KAM AŽ SAHAJÍ HRANICE LIDSKOSTI... - Charlie Smith (Jack Nicholson) se s manželkou stěhuje k mexickým hranicím v Texasu, kde Charlie začne pracovat jako pohraničník. Jeho nový parťák Cat je zjevně zapleten do špinavých kšeftů - tajně si přivydělává tím, že pašuje lidi přes hranice, a svádí ke snadnému zisku i nového kolegu. V drsném světě každodenní korupce to Charlie zprvu nevnímá, ale stále častěji si začíná uvědomovat, že kromě hranic, které střeží, by v každém z nás měly existovat i hranice lidskosti. Když pochopí, že se pohybuje na hraně, postaví se proti zkorumpovaným kolegům a pomáhá mladé Mexičance hledat dítě, které se zřejmě stalo obětí obchodu s nemluvňaty. Působivé drama osamělého hrdiny, které by se bez velké nadsázky dalo označit za moderní western, umocňují herecké výkony obou hlavních představiteků (po boku Jacka Nicholsona se v roli parťáka Cata představí Harvey Keitel). (oficiální text distributora)

vitekpe

Prave ted je 30 stupnu celsia, pulnoc. A tohle je idealni film pro takovou chvili. Film se spickovou rane osmdesatkovou atmosferou, Nicholson a Keitel ve forme, a k tomu jedna moc hezka a mila mexicka holka. Ja jsem spokojenej, ac se nejedna o zadne zasadni dilo. ()

Han22

Dva roky po Bronsonovi hájí tentokrát hranici proti mexickým migrantům Jack Nicholson. S knírem a kloboukem vypadá (a je) tak trošku buran, doma má rozhazovačnou blbku, která ho ale má ráda. A když zjišťuje, že pašováním si přivydělává většina jeho parťáků, na chvíli to zvažuje kvůli penězům, ale nakonec se v něm probudí svědomí. Stejně jako Bronsonova Hraniční čára je to klasická kriminálka  stylu nenadchne, neurazí. Pár rutinních zátahů, jedna miniakce na konci, líbil se mi vedlejší příběh s mexickou dívkou s dítětem. Keitel a Nicholson to táhnou, i když Nicholson měl teda rozhodně lepší role i filmy. Ale na 3* to stačí. ()

Kovaja

Tak musím smeknout,abych řek pravdu tak sem od tohoto kousku vůbec nic nečekal a světe div se byl sem mile překvapen.Jack Nicholson jako polda pohraničář a to naprostý klaďas který se postavý proti svým zkorumpovaným parťákům a bojuje za mladou běženkyni a jejího potomka který se stal obětí obchodu s nemluvňaty. ()

kolemjdouc

vcelku slušný film prostý obvyklého cirkusu vše přirozené Nicholsonovi už v té době asi sudičky nadělily přehršli talentu který postupem času sílil jeden z mála dobrých holyvúdských herců ()

DannyBoy80

Solidní příběh s westernovým základem. Nicholson s Keitlem film táhnou. Problematika mexických přeběhlíků je vylíčená docela věrně a přesvědčivě, ale nejvíc emě bavila manželka Nicholsona, takovou kravku aby člověk pohledal, včetně její kámošky. To mít doma to je na kuli do hlavy. Jedinou vadou snad je, že by mohla být více vtažena matka s dítětem do děje a více prostoru ve filmu pro ni. ()

Piškotka

Očekávání film nepředčil. Chyběla mu ta správná dynamika a náboj. Šlo o nerovný souboj dobra a zla, a žehlení si špatného svědomí. Vztahová linie s mladou Mexičankou mi přišla stupidní, stejně tak opakované záběry na hon na Mexičany. Nicholsonovi a Keitelovi to za mladých let slušelo. Hráli dobře. ()

conery1

Dom+auto+bazén+víkendové párty= americký sen. Na to treba ale peniaze. Partia pohraničníkov si vie" privyrobiť ", no pre Charlieho to nie je cesta ku šťastiu a tak sa postaví proti svojim kolegom....Príbeh so šťastným koncom, ale v skutočnosti to dopadne opačne. " Prečo mi pomáhaš? Aby som bol aspoň chvíľu spokojný ". ()

strikeman

Prvních 15 minut jsem byl mírně nedočkavý, kdy se už něco začne dít, ovšem pak mě děj doslova pohltil. O kvalitách a charismatu Nicholsona a Keitela se není ani třeba rozepisovat. Co mě však potěšilo nejvíce byla neotřelá zápletka a realistické vyobrazení prostředí. Nechápu, že se tento snímek nepohybuje v červených číslech. V mém měřítku je na 85 procentech... ()

agassi68

Jack Nicholson v jednej z mála rolí dobráka. V dnešnej dobe trochu naivné zfilmovanie známej témy korupcie v polícii. Role jasne rozdané ako v rozprávke a nikto z nich celý film nevybočí. Vrátane happyendu.. ()

bangee

Stará škola - dlouhé záběry, pomalé tempo, polopaticky a syrověji podaný příběh, obstojené herecké výkony... Snímek staví na příběhu a atmosféře pouštní hanice, které je se jeví trochu uměleji, nicméně vás pohltí...Škoda, že jsem těsně před koncem usnul...Ale happyend asi byl což? Takový normální pohodový, nenáročný průměr.... ()

MickeyStuma

Snímků z prostředí mexických hranic vzniklo mnoho a to od akčních až po humánní. Tento by se dal zařadit tak něco mezi. Jack Nicholson pro mnohé v pro něj netypické roli překvapuje svojí civilností a pro svoji postavu neobvyklou skromností. Špinavé kšefty bující korupci a na druhé straně mince lidskost. Westernový nádech tu skutečně je, ale to je způsobeno snad je tím prostředím. Příběh není nijak složitý a trefně popisuje dění v těchto místech, které je už mnoho let problematické a velmi složitě řešitelné. Jako námět k filmu však velice vděčné. Dobro, zlo a zdravý rozum. Kombinace vedoucí vždy k rozporům a nepřátelstvím. O tom snímek je a rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

GOREGASM

Po The Border jsem šáhl jako po neznámém, zapadlém kusu nejen kvůli Nicholsonovi a Keitelovi, ale i kvůli tématu neustřežitelné mexicko-americké hranice. The Border úplně nezklame, vidět Nicholsona v tak trochu pro něj netypické roli potěší, ale místy film působí nemile tuctově a zaměnitelně, což naštěstí nabourávají právě zmínění dva pánové. 60% ()

bearmeedek

Co říci? Film je nadprůměrný, dobré herecké obsazení, děj místy dobrý, místy naivnější. Nechybí sondy do soukromého života Charlie(ho), které ho pak nutí k dalšímu jednání. Film se určitě dá vidět, ale to ta doba vzniku je už taky znát. 69%. ()

Rodin

Hutná atnosféra, neuvěřitelný Harvey, uvěřitelně výborný Jack. Není to zrovna kousek na sobotní uválené odpoledne, ale v něm jsem to také neviděl, takže 80% bez debaty dávám. ()

huzgi

Poměrně syrový snímek bez zbytečných ústupků. Výborné herecké výkony a hlavně skvělá hudba mého oblíbence Ry Coodera. ()

Ygan

V prvních desíti minutách jsem se na obrazovku podíval jen zřídka, protože to bylo fakt otřesné. A od té chvíle, čili od začátku, jsem měl fakt blbej pocit. Děj je velice nedetailní, zjednodušený a chyběla mi spousta vysvětlení, v některých okamžicích přímo otravný - neustále problémy s rozmazlenou manželkou a blbě nasvícené noční přebíhání mexičanů. A tady se dostáváme k dalšímu problému, špatný vizuál. Velice špatný. Kamera je jen ztěží průměrná, zmíněné osvětlení hrozné a obrazová kompozice dost nehezká. Atmosféra nic moc a za celou dobu snímku jsem se nedokázal sblížit ani s tím Charlie Smithem. Herci perfektní. Z polospánku mě občas vytrhla jen dobrá hudba a brokovnicí ustřelená hlava, která mě fakt překvapila. ()