Zločinci by se měli začít bát. Do služby totiž nastupuje seržant Ma. Bylo mu přiděleno velení v okrsku Saj Wan, kde podsvětí vládne gangster, který si říká Tygr. Maův předchůdce se nechal snadno podplatit a Tygrovi tak procházelo vše, co udělal. Ma je ale čestný policajt a úplatkářství z duše nenávidí. Má jediný cíl - zbavit svůj rajon zločinu. Výhrůžky ho nemohou odradit a zkorumpovaní kolegové už vůbec ne. (oficiální text distributora)

SeBig

Trochu jsem čekal už po prvním díle, že i dvojka me nebude bavit, ale spolehal jsem na Jackieho a jeho super souboje a humor. No, vtipnejch scén bylo o dost míň jakože fakt minimum a pořádná pranice začla až 20min před koncem a to už bylo prostě pozdě. Story Projektu A mě vubec nebavila, jak u jedničky tak i u dvojky...tohle bylo dokonce i o něco málo horší. Nelituji ale času věnovanému tomuto filmu, něco na tehlech oldschoolovkach prostě je, za co stojí to vidět a to jsou MINIMÁLNĚ Jackieho kousky. ()

Anderton

O čom to bolo, mi bolo úplne jedno a asi aj všetkým tvorcom. Jackieho v obľube nemám a jeho filmy pozerám iba veľmi zriedka, ale celkom som sa pri jeho vtipných choreografiách pobavil. Je zrejmé, že vo svojej kariére čerpal z kúskov Bustera Keatona a v jednom kúsku je tu zreteľne citovaný. Asi ho každý, aspoň menší znalec, ihneď identifikuje. Je trochu škoda, že pre európana je ťažké sa vyznať v týchto ázijských ksichtoch, keď nám pripadajú všetky rovnaké. Aj tak som mal ale pocit, že rozohraná zápletka mohla byť rozvinutá v druhej polovici omnoho viac. Súbojom a ich choreografii samozrejme nie je čo vyčítať, za zmienku stojí aj fakt, že Chan tu dostáva dosť rán a nie je klasický nezničiteľný bojovník. ()

raimi

Ách jo! Zatímco jednička je slušně nařachaná jízda, tak ve dvojce to drhne jako sviňa. Jackie jen neustále před někým utíká, schovává se a dostává po tlamě od všelijakých nýmandů. Zatímco v první díle dělal čest svému jménu a rval se jako Drak, tak tady se, kromě super fightu v restauraci, moc nepředvede. Přednost dostaly srandičky, crazy situace a citace němých grotesek. Připočtěte si přepálenou stopáž, která dělá film ještě delší než je a dílo zkázy je dokonáno. Jaká škoda! ()

sniper18

Je to dosť dobrá akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá je pokračovaním slušnej jednotky. Má celkom dobrý príbeh o policajtovi, ktorému je po predchádzajúcich úspechoch pridelené velenie na jednom okrsku, kde ale vládne korupcia a tak sa to snaží dať do poriadku, pričom sa so svojimi starými priateľmi rozhodne konečne dostať miestneho vplyvného zločinca, ktorému doteraz všetko prechádzalo. No navyše je v meste momentálne zložitá situácia, pričom policajt si narobil plno nepriateľov a tak ho čakajú len samé problémy. Spracovanie sa mi páči, tématika pirátov z prvého dielu je tu nahradená skorumpovanou políciou čo mi príde omnoho zaujímavejšie a vhodnejšie a tak už od začiatku som mal z toho lepší pocit, ale aj celkovo mi to príde lepšie zvládnuté. Rovnobežne sa tu rieši viacero línií, keďže je tu viacero skupín, ktoré majú svoju vlastnú motiváciu a tak mi to na pomery žánru príde aj celkom prekombinované, ale orientuje sa v tom bez väčších problémov, no hlavne, že si to po celý čas udržuje výbornú zábavnosť a nápaditosť. Tu sa nájde plno vydarených sekvencií, pričom nemôžem povedať, že by nejaká fáza filmu bola slabšia a tak sa na to pozerá skutočne dobre po celý čas. Akcie je tu dosť a som s ňou nadmieru spokojný. Súboje majú výbornú choreografiu, sú dobre natočené, nápadité a nadmieru zábavné, takže je na ne radosť pozerať, ale nájde sa tu aj niekoľko vydarených naháňačiek a samozrejme aj kvalitných kaskadérskych kúskov. Najviac sa mi páči celé finále, skvelá naháňačka v putách, kde jeden výborný moment strieda druhý, ale všetka akcia sa mi dosť páči. A rozhodne poteší aj humor, nájde sa tu plno výborných vtipných scén, hlavne to niekoľkonásobné schovávanie sa v byte alebo zaujímavý nápad s obrazom. S hereckým obsadením som dosť spokojný, síce z akčného tria z predchádzajúceho dielu zostal len Jackie Chan, ale filmu to neublížilo, poteší skvelé ženské zloženie Maggie Cheung, Rosamund Kwan a Carina Lau, ale nesklame ani dostatok zaujímavých záporákov a vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú na tom veľmi dobre a tentoraz mi už vyhovuje aj prostredie. Takže aj prvý diel sa mi páčil, ale toto pokračovanie je takmer po všetkých stránkach ešte lepšie, vydarená akčná zábava. 78% ()

pakobylka

Na první pohled se může zdát, že osnova příběhu je přece jenom o něco chatrnější a zamotanější nežli u prvního "Projektu A“, ale když se nenecháte odradit, všechny dějové odbočky do sebe docela dobře zapadnou. Kromě toho vás opět čeká nadstandardní mix akce a humoru - a o nic jiného v podstatě neběží. ()

• Scéna, v níž Yesana (Maggie Cheung) postupně v bytě schovává pět osob, které k ní přijdou, aniž by o sobě věděli, byla inspirována snímkem Noc v opeře (1935). (Rominator)
  • Seržant na strážnici má stejnou uniformu jako Dragon Mao (Jackie Chan) z minulého dílu, také číslo 213. (Tsukikage)