Kevin Chan je policista, který chce společně se svými kolegy dostat před soud mafiána Toma Ku, který obchoduje s drogami. Během policejní akce s názve Hon na kance se Kevinovi podaří Kua a jeho kumpány chytit s kufrem plným peněz, ale nemá žádné důkazy na to, že skutečně obchodují s drogami. Svědčit by proti Kuovi mohla Salina, jeho milenka a spolupracovnice. Kevin a jeho nadřízení se snaží Salinu jako hlavní svědkyni donutit, aby vypovídala před soudem. Aby ji ochránili před drogovým gangem, zařídí jí policejní ochranu. Salina ale uteče a potom ji zajmou Kuovi mafiáni. Kevin proti Kuovi vypovídá před soudem, ale jeho výpověď nevede k odsouzení Kua, a ten je z vazby propuštěn. Kevin se snaží najít Salinu, aby ji ochránil a zároveň donutil vypovídat. Seržant Mao, který je podplacený Kuovými mafiány, na Kevina vymyslí léčku. Řekne Kuovi, kde Salinu vězní. Mafiáni potřebují, aby Salina zmizela nebo zemřela a chtějí to nastražit tak, aby Salinu zastřelil Kevin. Když Kevin dorazí do vily k Haulunu, kde má být Salina, popere se s mafiány a Salina během bitky uteče. Mafiáni Kevinovi vezmou služební zbraň a zastřelí s ní seržanta Maa. Když se po přestřelce Kevin vrátí do práce, jeho nadřízení ho obviní z vraždy Maa jen kvůli tomu, že byl zastřelen Kevinovou služební zbraní. (TV Prima)

Brejlil

Kombinace "svérázného asijského humoru" (viz falešné přepadení) s brutálními akčními scénami překvapivě funguje. Přidá-li se scéna v soudní síni, jak vystřižená z Monty Pythonů, máme o zábavu postaráno. Před čím musím hluboce smeknout, je nejen "gumový" Jackie, ale celá parta kaskadérů. Kousky, které předvádějí, jsou neuvěřitelné, a nechtěl bych být v jejich kůži. A už vím, odkud krade Michael Bay své nápady... ()

Pedro Morales

Jackie Chan ve své vrcholné formě. Skvělý akční úvod, ikdyž při něm se Chanova režie nedokázala místy ubránit určité chaotičnosti, ještě lepší akční závěr a stejně tak byla poměrně zábavná i prostřední humorná třetina. Bitky a různé kaskadérské kousky jsou opravdu dokonalé. Jen onoho, ikdyž zpočátku velice efektního, tříštění a rozbíjení skla ke konci bylo snad až samoúčelně moc. ()

Jaroslaf

ty akrobatický kousky tady byly vyloženě epický. To, jak jackie sjel po těch tyčích s praskajícíma žárovkama nebo kaskadéři padající ze tří metrů na záda na tvrdý beton?? Se jen tak nevidí. ()

maty39

Co napsat o Police story? Podle mě Jackieho magnum opus. Film, který změnil hongkongskou kinematografii. V podstatě je to ale reprezentativní příklad Jackieho filmografie. Po špatných zkušenostech s americkými filmaři při natáčení Protectora se Jackie rozhodl ukázat světu jak se podobné filmy dělají po hongkongsku. Vím minimálně o jednom hollywoodském filmaři, který si dělal poznámky při sledování úvodního explozivního demoličního derby skze vesnici v příkrém svahu. Zde vidíme, že Jackie svého muže dostane i kdyby při tom měl viset za autobusem v krkolomném kaskadérském kousku. V okamžiku kdy Jackie autobus zastaví a zatkne gangstera si zase dělal poznámky jiný hollywoodský tvůrce. Zatčením ale starosti nekončí, spíše naopak. Nyní se musí Jackie starat o nespolupracující svědkyni, udržet si svou přítelkyni a odolat nájezdům gangsterů, kteří se chtějí zbavit svědka i Jackieho. Police story má famózní akční sekvence a kaskadérské kousky. Jackie a jeho tým si dali opravdu záležet. Především finále v obchoďáku je Jackieho Top 5. Rychlé kombinace, destrukce,  rány a stunty které bolí už při sledování, plus ten Jackieho závěrečný skok a tuna rozbitého skla, které si Jackie speciálně objednal a díky kterému jeho stunt tým tento film přezdíval Glass story. Dodnes si pamatuji když jsem Police story viděl poprvé. Předtím jsem viděl jen Jackieho historické kousky z let předešlých. Přestože se mi hodně líbily, tady jsem pochopil, že sleduji vyjímečnou osobnost akčního žánru. ()

HouseMK

Nahrál jsem si všechny tři díly Police Story, že si je pustím po sobě. A hned první jsem musel sjet v zrychlení 1,5x, abych netrpěl debilitou tohoto snímku, zejména "hereckými" výkony, dialogy a vtipy. Jediné, co mohu obdivovat z pozice Evropana je výkon kaskadérů, kteří se za cenu sebezmrzačení ochotně vrhají po hlavě kamkoli. Zajímalo by mě, kolik jich při natáčení zahynulo a kolik z nich má trvalé následky - v titulcích jsem to nenašel. Prostě toto není má miska pálivých nudlí. P.S. Zbylé dva díly jsem okamžitě vymazal. ()

Wawer

Dost možná nejlepší akční film všech dob a v zásadě i první svého druhu (stačí zapřemýšlet jaký jiný starší ryze akční film vás napadne, moc jich nebude). Na triviálním příběhu je vybudována dechberoucí podívaná, hodina a půl surového akčního nářezu s výbornými honičkami a souboji, které jsou dodnes vykrádány lidmi jako je Michael Bay. Navíc Police Story funguje i v komediální rovině. Pro mě jasných 5* ()

Puol

Jednoducho klasika. Tento druh filmov mu priniesol slávu po celom svete. V amerike by tu takú záverečnú scénu natočil len ťažko. Klobúk dolu pred Jackieho kaskaderskými kúskami. ()

solid

Jackie je machr, ale říkejte si co chete, přestože má i horší filmy, má i filmy lepší než je tento. ()

Wolvie

Skvost,který nestárne.Jackie Chan v nejlepší formě jak herecké,tak režijní,skvělé akční scény,v rámci možností dost dobrý příběh,neuvěřitelné kaskadérské výkony.Klasika hongkongského filmu. ()

Hapretor

V rámci režie Chana nepochybně parádní kousek. Kaskadérství v čiré podobě. Nebýt těch záběrů ze "zákulisí" po konci filmu, měl bych v jistých momentech pochybnosti, že si to troufli jet na ostro. Inu, v té době si pomoct počítačem tak jednoduše nemohli. O to více tento snímek doceňuji. Úsek v obchodním centru je naprosto parádní. Děj je sice k ničemu a konec filmu debilně utnutý, ale ta akce vyváží úplně vše. Palec nahoru pane Chan, Vaše kondice tehdy (i nyní) byla obdivuhodná. ()

helloween93

Jackieho mam docela rád, ale jednička mi sedla o trochu méně než dvojka, která je nářez. Vinu za to možná nese i fakt, že první díl mi přišel chvilkama hrozně utahaný. Ale kaskadérské kousky Jackieho jsou skvělé tak, jako tak. ()

Rathalos

Jackie Chan ako superpolicajt v akcnej komedialnej trilogii,v ktorej uvidite kopec dalsich roznych scen,pri ktorych budete mat az usta otvorene,neskutocne mnozstvo zraneni sa museli vyskytnut pri natacani,ale je to pecka,oplati si to pozriet,jednotka je jednoznacne najlepsia a trojka najslabsia,ma to teda taky jemny pad smerom dole...:-) ()

foundation

Božské Relikvie sú síce moja väčšia chuťovka ale Jakcie tento film dvíha takisto o level vyššie. Perfektná akčná zábava zo starej školy. ()

tranquill

Vysoké hodnocení mne překvapuje... Z filmu čiší hongkongský přístup ze všech směrů. Nevím, jestli má jít o vážný thriller nebo komedii a vůbec, Jackie má spoustu zajímavějších snímků novějšího, ale i staršího data... ()

Sign

Jeden z nejlepších akčních filmů co jsem viděl, a to jsem viděl Matrix apod: ale ono je rozdí mezi sledováním digitálních triků a triků co jsou naživo!!! ()

Colour

Film má kvalitné bojové scény, to je fakt. Ale čo zvyšok filmu? Humor mizéria, logické diery veľké ako futbalový štadión, scenár slabý, herecké výkony ma nezaujali. Pre milovníkov akčných filmov je toto dokonalé, no pre niekoho, kto od filmu očakáva niečo viac, sa sklame. ()

vincchuppo

Jedno se musí Jackiemu nechat, jde do všeho s plnou parádou! Ani nechci vědět, kolik bylo za natáčení rozbito vitrín, věcí, aut a lidí. Výborná komedie, zajímavé story, nabušená akce!!! ()

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu