Fanoušci hrdinů Rockyho či Ramba se mohou těšit z dalšího vydařeného filmového kousku svého hrdiny. Nezapomenutelný Sylvester Stallone (v tomto případě i spoluautor scénáře) se tentokrát představí jako řidič kamionu Lincoln Hawk, který nás ve snímku Do útoku zavede do proslulého Las Vegas, kde se koná bouřlivé Mistrovství světa v páce. Hawk, který musí spoléhat na svou bystrost a sílu vůle, se pokusí napravit svůj život získáním finanční odměny za první místo a obnovit vztah se svým synem (David Mendenhall), kterého dříve opustil kvůli svému majetnému a bezcitnému tchánovi (Robert Loggia). A tak si to Hawk v bouřlivém finále rozdá s některými velikány šampionátu - pěkně ve stylu Rockyho. Užijte si tuto fantastickou zábavu! (oficiální text distributora)

Barak

Neskutečná blbost, která se snaží sblížit otce se synem na pozadí pákových soubojů. Dialogy trapné, herectví žádné, scénář blbý, zato ale super hudba a zábava sakra vysoko :) Jestli se na to budete dívat, tak opravdu obrovské rezervy co se týče vážnosti, jinak hrozí újma na zdraví.... ()

Jeand´Boa

Nemohu se ubránit pocitu, že Stalloneho filmy mají dost podobnou konstrukci... je zde nějaký příběh o citech jistého hrdiny, o něčem, co je v jeho srdci a mysli, o tom, jak se s tím vypořádává. Určité pocitové drama, jež je na pozadí situace, kde se však schyluje k fyzickému vypětí všech sil. K finále s akčními motivy... koukněme se na Rockyho i na Ramba a koukněme se rovněž na tohoto řidiče... je to tak ... tady jde o hledání vzájemného vztahu otec-syn spolu s šampionátem v přetlačované, zatímco například ve Formuli! se nás Stallone snaží zatlačit do příběhu o hledání sebedůvěry a o překonání strachu na pozadí automobilových závodů ... jak říkám, Sly a filmy? Téměř stále jeden mustr... ()

Torgal

Pohodový snímok, ktorý v prvej polovici rieši zbližovanie medzi otcom a synom, ktorého od narodenia nevidel a v druhej sa zmení na športovú záležitosť tak trochu v štýle Rockyho. Je to naivné, ale príjemne to odsýpa. Navyše tam celú dobu hrá typická 80's diskofilná muzika, takže to má fajn retro nádych. 5+/10 ()

Stíba

Je to takový béčkový Rocky, akorát místo v boxerském ringu se odehrává v ringu na páku a vcelku obyčejný "stalloneovský" film. Jako kluk jsem ho měl hodně rád a i dnes se něj v televizi rád podívám. Vždycky sem miloval hlavně přehmat ruky v závěrečné scéně. ()

Mr.FreeZer

Stallone jako přeborník v páce. Oblíbený snímek, který si rád stále připomínám. Sly dojde opravdu až na samý vrchol. ()

papaguy

Hotové rodinné drama. No jo, chlapcům je dobré dát správné vzory, být jim příkladem.:-) Nevím, jak scénárista přišel zrovna na souboje v páce. Asi mu to přišlo zajímavější, než třeba šachy, nebo závody v letadýlkách. Jenže ono to docela baví. Zajímavé komentáře: Segrestor, Malarkey. ()

AxelWers

4* by bolo z nostalgie, ale inak 3*. Jeden z akčných filmov, ktoré sme hltali ešte na ZŠ v čase súmraku komunizmu. Dnes by to bolo už len priemerné béčko. ()

joker30

Pravá 80ková kultovka. Včera som si opäť pozrel v telke a stále ma to baví. Chápem , že kto v tej dobe nevyrastal asi ho to tak nechytí ale v mojom detstve toto a dalsie ako Komando, Predator, saga Rocky... boli top filmiky. ()

Vabr

Klasika, která neurazí, nenudí, je přímá a přináší jen dobré emoce. Souboj v páce jako ikonický prostředek funguje na výbornou a Lincolnův synek je naspán přesně tak, aby neotravoval nebo nepřekážel. Je to další fajn postava. Celkově pohodářské tempo a výprava, poslední souboj však po úrovni napětí funguje překvapivě zdařile! Vyhodnocení: Doporučení od mého německého kamaráda 🥰 ()

waska

Taková klasická Stalloneho slátanina, ale aspoň milá. Stalloneho držky jsou výborný, herecké výkony příšerný. ()

st3f0o

Je to už zopár (dosť) rokov dozadu, keď som tento filmík videl ako drobec. Tak som si Sly-ho pohodové B-éčko po dlhých rokoch opäť pozrel, veď na nedeľné poobedie ako stvorené a veru tak aj bolo. Celý film som sa skvele bavil, o tú pravú atmosféru sa postaral veľmi príjemný soundtrack a nechýbalo ani napätie, hlavne v závere. Fakt je ten, že prácička tiráka Hawka mi nie je vôbec cudzia, takže dávam ešte o 1* viac. ()

Chosef76

Ty 3 hvězdy jsou pouze z nostalgie...Over the Top byl jeden z prvních filmů, co jsem viděl na novém videorekordéru, který byl pro mě za bolševika něco jako dar z nebes....:) ()

Ceberus

Přiznám se, že můžu být ovlivněn tím, že jde o film mého dětství. Přesto si však myslím, že to vysoké hodnocení si film zaslouží. Někomu může připadat zápletka příliš naivní a přeslazená, ale já to beru tak, že tenhle film byl od začátku točen jako jakási pohádka pro dospělé, tudíž jednoduchý děj pokládám naopak za plus. Leckdo se naváží do Stalloneových hereckých schopností - tady bych upozornil na to, že jeho Hawk je zde diametrálně odlišný od Ramba a Rockyho (je rozhodně introvertnější), resp. Stallone umí zahrát různé typy postav. Taky je třeba pochválit ony různé legendární detaily - cvičení paže za jízdy, přetočení kšiltu o podobně. A v neposlední řadě zaslouží uznání i dětský herec David Mendenhall. Už nemálo filmů, které jsem viděl, shodili nejmladší představitelé, v tomto případě však casting trefil do černého. ()

Kingjiri

Jak chudý řidič kamionu ke štěstí přišel (a to nejen ke štěstí finančnímu, ale také životnímu). Pro mě nejnudnější film se Sylvestrem Stallonem v hlavní roli jaký jsem doposud viděl. Více akce, než pár divácky neatraktivních soubojů v páce tady téměř neni a vše se zde točí jenom kolem jeho vztahu se zapomenutým synem. Ke konečnému hodnocení přidávám navíc jednu hvězdu za Stalloneho, takže ve výsledku dávám dvě slabší hvězdy. Pokud hledáte ke shlédnutí akční film, tomuhle se obloukem vyhněte. ()