Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Aktivista Bayard Rustin v roce 1963 svolá pochod na Washington a zapíše se tak do historie boje za občanská práva. Stane se tím ale jasným terčem pro rasisty i homofoby. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (10)

Streeper 

všechny recenze uživatele

O Rustinovi jsem nikdy neslyšela a právě možná proto vznikl tenhle film, který má divákům představit další tvář za boj pro rovná práva afroameričanů. Colmana Dominga si nedokážu vybavit v žádném jiném filmu, tady jsem ho viděla v první velké roli, kdyby mi trochu utkvěl v paměti a byl skvělý. Nicméně film jako celek je průměr a za dva dny si nevzpomene o čem to bylo, jen, že hlavní herec to zahrál skvěle. ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale přišlo mi, že ten film utekl nějak rychle...myšleno, že pokud se jedná o tak zásadní a velikou situaci, kterou ovlivnila, dá se říct, celý svět...tak to bylo za mě neskutečně rychle utnuto a nestihla jsem si ten závěr ani vychutnat...Rozumím, že pro určitou skupinu lidí je to velmi zásadní a důležitý film (já vím, že bych v té době také pomáhala s daným pochodem), nicméně - nějak za mě upadl v zapomnění či ani plno lidí o něm neví a to je vlivem příběhu za mě dost velká škoda.... ()

Reklama

Marcos22 

všechny recenze uživatele

Po řemeslné stránce výborně zpracované životopisné dílo o aktivistovi a mentorovi Dr. Martina Luthera Kinga, Jr., Bayardu Rustinovi. Ten je považován za jednoho z největších hybatelů rovnoprávnosti národnostních menšin v dějinách Spojených států amerických, avšak v této souvislosti také často opomíjen. A proto se jeho životní příběh rozhodl připomenout bývalý prezident USA, Barack Obama se svojí manželkou, a to ve formě produkce snímku. Režisér George C. Wolfe se látky ujal s úctou, daří se mu do filmu vhodně implementovat dobové záběry a soustředit svou pozornost na ten nejvýznamnější životní přínos Bayarda Rustina pro společnost. Za zmínku rozhodně stojí fantastický herecký výkon Colmana Dominga v roli Bayarda, který působí naprosto přirozeně a uvěřitelně. Pokud se vám líbil předchozí režisérův počin, Ma Rainey – matka blues, mohu vám jej vřele doporučit. Čtyři hvězdy. 👍 (21.01.2024) ()

MiniMinion 

všechny recenze uživatele

Kromě skvělých hereckých výkonů v čele s vynikajícím Colmanem Domingem, fajn soundtracku a občas hezkých vizuálů je Rustin vlastně zcela obyčejný, tradiční a průměrný životopisný snímek který nepřináší nic zajímavého ani nápaditého, a nějakým způsobem z tohoto zajímavého a velikého příběhu dokázal udělat vlastně celkem nudu. Není to špatné, jen to ničím nenadchne a jestli čekáte silné drama, tak vás to možná spíš zklame. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Bez neho by vraj Luther King bol stratený, sám Rustin to povedal. Bez neho by možno ten pochod skončil niekde na pobreží Atlantiku vyhliadajúc pobrežie Libérie! Ľudstvo však malo šťastie, žiaľ netflixovský životopis prináša len všetko okolo toho maršu na Washington, o Rustinovi však len to základné. Ale zase aj najhlavnejšie, akou bola jeho sexuálna orientácia, ktorou sa pýšil v čase, keď to nebolo moderné, cool ani trendy, ako dnes konečne či konečníkovo zažívame. Preto sa dočkáme aj scénok slín si vymieňajúcich černochov v príbytku so stlmenými svetlami, avšak pre krátkosť času ničoho viac, ani tie typické netflixovské herecké pózy, ako spotené telá dvoch ťarbošov hruď na chrbát tu nenájdeme, a tak priemerný poslucháč genderových štúdií sa musí zmieriť s tým, že hoci sa mu progresívne kostené okuliare riadne zaparili, nestihol si ani vložiť ruku do slipov a už bola scénka, ktorá ho až tak už nezaujímala. Rustin je ale osobnosť komplexnejšia a zaslúži si životopis, ktorý obsiahne viac z jeho mnohých pozoruhodných charitatívnych aktivít, ako napríklad keď v prejave z roku 1986 priam sokratovsky povedal: Gayovia sú noví negri, čím slávne spojil tie najušľachtilejšie stvorenia na planéte. Žiaľ, toto už film neukázal, pritom som si len kvôli tomu zadovážil výkonnejšie repráky, nech počujem túto poučnú formulku nahlas. Nestalo sa a tak Netflix zase nezvládol svoju úlohu nakrútiť životopis v plnom rozsahu, čím nám železný komunista Rustin červeno-hnedo skorodoval na Rust. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (10)

  • Lenny Kravitz pre film napísal a zahral originálnu pieseň „Road to Freedom“. Režisér Wolfe popísal, s čím oslovil Kravitza: "Jediná poznámka, ktorú som mu dal, bola pieseň potrebná na to, aby nás ako publikum preniesla od pocitu k akcii. A trombóny. Prosil som o trombóny." Wolfe je totiž zaťažený na trombóny od svojho filmu Ma Rainey - matka blues (2020). (Arsenal83)
  • Bayard Rustin bol členom správnej rady organizácie Freedom House pre demokraciu a ľudské práva. Jednu z účastníkov pochodu vo Washingtone hrá Elizabeth Rosen, ktorá dnes pracuje v Freedom House. (Arsenal83)

Reklama

Reklama