Hong Kong na začátku 19. století stále ohrožují skupiny pirátů. Dragon Mo, člen Pobřežní stráže, je vyslán dopadnout pašeráka, který se snaží prodat pirátům zbraně. Mo se spolu se svým kamarádem, zlodějíčkem Fei snaží dostat zbraně dřív, než si pro ně přijdou piráti. To se mu ale nepodaří a dostane se do konfliktu nejen s piráty, ale i s policií, která ho zatkne. Mo uteče a společně s Feiem se vydává dopadnou piráty a dokázat svou nevinu. (Raztubyl)

KoRner

Osobne sa mi viac páčil druhý diel, tento ale pokračovanie valcuje super bitkárskou trojkou Chan-Hung-Yuen. Vždy ma udivuje, čo Sammo so svojou váhovou kategóriou dokáže a nestratí sa ani pri ese akým je Jackie. ()

Ilhan

Chvíli trvalo, než jsem stylu tohoto filmu přišel na chuť, ale povedlo se a pokud to člověk nebere příliš vážně tak se nadmíru baví. Závěrečný souboj je výtečný a patří mezi to nejlepší, co jsem viděl, úplně jsem si při něm vzpomněl na můj oblíbený souboj na konci Karate Tiger 3: Pokrevní bratři, protože se nese v podobném duchu. 70 % ()

TERRORDROME

Námorníci sa púšťajú do boja proti pirátom, ktorým sa až doteraz darilo so všetkými vydrbávať, toľko k deju. Podľa mňa spolu s Police story najzásadnejší Jackieho kus. Celé to vyzerá dosť nákladne, scenár je slušný, humor po celý čas funguje ( najvtipnejšia je nahánačka na bicykloch ) a akcia je parádna. Kaskadérske kúsky sú šialené, na prvom mieste samozrejme pád z vežových hodín. Inšpirácia klasickými groteskami je zjavná, pri súbojoch sa prítomný mlátia všetkým a o všetko a hlavný dôraz je kladený na všemožné pády. Naprostá Jackiechanovská klasika. ()

Rozjimatel

Ako väčšina hongkonskej produkcie tohto typu je to infantilné a pokiaľ by sme sa mali baviť o nejakej umeleckej hodnote, tak je to značne amatérske. Scenár je prihlúply, postavy sú prihlúple a dialógy takisto. Perfektná choreografia súbojov je trochu malo na dobrý film. Ak by film mal aspoň kvalitný humor, tak všetky svoje výhrady beriem späť, lenže humor je žiaľ tiež prihlúply (ide väčšinou len o hlúpe šaškovanie). Je to síce v štýle grotesky a Jackie Chan tu aj vzdáva poctu slávnym nemým groteskám (narážka na Safety Last!), lenže na tie sa film svojim humorom nechytá. Ale sem tam sa výnimočne nájde aj nejaký lepší vtip ("Vidíš tamtie kočky? Tá jedna má krivé nohy."). Pri tejto príležitosti musím spomenúť vynikajúcu scénu s bicyklami, jednoznačne najlepšiu z celého filmu. Okrem Jackieho Chana vo filme vystupujú aj ďalšie legendy hongkonských kung-fu filmov, Sammo Hung a Biao Yuen. Zohraná dvojica Chan a Hung tak trochu pripomína Šimona a Matúša. Keďže som sa väčšinu času hrozne nudil, uvažoval som o ešte horšom hodnotení, ale nakoniec som prižmúril oči kvôli mojím sympatiám k Jackiemu a tiež kvôli úcte k jeho bojovému umeniu. ()

Wishkah

Hloupoučké, slapstickové a s několika vážně otřesnými hereckými výkony. Přesto neskutečně zábavné. Jackie asi poprvé předvedl moderní kung-fu bojové scény, představila se nám svatá trojice Chan-Hung-Biao, akce je vynikající, některé humorné momenty jsou bránutrhající a projížďka na kole je geniální. Za mě super zábava ()

Zombi

Skoro nepřetržitá akce, příjemný humor fungující i pro západního diváka a slušný příběh, navic tu jsou i jeho bratři, kteří do akce taky náležitě zasáhnou, i když Sammo Hung tentokrát spíše méně. Na klasické kaskaderské scény taky dojde. Tenhle flák se Jackiemu povedl. ()

maty39

Pokud někomu nebylo jasné, že Jackie má rád staré hollywoodské grotesky, pak tento film ho o tom celkem úspěšně přesvědčí. Jackie hraje příslušníka námořnictva, které má za úkol potírat piráty. Problém je, že místní podsvětí je poměrně úspěšně sabotuje a k tomu je zde rivalita s místní policií, kde je důstojníkem Yuenem Biao. S nimi se utkají v úvodní barové rvačce, kde se Jackie utká s Yuenem. Hlavní roli zde ale hraje talíř s těstovinami a komedie s tím spojená. Po další sabotáži je námořnictvo začleněno do místní policie. Zde se dají Jackie a Yuen dohromady při zatýkání hledaného kriminálníka. Je jasné, že následuje bitka a demolice  podniku pro místní smetánku. Zde se Jackie a Yuen předvedou v několika parádních výměnách s místními gangstery. Jackie zde narazí na místního zlodějíčka (Sammmo Hung) se kterým se zná a s kterým se dá dohromady, aby dopadl piráty. Následuje spousta komedie a akce z nichž vyčnívá groteskami inspirovaná honička na kolech a skok z věže, který je z tohoto filmu nejznámější a patří k vrcholným momentům Jackieho kariéry. Vlastně, celá sekvence s koly je fenomenální a vtipná. A to nás ještě čeká finální zúčtování s piráty, kde se Jackie, Yuen a Sammo spojí proti pirátské přesile. Project A patří k Jackieho klasikám. Poprvé zde předvádí krkolomný stunt, což se stalo jeho trademarkem. Project A je prototypem a zároveň zářným příkladem toho, proč se Jackie stal jednou z největších filmových legend. Škoda, že zrovna tento film se mi dlouho vyhýbal. Viděl jsem ho až na DVD, protože v televizi do té doby neběžel. ()

Petrus1

Jak tady pozoruju to hodnocení, tak jestli tenhle komentář vůbec někdo někdy bude číst a hlavně uvidí mé hodnocení, asi mě zřejmě ukamenuje, protože při mým štěstí to bude fanda pana Chana. Já vím, někdo by mohl říct - když se ti nelíbí tenhle styl, tak na to nečum! Jasan, jasan...tak na rovinu. Dívala sem se na to jen z jakési povinnosti, protože měla být v tv dvojka, která je filmem, kterej bych měla vidět než umřu...a tak sem chtěla vidět i jedničku, abych věděla co se stalo před tím a náznak toho, proč se druhej díl dostal mezi nejlepší filmy...a taky, abych tu dvojku nemusela stahovat (stačí že sem musela toto). Chan mě nikdy nebral a vlastně ani tyhle hop-hop bum-prásk lítající akce. Jackie napsal scénář, režíruje to a ještě v tom hraje - musel vydat hodně fyzické námahy a ještě stihne dělat ksichty - docela dost práce na takového diblíka. A aby to létající Drak zvládnul, taxi na pomoc přizval lehce obtloustlého Létajícího Čestmíra Sammo Hunga - a společně si to letí rozdat s piráty - bohužel ne ve smyslu homoporna (což by mě bavilo víc), ale zase se kluci budou jen prát. Je fakt, že bicyklohoničku sem už dlouho neviděla (jestli vůbec), stejně tak lámání v kole. Ovšem na to, že je to komedie, sem se ani jednou nezasmála a navíc příběh je taky o ničem....soráč, ale tohle jde absolutně mimo mě. Teď ještě přežít dvojku... ()

Puol

Podarený a dosť známy film (nie u nás) s mnohými scénkami inšpirovanými groteskami, ktorý takmer nestárne. Traja slávni "bratia" pohromade. Nezabudnutelná je hlavne naháňačka na bicykloch a samozrejme pád z veže. Prepracovaná choreografi súbojov je samozrejmosťou. ()

drankeryth

Jednoznacne jeden z tych lepsich filmov s Jackiem Chanom, kde nechyba akcia, humor a kaskaderske kusky roznych akrobatickych prevedeni. Vsetky tieto prvky sa prelinali pocas celeho filmu a tak na nudu nezostal ziadny priestor. Dobre zabery boli spracovane s tymi bicyklami, ale to bolo ukazane aj v inych castiach filmu, ktore urcite stoja za pozretie. Kto ma rad komedie typu blaznivych akrobatickych bojov a nenuteneho humoru na sposob Jackieho Chana tak ako ja, tak ten si pride na svoje a bude tento film milovat. ()

MickeyStuma

Samko Hung a Jackie Chan se opět sešli ve snímku plného skečů, bojových zápasů a kaskadérských kousků, u kterých se tají dech. Viz. pád Jackieho z věžních hodin. Mimochodem skvělý filmový odkaz na Harolda Lloyda. To vše pod scenáristickou a režijní taktovkou samotného Jackieho. Tentokrát se mu zdařilo. Příběh je dokonce i plný zvratu plný zvratů, což u snímků tohoto typu nebývá zase až tak moc často zvykem. Zato humoru je jako obvykle více než dost. Typický akční HK styl se vším všudy, který někoho potěší, u někoho vyvolá kyselý úšklebek. Buď jak buď. Jako zábavný akční film snímek rozhodně nezklame. ()

Hapretor

Dějově mentální. Ale co tady předvádí Chan je skoro neuvěřitelné. Klobouk dolů - smekám před jeho fyzičkou a dovednostmi. Na zabití času ok. ()

kilobyte

Jestli od filmu neočekáváte nic víc než kung-fu a pár humorných scén bude se vám film s největší pravděpodobností líbit. Pokud očekáváte od filmu i něco víc radši si ho ani nepouštějte. Příběh je velmi slabý a většinu času se jen budete těšit na pořádnou akci. Ta naštěstí dějové nedostatky plně kompenzuje. ()

Tamten

Povedené komedie v klasickém stylu Jackieho s ulítlým dějem a množstvím vydařených bojových scén i akrobatických kousků. ()

Sign

Perfektní Hong Kongská řežba a komedie jaká se jen tak nevidí, viděl jsem hodně komedií ale Jacki Chana jsou prostě povedené a výborné, ty vychytávky tam jsou perfektní, scéna na kolech mezi uličky, finální řešení hesla a tak dále a tak dále... PERFEKT ()

junxi91

Další klasická bláznivina v režii Jackieho Chana, kde proti sobě bojují piráti, policisté a námořníci v Hong Kongu 19. století. Seržant Dragon Ma je součástí hongkongské námořní policie, která se snaží zničit piráty, kteří už několik měsíců přepadávají lodě. Policisté se cítí být podfinancováni a jejich velitel kritizuje námořníky za to, že se jim nepovedlo piráty zničit. Tyto dvě skupiny se spolu také porvou v baru. Po rvačce propustí kapitán Chi všechny námořníky, a dvě lodě námořní policie jsou v přístavu vyhozeny do vzduchu. Dva gangsteři Chiang a pan Chou se scházejí v klubu a diskutují útěk do Vietnamu. Chiang se pak setká s jedním pirátem a smějí se spolu tomu, jak úspěšně ničí lodě námořní policie. Pirát si u Chianga objednává 100 policejních pušek, které chce jeho šéf – San Pao. Dragon Ma a jeho oddíl jsou donuceni začlenit se do policie a musí podstoupit tvrdý výcvik u policie pod vedením synovce kapitána Chi, Honga Tin-tsua. Při výcviku se používají také falešné granáty, ale jeden vtipálek vymění falešný granát za skutečný. Policisté se dozví, že Chiang se nachází ve VIP klubu a že hosté v klubu nesmějí být rušeni. A tak se tam Dragon a Tin-tsu vydávají zatknout Chianga. Strhne se další bitka, a Dragon, který je unavený z korupce mezi policisty, zatkne Chianga a řekne Tin-tsuovi, aby si za to připsal zásluhy. A pak odchází od hongkongské policie. Fei najde Dragona na ulici a ti dva se baví o tom, že někdo od policie prodává pušky. Fei říká Dragonovi, že chce získat pouze ty prodávané zbraně, a že Dragon může sám chytit zrádce od policie. V noci se Dragon s Feiem vydávají překazit byznys mezi armádou a policejním kapitánem. Podaří se jim všechny účastníky kontraktu naházet do vody a odplout se zbraněmi, a Fei poschovává zbraně dovnitř klád a označí je rudou vlajkou. Fei chce pak zbraně prodat pirátům, ale Dragon odstranil rudé vlajky a dal je místo toho na jiné klády. Prostě Feiovi překazil jeho plán prodat pušky pirátům. Dragon má pak konverzaci s admirálovou dcerou Winnie a dozvídá se, že kapitán nepašoval pušky pro San Pao, ale kupoval pušky od armády, aby vyzbrojit své muže. Fei se o tom dozví a pohádá se s Dragonem. Gangsteři navštíví Feie a on jim napráská, že za chybějící pušky může Dragon. Dragon musí utéct s Winnie. Pak se spojí s Feiem, je mučen a gangsteři z něj chtějí dostat informace o puškách, a nakonec spadne z hodinové věže. Je vyhledán policií, která mu pomůže utéct, zatímco zatýká gangstery. Piráti jsou nasraní, že přišli o zbraně, a tak si vezmou loď s jejími pasažéry jako rukojmí. Mezi pasažéry je také kontraadmirál. Pan Chou navrhuje dohodu, jejímž předmětem je výměna rukojmích za zbraně, a plukovník s tím souhlasí. Dragon rozhovor slyšel a konfrontuje plukovníka s tím, že se gangsteři a piráti nebudou nikdy bát policie, dokud bude tak zkorumpovaná. Dohodnou se, že Dragon se ujme mise zachránit rukojmí, a plukovník umožní, aby byla námořní policie znovu uvedena do plné síly. Chou je přiveden na policii a je mlácen tak dlouho, dokud neřekne, jak se dostat na pirátskou pevnost. Dragon se přestrojí za pana Choua a dostane se do pevnosti, kde sídlí velitel pirátů San Pao, a následuje jej zbytek oddílu. Na místo se proplíží také tlustý Fei, převlečený za piráta. A tak nechybí pirátská slavnost, trapné momenty a závěrečná bitka, při které létají granáty ostošest. Jejich nebezpečnosti si koneckonců mohli námořníci vyzkoušet už při výcviku u policie. No, byla to taková nenáročná oddechovka se spoustou násilí, ztřeštěností a s nenáročným příběhem. () (méně) (více)

Nix

Choreografie a bitky jsou dobrý, tak jak se to u Jackieho dá čekat, ale já mám problém s příběhem a obecně ne akčními scénami. Absolutně mne nebavily, stejně tak jako ostatní postavy. Akorát Sammo byl fajn, ale na to, že tu je trojka Biao, Sammo a Jackie jsem čekal více. Ale už se mi stalo podruhý, že starší věci Jackieho mne moc neoslovují. Chybělo mi i více komediálních vsuvek mezi bitkami jak to Jackie má v pozdější tvorbě. Až na akci na kolech, to bylo fajn. Jen vtipný hlášky mi ale nestačí, aby mne film zaujal. Proto už se k filmu nevrátím, ale pád z věže umí prostě jen Jackie. ()