Za láskou vzhůru

• Francie Un homme à la hauteur (více)

Diane (Virginie Efira) je krásná žena s vysokým pracovním postavením. Pracuje v renomované právnické firmě, má vynikající smysl pro humor a je zkrátka ženou, za kterou se každý chlap otočí. Diane právě prošla nešťastným manželstvím a rozvodem, ale je opět připravena najít muže svých snů. Existuje však něco takového jako náhoda anebo osud? Asi ne! Jednoho večera Diane zazvoní domácí telefon a ona přijme hovor od jistého Alexandra (Jean Dujardin), tajemného muže, který našel její mobil. Alexandr je zdvořilý, šarmantní a vtipný jako i bohatý. Již během telefonního hovoru mezi nimi přeskočí jiskra a téměř okamžitě si dohodnou rande. Diane podlehla kouzlu Alexanderova hlasu a sní o tom, jak asi vypadá ve skutečnosti. Jak už to ale bývá, představy jsou někdy lepší než skutečnost a jejich setkání nedopadne úplně podle Dianiných očekávání... (Bohemia MP)

LadyPupu

Byla by z toho výborná bakalářská povídka, ideálně s max. půlhodinovou stopáží. Ale film trvající téměř 100 minut, plný klišé, předvídatelných situací a bez kulervoucího finále, je lehce masakrózním způsobem trávení času, který by se dal prožít jinak... Oceňuji digitální úpravy, práci se zmenšováním Jeana Dujardina, ale failu se prostě tvůrci nevyhnuli. I mrňavej člověk si může zvednout sedačku v autě, aby byl za volantem vidět. Kór když jezdí Teslou. Takže asi tak. Jo a jinak je to taky nudný a málo vtipný. ()

viperDavid

Bohužel příliš předvídatelné. Ale určitě zajímavé a místy vtipné. Líbila se mi Virginie Efira, moc si jí nevybavuju z jiných filmů, ale touhle rolí se mi asi zapamatuje dobře. Jinak hezky natočené, hlavně proto, že Jean není trpaslík :) ()

Johnny.ARN

Malí ludia to majú v živote ťažké. Film o spoločnosti, normách, posudzovaní a prekážkach. Pekne zahraté, úsmevné s jednou rozkošnou francúzskou. Také na zamyslenie. 2 z 5 ()

Pavlínka9

Chtěly jsme si s kamarádkou dát trošku oddych a myslím si, že nám to vyšlo :) Pobavily jsme se hned na začátku a smály jsme se celý film až do konce :) Na jednu stranu to je smutné a nepříjemné, na druhou stranu- každý má něco. U hlavní postavy ale byla ta obtíž, že u nějt to holt bylo vidět. Za mě ok - dobrý odpočinkový film, sem tam trochu patosu, náááádherné byty, kouzlo Jeana Dujardina ;) a když Vás někdo okouzlí - pak ten vzhled opravdu není všechno ;) ()

Georgex

Ze začátku velmi originální a pohodová romantická komedie, která se bohužel postupem času změní v žánrovou rutinu s naprosto předvidatelným průběhem, nevtipnými dialogy a až ubíjejícím tempem, což je škoda, jelikož potenciál to mělo poměrně velký, nicméně se tvůrci zapomněli alespoň trochu odvázat a tak si na to pár dní po shlédnutí těžko někdo vzpomene. Na druhou stranu Jean Dujardin a Virginie Efira jsou opravdu kouzelná dvojice a své role zvládli s velkou bravurou. Moje hodnocení 55%. ()

klukluka

Na rychloposuv. Tohle už, Míšo, nechceš vidět. Že přidávají Tesly a sedmičkový báwa chlapům 70 cm nahoře i dole, jsi věděl i bez tohoto veledíla už dávno. ()

provitamin

Klasická romantická komédia ako ju mám rád podľa vopred známej schémy - dva ľudia, trpaslík a blondínka, sa do seba zaľúbia, potom prídu problémy v podobe ľudských predsudkov, keďže blondínka predsa nemôže žiť s chlapíkom vysokým 136 cm, aby tieto nakoniec prekonali, blondínka si uvedomí že jej nebude vadiť celý život sa pri sexe pozerať do vankúša, trpaslík jej po krátkom váhaní odpustí a žijú spolu šťastne pokiaľ nepomreli. ()

kolemjdouc

klasická francouzská upovídaná konverzačka ale tak trapná ,že se divím že se k tomu tvůrci vúbec snížili. ten kompars co dělal křoví Dujardinovi a Efiře to zazdil.přitom jsem se na film těšila ,mám francouzskou tvorbu ráda a citovky oni umějí ale tohle?! ()

Cuzan

Francouzi umí filmy o lásce, jako nikdo. Akorát tohle bylo spíš o jejich pověstné povrchnosti - měla jsem pocit, že celou dobu sleduju, jestli Diana zvládne překousnout fakt, že ten okouzlující, inteligentní, úspěšný, pohledný a bohatý muž je trpaslík. A pak jsem celou dobu přemýšlela, jak to udělali, že 182 cm vysoký Jean Dujardin byl půl metru menší. ()

Camus

Průměrná odpočinková francouzská komedie, která neurazí ani nenadchne. Párkrát jsem se zasmál, párkrát pousmál a celé to velmi rychle uběhlo. Film si v podstatě vystačí se základní premisou, kterou nijak nerozvíjí, jen na ní řetězí vtipy a situace. Příběh filmu nikam nesměřuje a krize v poslední třetině filmu přijde odnikud, jen aby mohl snímek po nezbytném usmíření skončit (s tím, že o údělech vedlejších postav se nic nedovíme). ()

suzanne1997

Nádherně napsaná komedie, u které se nemůžete přestat smát. Když jsem se podívala na název a přečetla si obsah, napadaly mne různé věci, jenže tohle by mě ani za mák nenapadlo. Z tohoto filmu mám hodně dobrý pocit, vlastně se mi víc než líbí a rozhodně mu nemám co vytknout, mohu jej jedině pochválit a děj? No, vzhledem k tomu, že jeden musí za láskou dolů, jeden nahoru a oba se setkají v půli cesty, mi tenhle film připadá hodně velký a tvůrce mi nezbývá než pochválit, protože tenhle film byl, alespoň dle mého názoru, naprostou jedničkou se skvělým nápadem, výbornými herci a s úžasnou podívanou, která jen tak neomrzí. ()

mira007

Pohodová inteligentní romantická komedie, která v závěru přejde v předvídatelnou telenovelu. Oddychovka ikdyž jsem tvůrcům moc nevěřil víru v lásky mezi 136cm architektem a sexbombou z právnický kanceláře. Kdyby to mysleli vážně, tak toho architekta obsaděj opravdovým prckem a ne, že někde pod lupou zmenšej jednoho z nejatraktivnějších a nejpopulárnějších herců Francie. Ale to jsem moc detailista, podtrženo sečteno já se bavil. ()

Greg25

Zábavné, vtipné, netradiční i když spíše námětem než schématem děje, ale vlastně díky námětu reálnější a tudíž věrohodnější. Bez patosu, někdy lehce nereálné nápady, ale nikdy nerušící. Krásně napsané - citlivě, zábavně, svěže a svižně. Nejlepší romantická komedie letošního roku. 85% (Viděno v rámci 19. Festivalu francouzského filmu) ()

JohnyD

Strašne príjemná romantická jednohubka na večer so šarmantným Jeanom Dujardinom a francúzskou Katherine Heigl. O tom, že čo treba robiť, keď princ na bielom koni nechodí a stretnete muža, ktorého ste si úplne nevysnívali a nespĺňa všetkých 20 bodov na vašom zozname. Film, ktorý stoji a padá na charizme Jeana Djurdina. 7/10 ()

Pawlisman

Překvapivě skvělý nápad a skvělá komedie. Autentický a reálný náhled, který někdy brání v ponoření se do komediálních prvků, ale celkově skvělé dílo na pomezí komedie až dramatu, vše v romatickém hávu. Proč ne, kvalitní oddechovka. ()

nonick1

Tvůrci této komedie(?) zřejmě neměli koule na to, aby trpaslíka hrál skutečný trpaslík – někdo jako charismatický Peter Dinklage, excelující ve filmu Jako v bavlnce. Podobný případ opatrného našlapování jsme viděli v českém seriálu MOST!, kde roli transexuála hrála – Erika Stárková... Vidět Jeana Dujardina zmenšovaného na hobití velikost pomocí různých více či méně povedených triků bylo nechtěně tragikomické, neboť na některých záběrech, kde evidentně klečí, vypadá Alexander, jako by se chystal na orálek s expartnerem své přítelkyně a při detailních záběrech s jeho vyvolenou bylo patrné, že při svých 136 cm výšky by musel mít hlavu jako dvouleté zelí. Mimochodem – pro mě bylo na celém filmu nejúsměvnější to, že vyměnil Aston Martin za Teslu :-) ()

jasanka

Pár dní uběhlo, a stále nevím, co si o tom myslet... Úsměvná komedie, která ale mohla být zvládnuta mnohem lépe. 2,5*. ()