Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jednoho běžného dne dojde v biologické laboratoři k úniku smrtelně nebezpečné bakterie, která ihned nato infikuje celou budovu. Buduvu se ale podaří celou uzavřít a tak se infikovaní zaměstnanci nemohou dostat ven. Jeden po druhém umírají, ale tím vše nekončí - zákeřná bakterie je začíná měnit v zabijácké stroje posedlé šílenstvím. Do budovy se i přes odpor vlády dostane vědec, který na tomto výzkumu již dříve pracoval a spolu s místním šerifem se pokusí najít na tuto smrtící hrozbu protilék, který jako jediný může tuto nákazu zastavit. Času je málo a nákaza postupuje velmi rychle. Podaří se jim najít protilék dříve - než je nakažení zaměstnanci zabijí? (Chupacabre)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tento sci-fi film s hororovými prvky je nejčastěji přirovnáván k The Crazies (1973), který natočil George A. Romero. I zde se viditelně jedná o jistou kritiku vlády a tajných vědeckých experimentů s biologickými zbraněmi. Ve své době bylo tohle pro spoustu Američanů dost citelné téma a našlo se dost filmařů, kteří se nebáli jej použitých ve svých filmech. Navíc i zde se oprostíme od nějakých zombíků, ale nakažení lidé nám tu jsou presentováni spíše jako vysoce agresivní a šílení jedinci, kteří se prostě nedokáží ovládat, ale přesto si jsou tak nějak vědomi, co právě dělají. Díky tomu se i diváci dočkají několika opravdu povedených pasáží, ve kterých nebude chybět slušná atmosféra i menší porce napětí a vcelku uspokojivý počet mrtvých. Nejprve však musíme překousnout poněkud pomalejší rozjezd, který moc záživné tempo opravdu neměl. Nicméně když jsem poprvé uviděl G. W. Baileyho, hned jsem si vzpomněl na jeho roli Harrise v Policejní akademii a ani mě moc nepřekvapilo, že to byl právě on, kdo vlastně rozpoutat tamní epidemii. Byla jen velká škoda, že se tvůrci nedokázali více odvázat a nabídnout nám ještě drsnější podívanou. Nakažených tu bylo dost, sem tam křupl nějaký ten vaz, jinde zaúřadovala sekyra či plamenomet, ale na můj vkus toho bylo v rámci možností (nabídky) docela málo. Jenže tady se kladl důraz spíše na dramatičnost dané situace. 50% ()

Teardown 

všechny recenze uživatele

Film první půlkou spadá spíše pod křídla dramatu jemně říznutého sci-fi, které však ničím výrazně neoslní ani nevybočí z normálu, což nadruhou stranu nijak zvláště nezabolí. Hororové atributy najdeme až v té druhé půlce, kdy nastává další fáze onemocnění a zábava tak může začít. V kostce jde o svižnou věcičku se sypatickým obsazením, kde vás nevykolejí ani markantní debilismus elitní armády, kterou vyškolí místní grupa vidloňů, občasná chybička s gumovou sekerou a podobné "drobnosti". ()

Reklama

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Slušné sci-fi o smrteľne nebezpečných baktériách, ktorého príbeh s pribúdajúcimi minútami naberá stále viac na obrátkach a nadobúda čoraz výraznejšie hororové kontúry. Priebeh nákazy a správanie infikovaných mi trochu pripomínali o dvanásť rokov starší Romerov The Crazies a čiastočne aj úlety ako I Drink Your Blood či Shivers a hoci Warning Sign nie je až tak divoký a zábavný ako spomínané snímky, v sumáre celkom ujde. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Celkom zaujímavý nápad s vírusom, ktorý robí z ľudí šialených zabijakov, ale to je asi jediná pozitívna vec filmu. Väčšina deja je dosť úsmevná, vrátane malého laboratória na biologické zbrane v americkom zapadákove, o ktorom si všetci myslia, že tam skúmajú hnojivá a to fungovanie v ňom, keď si laborant nosí na rukáve prilepenú skúmavku po celom labáku a nikto si to nevšimne, ani to, keď sa povaľuje na zemi a všetci do nej kopú. A potom príde možný únik takejto nebezpečnej zbrane chrániť drsný černoch s hŕstkou ľudí, ktorých bez problémov zneškodní miestna domobrana. A tá izolácia ľudí, ktorým sa podarilo z labáku utiecť bola fakt ako z paródie, navliecť na nich igelit a kľudne si chodia medzi nimi, vrátane rozhovorov s médiami. :-D A to, prečo je hlavná hrdinka odolná voči vírusu, som vedel skôr, ako jej vzali krv, aj keď je to rovnaká blbosť, ako skoro všetko v tomto filme a to nie som mikrobiológ. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Celkom zaujímavé biologické sci-fi. Napätie a neznámost následkov je načrtnutá hneď od začiatku, čo je len a len dobre. Mierna gradácia začína od druhej polky filmu, aj ked ku koncu už napätá atmosféra nie je taká hustá. Mám rád filmy typu, čo keby sa stalo..., a tento, aj ked len béčkového spracovania, má čo ponúknuť. Hodnotenie: 70% ()

Galerie (21)

Zajímavosti (1)

  • Původní název filmu byl Biohazard. (Fenk)

Reklama

Reklama