Ofka skončila střední školu, teď pracuje v nonstopu, pachtí se se životem a neví co dál. Přes den dospává, žije až po setmění. Je to... dítě noci. V hlavních rolích filmu Michaely Pavlátové dominují Martha Issová a Jiří Mádl ocenění na loňském MFF Karlovy Vary.
Ofka (Martha Issová) propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy (David Novotný) a nechává kolem sebe poletovat střípky zmarněných osudů stálých i náhodných zákazníků i těch dávných kamarádů, kteří stejně jako ona skutečně žijí pouze v noci. Občas zaskočí za partičkou popíjející ve vltavském přístavu, potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem (Jiří Mádl), který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje, vyhýbá se Mírovi (Jan Dolanský), jenž ji naopak milovat přestal. Je jí však pořád jasnější, že jednoho dne se musí rozloučit s dětstvím, překročit hranice rodné čtvrti a začít něco dělat se svým životem… Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu – intimním příběhu dívky uvázlé mezi dětstvím a dospělostí – vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína. Ve filmu dále hrají Kristýna Nováková, Lenka Termerová, Václav Helšus, Igor Chmela, Simona Babčáková... Martha Issová a Jiří Mádl byli za herecké výkony ve filmu Děti noci oceněni na loňském MFF Karlovy Vary. Film o křehkém přátelství, lásce a naději byl natočen podle scénáře Ireny Hejdové, jenž v roce 2006 získal Cenu Sazky v rámci Českého lva. (oficiální text distributora)

cielle

Děti noci mě teda fakt nic moc nedaly. Ne, že bych od tohoto filmu něco čekala, ale tak přece jen aspoň ňáký to ukončení to mohlo mít, trochu šťávy nebo něčeho..Pořád to vypadalo, že děj někam směřuje, že se něco změní, a bohužel, nic... ()

atmen

Chování hlavní postavy se mi z duše příčilo. Plně jsem souhlasil s jejím otcem při rozhovoru u oplocené kapličky. Hledání sebe sama v životě je mi daleko příjemnější v podání K. Stewart ve fimu Adventureland. ()

martiňák

Nejedná se o regulérní film, Děti noci jsou spíš jen náčrtem, lehkým vykreslením atmosféry nočního Karlína, krátkou sondou do života dvou mladých lidí. Popravdě řečeno podobné filmy volně, téměř bez děje vyprávěné, sázející spíš na vykreslení atmosféry, přesné dialogy a zaměřující se na psychologii a pocity postav víc než na jejich konkrétní zážitky, mi v současné době připadají dost mimo, diváka mohly překvapit a dostat svou originalitou a autentičností tak před 20, možná ještě i 10 lety, dnes spíš svádějí k hodnocení "nuda" nebo "už zase?". Taky musím, bohužel, částečně souhlasit s dost silným hlasem z komentářů na ČSFD, že spousta porevolučnách českých filmů je "ušmudlaných", (pseudouměleckých a) o ničem a je na nich vidět jak málo peněz na ně bylo a ke všem těmto označením inklinují i Děti noci. Bohužel inklinují, ale naštěstí jen inklinují, z mého pohledu do těchto kategorií nikdy nespadnou úplně a naopak mají i svá pozitiva, která ve výsledném dojmu (i s odstupem času) převládají. Mezi ně bych řadil především již zmíněné velmi solidní vykreslení psychologie a pocitů hlavních postav, podpořené super ztvárněním dua Issová, Mádl. Ze svého subjektivního úhlu pohledu oceňuji také, že děj se odehrává v přesně vystiženém Karlíně, ve kterém jsem dost, někdy i bizarních, akcí také prožil. ()

Jajar

Zamindrákovaná Ofka a retard Ubr si k sobě hledají cestu v takřka devadesátiminutovém filmu, který nezvládla jak režisérka Michaela Pavlátová (když se jí nepodařilo vhodnými obrazovými prostředky vystihnout vnitřní pochody hlavní hrdinky), tak především debutující scénáristka Irena Hejdová. Dětem noci chybí překvapivé dějové zvraty, vypjaté scény i autentické dialogy, naopak oplývají přehnanou předvídatelností, sterilitou a korektností. Generační výpověď? Ale no tak... P.S. Issová i Mádl předvádí herecký nadstandart. 4/10 ()

bolf!k

I když jsem byl po projekci maličko v rozpacích, tak zpětně musím říct, že se mi film moc líbil. Příběh o dívce, která žije v tom našem mainstreamovém světě, kde je všechno naplánované a dané trendy, které jsou právě IN. Ono pak stačí mít jiný názor, snažit se zastavit a pozorovat chvíli svět a hned jste za línýho magora. Když se k tomu přidá špatné životní období, přichází na scénu deprese, kdy člověk neví proč tu je a jaký to má smysl. Jistě, spousta lidí tenhle tíživý, ale něčím oprošťující pocit nepoznala a nikdy nepozná a proto mohou lamentovat nad ,,nesmyslným chováním´´ hlavní postavy. Já ji ale chápal a její chování mi tak nesmyslné nepřipadalo. Netroufám si tvrdit, že to paní režisérka právě takhle zamýšlela, ale to je fuk. Možná jsem v Dětech Noci viděl něco, co v nich ani nebylo, ale to nevadí. Takové filmy mam prostě rád, najdu si v nich to svoje a tiše si užívám plynoucí příběh který nijak nekončí. Stejně jako to často bývá i v životě. 90% ()

Joeey

Film, který podobně jako o rok mladší Pusinky vybočuje ze současného českého mainstreamu. Komorní, naléhavý příběh, který by měl diváka donutit k zamyšlení. Emocionalita zde není samoúčelná. ()

parabellum

No po dlouhém zamyšlení dávám 3 hvězdy a plně souhlasím s uživatelem "dobytek". Děti noci mají plno chyb, které tu byly už hodněkrát napsány a rozebírat je nehodlám, ale přesto mají v sobě něco co mě dokázalo chytnout. Hvězdu navíc dávám za dobrý konec, ve kterém se dokázala režisérka vyhnout všemožnému klišé, které filmy tohoto druhu trpý. ()

cogi

Mám z filmu rozporuplné pocity .. každopádně herecký výkon Mádla mě nadchl oproti Martě Issové, která se celou dobu tvářila, jako že jí uletěly včely .. možná ještě změním hodnocení, až si to nechám projít hlavou ()

Harry_

Děti noci je přehnaný výraz, ale dejme tomu, že to potácení mladých a mladistvých životem je docela autentické. Dobře obsazeno, Mádl je skvělý a odevzdaná Ofka k Issové sedí. Pokud tedy takto "nehraje" všechny postavy. Ještě, že se film netáhne déle. ()

depp

Jdete na film s názvem "Děti noci", který se má odehrávat v drsné čtvrti Karlín, má to bejt o mladejch lidech, hraje tam Issová a Mádl - to smrdí fetem, nebo alespoň alkoholem. Jenže pravda je taková, že hrdinka pije celý film Matonku (debilnější produkt placement jsem ještě neviděl) a je taky v depce kvůli bejvalýmu a taky že nešla na školu atd... Sice ji přepadnou a pak taky málem znásilněj, ale to nemá s dějem nic společnýho. Ani tu pusu Mádlovi nedá, dá si aspoň jednoho panáka a zatmívačka, titulky, konec. Další z mnoha zbytečnejch filmů. Holčičky si možná zabrečí, nebo zasmějí skvělému Mádlovi (Issová ještě lepší) a chlapečci půjdou na Tobruk. ()

Lenka0064

Průměr, co neurazí, ani nenadchne. Projekci v kině platit, asi jsem trochu zklamaná. I když nemohu říct, že teď nejsem. Issovou mám ráda - předvedla svůj herecký standart, Mádl překvapil. Karlínské exteriéry mé oko potěšily, největším mínusem filmu je jeho scénář. O čem to vlastně bylo? Na svět naštvaná hlavní hrdinka, která je neustále naštvaná a zamilovaný Mádl, který má prostě smůlu. He? A dál? Nic.. ()

Luckyman

Zaujímavý a zvláštny film. Každopádne výkony oboch hlavných postáv sú skvelé a najviac sa mi páčil Jiří Mádl ako Ubro, ktorý sa hrabe v kontajneroch, aby si získal nejaké veci. ()

MELODY

Oproti očekávání se mi film jakoby snad i líbil. Dokonce se mi v závěru filmu zdálo, že svět se točí svým ustáleným tempem a Ofka si to uvědomuje a přijímá. ()

crackonosh

Zoufalý pokus o film, který se rozpadne už po prvních pěti minutách, které svou náladou ještě mohou být příslibem příjemně stráveného času. Tápání hlavních postav není uvěřitelné ani zajímavé, jejich psychologie je v podstatě nulová, příběh se zavile odmítá rozvinout libovolným směrem. V podstatě celý film je sledem více či méně spolu souvisejících epizod a imbecilního konání hlavních protagonistů, které postrádá autenticitu, vzájemnou návaznost či jakýkoliv smysluplný vývoj. ()

Joski

Trošku som si zaspomínal na pražské prostredie. Tunel na Žiškov a pod... Ale film nemastný neslaný:-( Bežná sociálno-psychologická rozoberačka. V českej tvorbe je podobných filmov na mraky! Po Neverných hrách som od Pavlátovej čakal viac...Bohužiaľ-( ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech