Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Dva zářezy na pažbě už má, tři jí ještě zbývají. S bravurou mistra, který pokleslých filmů viděl víc, než o kolika mnozí pouze slyšeli, se Quentin Tarantino vrací po jedničkové řežbě a znovu se nezapomněl bavit. Ač je napodruhé meditativnější, delší, pomalejší, utahanější, chcete-li, předkládá několik lahůdkových sekvencí (pohřbení zaživa, oko Daryl Hannah, Pai Mei) a otěže filmu vede opět velmi pevně. A to, co mnohým mohlo vadit v jedničce, tedy pořádné prokreslení charakterů, tady napravuje. A nechává dýchat dialogy. A ty tehdy (dnes už trochu, sorry, vyčpělý filmař) uměl náramně. Fanoušek osobité tarantinovské nadsázky prostě musí být spokojený, jednička byla efektní, dvojka je vyzrálá. Za oba díly díky moc.(28.10.2016)

 • Marigold
  **

  Platí téměř doslova totéž, co o jedničce, jen se vytrácí formální výraznost a dialogy se vlečou jako slina ožralého mexikánce. Líbilo se mi pár jednotlivostí (postavy mistra Pai Meie a typický tarantinovský humusák Budd), ale celek je k nepřežití otravný, rozvleklý, roztříštěný, disharmonický, trapný a bezvýchodný. Navíc Uma Thurman působí v kung fu scénách strnule a nepřirozeně. Ano, děkuji, jsem zaujatý, uznávám, ale tohle skutečně nemusím. Chápu, oč Tarantinovi běží, oceňuju jistou sevřenost jeho estetického plánu, ale nejsem schopen nic dělat s faktem, že mi celek připadá jako totální debilita. Z celé stopáže Kill Billa se mi opravdu líbí jen závěrečný duel s Billem, za nějž dávám dvojce o hvězdu víc.(14.10.2005)

 • Radko
  **

  Po akčne nadupanej jednotke s minimom deja ale s ohromujúcou formálnou stránkou (takže rozvinutejší príbeh nejako zvlášť nechýbal) prišla dvojka. Pripadala mi zbytočne ukecaná, namiešaná z rôznych citácií a pritom nepriniesla veľa originálnych scén. Zmŕtvychvstanie bolo vyložene odfláknuté, rovnako aj niektoré súboje. Počas ich sledovania sa miestami dostavoval pocit nudy. Výsledok: dobrá akčná dráma so zopár silnými momentami.(19.1.2005)

 • Eddard
  *****

  Tarantino najednou hooooodně uklidňuje tempo, ta tam je strhující akce. Krvechtiví budou možná trochu smutní, ale tam kde Tarantino šetří hemoglobinem, nasazuje infuzi elektrizujícího příběhu, charizmatického vyprávění a charakterového herectví. Opravdu nedokážu posoudit, co mi sedělo víc. Nejspíš o malý ždibec právě druhý díl. Stojí a padá na dialozích a příběhových zvratech - a to Tarantino umí, tohle mu nikdo neupře. A David Carradine je mistr, jen co je pravda. 90%(27.8.2006)

 • pan Hnědý
  ****

  Opravdový filmový maniak - filmový bůh tohle dokáže natočit = Quentin Tarantino. KILL BILL dává divákovi křídla. Fascinující bojové scény, tarantinovské dialogy, výborné hudební kulisy, prvky westernu, plnokrevná tarantinovská filmová magie, která okouzlila diváky po celém světě - obrovský úspěch to mu jen napovídá, takže minimálně 10 hvězdiček. P. S. Černobílá scéna, kdy jede Uma Thurman v autě ve stylu Hitchcocka je geniální. Film detailně rozebrán v mém Deníčku.(10.9.2011)

 • - Na konci záverečných titulkov je ešte jedna krátka scéna. (MetalMesiah)

 • - Quentin Tarantino je veľký fanúšik režiséra brutálnych talianskych horor Lucia Fulciho, scéna pochovania zaživa bola inšpirovaná jeho filmom Páter Thomas (1980). (Michal123)

 • - Tarantino má "Pussy Wagon" údajně zaparkován doma na dvorku. (Kama12)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace