David proti Goliášovi. Asi tak by se dal popsat boj, který vede kapitán Miky Miko (Alexander Bárta), samotářský policejní operativec, který se začátkem 90. let v divoké atmosféře východoslovenského podsvětí šikovně pohybuje na hraně zákona. V křehké symbióze zde vedle sebe žijí lokální mafiánské gangy kryté tajnými dohodami se Slovenskou zpravodajskou službou (SIS), podnikatelé a místní policie štědře odměňovaná za přivírání očí před zločiny. Mika nikomu nevěří, aby ho nemohl nikdo zradit, ale když mu je přidělen „neposlušný“ partner Igor Molnár (Juraj Loj), zjistí, že si jsou v mnohém podobní. Oba jsou součástí mechanismu, který chtějí změnit, protože je už nebaví chytat zločince, kteří budou i s usvědčujícími důkazy druhý den propuštění. Reakce ohroženého systému však na sebe nenechá dlouho čekat a spustí se sled tragických událostí. Říká se, že pomsta je nejlepší motivací, i když prohra někdy může znamenat jistou smrt. (CinemArt)

Trevor

Na slovenské pomery nečakane dobrý a nestranný film, ktorý konečne nebol vyrobený na objednávku politickej strany či strán istej ideológie s cieľom zdiskreditovať inú stranu ale celkom výstižne vyobrazuje divoké prvé roky samostatného Slovenska. Bonusom sú české titulky, ktoré s radosťou použijú aj bratislavčania, záhoráci, žochári, trogári a aj stredoslováci kua kua...možno trochu zdĺhavé, ale na rozdiel od Svine či Ostrého noža zaujímavé a objektívne. ()

Gwaihir

Mozaika zločinu devadesátých roků byla určitě velmi barevná a zahrnovala mnohá propojení mezi podnikateli, úředníky, policisty, gangestry, politiky a soudci v celém středoevropském prostoru, což má do jisté míry své dopady i na dnešní stav věcí. Předložená výpověď je pak realistickou ukázkou, jejmž základem jsou zejména výstižné zobrazení místních poměrů, nečernobílé charaktery postav a atmosféra bezvýchodnosti, které společně ještě zvyšují uvěřitelnost celého dění, které působí vlastně spíše jako taková předehra k něčemu, co by mohlo být ještě zajímavější. ()

borec999

Drsný krimi triler o tom, že za spravodlivosť by sa malo bojovať, aj keď je všetko a všetci proti vám. A tiež o tom, že 90. roky u nás boli pekná divočina. Slovenské filmy sa v posledných 5-10 rokoch výrazne dvihli hore. A Vojna policajtov je po Invalidovi a Učiteľke za mňa najlepší film, aký u nás vznikol. Na drsnú kriminálku som bol prekvapený ako veľmi je film vtipný a ešte viac z toho, že humor bezútešnú a ponurú atmosféru vôbec nekazil. Ten kto nie je Slovák by väčšinu vtipov zrejme nepochopil (plynú z SK reálií a hlavne alkoholovej kultúry na východe), takže stále si točíme filmy hlavne pre seba a nie pre okolitý svet. Ale čert to ber. Bavil ma dej, postavy a herci (v hlavnej úlohe pozitívne prekvapil Bárta a jeho vzájomná chémia s Lojom, potenciál ukázala aj Anežka Petrová ktorá by mohla byť do budúcna zaujímavou herečkou, no a výborné boli aj vedľajšie postavy ako napr. drsný mafián v Tatrách s lepeňákmi a westernovými hĺbavými pohľadmi, nekompromisná barmanka Žaneta či "Inžinier" Mitaš, ktorý si svoju psychopatickú rolu užil do sýtosti a ja osobne som pri prvých záberoch v jeho očiach a tvári videl niečo z Hannibala Lectera v Mlčaní jahniat), akcia a som ochotný veriť tomu, že takto nejako to mohlo v 90. rokoch u nás reálne fungovať a vyzerať. A nebol na to veru pekný pohľad. Načrtnutému sequelu by som sa nebránil, pretože takto štýlovú kriminálku som v našich končinách zatiaľ nevidel a subjektívne som si návštevu kinu fakt užil. PS. som jediný kto ma po pozretí filmu neodolateľnú chuť ísť na 1 malé pol deci k Patkaňovi? 80% ()

fuxoft

Ve filmu se spolu nepříjemně tlučou dva rozdílné koncepty: 1) Realistické syrové policejní drama podle skutečnosti a 2) Vysoce stylizovaná atmosférická podívaná ve stylu "Leona" nebo "Collateralu". Například hlavní dva hrdinové jsou většinou 1), zatímco akční scény, šílené scenáristické zvraty a Rytmus jsou 2). Při takové extrémní délce se to dá těžko vydržet, což je škoda, protože v tomto filmu je mnoho dobrého. ()

*CARNIFEX*

Podaktorí užívatelia, by mali prestať fetovať. Že sa niekomu páči film, no šak dobre, veď proti chuti žiadny dišputát. Ale písať o uveriteľnej prezentácii reality v tamtej dobe pri jednom z najväčších fabulátorov, ktorý píše scenáre (knihy) na zákazku, ako v prípade "Svine" pred voľbami, tak to už je fakt na veľmi silné pirule. Arpád Soltész je ten posledný, ktorého možno vnímať ako objektívneho spisovateľa. Čo sa filmu ako takého týka, je rozhodne menej záživný, ako tá "Sviňa", no stále má po režijnej stránke dostatočnú kvalitu, aby nesklamal. Pre diváka to bude tématicky pútavé, i keď miestami sa vzhľadom na prejebanú stopáž, nevyhne nudným pasážam. Popisujú sa však udalosti v časoch, kedy bol "Krstný otec" a "premiér SR", jedna a tá istá osoba. Liberáli budú nadšení, ostatok snáď bude používať rozum a zostane kritický, lebo keď novinár píše scenár, je to vždy z pohľadu samotnej story, minimálne "fifty - fifty". ()

• Ve filmovém komparzu si zahrálo přibližně 350 lidí. (CinemArt)
  • Při realizaci filmu bylo přítomno 10 skutečných policistů v kuklách. (CinemArt)