmyslně využívá k budování příběhu, v němž černobílá barva není obyčejnou cenzurou a formální napodobení žánru pouze bezdůvodnou hříčkou, kterou tam chtěl mít. Mezi oběma "volume" je propastný rozdíl a není možné, aby fungovaly jako jediný film, protože kromě tváře hlavní hrdinky nemají skoro nic společného. Nevěsta se jménem dostala i emoce, city a charakter. Nečekejte akční scény a krvavé efekty, Tarantino jde pod kůži. Je jiný, trochu jako Bill. Dokáže být okouzlující, charismatický a vtipný, aby vás v tu nejneočekávanější chvíli podrazil a vystřelil vám klidně mozek z lebky. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Oba diely Kill Bill hodnotím vysoko. Sú pre mňa čistým potešením a plnohodnotným uspokojením filmovo-fanúšikovských chúťok. Ale nie som rád, že sága ako celok je do nich rozdelená. Jednak preto, lebo na konci jednotky je z čisto komerčného dôvodu spoiler, ktorý zabíja hlavnú pointu celej 200 minútovej ságy. A tiež preto, lebo štylisticky sú jednotlivé diely nesúrodé. Po dopozeraní jednotky chcem, aby sa v rovnako svižnom tempe a excentrickom štýle niesla aj dvojka. A pri sledovaní dvojky túžim po prežití udalostí z jednotky v rovnakej, krištalicky čistej tarantinovskej podobe (pomalšie tempo, vygradované dialógy), akou disponuje dvojka. ()

Galerie (123)

Zajímavosti (86)

  • I zde se projevuje Tarantinova "foot-fetish úchylka" - postavy se často promenádují na plátně bosé. (imro)
  • Krycí jméno každého člena Billovy (David Carradine) organizace Deadly Viper Assassination Squad je jménem jedovatého hada. Billovo (David Carradine) krycí jméno je pak "zaříkávač hadů". (pan Hnědý)

Související novinky

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair…

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s…

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL…

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005

07.06.2005

Štrnásty ročník odovzdávania filmových cien MTV Movie Awards moderovaný hercom Jimmym Fallonom sa už tradične blýskal hviezdnými menami, no zároveň sa (narozdiel od vážnych Oscarov) niesol vo veľmi…

Reklama

Reklama