Jen tři zlaté dukáty v dlani má zakletá slečna Julie k tomu, aby se mohla vrátit zpátky do života. Vždycky jen jednou za sto let… Juraj není jenom obyčejný venkovský pastýř ovcí, díky místnímu učiteli je vzdělaný, umí číst a psát v mateřštině i anglicky. A díky tomu se u něj z různých knih, novin a časopisů dozvídá o světě, o nových vynálezech a objevech z počátku 20. století. Jeho snem je cesta až do Ameriky. Na to potřebuje peníze. Když se jedna z oveček zatoulá k ruinám starého hradu, objeví se před ním nečekaně tajemná slečna Julie. Je krásná a tvrdí o sobě, že je majitelkou místního velkého panství i se zámkem. Nesmí ale nikomu říct, že někdy počátkem 17. století ji do věčnosti zaklela bohatství a moci chtivá teta, ani o tom, kdo a jak ji může prokletí zbavit. Z minulosti si odnesla jen tři zlaté dukáty, z nichž jen jeden může jednou za sto let nabídnout za vysvobození. Pastýř Juraj, kterého potkává s posledním zlatým dukátem v dlani je její poslední šancí. A Juraj zlatý dukát potřebuje. Za něj by si mohl koupit lístek na loď do Ameriky. Netuší ale, jaké problémy se záhadnou dívkou z časů dávno zapomenutých mu tím začínají. (Česká televize)

alisek87

Pohádka je vizuálně krásná, ale pak tam vyvolává dotazy na logikou děje, historické přesností (vím, je to pohadka), ale ten elektrický ohradník? Píše králi, to jako Franz Josefovi, asi jo, když je rok 1900, ale je to takové zmatene. ()

soukyd33

Není to úplně špatné, ale mohlo to být lepší. Humor zde chybí, ale vtipné scény tu v minimu jsou. Herecké výkony spíše průměrné. Herecké obsazení spíše neznámé. Hudba a zpěv, nic moc. Hvězdiček 3 ()

Kinderr

Pohádka trochu z jiného soudku. Kde se kloubí staré s mírně modernější dobou,ale ne zas tolik,aby to bylo rušivé a přehnané. Trochu mi tam chyběla ta opravdová láska a  lepší potrestání zla...hlavní herec za mě také nebyl úplně top idol,když mu nechali takový divný knír spíše chmíří. ()

Peabody

Podle mého je to pěkná slovenská pohádka v rámci tradic. Ano, oni to vnímají méně humorně než se dělají české pohádky a tady je to takový baladický příběh, hodně lineárně pojatý, ale to je u pohádek v pořádku. Srovnání s Klíčem se nabízí, nevyhnu se mu.  Tady je hrdina Jánošíkovský (my tady ale Jánošíka nemáme, my máme Babinského), rovný, vůbec ne  hloupý, dokonce se sebevzdělává. Není to ani podvodník, kapsář, ale taky ne hloupý Honza. Princezna se mi také líbila, ostatně v obou. Tady nejsou legrační komické figurky, padouch Vajda je prostě poctivý a pořádný  padouch, tam to byly dvě trapné karikatury. Líbila se mi venkovskost a rustikálnost, málem etnografické (ale podle mých znalostí ze Slovenska a Muránska věrné, ne jako ve Zločinech Velké Prahy, kde jsou chyby).   Nebylo to přebarvené asi v postprodukci do barvotisku. Vadily mi tedy spíše drobnosti, jedna ta, že padouch mluví o obrazu, jak ho zkoušeli sundat a nijak mermomocí to nešlo a ona pak sáhne a odklopí to, aniž by bylo nějak ukázané nějaké zajištění. Druhá věc mi přišla nevyužití jeho dovedností, nijak je nepoužívá pro rozřešení problémů, nepoužije ani své svaly, kdyby aspoň urval tu mříž a ne poslušně čekal až přijde s klíčem paní Čvančarová.    Nijak mi nevadí, že někde vzal v roce 1900 elektřinu na ohradník, konec konců zakletí na 300 let taky běžně nevidíme, to je prostě pohádka. Líbil se mi i postup, jak se princezna učí vařit halušky a podobně, není to namyšlená fiflena a líbilo se mi i jak dostala pecku z ohradníku.  I postava venkovského osvíceneckého učitele mi přišla uvěřitelná. Klíč mi přišel dobrý, tohle velmi dobré. ()

Lailath

Na terajších mladých hercov sa naozaj nedá pozerať. Je to utrpenie. Nielenže je hlavná hrdinka maximálne nesympatická, ale ešte by som ju poslala späť na talentové skúšky, ktorými nechápem ako mohla prejsť... Naše deti zo škôlky podávajú lepší výkon na vianočnom predstavení. O tom, že rozprávka nemá žiadny hlbší zmysel, nedajbože ešte zaujímavý dej ani nehovorím... Tá jedna hviezdička je za pána Vajdu, ktorý tam jediný za niečo stál. ()

tata22

Ach, ten český dabing hodně zkazil. Hezké exteriéry, příběh slabý a celé se to táhlo a táhlo... Přesto jsem to dokoukal. Nevšiml jsem si, že to šlo pustit i v originálním znění, což mi dost mrzí, mohl to být lepší zážitek. Ale úplně bych to nezavrhoval. Myslím, že nápad s elektřinou, kočárem bez koní a pod. byl velmi dobrý, i když někteří tvrdí, že elektřina v té době nebyla. Ale není to jedno. V Tajemném hradě v Karpatech to přeci nikomu nevadilo. A že jste hned na začátku věděli jak to dopadne ? Ale to přeci víme u všech pohádek, a to daleko slavnějších. Tak co tady všichni na to nadáváte... Ocenil bych i kostýmy, mnohem lepší než u té české Vánoční pohádky. Vůbec prostředí, zemitost a krása slovenské přírody, včetně lidové architektury a ducha doby vyznělo rovněž o mnoho lépe... :-) ()

lu1

Jedna hvězda za lokace a druhá za Jitku Čvančarovou a Jozefa Vajdu, jinak nuda nesmírná. Škoda, že jsem neviděla ve slovenštině, v češtině hodně tahalo uši. ()

Pythonator

Tak pěkná a originální pohádka to byla, ale kouzla Zakleté jeskyně nedosahuje ani omylem. Tahle už působí opravdu amatérsky a nezachrání to ani exteriéry překrásného Slovenska ani půvab modrooké princezničky. Kdyby tam byl  humor, mohlo to být někde jinde. Bača na kole si o humornější podání přímo říká. Bohužel zdejší bača je jakýsi cigánský kulturista hodící se spíš někde do města než do hor, takže hlavní postava mi nějak nesedla a chemie s princeznou asi taky chyběla. ()

Grázl83

Raději jsem to pustil ve slovenském originálu, ale moc to nepomohlo. Pohádka nudná, prázdná, s podprůměrnými hereckými výkony a bez atmosféry. Ztráta času. ()

Lubikem

Konečne decentná slovenská rozprávka, ktorá ničím extra neohúri, ale ani neurazí, určite lepšie ako terajšie "akože" sfilmované Evitovky. ()

Film_fanda

Celkem zdařilá pohádka s hezkým mladým pastevcem a zajímavým dějem, až tedy na ten závěr, ten tak nějak podle mně nevyšel. Slovenský původní namluvení 100x lepší než české předabování. ()

milbelQ odpad!

Ak niekto politiku zakomponuje do rozprávky je ĽUDSKÝ ODPAD a 🚽 alebo mi chce niekto nahovoriť, že MODRÉ a ŽLTÉ stuhy na nejakej oslave v krčme bola náhoda - NIE NEBOLA 😡👎 V tom momente som dopozeral lebo som musel okamžite vyblvat večeru tak ma naplo. ()

Jimmy73

Brak, odpad, trapný a naprosto předvídatelný děj, který mohl být vyřešený za 15 minut. Tohle nemá s pohádkou nic společného. Jedna hvězda za přírodu a kulisy. ()

marekfil

Měl jsem jako většina diváků tu smůlu vidět česky nadabovanou verzi pohádky. Jednu hvězdičku zachránilo zajímavé prostředí, přijatelný příběh s jasným rozuzlením od první chvíle a Zuzana Norisová. Je to hodně slabé. ()