Ofka skončila střední školu, teď pracuje v nonstopu, pachtí se se životem a neví co dál. Přes den dospává, žije až po setmění. Je to... dítě noci. V hlavních rolích filmu Michaely Pavlátové dominují Martha Issová a Jiří Mádl ocenění na loňském MFF Karlovy Vary.
Ofka (Martha Issová) propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy (David Novotný) a nechává kolem sebe poletovat střípky zmarněných osudů stálých i náhodných zákazníků i těch dávných kamarádů, kteří stejně jako ona skutečně žijí pouze v noci. Občas zaskočí za partičkou popíjející ve vltavském přístavu, potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem (Jiří Mádl), který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje, vyhýbá se Mírovi (Jan Dolanský), jenž ji naopak milovat přestal. Je jí však pořád jasnější, že jednoho dne se musí rozloučit s dětstvím, překročit hranice rodné čtvrti a začít něco dělat se svým životem… Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu – intimním příběhu dívky uvázlé mezi dětstvím a dospělostí – vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína. Ve filmu dále hrají Kristýna Nováková, Lenka Termerová, Václav Helšus, Igor Chmela, Simona Babčáková... Martha Issová a Jiří Mádl byli za herecké výkony ve filmu Děti noci oceněni na loňském MFF Karlovy Vary. Film o křehkém přátelství, lásce a naději byl natočen podle scénáře Ireny Hejdové, jenž v roce 2006 získal Cenu Sazky v rámci Českého lva. (oficiální text distributora)

Katya

České filmy poslední dekády nemají co říct, a Děti noci jsou toho zářným příkladem. O čem to vůbec bylo? O tom, jací jsme všichni loseři, o tom, jak se plácáme v životě, a spíše přežíváme, než žijeme? Nepřišlo mi, že by Ofčiny problémy byly nějak závažnější než problémy nás všech, a jestli měly být, pak je tvůrci dostatečně nezdůraznili a nerozvinuli. Tak se stalo, že Ofka působí jen jako nevyrovnaný, rozmazlený a krapet hysterický puberťák, a mně, upřímně řečeno, byly její problémy šumák. Největší a nejbolestivější problém nových českých filmů bývá scénář, a stejně tak tomu je i zde. Říkám si, jestli bysme raději neměli točit méně filmů, ale takových, které by měly nějakou myšlenku, než desítky nedotažených a prázdných snímků, které ihned zapadnou. Jiří Mádl tady kupodivu jako jediný září, jeho postava ve mně alespoň vzbudila nějaké pocity, protože jinak jsem zůstala během sledování filmu jako kus šutru. ()

e(l)a

Film o hledání sebe sama... Ofka se pohybuje na hranici dětství a dospělosti. Proč se tak těžko a tak neradi vzdáváme dětství? Proč je tak těžké opustit dětství a vstoupit do nového života dospělosti? Je tak jednoduché zůstat dál dítětem, ale časem to začne člověka dusit. Jak najít sebe sama? Jak si zařídit svůj život? S kým? To jsou všechno otázky, na které si musí ve svém životě (nejen) Ofka odpovědět a nebude to mít věru jednoduché... Je to intimní, citlivý a pravdivý příběh dívky, která hledá své místo na světě. Herecký výkon Marthy Issové je brilantní stejně tak jako herectví Jiřího Mádla, který dokázal, že není správné jeho zařazování do stejné kategorie s Vojtěchem Kotkem kvůli jejich společnému účinkování ve filmu Snowboarďáci, protože Jiří Mádl má na víc. ()

strixa

Dost mě pobavila zdejší rozporuplnost v komentářích, která mě nakonec utvrdila v tom se na film podívat. A nemůžu říct, že by to byla ztráta času, ale zároveň musim souhlasit s tim, že nechápu, jak to mohlo dostat Lva. Na jednu stranu je to nepochybně autentický, je mi naprosto jasný, že lidí jako Ofka jsou mraky - a těm to možná může připadat dobrý. Na druhou stranu, Issová mi rozhodně nepříjde jako nějaká extra dobrá herečka, ale Mádl mě naopak mile překvapil (totiž za předpokladu, že to ve skutečnosti není takovej retard). A pár hlášek mě i pobavilo ("Já tě vůbec nemám rád. Já tě kurva doprdele miluju.."), takže tohle všechno + velmi dobře vykreslená lůzrovská atmosféra mě nakonec přesvědčilo ke 3. ()

fantomas19

Český film z tohto roku (2008) je druhým celovečerným počinom režisérky Michaely Pavlátovej. Sledujeme príbeh mladej dievčiny Ofky (Martha Issová), ktorá rieši rozchod so svojou láskou, svoju budúcnosť i vzťahy k rodičom a priateľovi z detstva Ubrovi (Jiří Mádl). Práve nahromadenie rôznych udalostí a trpkých skúseností z posledných dní posunú Ofku ďalej. Ukľudnená Ofka nájde pomaly svoje uplatnenie v živote a film necháva otvorený, ale uspokojivý záver. ()

Don82

Přesto, že jsem toho moc neočekával, nebyl jsme zklamán. Irena Hejdová tomu dodala docela zajímavý a osobitý scénář a atmosféra filmu se vymanila z ubohosti českých "černých komedii o životě". Přestože, postavy působí trochu fádně, jsou vlastně docela dobrým realistických odrazem a dají se jejich činy a citové posunky chápat. Issovou nepokládám za nějakou extra třídu, ale zde mi ani tak nevadila že je tak nevyrovnaná a nesnesitelně protivná zároveň. Škoda, že Mádl je zde spíše jako druhé housle, myslím, že má na víc a v tomhle filmu se to mohlo využít.. Jinak, ostatní jsou jen figurky a režisérka je moc nechce pouštět před kameru aby se něco více dělo a děj měl gradaci. Děti noci tedy jen jednoduše vyprávějí tady a teď a nějaký hlubší význam si divák neodnese, přesto si myslím, že na české, novodobé poměry jde o nadprůměrný snímek. ()

carott

Většina českých dramat po roce 2000 stojí totálně za jedno velký H. Samozřejmě bez děje, bez pointy, jednou intelektuálsky vyhrocená situace a na konci člověk přemýšlí co tím chtěl autor (ať vědomě nebo nevědomě) říci.... ()

mig21

Podivná mozaika gagů, hlášek, tichých pasáží a výkřiků "Dej mi už konečně pokoj". Herecké výkony ústřední dvojice Issová - Mádl jsou přesvědčivé. Po odchodu z kina jsem se zaptal kamarádky, s kterou jsem v kině byl: "O čem ten film vlastně byl?" Prý o tom, jak dneska žijou mladí lidé. Tak už asi nejsem mladý :-) ()

Junkienka

4* dávám jenom úžasné kameře, kvalitní režii, krásné hudbě a naprosto perfektnímu/exceletnímu/dokonalému výkonu především Jirky Mádla (M. Issová v podobných rolích již hrála, tudíž její výkon už tak nadšeně asi neocením). Ovšem během 80minut se na plátně (kromě nevěry a pár drobností) nestalo nic, co by diváka překvapilo, zdrtilo nebo cokoliv podobného. Mně tam prostě chyběla ta zápletka, akce....Stačily by pouhé 3,4 minutky a byl by to nepřekonatelný film. ()

lovlick

to asi pochopím, až budu starší:D (jak s oblibou říkává můj bratr:P) nevím proč, ale film mě prostě vůbec neoslovil a děj se mi zdál prakticky o ničem.. ()

LaValse

Jedna z mála věcí, které mi film dal, bylo zjištění, že Mádl je opravdu skvělý herec. A Issová dobrá herečka. Ovšem tyto herecké výkony trochu zkomíraly na úkor rozvleklého a nicneříkajícího děje. Zas tak špatné to ale nebylo. ()

Cortesz

Nevím, ale film se mi zdál naprosto o ničem, děj, tedy jestli tam nějaký byl, tak stál na místě a nikam se neubíral. Dal bych možná i méně *, ale josu zde docela solidně předvedené herecké výkony, především Marthy Issové, která, ale i nadále u mě je za totální "antisexsymbol", ale jako herečka je výborná, to samé Jirka Mádl, kterej z typického prototypu neherce vyrostl v nejtalentovanějšího herce jeho věku na naší scéně, ale i další zůčastnění byli výteční, díky nim jsem tomuto filmu nedal odpad, a také pro atmosféru nočního města. ()

Burrows

Nečekal jsem, že mě Děti noci posadí doslova na zadek, ale v takový nevýrazný film jsem také nevěřil. První, co mě zklamalo byl děj, protože je o ničem. O dívce, kterou opustí kluk a neví, co s životem - pracuje ve večerce a chodí od ničeho k ničemu. Scénář není předvídatelný, ale nenabídne nic víc, nic k zamyšlení, žádné vrcholy, změny, zvraty. Plyne osmdesát minut a pak skončí, vypaří se. Je také výrazně založen na shodě okolností, náhodách a to k lepšímu hodnocení nepřidá. Druhá věc, která mě zklamala, byly divákovi do obličeje cpané reklamy. Chápu, že někde se ty peníze vzít musí, ale ať se reklamy ve filmu aplikují trochu nenápadněji. Plusem je herecké umění ústřední dvojice Issové a Mádla, ale to nepředčí nevýraznost zbytku. ()

boombang

Divný film o (dvou) divných mladých lidech, kteří divně vypadají, divně se chovají a navíc se i divně jmenují. A protože já osobně jsem taky dost divný, bylo mi to celé docela sympatické, tedy spíš se mi to líbilo, než nelíbilo. Vcelku to bylo míň nudné, než jsem čekal, a nějaký ten vtip bych tam taky našel (pokud bych měl na nose Ubrovy brejle...). A Mádl opět zaválel, je to prostě borec herec. (Naštěstí jsou už pryč časy, kdy Kotek s Mádlem mávali pádlem :-)) ()

monty.cl

. Nějak mi nesedí tyhle slečny, co vlastně neví, co chtěj, natož abych na ně koukal ve filmu. Hvězda navíc je za výtečného Jirku Mádla, jinak film o hovně...45% ()

LaMadame

Po příjemném začátku, kdy jsem se opravdu od srdce zasmála notebooku zn. pear následovalo cosi co mě moc nebavilo......že by byla Ofka tak moc nedospělá, to mě ani nepřipadalo (znám mnohem horší případy), to že nechce Mádla, to by člověk taky pochopil (minimálně kvůli jeho houmlesování a taky jeho zjevu - vypadá jak Ofky mladší bratr), mno a jinak konec takový nějáký, líbila se mi postava malého zlodějíčka (že by tak trošku dětská část Ofky?) . Ve finále dávám půl * za to, že mně přestala vadit Martha Issová jako herečka, druhou * za její taneční kreace a půl * za Dolanského, pro toho mám totiž slabost ... ()

vlKousek

Divný film, na mě moc melancholický a utrápený. Docela i slušně zahraný, neokoukaní lidé.... ale jinak až moc deprimující. ()

Hank

To bylo trápení, nemastné a neslané, bez myšlenky s minimem jakéhosi děje. Byl ten film natočen, že chtěl něco říct nebo šlo spíš product placement v potravinách? ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech