Varovný signál

Warning Sign

Drama / Sci-Fi

USA, 1985, 99 min

• Han22

Mix tisíckrát ohraného námětu "smrtící epidemie" a pokusu o zombie film. Klasická situace - v laborce uteče nějaké svinstvo, lidi se mění na vražedná monstra, budovu obklíčí armáda a hrdinný polda se vydává dovnitř najít ženu. Není to sci-fi, spíše pokus o horor, který ovšem moc nefunguje. První část ještě ujde, ale ta druhá nemá spád ani napětí. A těch hovadin bylo taky moc (distribuce a výroba léku, vidláci co přemůžou armádu, pobíhání stále dokola). Slušní herci to nezachrání.(23.1.2016)

Film první půlkou spadá spíše pod křídla dramatu jemně říznutého sci-fi, které však ničím výrazně neoslní ani nevybočí z normálu, což nadruhou stranu nijak zvláště nezabolí. Hororové atributy najdeme až v té druhé půlce, kdy nastává další fáze onemocnění a zábava tak může začít. V kostce jde o svižnou věcičku se sypatickým obsazením, kde vás nevykolejí ani markantní debilismus elitní armády, kterou vyškolí místní grupa vidloňů, občasná chybička s gumovou sekerou a podobné "drobnosti".(3.1.2011)

• Kingjiri

Zlatý 80. a 90. léta, to se ještě točily koukatelný a aspoň trochu nápaditý béčka. Důkazem je právě i Warning Sign. Příběh nebyl sice nijak objevnej, ale tu hodinku a půl dokázal zabavit vcelku bez problémů. Zábava byla už od začátku a nějaký náznaky napětí se sem tam taky objevovaly. Nižší rozpočet se projevil hlavně na výpravě, protože nikam jinam, než do budovy Bioteku a jejího bezprostředního okolí se nepodiváme. Potěší ale, že je snímek po technický stránce docela solidně natočenej a herecký výkony snad nemůžou nikoho urazit. Jednou vidět uplně stačí, ale nudit se určitě nebudete, dvě silnější hvězdy.(24.11.2011)

Varovný signál měly kdysi u nás na VHS a mě děsně děsil ten cover, bylo mi kolem 11 let. Když jsem to nakonec viděl tak jsem nebyl věděšenej. Nebylo to špatně natočené prostě průměrný film o viru který unikne a dělá z lidí vraždící hovada. Poměrně slušný herci a solidní atmosféra opuštěné budovy. Sice si to asi víckrát nepustím ale na jedno zkouknutí to nebylo špatné.(5.1.2014)

Slušné sci-fi o smrteľne nebezpečných baktériách, ktorého príbeh s pribúdajúcimi minútami naberá stále viac na obrátkach a nadobúda čoraz výraznejšie hororové kontúry. Priebeh nákazy a správanie infikovaných mi trochu pripomínali o dvanásť rokov starší Romerov The Crazies a čiastočne aj úlety ako I Drink Your Blood či Shivers a hoci Warning Sign nie je až tak divoký a zábavný ako spomínané snímky, v sumáre celkom ujde.(9.5.2012)

• - Původní název filmu byl Biohazard. (Fenk)