Necelých 300 let je dlouhá doba a princ Damián se při svých náhodných toulkách do budoucnosti musí ještě o naší době mnohému přiučit. Každá technická vymoženost ho mate, současným slovům často vůbec nerozumí a už vůbec se neorientuje v lidech dnešní doby. Ještě že má prvního spojence v podobě Kateřiny. Trošku švihlé, volnomyšlenkářské babičky Elišky, která si ho u sebe v domě ubytovala jako nového nájemce. Jenže ani ona ho nedokáže ochránit před podezíravými pohledy Elišky a jejích kamarádek a kolegyň Nadi, Lucie a Jolany. Jenže chybějící Damián v minulosti dělá problémy nejen knížeti Adamovi, ale i alchymistovi Matoušovi, který se snaží vymýšlet před Frederikou a knížetem jednu výmluvu za druhou… A výmluvy mu pomalu dochází. Takže zatímco Matouš v minulosti hasí, co se dá, Damián začíná pomalu poznávat lidi v Eliščině blízkém okolí. Honzu z hospody, který se snaží zoufale nadbíhat Jolaně. Jenže ta má tak strašné zkušenosti z předchozího vztahu, že chlapy definitivně vymazala ze svého života. Nebo Martina, který zrovna dnešní den chystá pro Elišku velké překvapení u večeře. Vkrádá se však otázka. Proč se Damian vždy ocitá právě v blízkosti Elišky Mlynářové? A kdo je ta tajemná postava, která začíná v přítomnosti Damiana sledovat? (TV Prima)

GlaDOS

Jsem na sebe hrdý, že jsem zvládl dokoukat celý druhý díl primáckého skvostu Eliška a Pavián. Konečně se nám začíná rýsovat zápletka s až směšně představeným záporákem. Celé je to ale značně chaotické. Laciná primácká produkce se střetává s pohádkově přehrávajícím Janem Komínkem, trapně přehnaně vážnými "akčními" scénami a s úplně nehodícím se vypravěčem. Nad mnoha situacemi jsem nevěřícně kroutil očima a asi jediná povedená scéna je ta se zipem u kalhot, ze které by toho také šlo vykřesat víc. Jo a Roberta Urbana na kolečkových bruslích chci na triko. Tak zase příště marmelišáci. ()

FilmMag2000 odpad!

Ten seriál je absolutní dno. Nic horšího snad v dějinách české seriálové produkce nevzniklo. Trapnosti nad trapnosti. Hrůza a děs. To už není ani pro masochisty. Hodně nepovedená telenovela, tvářící se jako seriálová pohádka. Už chápu, proč je vypravěč Uriáš. Za tohle všichni, co tu hrůzu stvořili skončí v pekle! ()

elma odpad!

To je tak hrozné, že úplně koukám, jak to mohl někdo pustit do vysílání. Nesnáším seriály typu Ulice, Ordinace atd. Ale tohle je úroveň,, Premiér,, od Soukupa na Barandově a možná ještě horší. To nemohou myslet vážně. Opravdu jsem se snažila dát tomu šanci po prvním díle. Ale už to nedávám. Mám u toho pocit trapnosti a odporu. Ten kdo psal scénář, toho bych nechala okamžitě vyhodit, či bych s ním ukončila jakoukoliv spolupráci. Někteří herci by neměli být herci. ()

Ryorka

hele, nejde popřít, že je to volovina, místy opravdu velmi těžkej bizár. U "akčních" scén se člověk musí řezat smíchy (nebo plakat - volba dle momentálního rozpoložení) a místy dost stupidní scénář, ale furt je to lepší než Modrej kod a už jen z toho principu tomu odpad nedám. Smetana se mi tam líbí (jo, jsem divná), ale kdo mi vadí nejvíc je botoxová Kuklová a spousta toho (ne)hereckého křoví, viz lupiči apod.  Dala jsem tři díly a možná to dám i dál. ()

Bunken

Miluji tento seriál... proč, jsem psal u 1. dílu. Tady bych navázal, že díky povinnosti šlechtice oženit se s domluvenou nevěstou, se nám začíná objevovat vztahový trojúhelník. Povinnosti plynoucí z postavení šlechtice jsou v kontrastu k možnosti vybrat si partnerku svobodně a z lásky. Seriál sleduje vývoj vztahu ještě druhého páru. Ten tvoří prodavačka marmelád a hospodský od vedle. Hospodský se do prodavačky tajně zamiloval, ale ona si ho vůbec nevšímá a nerozumí jeho nenápadným pokusům o sbližování. Prodavačka má navíc problémy se svým bývalým manželem, který ji stále pronásleduje a šikanuje. Pokračování recenze bude napříč dalšími díly... ()