Za láskou vzhůru

• Francie Un homme à la hauteur (více)

Diane (Virginie Efira) je krásná žena s vysokým pracovním postavením. Pracuje v renomované právnické firmě, má vynikající smysl pro humor a je zkrátka ženou, za kterou se každý chlap otočí. Diane právě prošla nešťastným manželstvím a rozvodem, ale je opět připravena najít muže svých snů. Existuje však něco takového jako náhoda anebo osud? Asi ne! Jednoho večera Diane zazvoní domácí telefon a ona přijme hovor od jistého Alexandra (Jean Dujardin), tajemného muže, který našel její mobil. Alexandr je zdvořilý, šarmantní a vtipný jako i bohatý. Již během telefonního hovoru mezi nimi přeskočí jiskra a téměř okamžitě si dohodnou rande. Diane podlehla kouzlu Alexanderova hlasu a sní o tom, jak asi vypadá ve skutečnosti. Jak už to ale bývá, představy jsou někdy lepší než skutečnost a jejich setkání nedopadne úplně podle Dianiných očekávání... (Bohemia MP)

Necrotongue

Nejsem fanoušek francouzských filmů, ale tento snímek se zařadil k těm,které jsem si oblíbil. Ústřední dvojici vybrali tvůrci výborně a děj je příjemně pohodový a vcelku lehce plynul a přitom mě po celou dobu bavil. Zklamala mě jen závěrečná pasáž, kdyby z ní tvůrci alespoň dokázali vynechat ten padák, ale takhle pro mě příběh málem zavraždili. Ještě, že mě tak nadchli kritikou stupidů, kteří žijí jen podle předsudků a neustále fňukají nad tím, co si o nich ostatní pomyslí. Takový postoj jsem nikdy nechápal, proč by mě mělo zajímat, co si o mně myslí někdo, koho neznám, nebo na kom mi nezáleží? Každý ať si o mně myslí a říká, co chce, lidi, od kterých by to mohlo bolet, dokážu spočítat na prstech jedné ruky. A právě proto se mi film tak líbil. Kdyby se v závěru tolik netlačilo na pilu, udělil bych klidně plný počet. ()

Morholt

Dujardinovo zmenšení je technicky zvládnuté a oba hlavní představitelé působí sympaticky, ale to je tak všechno. Nějaké vtipnější scénky, které by vycházely z Alexandrova handicapu tu člověk snad až na jednu výjimku nenajde a ani jinak jsem tu neměl mnoho důvodů k zasmání. V zásadě to bylo o vztahu dvou lidí, kterým chybí k dokonalosti půl metru a oni si s tím nějak nedokážou poradit. Blíž než ke komedii to má k podprůměrnému dramatu se zajímavým námětem. 30% ()

Kamca_

Velmi příjemný film na oddech. Tyhle komedie francouzi opravdu umí. Konkrétně u téhle komedie mi ale pořád něco chybělo na to, abych mohla dát vyšší hodnocení. Hlavní herečka v podání Virginie Efira byla kouzelná. Za mě v tomto případě je to jen lepších 60%. ()

6thSun

Hlavní poselství, které tento film sděluje, je následující: pokud jste malinkatí, můžete mít MOŽNÁ u žen šanci, ale musíte být jednak hrozně cool a navíc disponovat tváří Jeana Dujardina. Jo a jinak je to taky nudný a málo vtipný. ()

kaylin

Snímek "Za láskou vzhůru" je celkem obyčejnou romantickou komedií, ale když dáte do hlavních rolí dva tak příjemné herce, prostě vás to musí bavit. Je to ale jasný kalkul, protože je zřejmé, že zmenšený Jean Dujardin stejně dovede všechny diváky uhranout. Kdyby to byl jiný, neznámý prcek, možná je to osobitější. ()

PP66

Láska není jednoduchá věc a o to je složitější je, když krásná vysoká blondýnka potká malého chlapíka s velkým srdcem. Předsudky v nás. Komedie s příchutí hořké čokolády. ()

easaque

-3* tak tu máme další srovnávačku a tentokrát dvou nových francouzských romantických komedií. kde se řeší nějaký handicap - tahle a Láska bez bariér. Ani jedna není nijak extra bláznivá, takže kdo očekává něco na způsob Louis de Funèse, tak se nedočká a vlastně by se to asi ani nehodilo. Sice každá je o něčem jiném, ale ve výsledku na mě působily podobně, a to tak že jsem od obou očekával víc a myslím si, že by se scénářem dalo víc pohrát a k očekávanému konci mohly dojít vynalézavěji, jak se občas ve francouzské kinematografii povede. Ve výsledku jsou to průměrné komedie se sympatickým obsazením na rozhraní 2-3 hvězdiček se svými chybičkami, ale myslím že obě příjemně zaplní nudné chvíle u televize, a proto jim dám tu vyšší známku. PS: myslím, že tuto komedii bych si užil opravdu víc se skutečným trpaslíkem, ale chápu že na Jean Dujardina se naláká víc diváků, potažmo divaček. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Vyhy

Čekal jsem mnohem víc. I tak se jedná o originální příběh a skvělé zpracování, které dokáže pobavit. Mě upřímně bavily jen části, kde ustřední hlavní dvojice byla spolu, jinak se jednalo o průměr. Možná se z toho dalo vytřískat víc. A pokud by to bylo možné, zvolil bych skutečně malého herce. Přeci jenom digitální trik byl často více než zřetelný. ()

peiton

Sú aj takí medzi nami,ktorí majú zo seba komplexy a potom sú tu i takí,ktorí si dokážu zo svojich fyziologických chýb urobiť srandu.A presne toto je prípad nášho hlav.hrdinu-trpaslíka,ktorý má po boku dlhonohú blondínu (koľkím z Vás by sa taká predstava páčila,háááá?) a takisto talent vystreliť si sám zo seba :-) Mimochodom v tomto príbehu,ktorí mi apropo príde skôr tragikomický,tkvie pointa najmä v mega výškovom rozdieli medzi dvoma partnermi,kedy vaša druhá polovička Vám siaha sotva po prsia.Som si istá,že väčšina z nás dievčat by toto nemusela vydýchať.Na tomto príklade je krásne vidieť ako spoločnosť nám diktuje pravidlá.Vykašlite sa na názory druhích ľudí,ale naopak vyjadrite svoj vlastný. ()

Aljak

Už ani nepamätám, kedy ma film z francúzskej produkcie (ktorá je mimochodom zväčša nadpriemerná) tak veľmi nebavil. Až na originálnosť hlavnej trpasličej postavy to bola nehorázna nuda bez poriadneho spádu a do toho ešte tá hlúpa americká šablóna, ktorú vídame v 80% romantických komédií - no ďakujem pekne. Celkovo dosť biedne a slabučké, no a klišé na záver samozrejme nesmelo chýbať... Takmer odpad, od ktorého zachránilo tento film len zopár zábleskov dobrých dialógov a scén. ()

BarryLyndon

Strašně příjemný romcom, pravda založený na jednoduché premise, ale vadilo to? Ne. Ocenil jsem nápaditost filmařů u některých scén, už to samo o sobě bylo neuvěřitelně zábavné. Dujardin by měl charisma i bez noh uplně a francouzská verze Katherine Heigl jakbysmet. Proč mám pocit, že něco tak lehkého a zábavného Hollywood prostě dneska nevyprodukuje? 8/10 ()

bourec

Klasickej romantickej filmek s otřepanym koncem,minimem vtipnejch scén,a tak jedině maximálně pochválit můžu dvojici v hlavních rolích.Jinak jen průměr.50%. ()

Martrix

Ve skutečnosti je to jedno velké romantické klišé, které zjemňuje visačka Made in France a že se na něm podílí sympatické postavy/herci. Je vcelku jedno, jestli je ten "problém" chybějících 40cm, nebo oko, či nesprávná barva pleti. Další souboj láska vs předsudky, nemá moc co nabídnout. Resp. nejspíš si u něj zaslzí spíš milovnice červené knihovny, které příběhy o překonávání překážek v lásce hltají. Za láskou vzhůru, nabízí velmi provařenou poitu a pár víceméně komických momentů. To je ale na komedii dost málo i pro škodolibé lidi. Zasmál jsem se asi třikrát...což je na druhou stranu víc, než u mnoha novodobých českých hrůz. Možná je potíž v tom, že sice měřím o 55 cm víc než Alexander, ale na předsudky okolí jsem narážel celý život. Když už od dětství akceptujete fakt, že žijete ve společnosti plné hloupých, zlých a zbabělých xenofobů, rasisitů a tmářů, tak vám takový příběh jen lehce cukne rameny. A to je vše? Za pointu a nesmyslný závěr 1*, za těch pár veselých momentů 3*. ()

laik_60

u mňa príliš utopistický námet. Až mi bolo zrazu ľúto malých ľudí, a ich zneužitie na výrobu takýchto filmov. Asi mam predsudky ako 99 % ostatných čo v tom filme hrali a širokej verejnosti . Škoda ... naozaj by ma zaujímal názor dospelého aspoň 130 centimetrového diváka na tento film. ()

angel74

V případě filmu Za láskou vzhůru jsem neměla žádná velká očekávání, takže mě velmi mile překvapilo, když jsem dostala vcelku originální romantickou podívanou. Jean Dujardin coby zamilovaný Alexandr působil při své výšce 136 cm až dojemně komicky a s okouzlující Virginií Efirou tak tvořili hodně atypickou zaláskovanou dvojici. Musím přiznat, že jsem se při pohledu na ně častokrát od srdce zasmála. Nejvíc mě však pobavilo Alexandrovo nechtěné laškování se psem. (75%) ()

dr.fish

I malý chlapík (tedy trpaslík) může ve své výšce překvapit svým intelektem a zaujmout i docela pohlednou normálně rostlou blondýnu. Mne bohužel nezaujalo na této komedii nic. Půl hodiny jsem se nudil a pak usoudil, že je to ztráta času. Asi jsem neměl náladu. 50% ()

chelseaman22

Obsadit do francouzské komedie Jeana Dujardina je sázkou na jistotu. Perfektní performance ze strany tohoto prcka se zlatou soškou na poličce je doplněna o výskyt půvabné Virginie Efiry, která diváka prostě donutí udržovat pozornost na úrovni nejvyšší. 80% ()