poster

Ostrov Dr. Moreau

 • Česko

  Ostrov doktora Moreau

 • USA

  Island of Dr. Moreau, The

 • Slovensko

  Ostrov Dr. Moreau

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 96 min (Director's cut: 99 min)

 • Vitason
  **

  Tam za vodou v rákosí se nachází malý ukrytý ostrůvek, všech šílených vědátorů ráj. Pobíhají tu veselé opičky, které žijí ve vegetariánské komunitě s podivnými zákony, jejichž porušení znamená léčbu menším elektrošokem. No, není to ideální místo pro dovolenou? Ostrov Dr. Moreau by možná nebyl až tak špatným filmem, kdyby nebyl tak zběsile sestříhaný. Jsou zde brutální zkratky (dva muži při potyčce spadnou do vody, záběr na žraloka, který právě ucítil krev a šmytec, hotovo) a celkově je snímek neuvěřitelně zkracovaný. Těžko říct, jestli původním záměrem Frankenheimera bylo vtěsnat film do stopáže pilotního dílu nějakého seriálu, nebo jestli do post-produkce filmu tolik zasahovali producenti. Zřejmě vyhraje varianta číslo dvě, vzhledem k tomu, že původní režisér byl odvolán po pár dnech natáčení, ale takto to prostě nemůže fungovat, aby hrdinové při útěku proběhli džunglí po jediném střihu a objevili se daleko na pláži. Pochválit musím masky a slušného Thewlise a Kilmera, ale tyto dva pány bych si dokázal představit i kdyby si své role prohodili. Role božského Marlona je opravdu podivná, ostatně jako zbytek filmu. P.S. Zásadní otázka: Když na ostrově všichni jedí jen zeleninu, tak proč je Marlon Brando vyžraný jako vepř před porážkou, hm?(31.7.2011)

 • Stegr

  Zlaté maliny 1996 - 1x - Nejhorší herec VR (Marlon Brando)...(1.11.2008)

 • kingik
  *

  Přiznám se, že až doposud jsem neviděl jeho původní verzi a tedy nemůžu srovnávat. Tady však lacinost bije od první chvíle do očí a každý náznak nápadu je tu nemilosrdně zadupán či přímo zničen necitlivou režií a herci jsou zde asi tím nejhorším. Zvláště Marlon Brando. Nápad na remake byl jistě zajímavý, ale pokud takto vypadá i originál, tak ho nechci nikdy vidět. 20%(22.2.2009)

 • klerik

  Fakt sklamanie, ale pohľad na obedujúce "zvieratká" ma aj občas zamrazil...(15.1.2006)

 • Tyler
  odpad!

  Tak tenhle film mi nějak nejde na mozek.Jedno však ukazuje bohužel naplno - kam až to Marlon Brando dopracoval...(12.9.2003)

 • - Ron Perlman roli ve filmu přijal poté, co se dozvěděl, že bude hrát po boku svého idolu, Marlona Branda. (FilmFan24)

 • - Film byl natočen v roce 1996, což bylo sté výročí prvního vydání románu (tedy roku1896). (FilmFan24)

 • - Původní režisér filmu byl Richard Stanley. Po čtyřech dnech natáčení byl studiem New Line Cinema vyhozený a nahradil jej John Frankenheimer. (FilmFan24)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace