Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

remy

Dvojka je pomalejší než jednička, což sebou nese velké výhody i nevýhody. Je to super, protože je najednou prostor na plnohodnotné vykreslení podstatných charakterů a mnohem více se divák dozvídá, prostřednictvím flashbacků, o klíčových událostech, na což minule nebyl tak úplně čas. Na druhou stranu by si to i přes skvělé, a leckdy napínavě podané vedení příběhu, zasloužilo trošku sestříhat. ()

Kanibal

Tarantino má opět pifku na zažité standardy světové filmařiny a klidně si udělá druhý díl filmu, který měl být původně vcelku, naprosto jinak než jedničku a ještě to drze přiznává. Je to ještě lepší než jsem čekal, je to chytlavé a postrádá to klišé. ()

PALINO

KILL BILL 2 je v porovnaní s jednotkou podstatne iný, ale rovnako kvalitný film. Je vážnejší, menej hravý, nedisponuje až takým štýlom a tak to vyzerá, akoby si TARANTINO už takmer všetok vizuálny arzenál vystrieľal na prvého Billa. A aj preto sa mi prvá časť páčila viac, ale nevylučujem, že po druhom, treťom, štvrtom zhliadnutí zmením názor, lebo TARANTINOVE filmy zrejú pomaly. UMA THURMAN je opäť vynikajúca a podobne vynikajúco zahral svojho Billa i DAVID CARRADINE, ktorý podáva svoje vety s nebývalým nadhľadom. Veľmi sa mi páčila aj postava PAI MEI, jeho metódy výcviku i jeho smiech sú magické (fanúšik STAR WARS si v niektorých záberoch nemôže nespomenúť na majstra YODU), ale jeho kapitola mohla byť dlhšia. To ale bohužiaľ platí presne opačne o ostatných kapitolách, kde to TARANTINO miestami nezvládol s tempom filmu, čo mi dáva ďalši dôvod mať radšej prvého Billa. Celková odlišnosť druhého Billa zvýrazňuje opodstatnenosť rozdelenia na 2 filmy, ale stále budem zastávať ten názor, že cca 200 min. KILL BILL (prvý diel zachovaný, druhý oseknutý o niekoľko minút) by bol ČISTÁ STOVKA. ()

Lučo

Vobec neviem vysvetlit preco sa mi vsetky Tarantinove filmy tak velmi pacia. Vsak maju otrepany namet, jemne propaguju nasilie a neviem co este. Ale napriek tomu kazdy jeho film je pre mna filmarskym zazitkom. Jednoducho sa na nich bavim ako na nijakych inych filmoch. Kill Bill 1 splnal moje predstavy o dobrom akcnom filme (alebo komikse) s vybornou reziou. A Kill Bill 2 to je uz klasicky Tarantino, ktory si vychutnava svoje oblubene dialogy, kazdy zaber piluje do dokonalosti a doplna ho nadhernou hudbou. A ja mu to zerem aj s navijakom ()

hudryhudry

Quentina Tarantina uznávam, ale Kill Billa I a II považuji za jeho nejhorší filmy, ketré jsem viděl. Kill Bill I byl hodně o krvi a pěkně provedeném boji, film svižně ubíhal a dalo se nato koukat. To však neplatí o dvojce. Opravdu jsem čekal na konec téhle hrozně dlouhé slátaniny. Absolutně se změnil styl pojetí filmu oproti prvnímu dílu. Nekonečně dlouhé rozhovory, sice smysluplné, ale unavující. Hlášky typu: "Mám tě rád. Ale jsi pěkná píča." No tak to mě přijde opravdu nevkusné! A ten nekonečně šroubovaný děj a krásný happyend, kdy se maminka s holčičkou koukají na komiks, všichni pěkně mrtví, i tatínek, a malá jakoby nic. No teda Quentine, to ses předvedl. Dvě hvězdy dávam za velmi dobrou kameru, střih. Ale jinak děs. ()

Kracken

Druhá část je o něco vtipnější než první, ale kvalita je skoro stejná. Skvělá tarantinovka ze které jde cítit, že Quentin trávil hodně času ve videopůjčovně a viděl spoustu nejrůznějších filmů a nechal se jimi inspirovat. ()

BlackTom

Bravo Quentin! Po brutálnej Kill Bill vol. 1 Tarantino zvolnil tempo a jeho postavy začali viacej kecať ako zabíjať. Niekomu sa to páčiť nemusí, ale mne sa to páčilo oveľa viac. Dozvedel som sa všetko o Paj Mejovom výcviku, David Carradine ma na chvíľu presvedčil, že sa s Nevestou uzmieri a Michael Madsen ako Budd bol geniálny ("No povedz...Nie je toto najkrajšia blonďavá pička na svete,alebo je toto najkrajšia blonďavá pička na svete?"). Proste orgie v pravom slova zmysle. A potešil ma aj Samuel Lee Jackson svojou miniroličkou klaviristu. Odporúčam vidieť! ()

rozbris

Řekl bych, že je t volné pokračování Kill Bill jedničky. Už má část svého seznamu pod kytičkama a chystá se na další pomty. Dvojka se mi zdá o něco lepší a proto si zaslouží o hvězdici navíc:-) ()

Rudinsky

Hodnotenie celého filmu ako celku pridávam do druhej časti. Keďže som filmy videl ako celok (pustil som si ho naraz), dvojka jednoznačne vládne, ale je prekvapivo chuťovo úplne odlišná. Žeby rejža zrel každým filmom do inej polohy? To, čo mi chýbalo v jednotke mi síce dvojka ponúkla, ale bez toho, čo som naopak v jednotke obľuboval. Objektívne je ale séria Kill Bill popkultúrna koláž nápadov, ktoré by vás ani nenapadlo, že môžu spolu vystupovať v jednom filme či už po žánrovej, alebo štylistickej stránke. To už hold ku Kventinovi patrí, rovnako ako to, že zmysel pre dejovú kompaktnosť nechal niekde vo svojom "masterpiece". Preto - bez toho aby som mu to ako jeho fanúšik prepáčil-odmietam prihodiť piatu hviezdicu. ()

Jaccobos

O 100% lepší než Kill Bill. Vtipy konečně byly na svém místě (i když taky ne všude se hodily). Pár výborných "hlodů" na které se rozhodně nezapomene. Myslím, že chvíle nudy, které v jedničce nebyly raritou se ve dvojce redukovaly na minimum. Zdlouhavé retrospektivní scény konečně nebyly samoúčelné. Opravdu skvělá oddechovka. A hlavně Bill se konečně ukázal... ()

Ondra16

Tohle je to co všichni čekali už na začátku. Osobně se mi více líbil první dil a to hlavně díky práci s obrazem a zvukem. U něj bylo aspoň jasné, že jde o nadsázku a proto se dali určité nereálnosti odpustit. Tady to již tak jasné není, na jednu stranu se film prezentuje naprosto opravdově, ale v určitých chvílích se úplně zhazuje. Tarantino nás navnadil na všechny odpovědi i když sám věděl, že jich nemůže dát ani polovinu. A ať si kdo chce co chce říká, Elle je milionkrát sympatičtější a hezčí. ()

see_sawandrew

Narozdíl od jedničky, tady se Tarantino rád předvádí se znalostmi spaghetti-westernu a Morriconeho hudby. Bohužel si s ním filmově pořád nerozumím, takže ani skvělý úvod, ani Budd, ani Elliny hlášky a koneckonců ani hudba to nevytáhnou na čtyři. 70% PS: To jsem jediný, komu Madsen připomíná Krise Kristoffersona a jeho smutného zabijáka Billyho Kida? ()

martinez.

Přiznám se, když jsem poprvé viděl tento film, vůbec mě nebavil, byl jsem smutný, že Tarantino nepokračoval v extravagantní, barevné, krvavé a zábavné jízdě, kterou tak luxusně nastartoval jedničkou. Dneska už mám dvojku rád úplně stejně, i když ze zcela jiných důvodů. Tarantino se poučil ze svých chyb, zapracoval na vyprávění, které už není tak překotné, zasadil do filmu hodně překvapivých momentů a polidštil a rozvedl záporáky. A zaměřil se na to, aby dialogy nebyly jen vtipným doplňkem akce, ale důležitým prvkem, na kterém stojí všechno napětí a celkově film. Osobně mám nejradši kapitolu o výcviku u Pai Meie, která mi svou obrazovostí a drsným stylem dala vzpomenout nejenom na jedničku, ale i na filmy, které Tarantina inspirovaly k natočení právě tohoto dvojfilmu (v budoucnu se asi bude měnit...). Pai Mei je největší borec a ta štětka si zasloužila to, co dostala. :) ()

Wally

O fous lepší než jednička....a závěr filmu byl prostě v tarantinovském duchu absolutně skvělý. škoda, že neumím podobný prstocvik :-)) ()

korndaddy

Celkem odlišný snímek od jedničky. Ze začátku sem byl trochu zklamaný, protože sem čekal podobný film jak vol. 1 akorát o něco drsnější, ale to se nekonalo. Po celém snímku mi to vůbec nevadilo. Zjišťovat něco o nevěstě, o jejím učení a celkem se do její situace víc ponořit si myslím, že byl výborný nápad a nakonec i souboje byli velice kvalitní. Myslím si, že nebylo lepšího způsobu Billovo konce než byl tento. Jsem zvědav na 3ku. ()

divak84

na míle lepší kvalita než v jedničce. "neodolatelně charismatický lenoch" Mike Madsen. Nekompromisní úvod mají oba díly společné, a vlastně pouze kill streak nevěsta je jediný počin tarantina, který mě baví. ()

Ragdoll

Rozhodně lepší než jednička, velké pozitivum je menší množství krve, vzpomínková scéna v hrobě (Pai Mei je frajer) a souboj s Elle jsou excelentní, ale jinak vše zůstalo při starém. Smrt Billa byla velmi hloupá a když už jsem u toho, strašně mě zajímá, o čem bude třetí díl. Skrytě očekávám katastrofu, Tarantino ale leckdy dokáže překvapit, takže se trochu bojím a jsem nadšený zároveň. Někdy se však snaha ze všeho udělat trilogii (a víc) nevyplácí. 85%. ()

xaver odpad!

U těchto snímku mě děsí, jak si spusty diváků libují v těch nejnesmyslnějších masakrech. Čím víc stříka krve a čím víc mrtvých, tím víc hvězdiček. Žeby nenaplněné touhy a sny? To násilí je někdy tak nesmyslné, tak samoúčelně, že se ani nehce věřit, že se v něčí hlavě (normální hlavě) mohou vytvářet takové představy. Apokud se už vytvoří, že je někdo schopen to natočit. ()

Chipsonator

Ze začátku mě spíš film nudil a uspával, pak se však obejvil Pai Mei a Kill Bill 2 nabral neuvěřitelný spád. Co se týče plusů filmu tak jsou vlastně úplně ty samé jako u prvního dílu. Sice bych tuto sérii nenazval kultem, ale některé scény z obou filmů bych s klidním srdcem za kultovní označil. 75% ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)