Za láskou vzhůru

• Francie Un homme à la hauteur (více)

Diane (Virginie Efira) je krásná žena s vysokým pracovním postavením. Pracuje v renomované právnické firmě, má vynikající smysl pro humor a je zkrátka ženou, za kterou se každý chlap otočí. Diane právě prošla nešťastným manželstvím a rozvodem, ale je opět připravena najít muže svých snů. Existuje však něco takového jako náhoda anebo osud? Asi ne! Jednoho večera Diane zazvoní domácí telefon a ona přijme hovor od jistého Alexandra (Jean Dujardin), tajemného muže, který našel její mobil. Alexandr je zdvořilý, šarmantní a vtipný jako i bohatý. Již během telefonního hovoru mezi nimi přeskočí jiskra a téměř okamžitě si dohodnou rande. Diane podlehla kouzlu Alexanderova hlasu a sní o tom, jak asi vypadá ve skutečnosti. Jak už to ale bývá, představy jsou někdy lepší než skutečnost a jejich setkání nedopadne úplně podle Dianiných očekávání... (Bohemia MP)

BOURQUE

Po dlhšom čase vydarení a slušný príbeh z Francúzka. Je to trošku „netradičný“, ale má všetko, čo taký film má obsahovať: lásku, neistotu, žiarlivosť a aj pár vtipných momentov. Nie je to čistá romantika, ale ani komédia. Skvele zahraný a jedno pekné priznanie na konci. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rathalos

Dobre hodnotenie tohto filmu tu na csfd sa mi len potvrdilo,velmi sa mi pacila tato romanticka komedia,bolo to jednoduche,mile,usmevne,vtipne a moc sympaticka herecka dvojica v hlavnej ulohe,Virginie Efira je fakt kocka,mnam,takze som sa skvelo bavil...:-) ()

brumbrum

Mile prekvapenie :-)! V dnesnej dobe poondiatych filmov je mily, romanticky a citlivy pocin fakt zazrak. O malom cloviecikovi, co zaujme osobnostou - pri nom obrovsku - blondinu. Par dobrych heftov, clovek sa pobavi a pookreje. Film sa da kuknut s rodinkou a dat aj mame :-D! 4* v poho ()

MickeyStuma

Remaky romantických filmů se moc netočí, ale občas se stane, že někdo takový nápad dostane, obzvlášť, když ho zaujme nějaký zahraniční. Tento francouzský snímek je takovým příkladem. Původní film je argentinský z roku 2013 a to pod názvem ´Corazón de león´. Tvůrci nepřevzali jen námět, ale v podstatě celý děj. Takže tu máme opět mladou právničku, tentokrát Dianu, které zavolá muž s příjemný projevem s tím, že našel její zapomenutý mobilní telefon. A tím tak začal partnerský vztah, kterému jedni přáli, jiní zatracovali. Důvodem byl z počátku i pro Dianu překvapivý malý vzrůst onoho člověka. Člověka však se šarmem a gentlemanskou rozvahou. Konvenční romantický snímek tentokrát okořeněn francouzskou atmosférou se jinak od originálu nijak nevymyká. Opět se prolamuje určité tabu a to hned z několika úhlů pohledu plný rafinovanosti co se týče daného problému a partnerského vztahu. Takže opět stejná otázka. Opravdu na výšce nezáleží? tento příběh poukazuje na fakt, že nikoliv. Příběh lásky a pochopení i lidských, hlubokých a komplexních utrpení ze strany pokrytecké společnosti. Ale hlavně je to příběh romantický, o jedné neobvyklé partnerské dvojici. stejně jako původní film se i tento prezentuje zábavnou atmosférou a sympatickou formou přímého dějového vývoje s přijatelným tempem se smyslem pro humor a hlavně stejně dobrými hereckými výkony. Film sice jak přes kopírák, ale jinak hodný k zaujetí. ()

kluzo

Že byl Dujardin (Alexander) "upraven" zvláštními efekty bylo jasné z některých situací, kdy z dálky byl malý a menší než partnerka celkově, tedy měl i menší hlavu než ona, ale při záběrech zblízka, jen na hlavy, měl hlavu větší než ona. Tohle mi trošku tahalo oči, ale jinak vcelku vtipná komedie. ()

chrispe

Dost možná jsem zklamaná proto, že jsem od toho očekávala něco naprosto jinýho. Čekala jsem spíše ztřeštěnou komedii, kterou Francouzi dobře umí, ale tady mnohem víc sázeli na přesah romantické komedie. Což sice na jednu stranu cením, ale jak píšu, na druhou stranu mi to do dnešního rozpoložení prostě nesedlo. ()

0L0V0

Po dlhej dobe pekný film z niečim navyše. Aj keď sa jedná o romantický film, páči sa mi ako sa tu pristupuje k ľudským hodnotám. V konečnom dôsledku pekná hra na city, zaujímavé myšlienky a však niečo tomu chýba na druhe pozretie. Zaujala ma kamera, ktorá je veľmi inšpiratívna. Herci boli sympaticky, nehrali na silu. Musím uznať Francúzom, že charizmu majú. 70% ()

Veronica27

Není snad horší představy, než o několik hlav menší muž.Což už samo o sobě na mužnosti ztrácí.Romantické ? Moc mi nepřišlo, hezká žena skáče z letadla za svou trpasličí láskou.Komedie ? Opravdu ne, nerozesmálo mě tady nic.Nápad docela zajímavý.Slabé tři trpasličí hvězdičky. ()

mira.l

Na jedno podívání dobré. Kterak dlouhonohá blondýna a trpaslík k sobě cestu našli, by nebylo špatný, kdyby ten trpaslík byl opravdu trpaslíkem. Ten digitálně zmenšený člověk, který má jinak naprosto normální tělesné proporce, vypadal prostě divně. Nejlepší byl ten pes:). ()

ER

Co je malé je milé, ale ve vztahu dospělých lidí to až tak neplatí, pokud to myslí vážně. On je totiž velmi malý a jeho 139 cm mu přináší problémy nejen v běžném životě,ale i v lásce, zvlášť pokud ona má 180 cm. Veskrze sympatický film zvládá téma "různých velikostí" podat s nonšalantností,typickou pro francouzskou kinematografii. ()

bearmeedek

Tentokrát souhlasím s procentuálním hodnocením. Téma, které se zdá být přiblblé, bylo zpracováno kupodivu jakoby "reálně", takže není problém strávit večer ve společnosti výškového rozdílu jedné lásky. Romantika sice city nedrásá, ale párkrát se člověk i zasměje. ()

Shitonit

Romanika až do prdele. Chvílemi to usíná a hraničí s kýčovitou trapností. Snad je to moje chyba, a nejsem takový chápač romanticko cukroušských výjevů. Pravdou však je, že Film obsahuje komediálně naladěný scény takového charakteru, že jsem se po většinu času dusil smíchy :-¨) ()

elimS

55% - komentář 20ti slovy: Docela příjemná oddychovka, které ale chybělo více vtipů, nebo narážek na nepoměr. Samozřejmě, nemít hromadu prachů tak se to nestane :D ()

Jiri.Kuca

Vtipně pojatá komedie, která mě od začátku až do konce bavila.... no do konce teda úplně ne. Kdyby se tvůrci vyhnuli střeštěnému konci ve stylu Holllywoodu, byl bych o něco nadšenější. ()

tlesk

Za láskou vzhůru je výbornou letní romantickou komedií, jež sice využívá pro žánr typických šablon, nicméně nad průměr ji vynáší sympatičtí herci, velmi vydařený humor a zajímavý námět. Námět jenž zkrátka ukazuje onu věčnou pravdu, že v lásce nezáleží na jakýchkoli rozdílech a byť vás může zastihnout nepřipravené, společným úsilím se lze přes všechny překážky přenést. Či je v případě tohoto filmu podlézt a nastavit tak zlehka zrcadlo směšným předsudkům, jimiž jsme navzdory žití v moderní a tolerantní společnosti stále do značné míry ovlivňováni. Příjemným faktem také je, že komedie funguje na oné „laskavé“ a nepříliš vulgární, citlivé bázi humoru, díky čemuž tak nemůže v zásadě nikoho zesměšnit, což by u daného tématu mohlo nastat… Více zde: http://nafilmu.cz/2016/08/recenze-za-laskou-vzhuru-2016/ ()

lusa

Tak stotožnená som sa už s ničím dávno necítila. Krásne zahrané, dokonale vystihnuté. Presne o pocitoch, ktoré sú na počiatku každého vzťahu a dotyčný nemusí byť ani trpazlík. Bude sa páčiť rodičom, priateľom, okoliu, zvládnem žiť s ním, s jeho "chybami", panika, strach, útek.. Toto je pre mňa romantický film. Tlieskam. 5* ()

teba

Psychicky hodně náročný téma :o)) Ale romkomu vždycky dost pomůže, když má milý představitele, a to tady platí rozhodně. Scénář taky nijak přepálenej... prostě pohodovka :o) ()