Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jednoho běžného dne dojde v biologické laboratoři k úniku smrtelně nebezpečné bakterie, která ihned nato infikuje celou budovu. Buduvu se ale podaří celou uzavřít a tak se infikovaní zaměstnanci nemohou dostat ven. Jeden po druhém umírají, ale tím vše nekončí - zákeřná bakterie je začíná měnit v zabijácké stroje posedlé šílenstvím. Do budovy se i přes odpor vlády dostane vědec, který na tomto výzkumu již dříve pracoval a spolu s místním šerifem se pokusí najít na tuto smrtící hrozbu protilék, který jako jediný může tuto nákazu zastavit. Času je málo a nákaza postupuje velmi rychle. Podaří se jim najít protilék dříve - než je nakažení zaměstnanci zabijí? (Chupacabre)

(více)

Videa (1)

Recenze (19)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Človek by povedal, že keď sa zjaví logo 20th Century Fox, tak sa zrejme budem dívať na kino produkciu, ktorú nikto nechcel s radov tvorcov doklátiť už len vzhľadom na investície. (Ne)čuduj sa svete, ono to vyšlo. Vlastne nevyšlo. Vyšlo v tom, že sa to proste posr@lo a nevyšlo v tom, že sa investície nevrátili hlavne vďaka celkovej nevyrovnanosti filmu, ktorá bije do očú. Kinematografia rokov 80. sa môže chváliť mnohými vydarenými žánrovkami, tento paskvil je ale z onej opačnej sféry. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tento sci-fi film s hororovými prvky je nejčastěji přirovnáván k The Crazies (1973), který natočil George A. Romero. I zde se viditelně jedná o jistou kritiku vlády a tajných vědeckých experimentů s biologickými zbraněmi. Ve své době bylo tohle pro spoustu Američanů dost citelné téma a našlo se dost filmařů, kteří se nebáli jej použitých ve svých filmech. Navíc i zde se oprostíme od nějakých zombíků, ale nakažení lidé nám tu jsou presentováni spíše jako vysoce agresivní a šílení jedinci, kteří se prostě nedokáží ovládat, ale přesto si jsou tak nějak vědomi, co právě dělají. Díky tomu se i diváci dočkají několika opravdu povedených pasáží, ve kterých nebude chybět slušná atmosféra i menší porce napětí a vcelku uspokojivý počet mrtvých. Nejprve však musíme překousnout poněkud pomalejší rozjezd, který moc záživné tempo opravdu neměl. Nicméně když jsem poprvé uviděl G. W. Baileyho, hned jsem si vzpomněl na jeho roli Harrise v Policejní akademii a ani mě moc nepřekvapilo, že to byl právě on, kdo vlastně rozpoutat tamní epidemii. Byla jen velká škoda, že se tvůrci nedokázali více odvázat a nabídnout nám ještě drsnější podívanou. Nakažených tu bylo dost, sem tam křupl nějaký ten vaz, jinde zaúřadovala sekyra či plamenomet, ale na můj vkus toho bylo v rámci možností (nabídky) docela málo. Jenže tady se kladl důraz spíše na dramatičnost dané situace. 50% ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

Varovný signál měly kdysi u nás na VHS a mě děsně děsil ten cover, bylo mi kolem 11 let. Když jsem to nakonec viděl tak jsem nebyl věděšenej. Nebylo to špatně natočené prostě průměrný film o viru který unikne a dělá z lidí vraždící hovada. Poměrně slušný herci a solidní atmosféra opuštěné budovy. Sice si to asi víckrát nepustím ale na jedno zkouknutí to nebylo špatné. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Slušné sci-fi o smrteľne nebezpečných baktériách, ktorého príbeh s pribúdajúcimi minútami naberá stále viac na obrátkach a nadobúda čoraz výraznejšie hororové kontúry. Priebeh nákazy a správanie infikovaných mi trochu pripomínali o dvanásť rokov starší Romerov The Crazies a čiastočne aj úlety ako I Drink Your Blood či Shivers a hoci Warning Sign nie je až tak divoký a zábavný ako spomínané snímky, v sumáre celkom ujde. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

V době, kdy studená válka nepatřila ještě zcela do starého železa, vznikl jeden z mnoha filmů o biologických zbraních. Občas připomene Kmen Andromeda, ale nakonec se přehoupne v jakousi odnož zombie filmů. Kupodivu jako jeden z nejděsivějších momentů mi přijde mučení ženy elektrickým proudem...Jinak příběh se vyvíjí způsobem, jakým je u podobných filmů 80.let zvykem. Padouši, nebohé ženy, kladní hrdinové - zachránci, znovuoživení ztroskotanci, armáda, matení veřejnosti a varovný prst především. Rozhodně se ale jedná o dobrou zábavu, kdy se zapojí i emoce. Znáte Borno? Ne, já znám jen porno... ()

Galerie (21)

Zajímavosti (1)

  • Původní název filmu byl Biohazard. (Fenk)

Reklama

Reklama