Ryba jménem Wanda

• Velká Británie A Fish Called Wanda (více)

Čtveřice lupičů – koktavý milovník zvířat Ken Pile, krásná Wanda, její údajný bratr Otto, který je ale ve skutečnosti její tajný milenec, a Georges, její oficiální milenec, spřádají plány na přepadení banky, kde jsou v sejfu uloženy drahé šperky a diamanty. Když loupež uskuteční, odhodí masky a ujíždějí do opuštěného skladu, kde chtějí lup schovat. Georgese si ale už předtím na ulici všimla stará dáma se třemi psy, která ho zahlédne znovu v odjíždějícím autě. Když lup uschovají, naoko se rozcházejí. Wanda s Ottou se za rohem zase sejdou, podezřívavý Georges se ale vrátí na místo a kameny přemístí ... Wanda s Ottou, kteří chtějí lup jen pro sebe, mezitím anonymně nahlásí na policii, že loupež provedl Georges Thomason a dají policistům jeho adresu. Georges je zadržen ... Když jedou Wanda s Ottou pro lup, v trezoru ho už nenajdou! Wanda spěchá na policii za Georgesem, chce z něj něco vytáhnout. Při odchodu si před budovou všimne jeho obhájce Archieho Leache, kterému Georges jistě řekne, kam lup schoval. Rozhodne se tedy ho svést a ihned s tím začne ... Ve vazbě navštěvuje Georgese i Ken, jemuž zadržený svěří malý klíček, neřekne ale, k čemu je a kde je lup schován. Ken ho ukryje do krabičky na dno akvária, kde má svou oblíbenou rybku jménem Wanda. Přistihne ho ale přitom Wanda, která při nejbližší příležitosti klíček sebere. Ví, že se Kenovi nezdá její vztah s údajným bratrem, proto Otto zahraje gaye a snaží se zděšeného Kena svést. Na policii pozná stará dáma s pejsky Georgese a identifikuje ho ... (TV Prima)

remotrumpet

Ak by som mal zomrieť pri tomto filme od smiechu, tak to by bolo skôr kôli konzumácii bližšie neidentifikovateľných prekurzorov a pohľade z okna, no a to by mi musela ešte nejaká ryba menom Wanda úplne náhodou pustiť tento film. Slabé *** ()

Rankir

Absolutně skvělá komedie, trio Cleese - Palin - Kline je bezchybné a ostatní jim zdatně sekundují. Dokonalé dialogy, spousta gagů drtivé úrovně (za zmínku stojí přinejmenším Palinovy vražedné útoky na nebohou stařenku) a nezapomenutelné finále na letištní ranveji. ()

Mezerník

Miluji Monty Pythony, ještě víc pak většinu následných filmů jejich aktérů, navíc jsem o tomhle filmu slyšel samou chválu. O to větší pak bylo mé zklamání. Nejen že průměr, ale místy mi to přišlo i dost trapné. ()

JoudaCZ

No, nevím... Bylo to většinou chytře vtipné, ale Klineova totální karikatura a Curtisové "neodolatelná svůdnost" to dost zabíjely. ()

mina_harker

Nechala jsem se zmást pochvalnými komentáři, ale tak vysoké hodnocení filmu je podle mého názoru neoprávněné. Chvílemi jsem se docela nudila - a to mám ráda britský humor a ex-monty pythonovské herce obzvlášť. Herci se snažili, ale nebylo to úplně ono - nejvíc mě zaujal Kevin Kline svou živelností. ()

Vindemiatrix

Milostný trojúhelník, v jehož těžišti figuruje tak málo atraktivní žena jako Jamie Lee Curtis, je pro mě větší záhadou než ten Bermudský, ale beru to jako úlitbu anglickým standardům krásy. Účast ex-pythonů sice potěšila, ale uměl bych si s nimi představit lepší setkání, zvlášť když Michael Palin hraje postavičku spíš jen do počtu a scénář pracuje s náznaky děje pouze v prvních a posledních dvaceti minutách. "Co bylo to uprostřed", to bych Ottovi vážně nevysvětlil. Pro mě to byla nuda tu a tam přerušená povedeným gagem (někdy dokonce velmi povedeným, a občas i několika, ale celkově mi tahle ryba přání nesplnila). ()

SONNY07

Super komedie se špičkovým obsazením a hereckými výkony. Curtiska je kočka a odolal by jenom blázen, takže odolá i John Cleese , jako renomovaný pravník. ()

padlar

Oproti většině mi toto právě vtipné nepřišlo. Čekal jsem od toho mnohem více. V podstatě jediné zábavné scénky jsou až ke konci filmu a jsou spojené s M. Palinem. Což je na komedii dost málo. ()

Ruda.neck

Dlouho se mi tenhle film vyhýbal, přestože jsem často slýchával, když Jamie Lee Curtis, tak Ryba jménem Wanda. Konečně se mi zadařilo a musím říct, že to stálo za to. Skvělá kriminální komedie plná akce, slovního i situačního humoru, nevěry, podrazů a překvapivých zvratů. Vše dokázali tvůrci udržet v mezích opravdu vtipné zábavy a nesklouzli k trapnosti, jak to často u těchto komedií bývá (zasloužené nominace na Oscary za scénář a režii). Ochránci zvířat a milovníci hranolek asi trochu trpěli, na své si zas přišli lingvisté a znalci Nietzscheho. Za herecké výkony všech a krásnou Jamie Lee Curtis plný počet hvězd. ()

andy60

Přiznám se, že jsem čekal větší zábavu. Monty Pythoni nebyli nikdy mým šálkem kávy, takže se vlastně není čemu divit. Ne, že bych se nebavil, jen se prostě žádné záchvaty smíchu nedostavovaly (a to mám anglický humor velmi rád. Třeba film HORŠI NEŽ SMRT měl jiné grády...) ()

BStone

Skvěle obsazená a zahraná komedie, oplývající neskutečnými týpky, od krásné mrchy přes koktavého vrahouna, žárlivého milence či právníka, recitujícího rusky. Zvláště pak Kevin Kline doslova září. Výborné. 80% ()