Hong Kong na začátku 19. století stále ohrožují skupiny pirátů. Dragon Mo, člen Pobřežní stráže, je vyslán dopadnout pašeráka, který se snaží prodat pirátům zbraně. Mo se spolu se svým kamarádem, zlodějíčkem Fei snaží dostat zbraně dřív, než si pro ně přijdou piráti. To se mu ale nepodaří a dostane se do konfliktu nejen s piráty, ale i s policií, která ho zatkne. Mo uteče a společně s Feiem se vydává dopadnou piráty a dokázat svou nevinu. (Raztubyl)

Adrai

Jickie Chan vždycky válel a vždycky se na jeho filmy rád podívám. Výborná komedie ze která Vám v mysli zůstanou minimálně gangsteři nahánějící Jackieho v úzkých uličkách na bicyklech. Za samozřejmé pak už lze považovat konec plný nepovedených scén včetně tvrdých pádů z věže ... ()

Stanix

Maličko slabší než policejní sága či relikvie, ale stále zábavné. Největší zápichy byly asi při "tricích" na kole. Další důkaz, že akční komedie, resp. grotesky, umí v Hong Kongu Jackie na jedničku, ale musí sedět i na režisérské židli. ()

kyLuke

Nejlepší film s Jackie Chanem ! Tentokrát mi tam ten "čínský humor" nevadil , protože to zastínil docela dost povedený scénář. Výborná zábava ! ()

wlk1

Film parádní akorát jsem viděl verzi s šíleným anglickým dabingem a občas mi to kroutilo ušima. 3,5* ()

FortKnox

Taková veselá taškařice, kde příběh nehraje žádnou roli a jde pouze o boj a vtipný projev. V roce 1983 to byl možná hit, ale v roce 2011 už je to spíš trapné. Jackie Chan coby scénárista, režisér a hlavní protagonista, dělá co je v jeho silách, ale na všechno prostě nestačí. Vidět mladého Sammo Hunga je ovšem zážitek. ()

pekas

Beru to jako poctu Jackieho nemým groteskám. A další film, kde je celá trojka pohromadě. Jako stylovka dobrý, ale akce je tam tolik, až je jí moc. 75% ()

JosefTomas

Jak už to tak bývá, perfektní. Trojka skvělá, perfektní hlášky a opravdu legendární choreografie, která bolí i baví zároveň. ()

Stejšn

Některé scény jsou choreografická špička, část s jízdními koly například. Zavěrečný boj proti pirátům taky. Do toho semtam trochu toho zvláštního čínského neherectví, humorné scény, které by měly vyznít vtipněji (třeba nácvik hodu granátem), ale celkově je to velice zábavný film. ()

Filmaris

Ďalšia akčná komédia, v ktorej je pre zmenu príbeh zasadený do 19. storočia. Hong Kong terorizuje skupina pirátov a náš hrdina Jackie Chan, ako člen pobrežnej stráže sa im musí s pomocou svojho kamaráta Samma Hunga a niekoľkých pomocníkov postaviť a zastaviť ich teror na mori. Opäť tu máme skvelý humor, ktorý je prirodzený, výborné akčné scény, je tu veľa kreativity, zaujímavé a netradičné prostredie a kaskadéri tu znova predvádzajú šialené kúsky. Film sprevádza aj veľmi dobrá hudba, ktorá je zapamätateľná a skvele dotvára atmosféru obdobia a prostredia. V celku veľmi slušný a podarený film, kde Jackie opäť predviedol svoju lásku k filmarine. Jeho nezabudnuteľný tvrdý pád z hodinovej veži patrí medzi jeho najlepšie a najšialenejšie kaskadérske kúsky aké som videl. ()

smrtubohem

Když se Sammo Hung a Jackie Chan dají dohromady, vznikne sice hrozná blbost, ale s výbornými bitkami a kaskadérskými kousky, které však nad poněkud trapným a primitivním dějem kralují a celkový dojem tak snadno zachání. ()

Stanmi

Řízná hongkonská mlátička, odehrávájící se v době vlády královny Viktorie. Hlavní hrdina (s příznačným jménem Drak) Jackie Chan je námořník a má se svou jednotkou vyplout do boje proti pirátům, ale dřív než vyrazí jsou jejich lodě zničeny a jejich jednotka rozpuštěna. Jackie, ale nechce nechat piráty zvítězit a tak se s pomocí svých spolubojovníků od námořnictva a s kamarádem zlodějíčkem Fejem (Sammo Hung), který sleduje své vlastní cíle, pouští do boje za bezpečné moře. Toť ve zkratce příběh, který jsem notně očesal, protože nabízí několik odboček, ale u Jackieho přece jenom nejde v prvé řadě o příběh, i když tentokárt je více než povedený, ale o choreografií bojů a sem tam nějaký vtípek- To splňuje Projekt A měrou vrchovatou a Jackie a jeho tým předvádějí mistrovské kousky, některé pasáže, jako třeba honička na kolech patří k tomu nejlepšímu, co kdy natočil, ale takových pasáží má film více. Je třeba ještě zmínit, že spolupráce dvou kamarádů Jackieho a Samma funguje opět na 100%. Tento film lze rozhodně doporučit každému fanouškovi akčních filmů. ()

stolista

Narazil jsem na tenhle starší film s Jackie, tak že na něj mrknu. Stáří filmu, co se týče hudby, dabingu, je na filmu jasně vidět. Snažil jsem se toho oprostit. Kaskadérské kousky J.Chana jsou na výborné úrovni, nechtěl bych být v jeho kůži. Je vidět, že některé "srandovní kreace" prováděl už dříve.. Zamotaná akce, líbilo se. "Jak daleko je pevnina?" "Sto metrů" "Co,žádnou nevidím" "Sto metrů pod hladinou!" :-))) ()

Chema4

106 minút filmu, z toho 90 tvorí akčná kaskadérska márovačka, skvelo vybalancovaná humorom, ktorý ma prekvapujúco neotravoval. Najviac priestoru sa prejaviť, dostal Jackie Chan, o ktorom nemusím snáď ani písať že bol opäť neuveritelný, a práve jeho schopnosť "improvizovať" v bitkách proti presile, je často tou najzábavnejšou časťou vo filme. Za to môže aj dobrá réžia v ktorej mal takisto prsty Chan. Príbeh by som neriešil, ten nie je v podobných filmoch až tak podstatný. ()

JoKKeR

Skoro neznáma Komedie...která je ale naprosto vynikající a pro všechny milovníky Chana duležitým mezníkem jeho filmografie:-) ()

v.indruchova

Začátek mě nebavil, potom jsem si to už dál užívala. nejlepší však byli bojové kreace, úžasné. Ty ksichty Chana a spoustu drobných vtípků :) Líbilo se mi období do kterého byl zasazen děj. Osobně mě překvapovalo jak tak tlustý asiat může své tělo tak kooridinovat/ v boji. Ty kousky s kolem co předváděl Jackie, to jsem se nasmála. ()

HKstars

V tomhle filmu hraje Jackie Dragona, příslušníka pobřežní hlídky (ne takové jakou znáte z TV). Píše se devatenácté století a britové sice vládnou Hongkongu, ale platí to jen o jeho pevné půdě, na vodní hladině jsou pány nebezpeční piráti, kterým zkorumpovaní úředníci dodávají zbraně. A aby toho nebylo dost ve městě neustále probíhají potyčky mezi policií a pobřežní hlídkou (jichž se Dragona s kamarády aktivně účastní). Vrcholem však je když jsou Dragon a jeho jednotka převeleni pod synovce šéfa policie, kapitána Chi (Yuen Biao). Tihle dva se zprvu k smrti nesnášejí, nakonec však, ještě s pomocí místního povaleče Feie (Sammo Hung), odhalí překupníky se zbraněmi a v explozivním finále zlikvidují všechny piráty v okolí. Project A je prvním filmem "tří bratrů" (Jackie/Yuen/Sammo) a pochází ještě z časů staré hongkongské školy. Akční scény vám možná přijdou trochu "neučesané" v porovnání s moderními "chanovkami", ale nenechte se zmýlit, najdete v nich nejen dynamiku a propracovanou choreografii, ale i náročné kaskadérské triky... vrcholem všeho je potom Jackieho pád z věžních hodin při kterém se velmi nepříjemně zranil. Zkrátka a dobře pokud hledáte okouzlující mix akce a humoru (který zajišťuje nejen špičkování Chana a Biaoa, ale hlavně humorně pojaté akční scény - např. honička na kolech je jedním z největších okamžiků filmu), pokud chcete vidět jedny z nejlepších kaskadérských kousků a pokud máte rádi zmiňované "tři bratry", zřejmě neexistuje film, který by více potěšil vaši duši než právě Project A. 80% ()