Deník šílené manželky (TV film)

Komedie

Česko, 2001, 85 min

• Faidra

... a tímto zakládám petici za přejmenování Ireny Obermannové na Letiště Václava Havla.(23.10.2012)

• Peabody

Irena Obermanová - OMG. Neznám případ, kdy by se žena s dětma chovala jako - škrtám kráva a píši - její hrdinka, myslím, že je to velmi nekvalitní projekce toho, jak by se jí líbilo být - jak sama píše - ošukaná. Kolem hlavní hrdinky se motá několik o ni usilujících mužů, což je v zásadě totéž, jako když my muži sníme o tom, jaké by to bylo mít hodně ženských. Prostě počůrané prostěradlo. Výkon Veroniky Žilkové odpovídá mé charakteristice hlavní hrdinky, nevím, nakolik je to super herecký výkon dle školy Stanislavského. Tomu odpovídají i ostatní hodnocení kolísající od super po super trapná. Pan režisér si taky nějak nevěděl rady s tím, jestli to pojmout brechtovsky zcizeně, nebo prožitě dle zmíněn školy. Takže mi to připomnělo pana Horníčka a mírně bych jej parafrázoval : část herců hrála přísně zcizeně a část hluboce prociťovala, je jedno, kteří byli kteří, stejně to laskavý divák nepozná.(9.4.2012)

• Radek99

Snůška frází. ,,Esej na téma Jak se rychle a bezbolestně vyrovnat se ztrátou manžela. Třeba je to cesta ke svobodě! Nechci být svobodná... Jak já teď budu kupovat olej, máslo, ředkvičky? No prostě budeš chodit pěšky a psát básničky." :-)(8.4.2012)

• Radyo

Abych tohle pobral, musel bych být šílená a ještě navíc manželka. Domnívám se, že nejsem ani jedno z toho, a navrch obsahuje mé tělo pouze lehce přehlédnutelnou dávku estrogenu, takže veškeré myšlenkové pochody, zobrazené ve filmu (a pravděpodobně podobným způsobem popsané i v knize) mi byly dosti nepochopitelné. Vlastně to pro mě bylo skoro sci-fi. :-) No, tak trochu jsem si zapřeháněl, ale faktem je, že Irena Obermannová se pro mě určitě nestala a ani nestane "ženským Wieveghem" a příští film podle její knihy, resp. scénáře si na nějakých přibližně asi tak zhruba 100% nechám ujít. P.S.: Pro případné kritičky mého názoru na tento film - ne, opravdu nejsem ješitný egocentrický misogynní macho, zeptejte se klidně mojí manželky. :-)(29.7.2007)

Adaptace románu Ireny Obermannové se celkem povedla, nicméně pro chlapy to asi moc nebude. Ovšem Veronika Žilková je výborná, ostatně jako (skoro) vždycky.(13.9.2003)