Hong Kong na začátku 19. století stále ohrožují skupiny pirátů. Dragon Mo, člen Pobřežní stráže, je vyslán dopadnout pašeráka, který se snaží prodat pirátům zbraně. Mo se spolu se svým kamarádem, zlodějíčkem Fei snaží dostat zbraně dřív, než si pro ně přijdou piráti. To se mu ale nepodaří a dostane se do konfliktu nejen s piráty, ale i s policií, která ho zatkne. Mo uteče a společně s Feiem se vydává dopadnou piráty a dokázat svou nevinu. (Raztubyl)

UncleG

Jedna z řady "těch lepších" DžekýČenovek v níž akce střídá akci a parta šílenců předvádí kousky na hranici zmrzačení... takže si člověk ani nestačí všimnout, že je to celý v podstatě úplně pitomý. Z památných scén bych vyzdvihl především prdlou honičku s oddílem zuřivých cyklistů, Jackieho běh po téměř kolmé zdi a roztomilou parafrázi na staré americké grotesky... A zatímco Lloyd se nedostal dál než k pouhému visu na ručičce hodin, Jackie z těch hodin nezpomene spadnout přes tři patra rovnou na kokos. Tenhle pád si můžeme užít hned ve dvou verzích, takže počítám, že při prvním snímání se náš hlavní protagonista celkem solidně přizabil. No jo, copak Jackie... ()

kaylin

Pro mě celkem průměrný Jackie Chan, který je sice našlápnutý tím, jak se pořád něco děje, jsou zde skvělé kaskadérské kousky, ale jako komedie mě to docela nudilo. Mám Jackieho pojetí akčního filmu rád, ale tady ani tak akce v některých případech nestála až tak moc za moc. Ty jeho tanečky jsou někdy prostě unavující. ()

raimi

U tohohle Jackieho fláku se mně dere na jazyk slovo klasika. Projekt A diponuje vším, co fanoušek martial arts očekává. Nabušený a nápaditý fighty, dechberoucí stunty, i přes celkem dlouhou stopáž slušný tempo, na hk poměry vysokej rozpočet (kterej jde, nejen na výpravě vidět) a hlavně Jackie, Sammo a Yuen Biao opět spolu... Prostě paráda. 80% ()

easaque

podle zdejších recenzí jsem se na to těšil a opět jsem se zklamal. Přišlo mi to hloupé a nesedělo to moc pohromadě. Srandu jsem si užil jedině u některých dobře zvládnutých bitek a honiček a kvůli tomu jsem se na to zase nedíval, takže nic moc. Víc než hvězdičku dát nemůžu. ()

Martin741

Ako mnohi vyrastali na fackovackach BS/TH, tuna zas uraduju Cenovic Dzudyna a Sammo Hung kam-Bo. Kung fu mlatacky nechybaju, humor je verbalny aj neverbalny ... masaker, taketo filmy mam rad . 89 % ()

pakobylka

Parádní bitky v režii Jackieho Chana prošpikované komickými výstupy - přičemž některé z nich připomínají éru němé grotesky. A s dějovou linií se to má tak: Je poměrně jednoduchá, i když v několika slabších chvilkách maličko nepřehledná - a víceméně slouží k tomu, aby nejrůznějším krkolomným kouskům Jackieho a jeho společníků poskytla dostatečný prostor. Navzdory tomu si docela dobře vystačí a obstojí sama před sebou - a já nemám potřebu ji rozebírat ... ;-) ()

Martrix

První polovina je infantilní komedie místy na hraně grotesky. Je v tom evropský smrad a jistá podbízivost západnímu divákovi, která z lehce nadprůměrné akční zápletky dělá opičárnu. Žádné extra kung-fu, ale spíše čínská fackovaná plus pár typicky Chanovských kousků, z nichž má ale víc než polovina dobrý nápad. Poslední třetina byla fajn, ale na takovou blbinku, je stopáž 106 minut moc. S odřenýma ušima 4*. ()

Juto

Je potešením vidieť, ako Jackie Chan a Sammo Hung bojujú bok po boku v ,,Projekte A". Ich filmy sú zvyčajne veľmi dobré, kedykoľvek sa objavia spolu. Bojová scéna v čajovni predstavuje ich podobnú, ale trochu inú značku bojovej techniky. Je škoda, že títo dvaja spolu nenatočili viac filmov. Celkovo ide o špičkový film s úžasne upravenými bojmi, vynikajúcou kreativitou a skvelým chanesovským humorom. Každý fanúšik hongkonskej kinematografie by si to nemal nechať újsť. 7,5/10 ()

mortak

Chan konečně dostal pořádný rozpočet, a tak už nemusí vyplňovat celovečerní stopáž svým ksichtěním, ale může se soustředit na akci, akci, a zase akci, tentokrát povětšinou ve stylu němých grotesek (a s jednou velmi povedenou citací). ()

Mol

Celej film to hezky odsejpá a pořád se něco děje, ale bohužel, ke konci filmu v doupěti pirátů to ztrácelo na atraktivitě. Dost mě srali ty kostými. Hráli nějak moc barvama nebo co. Ale nemůžu dát míň než čtyři hvězdy, když jde o film, kde si Jackie málem zlomil vaz, to když na třikrát skákal ze zvonice. ()

Mrkvič

Chvílema je to jak Jen počkej zajíci. V jiných chvílích ale zase divák trne hrůzou, když vidí asi nejšílenější Chanův pád, při kterém málem umřel. Nebyl by to ale Chan, aby to nešel skočit ještě jednou. Sice se tu hodně těžko překusuje ten asijský styl hraní, ale párkrát mě film rozesmál humorem, jaký máme my třeba v Tankovém praporu. Hlavně jde ale o vtipné a krkolomné souboje skvěle připravené a předvedené snad až gumovýma mužíkama. ()

Jizni Tlapa

Super choreografie prostě stačit nemůže! Co příběh? Co scénář? Co další aspekty utvářející celkový dojem? Asijská nátura dokáže být mnohém originálnější a hlavně inteligentnější!! Sorry Jackie... ()

haj

Jackieho první větší a velmi úspěšná spolupráce s oběma "bratry" (Samo a Biao) z Operní školy, na kterou navázal o čtyři roky později druhým dílem již bez jejich účasti. Také se poprvé nechal inspirovat americkými herci němé éry, tentokrát to byl Harold Lloyd a jeho film Safety Last, z něhož si vypůjčil slavný pád z hodinové věže, který je ztlumen jen několika plátěnými střechami. I když se udávaná výška věže v různých článcích o trochu liší, většinou je to něco kolem 15 metrů. Nezapomenutelná je taky honička na kolech v úzkých uličkách. Ať si najdete hodnocení Jackieho filmů kdekoliv, Project A 1 je vždycky na jednom z prvních míst. ()

shantim

Příběh sice nestál za nic a ani si ho už nevybavuji, ale film vnímám spíš coby velkou cirkusovou šou plnou gymnastiky, skotačení na kolech a fackování. 74% hvězdiček ()

VanTom

Jackieho dobová (ale vlastně to není moc poznat) akční dobrodružná/policejní groteska "honící piráty" stojí krom sitkomových gagů samozřejmě (a především) na choreograficky propracovaných, akrobatických bitkách. Jenže ty mi tentokrát svým stylem "hospodských rvaček Spencera & Hilla" přišly tak nějak na jedno brdo a zapamatuji si z nich nejspíš jen synchronizovanou honičku na kolech a šílený kaskadérský pád z desetimetrové hodinové věže. Velmi slabé 4*. ()

Autogram

Už se perou...? Trvalo až deväť minút do prvej hromadnej bitky. Ale prečo sa bili...? Ďalší prehnane nadhodnotený ázijský film. ()

JohnSmith

Docela pěkné akční scény s výborným Chanem, ale jinak nic moc. Nějak mi tento druh humoru nesedí. A příběh byl taky divný. ()

Pecival

Luxusní podívaná, která snese srovnání s největšími perlami Jackieho tvorby jako je Božká Relikvie nebo Mladý mistr (ač se jedná o relitvně odlišné žánry). Velmi zábavný počin, některé scény mi vysloveně připomínali grotesku(famózní kličkování na kolech v úzkých uličkách). K tomu připočtete klasickou dávku šílených akčních scén nezastavitelného Jackieho a máte .... no prostě první ligu. ()

Ironfood

Začátek mi přišel trochu slabší, ale pak to přešlo v solidní akční jízdu plnou parádních Jackieho kousků. Bohužel jsem propásl část honičky na kole, což musím někdy napravit. ()