Kill Bill 2

• Irsko

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2004, 137 min

Stejně jako u vol. 1 s odstupem času, dávám plné hodnocení. Zatímco první Kill Bill složil poctu převážně japonským řežbám ze 70. let, druhý se soustředí spíše na ty čínské. Tempo je pozvolnější, ale o to emotivnější je děj a vybroušenější scénář umožňuje některým hercům i něco zahrát. Dělba na dva díly najednou dává obrovský smysl, protože každý film je diametrálně odlišný, ale spolu tvoří naprosto skvělý celek. Chápu, že u nás, kde nemají asijské řežby až takovou tradici jsou reakce vřelé, ale jelikož už jsem k dnešku z tohoto žánru něco nakoukal, vnímáme oba filmy téměř sentimentálně jako fenomenální poctu těmto filmům.(22.2.2005)

Tarantino najednou hooooodně uklidňuje tempo, ta tam je strhující akce. Krvechtiví budou možná trochu smutní, ale tam kde Tarantino šetří hemoglobinem, nasazuje infuzi elektrizujícího příběhu, charizmatického vyprávění a charakterového herectví. Opravdu nedokážu posoudit, co mi sedělo víc. Nejspíš o malý ždibec právě druhý díl. Stojí a padá na dialozích a příběhových zvratech - a to Tarantino umí, tohle mu nikdo neupře. A David Carradine je mistr, jen co je pravda. 90%(27.8.2006)

Sice jsou oba díly hlavně výrazovými prostředky rozdílné jako den a noc, ale přesto je Kill Bill jedinečným a jednolitým filmovým dílem, které funguje ve všech ohledech. Zkombinovat neowestern se samurajskými meči je natolik výstřední nápad, že mohl dopadnout jenom průšvihem nebo nezapomenutelným zážitkem. Tarantinovi tak ke cti může sloužit to, že se mu povedlo to druhé a jeho počin zraje nečekaně rychlým tempem.(15.8.2006)

Myslím, že druhý díl se vcelku povedl o chloupek více než díl první. Hodně zajímavá je rozdílnost obou filmů. Odlišné je na nich asi úplně vše. Zatímco první díl byl poctou spíše japonským samurajům a tekly v něm hektolitry krve. Druhý (pocta kung-fu) díl sází spíše na dlouhé dialogy a stylizací občas připomíná western. Koneckonců Rodriguezova hudba tento fakt jenom podtrhuje. Nicméně je potřeba brát oba filmy jako jeden celek, protože Kill Bill 1 bez Kill Bill 2 nedává smysl a naopak. Příběh si vystačí jen s jednou bojovou scénou, ta ale stojí za to! Souboj s Elle Driver v karavanu bude nezapomenutelný i po letech. 90%(5.2.2013)

• Amarcord_1

13% - Dějově prázdná bublina a infantilnost dialogů z jedničky asi záměrně zachovány... Ve dvojce jsem zaznamenal pouze delší stopáž (OMG!), a méně akce. Upřímně řečeno, dal bych dvojce odpad, protože nuda zde byla ještě dokonalejší, než v jedničce, a to je co říct. Výkon Davida Carradina však hvězdu zaslouží. Je na čase bilancovat celek: Kill Bill (vol.1+2) je především značně neoriginální jak scénáristicky, tak filmařsky. Koná se zde nepovedené kopírování zejména Leoneho westernů -místy i hudebně (z čehož mi bylo nejprve do smíchu, pak do pláče...), a asijských filmů alla "krk mu přesek, ani necek". Těžko nalézám klady, i když bych fakt rád něco našel, aby tento koment nevypadal tak nenávistně. Jeden hlavní by tu asi byl v podobě Tarantinova řemesla. Po této zkušenosti však nevím, jestli je to stále ještě klad, a jestli to není jen vítězství formy nad obsahem... Quentine, tohle jsem ti nezbaštil.(27.5.2006)

• - Film produkovala Tarantinova společnost A Band Apart. (Bioscop)

• - Spoiler: Podle rané verzi scénáře neměla Nevěsta vytrhnout Elle oko, ale Elle měla umřít na následky rozříznutého krku. (HellFire)

• - Uma Thurman trpí strachom z uzavretých priestorov. Prezradila, že v scéne kde pochovávali Nevestu, všetky panické nádychy a krik boli skutočné a nemusela ich predstierať. (Feanaro)