Reklama

Reklama

Muž, který pronásledoval sám sebe

  • Velká Británie The Man Who Haunted Himself (více)
Trailer

Anglický obchodník Harold Pelham přežije vážnou autohavárii a po rekonvalescenci se vrací do normálního života. Po uzdravení se však začíná setkávat s podivnými náhodami. Byl prý ve čtvrtek v londýnském klubu hrát snooker a dokonce tu vyhrál několik sázek. Ve skutečnosti ale v té době odpočíval na dovolené ve Španělsku. Neznámá kráska mu zase tvrdí, že je jeho milenkou, on však je vzorným a především věrným manželem a také otcem dvou synů. Vývojářská firma, ve které pracuje, se ke všemu potýká se závažným únikem interních informací. Na Harolda je toho zkrátka najednou trochu moc, přece ale musí existovat nějaké racionální vysvětlení... Snímek Muž, který pronásledoval sám sebe režíroval jako svůj předposlední titul klasik ostrovní kinematografie Basil Dearden. Do hlavní role obsadil tehdy nepříliš známého Rogera Moora, který se o tři roky později proslavil coby třetí reinkarnace neohroženého agenta 007 Jamese Bonda. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

V komentáři, který bych musel naplnit otazníky, jen doporučím tento film s mysteriozním názvem, mysteriozní zápletkou, hutnou paranoidní atmosférou (i když to jde ještě mnohem paranoidněji) a vynikajícím Rogerem Moorem. Jednou jsem se zasmál, a to hodně filmařskýmu slabýmu efektu při nejmenované scéně, jejímž prozrazením bych ale spoileroval.....a to tady není vhodné. Docela mind fuck, zcela kvalitní. Na pana Deardena se musím podívat blíže, první setkání dopadlo výborně a jak se tak dívám, není všem dnům konec. 90% ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Kvalitný psychologický horor s tzv. doppelganger tematikou. Harold Pelham zažije autonehodu po ktorej sa takmer nepreberie, no následne má na prístroji až 2 srdcové pulzy. To však po chvíli zmizne a Harold, rád že žije, sa poberá preč. V blízkych dňoch však zisťuje, že údajne bol na miestach, ktoré si nepamätá a robil veci o ktorých nič nevie, čo postupne narastá až do podozrenia, že má dvojníka. Alebo pri nehode utrpel nezistené poškodenie, ktoré sa zahráva s jeho hlavou? Odpoveď na túto otázku naťahuje diváka po celý čas, až do mrazivo napínavého finále, ktoré nesklame. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

James Bond přežije ošklivou autonehodu, přičemž následně zjišťuje, že ji nejenom přežil, ale pravděpodobně se při ní i nějak mysteriózně rozdvojil. Přátelé mu tvrdí, že ho viděli na kulečníku, on si ale nic nepamatuje. Pěkná mladá dívka s ním prý má milenecký poměr, ale on ji nezná. Má jen poruchu osobnosti, nebo dvojník skutečně existuje? A pokud ano, jaké s ním má úmysly? Snímek poměrně umně rozehrává hru nejistoty a paranoie, napínavě graduje a baví kvalitním hereckým výkonem Rogera Moorea. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

To je divné..., vždycky jsem si myslel, že bondovka Žiješ jenom dvakrát je s Connerym.. Do pronásledování vlastní temné poloviny (celku) se Moore položil vskutku vehementně a Basil Dearden citlivě šlape na plyn Roveru Paranoia, nicméně jeho mysteriózní a lehce metaforickou hříčku sráží monotónnost a pochybné rozuzlení. Aspoň, že Roger dodržoval dress code Ministerstva švihlé chůze.. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Příjemně staromódní mysteriózní thriller o člověku, jemuž po nebezpečné autonehodě začne šlapat na paty tajuplný dvojník. Roger Moore to se svým charisma dokonale táhne kupředu až do zajímavě temného a psychedelického finále. V první polovině snímku se navíc filmový fanoušek pobaví ve chvíli, kdy si hlavní postava (Moore) neodpustí hlášku o tom, že špionáž není jen o Jamesi Bondovi a službě Jejímu Veličenstvu - tři roky předtím, než se sám do role agenta 007 dostal. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama