Rebelové se připravují na bitvu proti nemilosrdné armádě Mateřského světa a přitom mezi nimi vznikají pevná pouta a rodí se noví hrdinové i budoucí legendy. (Netflix)

bizz_mjc

No ty kráso, to byla obludnost a ještě ve zpomalených záběrech a s epickou hudbou. Snyder fakt asi zešílel, protože tohle je oprátka. ()

Brain-D

Nemůžu si pomoct, ale tohle mě bavilo daleko více než 1.díl. Pro Zacka a jeho vizuální styl mám prostě slabost. Na vizuále nikdy neztratil, ale problém jsou scénáře, které když si Snyder píše, tak je to velká nevýhoda celého snímku. 50% ()

dragon94

Ono to překvapivě není tak stupidní jako první díl. Je to přímočařejší, prázdnější, postavy jsou pořád nezajímavé, má to až příliš generické akce, ale sem tam to vypadá vizuálně opravdu pěkně. A po stránce scénáře mě to neuráželo tak jako první díl. Může tomu dost pomáhat i to, že jsem včera viděl Mortal Kombat (2021), který mi přišel o dost stupidnější. Tady mě sice vůbec nezajímalo co se tu děje, ale těch do očí bijících stupidit tu nebylo tolik. Nebo jsem je alespoň nevnímal, neboť jsem při sledování nedával tolik pozor jako u prvního dílu. Každopádně tentokrát se Zack za ten vizuál u mě vyšplhal na 2* 32% ()

drackula

Keby boli všetky spomalovačky pustené v reálnom čase, mala by táto zlátanina maximálne hodinu. Fakt to bolo strašné. Silene filozoficky ukecané až to bolo miestami trápne. Akcia bola neprehľadná a iba na efekt. Za toto vyhodiť také prachy? 30% Netflix ()

moukey odpad!

Kdybych moh cestovat v čase, tak ukopnu mýmu tátovi čůráka, aby mě nikdy nezplodil a já nemusel vidět tuhle sračku! ()

kenkaku odpad!

Pecka?” Asi.. :D. Je to druhá polovina něčeho co má na CSFD 47% (aktuálně). Stejný patlal jako scénárista, režisér i kameraman, stejný woke, stejné ingredience i kuchař! Kdo očekává lepší výsledek než minule je blázen (o jeden den a dvě hodiny později). Člověk by měl umět uznat, že se spletl. Není to stejné jako #1… je to mnohem horší. Už po 1/2 hodině jsem vyloženě trpěl. Jako fakt zpomalené záběry sklizně obilí!? Jako fakt kosí kosou… mlátí slámu cepem… nakládají seno vidlemi… na VZNÁŠEDLO-VALNÍK :D. A ve slow-mo! Škoda, že vedle vznášedlo valníku nemají i technologii na výrobu vznášedlo-kombajnu. Pak ta scéna “kecy u stolu”… netrpěl jsem snad už dost? Hodina pryč a teprve teď začala invaze na… obilí a já litoval ještě víc. Takových humorných scének… 30 lidí čumělo jak dva bojují s několikanásobnou přesilou bylo to nejméně vtipné. Najednou koukám… oni mají na vesmírné lodi STROJOVNU NA UHLÍ!? Fakt hází lopatou uhlí do kotlů! Ale úplně, biblicky debilní scéna byla “hele já našel taštičku”. Vojáci chodí okolo půl tuctu svítících výbušnin ve výšce oči, ale všimnou si jich až po tom co najdou na zemi “taštičku”? Nejdřív jsem chtěl dát alespoň jednu hvězdičku za ty “krabí tanky” (ty s čoudícima komínama), ale to fakt nešlo. Ta hodina padesát přinesla příliš mnoho jizev. ()

ZkuKol

Už se těším na trojku+čtyřku, bude o 3(4) mušketýrech, kteří neumí šermovat ve zpomalených záběrech místo sklizně se bude lisovat víno! ()

sedm.1

První díl Rebel Moon jsem byl ještě ochoten chránit před hladovými nálety erudovaných filmových supů, pardon, samozřejmě cinefilů, masturbujících u filmových lahůdek, pocházejících z Rumunska, případně z Estonska, či Moldavska, a vysílaných na ČT2 v pozdních nočních hodinách. U druhého dílu ovšem tuto mou ochotu zazdil již samotný Zack Snyder a minimálně kvůli prvním šedesáti minutám mu i přeju, aby si na něm všichni ti rozumbradové pořádně smlsli, jelikož jsem při nich trpěl i já sám, a to už je jako co říct. Skutečně nevím, proč to Snyder raději neprostříhal na třeba jednodílnou tříhodinovou řežbu, která by měla strhující spád, protože toto výsledné roztažení do dvou dvouhodinových dílů je neúnosné a zbytečné, čehož důkazem je právě ona první hodinka, kde se nejeden divák musí posrat nudou, jen hromada patetických keců, nepřinášející vůbec nic, prostě nechápu. Ještě větší kontrast je to pak navíc oproti druhé polovině Jizvonošky, kde se naopak ke slovu dostane v podstatě až do konce jen nepřetržitá akce, která to nakonec celé dost zásadním způsobem zachraňuje a výsledný dojem z druhé části tak díky ní není zas až tak špatný, ale ta hořká pachuť z úvodu prostě zůstává a věřím, že ne každý se do toho filmu ještě dostane. Každopádně já tu první polovinu tedy hodlám zcela ignorovat a věnovat se obšírněji tak budu jen oné akční druhé půlce, která minimálně co se týče akce je opravdu efektní, plná soubojů, přestřelek a výbuchů, nevadily mi v ní ani ty hojně kritizované zpomalovačky, zkrátka kdyby takto vypadal celý film, tak bych byl nadmíru spokojen. Zápletka pak toho zábavného také bohužel příliš nepřináší, je to taková nepřekvapivá tuctovka, co nemá co nabídnout, to samé platí pro veškeré postavy, které též nelze označit jinak než za nezajímavé a nenápadité, a to i díky zatraceně nesympatickému castingu, snad tedy jen s výjimkou Boutelli a hlavně Skreina, který tu jediný dokázal zanechat vážně výrazný dojem. A jelikož tentokrát Snyder ztroskotal i na svém nejsilnějším poli, a to v osobitém stylovém zpracování, tak musím nakonec i já ohodnotit Part Two maximálně tak akorát jako průměrnou podívanou, která vzhledem k jménu pana režiséra vyloženě zklamala a jsem zvědavý, jestli na tom něco změní slibované prodloužené verze, protože tohle mi radost prostě fakt neudělalo. ()

JamesSi

Kdyby tam nebyly ty stupidní pseudohluboký bláboly typu "kluk se nestane mužem, dokud nezemře jeho otec" byl by to docela dobrý meditativní film o sekání obilí. ()

Milan25

No, co k tomu říct. U první části jsem se alespoň i párkárt zasmál, jak blbé to bylo. Tady už to ani není k smíchu. Kamera je pořád divná, dialogy odhadnete dopředu, a často když někdo mluví, tak je to motivační TED talk. A do toho lazery, týpek se sekyrou a vesmírná loď na uhlí. ()

Fary

Pozor - pár spoilerů... To je fakt blbý a špatný. Ještě blbější a ještě horší než jednička a zjevně tomu ještě není konec. Ten "steampunk" jim tam nějak pokulhává. Úrodu sečou kosama a mlátí cepy, ale sváží ji na vznášedle. Vojáci jsou po zuby ozbrojení, mají celotělová brnění včetně přileb, ale stačí dvě sekyrky a padají jako švestky. O úspěšnosti střelby cvičené armády vs. hrstky farmářů se raděij ani nezmiňuji. Smrt některých postav je zcela neopodstatněná - jako doběhnu si, abych tě zabil osobně, pak se nechám škrtit, pak vytáhnu nůž a pak se s ním nechám zabít. Vím, že mě, coby ženskou hledá celá loď, ale nemůžu si vzít helmu, aby mě nepoznali od jiných vojáků, atd., atd. O psychické labilitě všech hlavních postav ani nemluvím a dlouhé lyrické scény v kombinaci se zpomalenými záběry už vás po deseti minutách neskutečně nudí a jen zbytečně prodlužují délku filmu, který by v pohodě mohl mít hodinu a půl a být co k čemu, místo aby měl tři díly (nebo kolik vlastně) a byl dohromady o ničem. Nevěříte? Tak zkuste shrnout, co se stalo v prvním a co ve druhém díle. ;) ()

perna182

Z první cca 3/4 hodiny si pamatuji, že tam bylo něco s obilím. Na konci byla Final Battle v typickém Snyder stylu. A to je tak asi všechno. Ani nevím, kdy naposledy jsem viděl něco z čeho bych si nepamatoval vůbec nic. ()

merit1

Mám Zacka Snydera rada, ale toto bolo už aj na mňa veľa... Nemôžem povedať, že by som sa nebavila, ale asi trochu inak, ako bol úmysel. Mne tie spomaľovačky nijak extra nevadia, zvládla by som aj milión krát opakovaný motív postáv, ale predstava, že posádka imperiálnej vesmírnej lode umrie od hladu, keď nebude mať na palube vrecia s obilím ? To je taký bizár, až je to vtipné. A keď prišlo k “warpovému” pohonu na uhlie, nezadržateľne mi vyhŕkli slzy smiechu. Trochu podozrievam Snydera, že sa inšpiroval Edom Woodom. ()

Ant_Antony

To je hejtů zase... Za mne rozhodně lepší než jednička... Nečekal jsem psychologické drama a dostal jsem přesně, co jsem od podobného bijáku chtěl... Zase si tu všichni hrajou na fajnšmekry a pak si pustí Slunce, seno nebo Kameňák... ()

Klajnik odpad!

Zack Snyder je úplně v hajzlu. Přes 10 let natáčí už jenom sračky, ale s Rebel Moon se fakt překonal. Něco tak řídkého, plytkého a narativně nefunkčního se jen tak nevidí a možná by to mohlo být použitelné jako studijní materiál; protože na takto nefunkční látkou lze hloubat a intelektuálně si zvědomovat to, co film musí mít, aby fungoval. Celé Rebel Moon scénáristicky nedává žádný smysl (jakože vůbec), což by diváci mohli aspoň do nějaké míry prominout, kdyby to mělo interesantní postavy, atraktivní svět nebo styl. Zack je ale úplně vyřízenej a neumí napsat ani jedno (navzdory tomu, že vykrádá filmy, na které se dosud vzpomíná právě díky zmíněným aspektům) a jen spolíhá na svoje samoúčelné zpomalovačky, něž už není nikdo zvědavej. Disney ho odmítlo, ale Netflix mu podal ruku, protože si nemohl nechat ujít příliežitost, dostat na svou blbou platformu další zbytečnej film. ()