Řekne-li se Jean Paul Belmondo, vybaví se většině filmových diváků postava sympatického dareby. Jeden z nejslavnějších francouzských herců jich vytvořil desítky a ať už stály na straně zákona nebo na té druhé, vždycky byl tím, komu se u televizní obrazovky držely palce. Komisař Jordan, hlavní hrdina kriminálního snímku Dobrodruh, také patří mezi ně. Mezi svými kolegy i mezi zločinci je znám svými obratnými a značně svéráznými metodami. Tentokrát je vyslán do Marseille, aby vyřídil velký případ s narkotiky. Přestože se stane obětí pečlivě nastražené léčky a je odvolán, rozhodne se zůstat a pokračovat v pátrání na vlastní pěst. Profesionálně natočenému snímku nechybí napínavý děj ani nenucený humor. Jordan je klasickou belmondovskou postavou a stejně jako třeba jeho Borowitz z filmu Policajt nebo rošťák, oslňuje elegantní nenuceností, šarmem a neortodoxními metodami, s nimiž likviduje zločinecké gangy. (oficiální text distributora)

romanz123

Belmondo jako obvykle charismatický, ale celkově mi to přišlo jako jeden z jeho (nej)slabších filmů. Dvě a půl hvězdičky. ()

Dr.dogous

J.P.B. je dobrý hrdina, je jak bulteriér, když se zakousne, tak nepustí, moc nemudruje, ale jedná. Pro facku nejde daleko. S padouchy to je těžké, normální řeči nerozumí. "Sedni si, kdes byl včera večer?" BÁC!!!!, facka jako dům, "Tak čeho se bojíš?" , BÁC, facka. A to vše s roztomilým úsměvem na rtech...ŘACH!!!! jednu přes hubu a zločinci se najednou rozpovídají, tak to má být, to schvaluji, jakápak lidská práva a podobné nesmysly s tím jsme každému darebákovi jen pro smích. Jak krásné dát padouchovi pěstí, to je psychoterapie pro diváky. Ti naši policajti umí jen odposlouchávat, asi dobře vědí, že hrdinů jsou plné hřbitovy. Ale bylo by to fajn mít takového Belmonda v řadách naší policie, že., ten by těm lumpům uměl upravit fasádu. Za ten krásný sen 79%. ()

Kolárek

Pokud se logika filmu podřizuje zcela hlavní postavě, je to špatně. V tomto případě se, ale podřizuje představiteli hlavní postavy a tomu co od něj diváci očekávají a to je ještě hůř ()

Hombre8

Dlouhá a vesměs dost úspěšná série belmondovek měla hodně společných jmenovatelů. V podstatě by se dalo říct, že jsou vlastně všechny na jedno brdo. To ale neznamená, že jsou špatné. Divácká obec dostala co chtěla, recept většinou není příliš složitý. ()

Poryv

S odstupem času spíše nechtěná komedie než krimi, ale nemění to nic na skutečnosti, že je to zábavné od začátku do konce. ()

uletov

Belmondo nejde pro ránu daleko a jeho pravačka opět úřaduje. Paříž plná drog a prostitutek. Scéna v gay baru je na tu dobu hodně odvážná. Dal bych si minerálčičku 😀 ()

Chlo0opek

Naprosto klasická detektivka s Belmondem těch let. Žádné velké triky, jen herectví, akce, mnoho jmen a policajt, který nejedná zrovna dle zvyklostí policie. Někdy je to až lehce za uvěřitelností, ale i tak je to kvalitní film. ()

Mestrey

je to další story o nabušeným strážci zákona..." ten hnusnej špinavec" ...nicméně tohle od Bébela očekávám. Takže 4* . Má i lepší filmy ale komisař Jordan je prostě v po-ho-dě :D ()

BallsCutter

Mám slabost pro francouzský filmy. Mám slabost pro francouzský jazyk, víno, kameru, města, holky, jídlo a prostě francouzský všechno. Já nemůžu dát jinak než 5*. Ta atmosféra mě krájí na cimprcampr a uvědomuju si že je to film. Kdybych se chtěl koukat na hustýho borce se smyslem pro humor co okouzlí každou holku, ale nevyvázne bez škrábnutí a nedokáže pochytat všechny grázly, tak se pudu kouknout do obýváku na svýho tátu. Ale to, jak Belmondo hraje usměvavýho poldu co s decentním úsměvem rozbije držku každýmu hajzlovi a ještě k tomu přidá sofistikovanej humor, se mi prostě líbí a je to pecka. Jemu to věřim. ()

Choucas

Trochu slabší Belmondovka, nicméně dokáže zaujmout. Zajímavý momenty se občas našli, například honička s pancéřovaným Mustangem, ale jinak spíše horší. ()

andy60

Belmondo je tady za velkýho drsňáka a někdy je to už trochu přes čáru, takže si mé sympatie získával jen horko těžko. ()

Drslw

No neviem, dívať sa 90 minút na to, ako Belmondo mláti niekoho po hube....medzitým behá... A keď práve nemláti ani nebehá, tak strieľa, alebo mláti ktosi iný iného či inú... pričom dej, a tobôž nejaké vyšetrovanie tam ani nie je, respektíve prebieha asi takto: Belmondo dovtedy mláti sprostého podozrivého, kým sa ten buď úplne neprizná alebo nepovie, koho má ísť mlátiť ďalšieho... To nie je film. A určite nie dobrý. ()

PORTER44

Docela slušná krimi hodně podobná sérií s Drsným Harrym akorát místo Eastwooda je tady docela drsný, vtipný a nelítostný Belmondo který místo soudních procesů radši mafiány a prodejce drog hned střílí. ()

andydufrsn

I když je postava možná až zbytečně tvrdá a malinko mi připomíná dementní Primáckej seriál Polda, tak dementní není a má šmrnc. Jako celej působí film moc dobře ()

PRASÁK

Tohle je velmi pohodovej filmík. V hlavní roli Jean-Paul Belmondo jako policejní komisař Philippe Jordan, kterej řeší problémy kolem sebe po svým, jako vždy. Snímek má kriminální zápletku, ale Belmondovejm kouskům se i tak budete smát. Film natočil francouzskej režisér Jacques Deray, kterej má na svědomí třeba snímky: Bazén, Borsalino, Hlavně v klidu!, Borsalino a spol., Povídka o policajtovi, Motýl na rameni, Tři muži na zabití, Profesionál 2: Samotář, Bolest lásky nebo Zločin. Takže příjemnou zábavu! ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva