Na svém seznamu smrti měla původně pětici jmen. Už zlikvidovala první dvě položky – O-Ren Ishii zvanou Korálovec a Vernitu Green – Smrtonoše. Nevěstě (Uma Thurmanová) však zbývá zabít ještě Elle Driverovou přezdívanou Kalifornský horský had, Budda zvaného Chřestýš a samozřejmě bývalého šéfa, milence a otce svého dítěte - Billa (David Carradine). Pokud se tihle tři ještě nezačali bát, měli by pomalu začít, protože už jim jde po krku. Něco jí však krapet zpřeházelo plány. Její dcera (kterou na své svatbě čekala) je stále naživu. Jak to ovlivní její honbu za pomstou zatím není jasné, otázkou ale zůstává, zda se Nevěstě nakonec podaří dosáhnout vytouženého cíle a zabít Billa? (HBO GO)

Trailer

POMO

Oba diely hodnotím rovnako. Zatajuje sa mi pri nich dych, sú pre mňa čistým potešením a plnohodnotným uspokojením filmovo-fanúšikovských potieb. Ale nie som rád, že KILL BILL ako celok sa skladá z nich dvoch. Jednak preto, lebo na konci jednotky je z čisto komerčného dôvodu spoiler, ktorý zabíja hlavnú pointu celej 200 minútovej masy, a tiež preto, lebo vo vzájomnom kontexte sú tieto da filmy nesúrodé. Po dopozeraní jednotky chcem, aby sa v rovnakom tempe a štýle niesla aj dvojka. A pri sledovaní dvojky túžim po prežití udalostí z jednotky v rovnakej, krištalicky čistej tarantinovskej podobe, akou disponuje dvojka. ()

kOCOUR

Mnohem rozvláčnější, dialogově květnatější, méně akční a trochu chytřejší než jednička. Pokud jsem někdy napsal, že si Tarantnino umí krásně počkat (viz. bitka s Oren-Ishi) a vycítit správný moment, kdy nasypat sůl do rány, zde bych to musel napsat tučně. Pár momentů je skutečně přesně takových, jak jsem si je vždycky přál vidět. ()

golfista

Vol. 2 je o dost lepší a řekl bych o dost "jiný", než Vol. 1. Dalo by se říct, že kdyby neexistovala jednička, vůbec by mi to nevadilo :) Je tu ale spousta hluchých míst, ve kterých se přímo nabízí úvahy o sestříhání obou částí v jediný celek o snesitelné délce. Přelepit hluchá místa tím nejlepším z Vol.1, pak by se asi dalo hovořit o "nejlepším Tarantinovi", možná i o jednom z nejlepších filmů s touhle tématikou vůbec (prachy jsou dnes bohužel jediným určujícím faktorem, takže "KillBilly" beru jako promarněnou příležitost) ..... Na filmu mě osobně nadchly všechny scény točící se kolem Buddovy maringotky, s vrcholem - soubojem Bride a Elle. ()

Cival

Druhý díl je výrazně lepší než jeho předchůdce. Lepší atmosféra, chytré dialogy s pointou, emoce, motivace postav, prostě drámo jek se sluší a patří. Velmi dobrý film se spoustou černého humoru, který však absolutně neladí se svým předchůdcem, jenž vypadá spíš jen jako nudný, prázdný trailer na díl druhý. Takto vznikl značně rozpačitý flák, jehož části k sobě vůbec nesednou - a dokonce, dovolím si tvrdit, jsou určeny pro docela odlišný druh diváka. Paskvil, který svým roztržením hodně utrpěl. Jako dvou a půl hodinový film by obstál mnohem líp. PS: A kde je vlastně ten Tarantinem slibovaný nejlepší akční film všech dob?:-)) ()

Douglas

Quentin Tarantino se vykašlal na všechna očekávání a přišel s úplně jinou Nevěstou, s úplně jiným příběhem, s úplně jiným Billem a s úplně jiným filmem. Filmem, který Volume 1 nejen neobhajuje, ale prostě jej nechává být kdesi v pozadí a až na pár detailů si plně vystačí sám o sobě. Tarantino udělal tak velký úkrok stranou, že to musí zarazit snad každého. Nadšené z jedničky trošku zamrzí, že vzduchem už nelétají ruce, nohy, ženské skalpy ani rudé proudy krve z rozťatých krčních tepen. Zklamané zase nadchne, že Tarantino místo chaotické akce přešel k dlouhým vypointovaným dialogům, vypočítanému timingu, absurdnímu humoru a hlavně k všudypřítomnému překvapení, jeho nejsilnější zbrani._____ Volume 2 je filmem nového Tarantina. Toho, který ví... Který ví, že vy víte, a tak na poslední chvíli udělá něco, čím nejen překvapí, ale dokonce vás přesvědčí, že nevíte nic a že byste mu neměli věřit. Fascinující na tom všem je fakt, že o několik málo minut později mu opět podlehnete a opět se divíte, hnusíte nebo smějete, jak vás ten filmový maniak zase dostal._____ Narozdíl od Volume 1, kde své velké vzory jen neuměle a samoúčelně kopíroval, zde jich velmi důmyslně využívá k budování příběhu, v němž černobílá barva není obyčejnou cenzurou a formální napodobení žánru pouze bezdůvodnou hříčkou, kterou tam chtěl mít. Mezi oběma "volume" je propastný rozdíl a není možné, aby fungovaly jako jediný film, protože kromě tváře hlavní hrdinky nemají skoro nic společného. Nevěsta se jménem dostala i emoce, city a charakter. Nečekejte akční scény a krvavé efekty, Tarantino jde pod kůži. Je jiný, trochu jako Bill. Dokáže být okouzlující, charismatický a vtipný, aby vás v tu nejneočekávanější chvíli podrazil a vystřelil vám klidně mozek z lebky. ()

• V roce 2007 Tarantino otevřeně mluvil o dalších 2 dílech série, kde by ve středu dění měli být dva přeživší členové Crazy 88 a dcera postavy Vernity Green (Vivica A. Fox). Ovšem na premiéře filmu Nespoutaný Django (2012) Tarantino prohlásil: “Vlastně nevím, jestli vůbec někdy bude Kill Bill Vol. 3. Uvidíme, ale pravděpodobně ne." (deadman93)