Ostrov Dr. Moreau

Ostrov doktora Moreau

Island of Dr. Moreau, The

Ostrov Dr. Moreau

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 96 min (Director's cut: 99 min)

• kingik

Přiznám se, že až doposud jsem neviděl jeho původní verzi a tedy nemůžu srovnávat. Tady však lacinost bije od první chvíle do očí a každý náznak nápadu je tu nemilosrdně zadupán či přímo zničen necitlivou režií a herci jsou zde asi tím nejhorším. Zvláště Marlon Brando. Nápad na remake byl jistě zajímavý, ale pokud takto vypadá i originál, tak ho nechci nikdy vidět. 20%(22.2.2009)

• gudaulin

Neodvažoval bych se tvrdit, že Ostrov Dr. Moreau je dobrý film, na to má příliš problematický scénář, k uzoufání toporného představitele hlavní role v podobě Davida Trewlise a o výkonech dalších herců by se rovněž daly vést diskuze. Nicméně, když si pročítám ty jedovaté komentáře, které zhusta označují tenhle filmeček za nejhorší v jejich filmových zážitcích, pak si říkám, že měli buď neuvěřitelné štěstí nebo si své filmy pečlivě vybírají, protože já už viděl mnohem mnohem horší kousky. Problém je už v samotné literární předloze, která se dá filmově ztvárnit buď jen v podobě velmi, velmi volného přepisu nebo jako určité podobenství. Pokus o doslovný filmový přepis je předem odsouzený k nezdaru, protože literární předloha už je z hlediska žánru dávno překonaná a je to totéž jako x-tá adaptace King Konga nebo Godzilly. Filmu se nedá upřít určitá, byť někdy křečovitá snaha o upoutání pozornosti diváka, slušné masky a divoký půvab Fairuzy Balk. Celkový dojem: 40 %.(24.11.2007)

Me to teda zas tak hrozny neprislo. Jasne, zadna pecka, ale jako zvireci horor to funguje docela obstojne, trochu mi to prislo jak takova uchylna verze Planety opic. Co se tyce hercu, v hlavni roli tu je nastesti Thewlis, protoze Kilmer nic moc nehraje a Brando je extra odpornej. Jinak tady neni moc co resit, sem tam naka brutalni scena, sem tam neco napinavyho a povedeny zvireci masky. Za me docela spokojenost a lepsi 3*.(14.8.2011)

• MRK

Nudní herci, trapný scenár, škaredá maškaráda-takto jednoducho by sa dal charakterizovať celý film a za určitých okolností by som mu dal odpadové hodnotenie. Ale načo, keď je to taká haluz. Všetky tieto negatívne elementy na mňa pôsobili mimoriadne zábavne (hlavne tie masky nepotrebujú komentár). Najviac sa však musel zabávať režisér dirigujúci zaspatého Branda, hystrerického Thewlisa a kopu chlpatých podivných kreatúr. Neviem, či to bol zámer ( to asi ťažko ), ale skvele som sa zabával. Kazí to len prekvapivo uvedomelý záver- zrejme odkukaný z knižnej predlohy.(6.7.2006)

• Allien.9

Nadějný úvod se mění ve zvrhlé a odpudivé cosi, co ještě více podkopávají výkony Davida Thewlise (přehrává) a Marlona Branda (je nechutný). A to závěrečné morální ponaučení mělo být jako co? Jedna hvězda za masky a za Vala Kilmera, ale jelikož jsem měla problém film vůbec dokoukat, tak už nikdy víc.(10.2.2013)

• - Film je již třetí filmovou interpretací původního románu. (Kmotr76)

• - Ron Perlman roli ve filmu přijal poté, co se dozvěděl, že bude hrát po boku svého idolu, Marlona Branda. (FilmFan24)

• - David Thewlis po velmi špatných zážitcích z natáčení prohlásil, že hotový film nechce vidět a nezúčastnil se ani premiéry filmu. (FilmFan24)