Bob a Bobek - králíci z klobouku

• angličtina Bob and Bobby - Top Hat Rabbits (více)

Série(3) / Epizody(39)

Objevili se na televizních obrazovkách poprvé v roce 1979. Podobu jim dal kreslíř Vladimír Jiránek, hlas jim propůjčil Josef Dvořák. K jejich prvním dobrodružstvím, která podle scénářů Jaroslava PacovskéhoJiřího Šebánka natočil režisér Václav Bedřich, rychle přibývala dobrodružství další. Bylo jich nejdříve třináct, pak šestadvacet a potom dokonce celých devětatřicet. Bob a Bobek se za ta léta příliš nezměnili. Jsou to pořád ti milí braši, ochotní kdykoliv přiložit pracku k dílu anebo přispět někomu na pomoc. Že se jejich dobrá vůle nesetká vždy s tím nejlepším výsledkem? Inu, takový je už zákon grotesky. Kdo z nás se ostatně někdy neocitl v podobné situaci. Seriál o králících z klobouku patří k těm nejrozsáhlejším kresleným seriálům, které v produkci nejdříve Československé a později České televize vznikly. Na rozdíl od mnoha zahraničních animovaných seriálů se tým realizátorů příliš nezměnil. Pouze režiséra Václava Bedřicha nahradil při režii závěrečných dílů jeden z animátorů seriálu Miroslav Walter. A protože ti dva braši z kouzelníkova klobouku rozhodně patří k těm večerníčkovským hrdinům, kterým jejich oblíbenost mezi malými i velkými diváky zajistila nesmrtelnost, můžete se s nimi setkávat také v nových pokračováních na cestách. (Česká televize)

Kothy

Klasický animovaný večerníček dabovaný Josefem Dvořákem o dvou králících. "Vstávat a cvičit! Ale já mám ještě noc." ()

AllShallFall

Co dodat ke Králíkům z klobouku kouzelníka Pokustona.... To není třeba rozvíjet v dlouhý komentář... To musí znát snad každý. ()

marhoul

Tak vtipné, tak hezké, tak české!!! :-) Jeden z nejlepších večerníčků, s perfektním projevem Pepíka Dvořáka! ()

triatlet

"Vstávat a cvičit." Nejdřív kousek žemle, zavzpomínat na 4.B (maturant JG 2004) a před tréninkem nějakou animovanou klasiku. Bob a Bobek nezklamou. ()

heyda

Kdyby mi teď bylo 7 let, tak bych se nejvíc těšil na Boba a Bobka, to mi věřte. Megavečerníček. :-)))) ()

Šandík

Komplet tří DVD obsahuje celkem tři řady, přičemž ta nejmladší vznikla už po roce 1989. A je to na ní znát. Postavičky jsou propracovanější, okolí barevnější, příběhy někdy velmi dobré, ale někdy dost slabé. Zkrátka, už to není co bývalo... Celkový dojem: první dvě řady 90%, třetí 70% ()

ARI50

Dva králíci jeden lenivý jeden ne a tak se sypou příběhy z klobouku co moc nepřesvědčí ani dítě dvakrát. ()

Marek1991

Veľmi podobné Maťkovi a Klinčekovi, len iné príbehy. Animácia taktiež dosť jednoduchá, postavičky sú jedinečné tým, že sú rovnaký druh zvierat, králiky a líšia sa len výškou a schopnosťami. Tie ich pohyby sú nezabudnuteľné a celkom vtipné, veľmi pekná a roztomilá rozprávka pre deti. ()