Ústředními postavami filmu Červená, bílá a královsky modrá, natočeného podle knižního bestselleru v žebříčku New York Times, jsou Alex, prezidentův syn, a britský princ Henry, jejichž spor hrozí vrazit klín do americko-britských vztahů. Když jsou donuceni naoko uzavřít příměří, jejich chladný vztah začne roztávat a z třecích ploch mezi nimi se roznítí něco hlubšího, než co kdy čekali. (Prime Video)

Trailer 1

Algernons

Vcelku příjemná LGBT romance, která má zábavnou premisu a charismatické duo. Ovšem to celé padá na provedení, kdy to působí jako levný TV Film a dnešní seriály jako Srdcerváči působí víc filmově a mají osobitější styl. Je tu pár sekvencí s nápadem, ale v tomhle ve skrze podprůměrném provedení, působí jako pěst na oko. A i tyhle nápadité sekce jsou chabě provedené. No a nakonec je tu silně očividná zprává o liberalismu vs. anglickému konzervatismu, která je tak okrajově probádaná, až mě to lehce uráží svým laickým zakomponováním. Člověka to nutně nepobouří, dá se to zkouknout a dostanete lehce utahanou klasickou romantiku s průměrným provedením, ale doporučit to vlastně nikomu moc nemůžu. ()

R.I.P. odpad!

Jednou přijde doba kdy se tyhle vynucené sračky přestanou točit z důvodu že je to cool, nařízeno a v trendech. Nebo že je to normální ?! Pokud by to bylo normální vše živé vymře. Ale to bude až tehdy kdy si lidé uvědomí, že většina se nikdy nemůže přispůsobovat menšině. Ne aby byl slyšet jen nějaký agresivní buzerant a lesba domáhající se výhod, jen proto, že jsou buzeranti a lesby. S  tím běžte už do hajzlu, na to nejsme zvědaví. Už nás začínáte pěkně srát. Dokonce jsou tací co nám vnucují, že jsou něco více a oni jsou ti kteří jsou úplně normální. A normální je rodina a dvou mužích a dvou ženách. No kurva že není. Smutná to doba. I z krásné duhy jste udělaly znak hnusu, ze kterého se chce blít. Kdo na tohle zareaguje je hold buzerant, ti ostatní co si hledí svého to nemůže urazit... ()

jiri.twist

U mě převážila ta snaha, to hezké, použji zde už známé rčení "pohádka pro hodné gaye", závěr přeslazený, ale proč někdy ne. A letní film ...no, spíš jsem si jej měl nechat až na vánoce. I když jsem původně chtěl dát ještě o chloupek nižší hodnocení, tak Taylor se svou snahou a krásnou plaveckou postavou mě dotlačil až na 8,3 ... a Arsenal83, ten homofob a odpaďák, co z nenávisti málem praskne, místo toho, aby čuměl na něco jiného, tak pravidelně konzumuje všechny projekty s gay tématikou, aby je pak mohl zahodit, zřejmě se na ně rád dívá ... 8988 ()

mardun

Film "Red, White & Royal Blue" z roku 2023 je romantická komedie režírovaná Matthewem Lópezem, založená na knize Casey McQuiston, která byla kriticky oceněná a stala se bestsellerem New York Times. Film byl natáčen v Anglii mezi červnem a srpnem 2022 a měl premiéru v BFI IMAX v Londýně 22. července 2023, následně byl uveden na Amazon Prime Video 11. srpna 2023. Zajímavým faktem je, že se jedná o poslední film vydaný pod názvem Amazon Studios předtím, než bylo studio přejmenováno na Amazon MGM Studios. Příběh se točí kolem Alexe Claremonta-Diaze (Taylor Zakhar Perez), syna prezidentky Spojených států (Uma Thurman), a britského prince Henryho (Nicholas Galitzine). Oba mají mnoho společného: ohromující vzhled, nesporné charisma, mezinárodní popularitu a naprostou nevraživost vůči sobě. Když jejich spor ohrožuje vztahy mezi USA a Velkou Británií, jsou donuceni nastolit naoko smíření, které však rozpoutá něco hlubšího. Matthew López ve svém režisérském debutu podle recenzí na RogerEbert.com dokázal zručně spojit klasické prvky romantického filmu s jedinečnými detaily o dvou z nejveřejnějších mladých mužích na světě, kteří se snaží udržet svůj vztah v soukromí. Tento film nabízí svěží pohled na romantický vztah v prostředí mezinárodní politiky a veřejného života, což může být pro diváky přitažlivé. Jeho premisa kombinuje prvky romantiky a komedie s tematikou politických a společenských nástrah, které přináší vztahy mezi vysokými představiteli států. S hodnocením 7.0/10 na IMDb a pozitivními recenzemi to vypadá, že "Red, White & Royal Blue" je úspěšným debutem, který by mohl oslovit širokou škálu diváků, zvláště ty, kteří mají rádi romantické filmy s politickým podtextem. ()

carly

Film je oproti knihe v niektorých momentoch skratkovitý, čo je pochopiteľné. Na druhej strane sa mi páči vizuálne spracovanie long-distance vzťahu na začiatku filmu. Kniha sa trochu viac venuje aj predvolebnému boju  a kráľovskej rodine, ale vplyv oboch na vzťah Alexa a Henryho bol zobrazený dostatočne, aj s tým málom. Veľmi sa mi páčilo obsadenie Stephena Frya do role kráľa. Uma Thurman krásne balansovala medzi matkou a najvplyvnejšou ženou sveta. Aj keď najlepšia bola Sarah Shahi. Tento film je ale v prvom rade o láske, nečakanej a komplikovanej. A príbeh je vo všetkých momentoch vyrozprávaný krásne a so srdcom. Chémia medzi hlavnými hrdinami funguje na jednotku. Balans medzi emóciami a túžbou zvládnutý dokonale. V každom momente bolo možné sledovať, kde sa postavy emocionálne nachádzajú a bolo tak jednoduché im držať palce a súcitiť s nimi a tešiť sa s nimi a trápiť sa s nimi. Mala som očakávania aj strach, očakávania predčili a strach sa nenaplnil. Viac takýchto heartwarming filmov, prosím. ()

• Film se držel tři týdny na prvním místě nejsledovanějších filmů na Prime Video a i více než měsíc po své premiéře se umístil mezi TOP 5 nejen celosvětově, ale také v rámci České republiky. Těchto výsledků film dosáhl i přesto, že ve druhé polovině roku 2023 probíhala v USA stávka scenáristů a na ně navázaných profesí a filmu se tak nedostávala žádná větší proagace ze strany herců nebo tvůrců. (Joe16210)
  • Nicholas Galitzine hraje ve filmu prince Henryho. Postavu prince (tentokrát Roberta) hrál již o dva roky dříve ve filmu Příběh Popelky (2021). V obou filmech také najdeme postavu Beatrice. Zatímco v Příběhu Popelky to byla matka prince Roberta – královna Beatrice (Minnie Driver), v Červené, bílé a královsky modré je Beatrice (Ellie Bamber) sestrou prince Henryho. Oba filmy pochází z produkce Prime Video. (Joe16210)