Ryba jménem Wanda

• Velká Británie A Fish Called Wanda (více)

Čtveřice lupičů – koktavý milovník zvířat Ken Pile, krásná Wanda, její údajný bratr Otto, který je ale ve skutečnosti její tajný milenec, a Georges, její oficiální milenec, spřádají plány na přepadení banky, kde jsou v sejfu uloženy drahé šperky a diamanty. Když loupež uskuteční, odhodí masky a ujíždějí do opuštěného skladu, kde chtějí lup schovat. Georgese si ale už předtím na ulici všimla stará dáma se třemi psy, která ho zahlédne znovu v odjíždějícím autě. Když lup uschovají, naoko se rozcházejí. Wanda s Ottou se za rohem zase sejdou, podezřívavý Georges se ale vrátí na místo a kameny přemístí ... Wanda s Ottou, kteří chtějí lup jen pro sebe, mezitím anonymně nahlásí na policii, že loupež provedl Georges Thomason a dají policistům jeho adresu. Georges je zadržen ... Když jedou Wanda s Ottou pro lup, v trezoru ho už nenajdou! Wanda spěchá na policii za Georgesem, chce z něj něco vytáhnout. Při odchodu si před budovou všimne jeho obhájce Archieho Leache, kterému Georges jistě řekne, kam lup schoval. Rozhodne se tedy ho svést a ihned s tím začne ... Ve vazbě navštěvuje Georgese i Ken, jemuž zadržený svěří malý klíček, neřekne ale, k čemu je a kde je lup schován. Ken ho ukryje do krabičky na dno akvária, kde má svou oblíbenou rybku jménem Wanda. Přistihne ho ale přitom Wanda, která při nejbližší příležitosti klíček sebere. Ví, že se Kenovi nezdá její vztah s údajným bratrem, proto Otto zahraje gaye a snaží se zděšeného Kena svést. Na policii pozná stará dáma s pejsky Georgese a identifikuje ho ... (TV Prima)

Bernhardiner

John Cleese zde svým herectvím opravdu zachraňuje, co se dá, protože ostatní herci hrát moc neumějí a ani se o to zřejmě moc nesnaží. Jedině snad Jamie Lee Curtis hraje, teda pardon, hraje její vystřih, který je středobodem celého filmu. Když jsem viděl zase po nějaké době Kevina Klinea hrát, tak jsem hned poznal amerického herce. Nikdo nedokáže hrát debila tak debilně jako Američan. John Cleese je asi dobrý herec, nicméně pan scénárista to není. Ano, uznávám, že byly momenty, kdy jsem se skutečně smál a nebylo těch chvil zas tak málo. Dohromady zhruba 40 minut. Zbytek filmu vyplňuje fekálně-vaginální humor, hluboký výstřih a Kenovo koktání, což na skvělou komedii nestačí. Film měl 104 minut (alespoň u mě), takže 40 minut smíchu/104 minut celkové stopáže + John Cleese = 50%. ()

upson

Upřímně řečeno, jestli si někdo rovněž zasloužil ocenění akademie za vedlejší herecký výkon, tak to byl vynikající Michael Palin. Pravdou ale je, že komediální výkon Kevina Klinea je pamětihodný. ()

brooklyn73

Z kraje jsem se docela nudil,pribeh se vsak zlepsil po zatceni jednoho z bankovnich lupicu.Sceny v dome advokata jsou velice podarene ,zejmena ta kdy se manzelka vrati predcasne domu....Koktavy akvarista se bezuspesne snazi odpravit starenku,misto ni vsak stale umiraji jenom jeji psici, jeden doslova unesen - schnapnut od velikeho psa misto starenky,to bylo velice legracni.Zaver filmu graduje na letisti,prejeti lupice valcem bylo zdarile udelano. ()

Han22

Tohle nemělo chybu - podrazovka ve stylu Sbal prachy a vypadni nebo Podfu(c)k, která vznikla dávno před nimi a která sázela na humor než na násilí. Jinak čekejte všemožné podrazy ve stylu všichni na všechny, které rozjede sexy mrcha Jamie Lee Curtisová, primitivní barbar Kevin Kline (ten mě bavil asi nejvíce), koktající milovník zvířat Michael Palin a nechápající advokát John Cleese. Ve hře jsou diamanty za 130 milionů, ale kdo s nimi nakonec odletí do Ria jsem netušil do posledních minut. A bylo to v podstatě jedno, protože jsem se bavil scénami, kdy si Kline hraje na taliána, včetně šílené žárlivosti, kdy balí Palina, nebo když se milovník zvířátek Palin snaží zabít jednu starou dámu a likviduje jednoho jejího čokla za druhým. Vrchol dokonalosti jsou pak schovávací scéna v domě Cleese nebo pojídání rybiček. Prostě fantazie, konečně zas parádní film, u kterého nemám problém dát pět hvězd. ()

SjamK

Perfektní dávka perfektního humoru. Neuvěřitelně vtipná banda v čele s Johnem Cleesem... ...no tohle se prostě jen tak nezapomíná. ()

Fordzy

Příjemně bláznivá komedie s dvěma Monty Pythony (Cleese, Palin). Ale nejvýraznější byl geniální výkon, který podal Kevin Kline, zaslouženě oceněný Oscarem. 80% ()

Hopper

Monty Pythonovka, ktorú považujem za jednu z najlepších komédii, s neprekonateľnými scénkami ako /ne/zabiť psa a ich pani, perfektný Kline a Cleese. Jednoznačne zážitok. ()

Callas

8/10 Pozvolný začátek mě příjemně navnadil a hlavně jako skalního příznivce Monty Pythonů nepustil od obrazovky lákadlem v podobě dvou mých oblíbenců (John Cleese a Michael Pailn) ve světle, v jakém jsem je do té doby neznal. Ovšem jakmile film pečlivě seznámil se svými hlavními aktéry, začal nářez - smršť skvělých gagů a komických výjevů v podání opravdových mistrů. Kevin Kline u mě fakt zabodoval a oba ex - Pythoni zahráli natolik skvěle, že mi ke konci už ani nepřišlo, že se dívám na dva mistry absurdního humoru. ()

Perry-

Nevím, nějak mě to neuchvátilo. Trapný humor (vlastně ho tam ani moc nebylo), předvídatelný scénář. Ačkoliv mám K. Klinea docela rád, tady mi nějak nesedl. Nejlepší byly ty závěrečné titulky, jak kdo dopadl :) ()

bila.tecka

Svěží komedie britského ražení s 33,33333 % podílem Monty Pythona.Tupohlavé Amíky zastupuje debo Otto (úžasný Kevin Kline je jako smršť) a protřelá Wanda (Jamie Lee Curtis nebyla nikdy tak sexy). Pravidlo nikomu nevěř by si měl každý potencionální zloděj vytetovat na čelo, naše partička po úspěšném lupu zažívá díky narušené vzájemné loajalitě krušné (a velmi velmi vtipné) chvilky. Nabízela se černá sarkastická komedie, vznikla humorná agitka na Británii, kde vedle deštivého počasí a double deckerů potkáte i Johna Cleese v rozpuku. ()

Paity

John Cleese a Jamie Lee Curtis se nepotkali na filmovém plátně poprvé a pokaždé z toho bylo zajímavé pokoukání. Tentokrát jde o krádež pěkných kamínků, které jsou hlavně velmi drahé. Až na pár opravdu vtipných scén jde spíše o ukázku přehrávání a zmatenosti. ()

Hanys_

Komedie plná podrazů, která ale zhruba tak v půlce začiná docela drhnout. Kevin Kline se mi ale asi už pokaždé vybaví jako šílený Otto. 6.5/10 ()

F.W.Colqhoun

Gorbachov. / Glasnost. / Molotov. / Blinis. / Uh... Lenin. / Pushkin. / Chicken Kiev. / Good. Dostoyevsky. / Roubles. / Vladivostok. / Assho-o-o-o-o-o-o-ole! Takhle to dopadá, když si člověk ve vykloubené době pustí komedii, aby přišel na jiné myšlenky. Wanda je dost dobrý über-britský romantický heist se sotva znatelnou příchutí cirkusu, několika skvělými slovními vtipy Johna Cleese (nikoliv nutně pronášenými jím samotným), pětivteřinovým camee Stephena Fry v roli může, který dostal ránu, a cca dvěma překvapivě vzrušujícími záběry na polonahé tělo Jamie Lee Curtis. Takové trochu horší Jeptišky na útěku, které strašně kazí přeslazený soundtrack Johna Du Preze. Do you have any idea what it's like being English? ()

Daae

Takhle výborně jsem se nenasmála už hooodně dlouho. Co scéna, to zábava. John Cleese jako scénarista dokazuje, že má prostě výborný smysl pro humor a dokáže stvořit neokoukaný děj, který diváky zaujme. Právníka, co začíná opět žít, hraje na jedničku, taktéž Kevin Kline je naprosto výborný. Scéna, kde fetoval kozačku anebo se snažil políbit Kena se mi vesele zaryla do mysli. Též musím zmínit mého oblíbence Michaela Palina, který se koktavostí nechal inspirovat od svého otce, a výborně hraje chudáka, co by se prostě nejraději staral o zvířatka. Tahle komedie rozhodně vyčnívá v naší "překomické" době - v dobrém smyslu slova. ()

Hanes88

No nečekaně povedená komedie. Vůbec jsem o ní neslyšel, ale když jsem se na ni díval, místy jsem se smál jako blázen. Na pět hvězd to sice není, ale určitě to můžu jen doporučovat. 80%. ()

ClimbVibe

Wanda je pro mě něco jako příručka "Jak napsat skvělou komedii". Když se k tomu přidají herci jako Klein, Palin - vznikne něco takhle nadčasového. Nejlepší okamžiky filmu jsou ale ve spojení Cleese a Lee Curtis. ()

fastum

Dokonalá komedie. Takhle jsem se dlouho nezasmál.. Cleese je skvělý, Palin je skvělý a tak to má byt.(Kline taky) ()