Ofka skončila střední školu, teď pracuje v nonstopu, pachtí se se životem a neví co dál. Přes den dospává, žije až po setmění. Je to... dítě noci. V hlavních rolích filmu Michaely Pavlátové dominují Martha Issová a Jiří Mádl ocenění na loňském MFF Karlovy Vary.
Ofka (Martha Issová) propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy (David Novotný) a nechává kolem sebe poletovat střípky zmarněných osudů stálých i náhodných zákazníků i těch dávných kamarádů, kteří stejně jako ona skutečně žijí pouze v noci. Občas zaskočí za partičkou popíjející ve vltavském přístavu, potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem (Jiří Mádl), který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje, vyhýbá se Mírovi (Jan Dolanský), jenž ji naopak milovat přestal. Je jí však pořád jasnější, že jednoho dne se musí rozloučit s dětstvím, překročit hranice rodné čtvrti a začít něco dělat se svým životem… Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu – intimním příběhu dívky uvázlé mezi dětstvím a dospělostí – vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína. Ve filmu dále hrají Kristýna Nováková, Lenka Termerová, Václav Helšus, Igor Chmela, Simona Babčáková... Martha Issová a Jiří Mádl byli za herecké výkony ve filmu Děti noci oceněni na loňském MFF Karlovy Vary. Film o křehkém přátelství, lásce a naději byl natočen podle scénáře Ireny Hejdové, jenž v roce 2006 získal Cenu Sazky v rámci Českého lva. (oficiální text distributora)

sanikope

Mádl na moje veľké prekvapenie konečne dostal rolu ktorá sa vymykala zaužívanej formuly. Tým že mi to pripomína moje vlastné dospievanie a to veľmi trefne tak ma film hrial od začiatku do konca. Nevedel som mu nič vytknúť. Dospievanie je proste fest komplikované... ()

Candid

Film o ničem, ale tváří se jako by měl bůh ví jakou hloubku. Pokud se ještě někdo nerozhodl, jestli se na něj podívat, opravdu nedoporučuji. ()

kwaicheng

Divný film s divnýma postavama co se divně jmenujou...nijak mě to nezaujalo. Líbilo se mi české prostředí a jinačí pohled na život mladých, ale tenhle dojem uvádím jen proto, že jsem skromný člověk, který se snaží vidět ve všem něco dobrého a to je možná chyba. Celkově velmi slabé. A rozhodně si to nezaslouží tolik kydů kolem. ()

alonsanfan odpad!

Typický český snímek poslední doby, který si marně pokouší na "něco" hrát. Určitě by se ve filmu daly vysledovat hlubokomyslnné metafory světla, stínu a tmy, dne a noci i jejich působení na hlavní postavy, ale já jsem byl natolik otráven jednáním a chováním "hrdinů", že jsem se do hledání nepouštěl a ani by mě nebavilo. Protivná, nesympatická, hysterická, životem smýkaná a vláčená Ofka, osoba bez vůle, plánu, plná neiniciativy, nechutě a nesnažení, která živořila a hnila za živa. Přitroublý bufeťák Ubr. Ostatní postavy ani nejmenuju, ale také mi k srdci nepřirostly. Upřímně přiznávám, že mám problém s podobnými lidmi a jejich pasivním přístupek k životu, kde je vše dané, všechno řídí nějaká vyšší moc či osud a nemá smysl o nic usilovat. Smyslem bytí takových jedinců je utápění a hnípání se ve vlastních bolístkách či lítostivost. Takové postavy mě ovšem nikam neposouvají, nemám zájem o nich vůbec přemýšlet a sdílet s nimi jejich malicherná a nicotná trápeníčka a vůbec je nemíním litovat. Žádná vůle k životu, jenom prosté bytí, ovšem bytí k ničemu. Naprosto souhlasím s tatínkem hlavní hrdinky, který o ní trefně prohlásil, že je líná a rozmazlená. Toto konstatování myslím s krutou znalostí a přesností shrnuje její největší problémy. Nechuť se sebou a pro sebe cokoli udělat, změnit, žádná snaha po sebezdokonalování. Pokud by většina lidí převzala vzory chování Ofky a jejích kamarádů asi bychom ještě lovili mamuty a život bychom trávili ve stínu jeskyně. K drtivé většine změn je zapotřebí základní předpoklad - chuť něco udělat. Hnití postav za živa a jejich nulová snaha, aby se čímkoli vymanily ze stereotypů byla ústředním mottem celého filmu, kteý bez děje, složen pouze z rozmazaných epizod, pomalu směřoval k rozpačitému a nic neříkajícímu konci. Jenom mizerná blbá nálada a žádné poselství. Zmítání se životem, kéž by mi všechno zadarmo, bez úsilí a jakékoli námahy samo spadlo do klína. Jediným světýlkem tohoto snímku je herecký výkon Jiřího Mádla. Každý den je jen jednou za život, jak pravil klasik, v tomto případě tvůrce reklamního sloganu tuším pro Baileys. Ale na té banální větičce je toho spousta k zamyšlení. ()

Werde

Ze začátku mi to přišlo jako slušný drama. Herci se mi líbili. Mádl konečně nehrál žádnýho pubertálního hominida.Bohužel nálada mě minutu od minuty přecházela, když se ve filmu lautr hovno dělo... ()

radeckator

Týden po vzhlédnutí už ani pořádně nevím o čem to bylo, což by skutečně kvalitním filmům stávat nemělo, ale vzpomínám si, že při sledování mě to celkem bavilo. ()

fool-mood

Příběh není nijak složitý. Co je příjemné, jsou situační dialogy či chcete-li gagy ze života. Škoda jen, že nebyla propracovanější a dotaženější ta atmosféra, mohlo to být působivější. Možná to byl záměr. Natočit film ze života, ale bez obvykle zobrazované komplikovanosti a neskutečnosti. Mohlo to být ‘nezkušeností‘ režisérky, nedostatkem peněz, nebo si jen film nemá hrát na něco víc ,než je. ()

josieaddms

Podle mě dosti nepovedený film. Protože nejhorší volbou na prvním místě byla hrozně špatná herečka Martha Issová. Hraje způsobem že ji člověk nevěří ani jedno jediné slovo. Všichni byli mnohem lepší než ona, a to včetně postav, které měli ve filmu nepatrný štěk. Absolutně nechápu co se stalo, že Martha patří mezi mladé nejobsazovanější herečky. I třeba v základu dobré filmy, ona absolutně znemožní. Další špatný prvek byl Jiří Mádl - myslela jsem že jeho Ubr měl být intelektuální podivín, jenže ostudou bylo že působil jako mentálně postižený. To bylo téměř nesledovatelné. Příběh to nemělo taky až zas tak zajímavý, jenže byli tam asi dvě docela pěkná místa, tak ty si zaslouží ode mně tu jednu hvězdičku. Navíc se mi docela líbila ve své postavě Simona Babčáková, ta ve společných scénách Issovou herecky naprosto převyšovala. Mělo to i nějakou tu atmosféru, dialogy někdy nebyli úplně špatně napsané, ale vážně, dva hlavní herci to kazili jak jen mohli. Taky na můj vkus příliš křeče a samoúčelnosti. Z mé strany je opět nespokojenost. ()

Oonika

Ty naše české filmy mě opravdu přestávají bavit. Tohle byl opět film úplně o ničem. Martha Issová předvedla to, co vždycky, konkrétně nic moc. Mádlovi šlo hrát dementa taky jako vždycky. Děje se tam relativně dost věcí, ale nic není dotažené dokonce. Zklamaní, ještě, že jsem na to tenkrát nešla do kina. ()

Inozuka

V době vzniku kritikou adorovaný titul, který ale diváci moc nepřijali. Moc se nedivím, protože oba titulní hrdinové jsou doslova na pěst a těžko se s nimi identifikovat. Děj mi přijde takový o ničem a zápletka je veskrze nulová. Jediné, co tak zůstává, je jakýsi realismus a hezké nasnímání atmosféry nočního Žižkova a jedné nonstop večerky. Tohle mě bavilo, ale to je trochu málo. Jinak oceňuji zejména herecký výkon Jiřího Mádla, který je mi spíš nesympatický, ale tady hraje jako o život. Celkově tak slabší průměr, který na realismus Slámových filmů nemá ani náhodou. ()

thanks

Film niterni, citlivy a osobity...svela kamera, strih a hudba...ale film mi nic bohuzel nedal, na nic nenasmeroval...jen mi hlavni hrdinka prisla jako ufnukany a rozmazleny prcek.... :-) ()

merlik

Že je Martha Issová výborná herečka, to už je delší dobu známé, ale Jiří Mádl překvapil vyzrálým hereckým výkonem.Film je výborný hlavně kvůli hlavním představitelům, scénář přesvědčivě vykresluje tu těžkou depresi, v níž všechno nebaví, nemá výrazné zvraty, ať přepadení nebo pokus o znásilnění vyznívají nějak tak fádně. Ale myslím si, že to byl záměr, pokračování v linii zobrazení života holky, co ještě pořádně neví kam dál a co má smysl. ()

renegrido

Hloupá slečna chovající se jako puberťačka každého odrazuje svým chováním a je neuvěřitelně hloupá. Její představitelka Issová se do této role přesně hodí, působí na mě hodně nepříjemným dojmem, což byl u této postavy asi účel. A to mám být hlavní postava filmu? Jednu hvězdičku dávám za Jana Dolanského, který jediný na mě působil příjemně. ()

KdG

Dost nemastny neslaný, skoro žádnej děj, nepochopil jsem jestli nakonec Mádlovi dala nebo ne, což mě dost zajímalo. ;-) Jo a nechápu proč název "děti noci" když přes půlku filmu je to ve dne. ()

Zuzanyje

Herecké výkony Issové a Mádla si zaslouží pochvalu, zejména v Mádl v roli zakřiknutého, nejistého chlapce s tikem ve tváři. Atmosféru městského života mladých lidí a jejich bezcílnosti sice film vystihuje. Nicméně mi to přijde na celý film trochu málo. Scénář nepovažuju za příliš kvalitní, přestože v dialozích se objeví pár celkem dobrých hlodů. ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech