Koho by napadlo, že kouzelník Magiáš (V. Hašek) bude potřebovat doktora! Když však spolkne švestku a ztratí hlas, musí se jeho pomocník Vincek (M. Pešek) hodně snažit, aby dostal na Hejšovinu slovutné lékaře – hronovského, kosteleckého a skalického (V. Menšík, P. Nárožný a L. Lipský). Nejdříve mu ale dají pěkně za vyučenou – pořádně ho vystraší… Protože ale doktoři musejí pomáhat nemocným, i kdyby si o nich nic dobrého nemysleli, kouzelníka Magiáše nakonec vyléčí nejen z nemoci, ale i od zla. (Česká televize)

Nocturno culto

Úžasně zfilmované Čapkovo dílo, přiměřeně dlouhá a vtipná komediální pohádka s bezvadně zvolenými protagonisty- hlavně tedy Vladimír Menšík, to byl opravdový mistr humoru ..za zmínku stojí ještě Petr Nárožný s Josefem Dvořákem, ten zbytek mě, při vší úctě, už tolik nebavil .. ()

Jozka7

Jedna z nejlepších studiových pohádek. Její výprava je sice chudičká, ale o tak kvalitní předloze a špičkových hereckých výkonech si řada dnešních výpravných pohádek může nechat jen zdát. Součástí tohoto hereckého koncertu plného nesmrtelných hlášek je i právě zesnulý Michal Pešek... Mimochodem, pohádka hezky motivuje k výpravě na Hejšovinu. Tato nádherná hora v bývalém hrabství kladském bývala po staletí součástí českých zemí, dnes je při cestě k ní nutno překročit polské hranice. ()

terka805

"Pane, vy nedýcháte! A patrně už dlouho nedýcháte!" a některé nezapomenutelné chvíle mi připomínaly parodii na naše zdravotnictví. Opět tedy nadčasový humor. Myslím si také, že je to nejlepší pohádka z edice Čapkovy pohádky. Opravdu stojí za to, i když kulisy opět trošku selhávají. ()

Romanstekl

Opět skvostný Menšík, kterého krásně doplňuje Lipský a v zápřahu Nárožný, herecký koncert těchto velikánů v klasické Čapkovské pohádce. V délce 3/4 hodiny se vyskytnou i jména jako Dvořák, nebo Cízler, spousta herců, popř. scénáristů by se zde mohlo učit, jak se správně nakládá se stopáží, aby se divák bavil. ()

Kenneth

Tak toto je jedna z perel českých pohádek. Tam se zas naši herci vyřádili. A těch seků co tam padlo. Nejlepší Menšík: "Hygiena především.. Já už se nemyl ani nepamatuju." ()

ostravak30

Karel Čapek psal krásné pohádky a měl by obrovskou radost, že ještě krásněji byly ztvárněny. Doktorská pohádka navíc exceluje plejádou nejlepších komediálních a dětských herců. A i když mě tentokrát moc nezaujaly kulisy, velkoryse to přehlédnu, protože díky dámám a pánům bavičům jsem se bavil i jako dospělý. ()

Pitryx

Kdo na tomhle nevyrůstal asi nepochopí. Legrační pohádka, ve které naprosto exceluje pan Menšík a řečeno upřímně, mám pocit, žer některé jeho poznámky a připomínky jsou naprosto mimo scénář. Ovšem o to je to celé lepší. Ani nevím kolikrát jsem se zasmál. Hodně nadprůměrná pohádka z papundeklu.  -------- 70 %  ()

CrazymanM

Tuhle pohádku mám osobně velmi rád,nejenom díky panu Menšíkovi,ale i všem ostatním hercům a také výborné předloze pana Čapka!!!Vzhůru na Hejšovinu!!! ()

da_silva

great! aneb jak se dá za 50 Kčs udělat skvělej a vtipnej snímek. Menšík, Lipský, Nárožný, Císler, Dvořák, všichni to strašně dávaj! ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Dvojirakri

Čistě studiová hříčka s laškujícími a očividně lehce improvizujícími herci (domnívám se že Vladimír Menšík by to jinak asi ani neuměl) a pěknou hudbou z pera Otmara Máchy. Musím se na Hejšovinu někdy podívat, nemám to daleko a ten kout země na pomezí ČR a Polska je malebný! ()