KAM AŽ SAHAJÍ HRANICE LIDSKOSTI... - Charlie Smith (Jack Nicholson) se s manželkou stěhuje k mexickým hranicím v Texasu, kde Charlie začne pracovat jako pohraničník. Jeho nový parťák Cat je zjevně zapleten do špinavých kšeftů - tajně si přivydělává tím, že pašuje lidi přes hranice, a svádí ke snadnému zisku i nového kolegu. V drsném světě každodenní korupce to Charlie zprvu nevnímá, ale stále častěji si začíná uvědomovat, že kromě hranic, které střeží, by v každém z nás měly existovat i hranice lidskosti. Když pochopí, že se pohybuje na hraně, postaví se proti zkorumpovaným kolegům a pomáhá mladé Mexičance hledat dítě, které se zřejmě stalo obětí obchodu s nemluvňaty. Působivé drama osamělého hrdiny, které by se bez velké nadsázky dalo označit za moderní western, umocňují herecké výkony obou hlavních představiteků (po boku Jacka Nicholsona se v roli parťáka Cata představí Harvey Keitel). (oficiální text distributora)

vasek.raul

Celkem hodně slušný film s výborným výkonem Jacka a Harveyho...celkem mě trhla situace, kdy mexické dívce unesli dítě...jinak na tu dobu je to zlatý fond... ()

necrosrandist

Chyběl tomu větší spád a nebýt Jacka s Harveym tak se nudím ještě víc. Potenciál tam byl, o tom žádná, ale nakonec to dopadlo jako další film 80. let, který se sice snaží, ale zůstane v půli cesty. ()

PTuranyi

Odvrátená strana amerického sna. Z karavanu do domu ale za akú cenu. Manželka pipka a skorumpovaní kolegovia na Mexicko americkej hranici. ()

PORTER44

Povedené krimi drama z hranice Mexica kde uprchlíci jsou hlavní prací policie ale i výhodným byznysem,někteří z policajtů neváhají ani zabít jen aby jim to vyneslo..J.Nicholson jako ten správný a poctiví polda proti svému parťákovi a šéfovi.Spousta uprchlíků,prachu a potu drsné prostředí dobré herecké výkony. ()

Tucne.prasa

Pomerne zaujímavý film a netradičná rola pre Jacka Nicholsona. Hrdina ani hrdinom nie je, sám pláva s prúdom (naoko zabasnutí nelegáli v pôvodnom pôsobisku). Navyše je pomerne mäkká povaha, ustupuje priblblej ženuške a nechváva sa ohlodávať chobotnicou konzumu. A sem tam dostane na bendžo. Ale v pravý čas sa rozhodne správne, nikdy nie je neskoro začať konať dobro. Áno, je to trochu schématické, klišéovité, ale mne sa to páčilo. Postrádal som iba zvýraznenie momentu, keď sa rozhodol vybŕdnuť z tej špiny a postaviť sa zlu. Ale možno to bol zámer, celý film je zaprášený, tak kontúry nemusia byť ostré. Film o tom, že život nie je čierny ani biely, ale viac či menej šedý. ()

andy60

Z filmu je patrné, že Nicholsonovi jdou i kladné role. Má za úkol hlídat americko- mexickou hranici a nemá to zrovna lehké. Musí se rozhodnout, jestli si zachovat čest a důstojnost a nebo si trochu finančně polepšit. Ke všemu má manželku, která rozhazuje za hlouposti. Silné tři hvězdičky. ()