Kill Bill 2

Kill Bill druhá časť

Kill Bill: Vol. 2

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2004, 136 min

Nevěsta si chvilku oddechla mimo přítomnosti kamer a po krátké pauze se vrátila na plátna kin, aby dokončila svou pomstu. Hodně se už na cestě unavila, takže musí trochu šetřit ranami a začít sázet na ústní názorové výměny. Ještě musí k branám pekelným vyslat duše tří nenapravitelných gaunerů a před poslední cestou jim ukázat, co všechno je mohl naučit mistr Pei - Mei, kdyby v jejich osobách nevycítil hříšnou podstatu žití.(21.9.2009)

• sud

Quentin Tarantino natočil do této doby 5 celovečerních filmů - 2 geniální, 1 velmi dobrý a "Kill Billa" :-). Přesně tak, oba "Kill Billové" jsou kapitoly samy pro sebe. Moje pocity při sledování byly natolik rozpačité, že jej prostě nemohu a nedokázu hodnotit. Jedna scéna mi připadá vynikající, jiná hrozná a při další projekci se jejich kvalita často navzájem vymění :-). Takže X%.(12.11.2006)

Varování: pokud očekáváte stejný akční nářez jako v případě prvního dílu, měli byste přestat chodit na filmy tzv. "naslepo". Ve vašem případě totiž hrozí reakce "co to krucinál je!". Zatímco první díl skládal poctu starým asijským akčním filmům, tj. bez postav zato se spoustou krve, druhý díl se klaní americkým westernům a noir filmům: Tarantino prostě změnil žánr a postavy tam nechal. Nevěsta konečně disponuje nějakými emocemi, z Billa občas uvidíme dokonce i obličej, záporáci mají motivaci. Akčních scén je tu minimálně: výuka u Pai Meie, souboj s Ell (s naprosto úžasným zakončením) a závěrečná bitka Nevěsta versus Bill. Dokonce i ten místy kritizovaný konec mi přijde vcelku logický, pokud by Tarantino nechtěl točit třetí díl, kde by se Nevěsta z depresí a výčitek svědomí uchlastávala někde v baru, protože po dokonané pomstě by přirozeně nastala otázka "co dál". Vyčítat hudebnímu doprovodu, že je méně akční či co, je hloupost: zkusili jste si, vážení, představit např. souboj mezi Ell a Nevěstou za doprovodu Battle without honor or humanity? Přirozeně i zde tedy nastala změna žánru. Vol. 2 je plné překvapení, v mém případě to největší přišlo, když jej můj relativně benevolentní otec označil za ptákovinu nejvyššího kalibru a moje sedmdesátiletá konzervativní babička řekla, "že je to prostě vodvaz".(8.4.2005)

Quentin Tarantino je ten nejgeniálnější šílenec, jakého jsem kdy na filmovém plátně zatím poznala. Neměla jsem ho ráda. Skoro jsem ho nesnášela, jenže pak jednou dávali v TV Kill Bill a já si řekla, že bych tento kult konečně měla vidět. Byla jsem fascinována a s Kill Bill 2 jsem byla doslova hypnotizována. Začala jsem se o něj více zajímat, přečetla o něm knihu Palba od boku a utvrdila se v tom, že člověk jako je on, je jen jeden a rodí se jednou za generaci. Jeho představivost, nápady a náměty na jeho filmy jsou neskutečné, stejně jako jeho osobnost. Kill Bill 2 je skvostným dovršením jedničky a vysvětluje se tu vše, co Vám v prvním díle možná uniklo, či zůstalo nezodpovězeno. Ne taková krvavá jatka a akční nářez jako jednička, ale mnohem více vyzrálejší a osobitější, s detailem na postavy a dialogy. Originální scénář, jedinečné a nezapomenutelné dialogy, zasazené do působivých a excelentních scén. Fenomenální postavy a jejich herečtí představitelé. Charismatický "béčkař" Michael Madsen coby Budd, jednooká Elle Driver v podání rovněž "béčkařky" Daryl Hannah a další. And... that fascinating soundtrack. One of the best of all time. "Ty tvrdíš, že důvod, proč neděláš práci, za kterou tě platím je, že tu nemáš co na práci?", "Protože nemám kozy tak pěkný a velký jako ty, nedokážu si představit, jak moc to musí pálit, a ani to vědět nechci."(20.6.2009)

Zatímco první díl byl exhibicí Tarantina jako režiséra, tak zde se konečně dostává ke slovu příběh. Uma se nemusí ohánět svým (ne)mocným kung-fu, takže již nevypadá jak oživlé pádlo, ale hlavně se nám Quentin poněkud "poSergioLeonovatěl". Což snímku (i Tarantinovi) jen a pouze prospělo. Hodně moc prospělo. ♫ Hodnocení písničkového OST: 4/5(13.8.2006)