Kill Bill 2

• Kanada

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2004, 137 min

• Amarcord_1

13% - Dějově prázdná bublina a infantilnost dialogů z jedničky asi záměrně zachovány... Ve dvojce jsem zaznamenal pouze delší stopáž (OMG!), a méně akce. Upřímně řečeno, dal bych dvojce odpad, protože nuda zde byla ještě dokonalejší, než v jedničce, a to je co říct. Výkon Davida Carradina však hvězdu zaslouží. Je na čase bilancovat celek: Kill Bill (vol.1+2) je především značně neoriginální jak scénáristicky, tak filmařsky. Koná se zde nepovedené kopírování zejména Leoneho westernů -místy i hudebně (z čehož mi bylo nejprve do smíchu, pak do pláče...), a asijských filmů alla "krk mu přesek, ani necek". Těžko nalézám klady, i když bych fakt rád něco našel, aby tento koment nevypadal tak nenávistně. Jeden hlavní by tu asi byl v podobě Tarantinova řemesla. Po této zkušenosti však nevím, jestli je to stále ještě klad, a jestli to není jen vítězství formy nad obsahem... Quentine, tohle jsem ti nezbaštil.(27.5.2006)

Soundtrack Robert Rodriguez: 1. A Few Words from the Bride [0:42] ,2. Goodnight Moon [4:03] ,3. Tramonto [1:15] ,4. Can't Hardly Stand It [2:48] ,5. Tu Mira [4:00] ,6. Summertime Killer [3:39] ,7. The Chase [1:03] ,8. Legend of Pai Mei [2:06] ,9. Arena [4:46] ,10. A Satisfied Mind [2:50] ,11. A Silhouette of Doom [2:54] ,12. About Her [4:49] ,13. Truly and Utterly Bill [0:47] ,14. Malaguena Salerosa [4:05] ,15. Urami Bushi [6:27],(22.5.2011)

Pokud jsem o jedničce psal, že je dokonalá v obrazové a barevné kompozici, dvojka je aranžérský orgasmus. Svou přemrštěnost tentokrát navíc dokáže využívat při vyprávění příběhu (Nevěsta dostávající se z rakve - výcvik u Pai Meie), Uma Thurman je fantastická a akční scény i dialogy opět překypují brutalitou. Dialogů oproti jedničce přibylo na úkor akce, což je při nutnosti odhalit celé pozadí události (o které jednička neřekla prakticky nic) nezbytné. A dokonce i překvapivého zvratu se dočkáme... stejně jako faktu, že Kill Bill přes svou přímočarost opravdu dokáže být poměrně silně citově zabarvený. Celkově lepší, než díl první. 9/10(5.7.2008)

Varování: pokud očekáváte stejný akční nářez jako v případě prvního dílu, měli byste přestat chodit na filmy tzv. "naslepo". Ve vašem případě totiž hrozí reakce "co to krucinál je!". Zatímco první díl skládal poctu starým asijským akčním filmům, tj. bez postav zato se spoustou krve, druhý díl se klaní americkým westernům a noir filmům: Tarantino prostě změnil žánr a postavy tam nechal. Nevěsta konečně disponuje nějakými emocemi, z Billa občas uvidíme dokonce i obličej, záporáci mají motivaci. Akčních scén je tu minimálně: výuka u Pai Meie, souboj s Ell (s naprosto úžasným zakončením) a závěrečná bitka Nevěsta versus Bill. Dokonce i ten místy kritizovaný konec mi přijde vcelku logický, pokud by Tarantino nechtěl točit třetí díl, kde by se Nevěsta z depresí a výčitek svědomí uchlastávala někde v baru, protože po dokonané pomstě by přirozeně nastala otázka "co dál". Vyčítat hudebnímu doprovodu, že je méně akční či co, je hloupost: zkusili jste si, vážení, představit např. souboj mezi Ell a Nevěstou za doprovodu Battle without honor or humanity? Přirozeně i zde tedy nastala změna žánru. Vol. 2 je plné překvapení, v mém případě to největší přišlo, když jej můj relativně benevolentní otec označil za ptákovinu nejvyššího kalibru a moje sedmdesátiletá konzervativní babička řekla, "že je to prostě vodvaz".(8.4.2005)

Na úvod se sluší říct, že Quentin Tarantino NEnatočil nejlepší akční kung-fu film všech dob. Po poměrně akční jedničce přichází dvojka, která je naopak spíš neakční a ukecaná. Prostě jak jsme u QT zvyklí - skvělé postavy a dialogy, brilantní pointy. A i když je akce pomálu, bitka s Elle je skvělá. Výcvik u Pai Meie je velmi vtipný. A na konci se dočkáme (pochopitelné) dávky emocí. A to suma sumárum tvoří skvělý a překvapivý zážitek...(25.4.2004)

• - Tarantino v rozhovoru z roku 2009 přiznal, že je pro něj tento film nejoblíbenějším ze všech vlastních. (Carodej_pes)

• - Spoiler: V průběhu obou částí filmu jsou Elle Driver a Budd jediní zabijáci, kterým Nevěsta neřekne, že s nimi má „nevyřízené účty“, přesto je nezabije. (HellFire)

• - Jméno postavy Pai Mei (Chia Hui Liu) odkazuje na legendární bojové umění Bak Mei. (Yoshitsune)