Kill Bill 2

• Austrálie

• Kanada

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2004, 137 min

Takhle vypadá dokonalé završení/vyřešení ságy, ne jako Epizoda 3:) Ale komentář nemá být bezduchý výkřik do tmy, takže k tomu napíšu něco víc. První zhlédnutí KB2 mě zanechalo ve stavu "sakra vždyť cítím že to bylo dobrý, tak proč nevím co si o tom mám myslet?". KB2 není právě nejjednodušší film (což je u Tarantina šok:)) alespoň co se pocitové stránky týká. A to je přesně ono - tohle musí cítit hrdinka ve chvíli, kdy se setká s Billem, a přesně tak dostal film i mě. Jenže něco tomu chybí...třeba je to lítost z toho že už to skončilo, nevím. 80%(15.6.2005)

Quentin Tarantino měl tento projekt v hlavě, už když natáčel kultovní Pulp Fiction. Když se konečně po letech pustil do realizace a Kill Bill natočil, studio usoudilo, že film je moc dlouhý a stopáž víc než 200 minut, je nepřijatelná. Tarantino se tak rozhodl film rozdělit na dvě části, protože nechtěl některé scény vystříhat a prakticky ihned po sobě je vyslal do kin. Já jsem to udělal stejně a oba snímky jsem zhlédl hezky jeden po druhém, během jednoho dne. Ono je to tak nejlepší, protože oba kousky na sebe pochopitelně navazují a vy si dáte po skončení obou částí dohromady jeden celek. Jestliže Kill Bill je pocta asijským bojovým filmům, tak Kill Bill 2 je poctou spaghetti westernům. Ale musím říct, že dvojka je ještě lepší, než první část. Všechno se nám tady hezky pospojuje a výsledek je vynikající. Také se na scéně konečně objeví David Carradine a my už neslyšíme pouze jeho hlas. Tarantinova režie je jako tradičně geniální a co musím opět zdůraznit, stejně jako u jedničky je - hudba. Pastva pro uši. Kill Bill 2 se určitě řadí k vrcholům nabité kariéry Quentina Tarantina a já už se moc těším, čím nás tenhle geniální umělec v budoucnu překvapí. Já bych chtěl ten zmiňovaný western. Stejně nám v Kill Bill a v Hanebných panchartech, dává jasně najevo, pro jaký žánr má pan režisér slabost.(11.8.2010)

• sud

Quentin Tarantino natočil do této doby 5 celovečerních filmů - 2 geniální, 1 velmi dobrý a "Kill Billa" :-). Přesně tak, oba "Kill Billové" jsou kapitoly samy pro sebe. Moje pocity při sledování byly natolik rozpačité, že jej prostě nemohu a nedokázu hodnotit. Jedna scéna mi připadá vynikající, jiná hrozná a při další projekci se jejich kvalita často navzájem vymění :-). Takže X%.(12.11.2006)

Při projekci po nepochopitelně dlouhé době (13+ let), tedy bez momentu překvapení a brýlí adolescenta jsem musel uznat, že KILL BILL je a zůstane nadčasový, obsahuje tunu kultovních scén a že jak ještě úplně dokonale nefunguje jednička, tak Vol. 2 pak vše záhy spravuje. Jsou tu i mému srdci bližší tarantinovky, tohle ale velká revenge jízda a dost obdivuhodný projekt. 2016(19.8.2019)

Film musí mít duši, no a Kill Bill 2ka duši mečů, krve a seťatých končetin vyměnila za duši slov, frází a nekonečných úvah na téma zabíjet či nezabíjet. Po akcí natlučené jedničce tak dvojka zvolila cestu menší originality a pocta asijskému bojovému průmyslu se tak zvrtnula do krajiny instruktážní. Tarantino sice dovedl sérii do zdárného konce, ovšem cesta byla více než trnitá. Dialogy a postupné odkrývání zpočátku zamlženého děje nemá chybu. Nejde předem říct, proč ten či onen jednal tak či onak. Bojové scény a jejich četnost jak už jsem avizoval klesla na minimum. Mistr Pai Mei je tak jediným bodem připomínajícím čínské, hongkongské a jim podobné filmečky. Uma Thurman, jejíž chodidla znám snad díky Quentinovi nazpaměť, jest tak hlavní devizou celého druhého dílu. Měl sem původně za to, že jí budou ostatní přinejmenším sekundovat, ale jak vidmo, v jedničce minimálně účastnící se David Carradine si chce prostor dvojky udržet povídáním, pokecáváním a rozumováním, Madsen hýří zabijáckými nápady, ale je spíš jen dobře nasazenou loutkou a jedině Daryl Hannah se tak pořádně chopí samurajského nástroje a jde si pokecat z ostří do ostří. Rozhodně práce kamery nezklamala a i když jsem tu postrádal v jedničce dokonale zařazenou anime složku, úplně zklamaný nejsem. Závěrečný frontální útok na city tak trochu potlačuje únava z pojmu informací z úvodu a ta milá dívenka, dceruška Beatrix, sledující televizní krváky tak nedostála svému zaslouženému uznání. Sám o sobě by dostal tenhle film 4 hvězdičky, ale proto, že staví na skvělé jedničce a příběhovou linii, které nebylo učiněno za dost prímově doplňuje, dávám 5ku. P.S.: Ovšem proč dostal Samuel L. Jackson tu roli neroli, to nějak moje filmoškeble nepochytila.(11.9.2004)

• - Tarantino v rozhovoru z roku 2009 přiznal, že je pro něj tento film nejoblíbenějším ze všech vlastních. (Carodej_pes)

• - Kill Bill 2 je Tarantinův první sequel. (HellFire)

• - Tarantino má "Pussy Wagon" údajně zaparkován doma na dvorku. (Kama12)