Ostrov Dr. Moreau

Ostrov doktora Moreau

The Island of Dr. Moreau

Ostrov Dr. Moreau

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 96 min (Director's cut: 99 min)

• helloween93

U Ostrova Dr. Moreau mi zaráží jedna věc, a to, jak je možné, že tento film šel vůbec do kinodistribuce když má look béčkového filmu z dvd produkce, muselo být zcela zřejmé, že film v kinech vyhoří, což se i stalo. K filmu řeknu asi jen to, že námět není úplně marný, ale jeho provedení v podobě scénáře, režie a hereckých výkonů zcela pokulhává. Bizardně nudný film. Viděno na AMC.(7.2.2019)

• Slartibarkfast

Nevím čím to, ale pro mne to zas takový propadák nebyl. Herecké obsazení se pravda příliš nevyvedlo a hlavní hrdina mi byl spíše nesympatický. Taky dějová linie byla řekněme nevyladěná a špatně, až diametrálně rozvržená. Nezajímavé a nudné pasáže byly natahovány a ty svižnější neměly prostor. Gradace filmu byla vyloženě sfouknuta jako svíčka. Na druhou stranu masky byly velice zdařilé a Brando potěšil. Celkově je film řekněme průměrným béčkem, na které se dá koukat, i když mohl dopadnout daleko lépe. 45%(1.2.2011)

• AlexDLarge

No, nevím, nevím. Atmosféra byla vcelku zajímavá, ale vidět Vala Kilmera, Rona Perlmana a především kmotra nás všech Marlona Branda pohromadě v tomhle béčku je velká škoda, protože se vám okamžitě začnou vybavovat nostalgické vzpomínky. Bohužel je to tak. Prach jsi a v prach se obrátíš... že jo, Marlone.(26.1.2006)

Trochu prehnané odsudzovanie filmu zo strany blbečkov, ktorí masturbujú nad podstatne väčšími pičovinami, určite a ani zďaleka nie až tak zlý film. Mne táto verzia navyše pripadá ďaleko lepšia než verzia s Yorkom a Lancasterom (teraz si vlastne uvedomujem aké dve priezviská sa stretli v jednom filme). Film je to v princípe úplne debilný, čo už bude ale dané samotnou predlohou, no predsa ma niečím zaujal, akurát neviem jednoznačne čím by to malo byť. Snáď tou zvláštnou atmosférou a aj tým, že v ňom hral najmenší človek na svete.(22.7.2015)

• POMO

V dobe, keď to išlo v kinách, to bol najhorší film, aký som kedy videl na filmovom plátne. Tá jedna hviezdička snáď len za masky a za to, že pri jednej scéne (pôrod mutanta) mi nabehli príjemné zimomriavky. Ale ináč po všetkých stránkach jeden veľmi zlý ftip, ktorý akoby všetci zúčastnení schválne chceli natočiť čo najhoršie, ako to len šlo. A načisto zarážajúca je prítomnosť herca formátu Marlona Branda. Ten sa tu doslova zhovadil!(25.5.2002)

• - Během filmování David Thewlis spadl s koně a zlomil si nohu. (FilmFan24)

• - Film byl natočen v roce 1996, což bylo sté výročí prvního vydání románu (tedy roku1896). (FilmFan24)

• - David Thewlis po velmi špatných zážitcích z natáčení prohlásil, že hotový film nechce vidět a nezúčastnil se ani premiéry filmu. (FilmFan24)