Ostrov Dr. Moreau

Ostrov doktora Moreau

The Island of Dr. Moreau

Ostrov Dr. Moreau

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 96 min (Director's cut: 99 min)

Já nevim, že je to další verze knihy jsem se dozvěděl až odsud, protože tu s Yorkem jsem neviděl. ale nepřišlo mi to jako až tak strašlivá blbost. Znám mnohem horší škváry. Tohle aspoň docela rychle jede ke konci, je to pěkně natočený a i hudba je skvělá. A masky, už podle znechucených reakcí jsou špičkový. Co se týká Branda, on tam doprdele hrál šílenýho vědce, kterej nemůže na sluníčko, co jste čekali? Druhýho kmotra? Thewlis mi sice občas přišel trochu koženej, ale nemyslím, že by to bylo na škodu. Pozorovatel z vnějšku, kritizující a kladný pozorovatel, ten prostě trochu strojenej je, to se přímo nabízí. A když člověk přehlíží občasný moralizování a divnej a do ztracena konec, přehlíží občas mi přišlo až pohádkovost příběhu, tak to není tak strašný. Jo, jen by mě zajímalo, kolik lidí tady hodnotí jen podle ostatních hodnocení.(27.12.2005)

• helloween93

U Ostrova Dr. Moreau mi zaráží jedna věc, a to, jak je možné, že tento film šel vůbec do kinodistribuce když má look béčkového filmu z dvd produkce, muselo být zcela zřejmé, že film v kinech vyhoří, což se i stalo. K filmu řeknu asi jen to, že námět není úplně marný, ale jeho provedení v podobě scénáře, režie a hereckých výkonů zcela pokulhává. Bizardně nudný film. Viděno na AMC.(7.2.2019)

• Apophis

Tak jsem se zase jednou těšil, že se podívám na pěkný horor...a zase jsem se díval na komedii... Tento začátek píšu u komentářů v poslední době nějak moc často... Proboha to byla ale slátanina! Já se těšil (ovlivněn tátou, který to viděl s Michaelem Yorkem...) na pěkný snímek a místo toho jsem nevycházel z údivu! Celý film byl tak absurdní, že působil spíš komicky, než hororově... Ani Marlon Brando a Val Kilmer s touto kravinou nedokázali nic udělat! Celkově to celé bylo naprosto pomatené, přitažené za vlasy a ...už mi došly termíny (tedy ty co zde mohu uvést...)! Snad jedině ty masky za něco stály, ale i tak to bylo pitomé... A na konci tomu dali korunu tím rádoby výchovným poukázáním na "zvěř v nás", a že vlastně my jsme horší než ti z toho ostrova... Doufám, že mi nikdo nebude nadávat, že tu trošičku spoileruju, jelikož u tohoto "filmu" by to snad nikomu vadit nemělo...(26.6.2006)

• Demoiselle

Byla jsem malá, když mě bratr týral promítáním Ostrova. Teď si nejsem jistá, jestli mě týral kvalitou filmu a nebo i obsahem. /panická hrůza z lidí převlečných za zvířata a nebo naopak/. Každopádě ta hvězda je za to, že když slyším Dr. Moreau - udělá se mi špatně z hrůzy, jakou jsem viděla, a to je asi funkce hororu ne?(14.2.2012)

David Thewlis byl opravdu hrozný - ale film ne! A je to velá škoda, protože s daným potenciálem to mohl být výborný film. Jenom někde uklouzl scénář a režijně se to prostě jaksi nepovedlo. K odpadu to však má asi tak daleko, jako "S tebou mě baví svět" k nejlepší české komedii. Každopádně většina zde čtených hodnocení je zážitkem. Připadají mi trochu směšní novoprímoví troubové, co si to někde sjeli v týví nebo na videu s blbým českým dabingem a protože se nedočkali očekávaného, piští... :-) Tak odhoďte mindry a dívejte se víc na to, jaké filmy opravdu jsou a ne jaké jste je chtěli mít... ;-) On ten předchozí - tošku romantičtější - film s Michaelem Yorkem taky nebyl žádný zázrak.(12.11.2005)

• - Během filmování David Thewlis spadl s koně a zlomil si nohu. (FilmFan24)

• - David Thewlis po velmi špatných zážitcích z natáčení prohlásil, že hotový film nechce vidět a nezúčastnil se ani premiéry filmu. (FilmFan24)

• - Původní režisér filmu byl Richard Stanley. Po čtyřech dnech natáčení byl studiem New Line Cinema vyhozený a nahradil jej John Frankenheimer. (FilmFan24)