O myších a lidech

• USA Of Mice and Men (více)
TV spot

MJMilan

Pokud udělají tvůrci filmů z nějaké postavy mentálně zaostalého člověka, je to rázem šance urvat oskara, nebo jiné prestižní ocenění. Otázkou je, jestli se to divákovi za chvíli nepřejí. John Malchovich se popral i s touto rolí bravurně. O samotnou postavu však ve snímku snad ani nejde, jakožto spíše o vykreslení mezilidských vztahů a poutech, které mohou vzniknout mezi člověkem a zvířetem. Nic se však nesmí přehánět... ()

Vraccas

Dojemný příběh. Smekám. Výkon Johna Malkoviche je na jedničku. A jak říká Legas český překlad to mohla kazit a proto jsem stáhl originál. A právě proto tomu asi nemůžu nic vytknout. ()

andriy

Malkovich zde podává neuvěřitelný výkon a výraznou měrou přispívá ke kráse tohoto snímku. Skvělý film. ()

markuc

Film jsem videl az v dnesni dobe, ale i presto me velmi zaujal. Predevsim dej byl na dnesni dobu netradicni (trosku jako cesky Vaclav anebo americky Rain Man), z teto doby americkych dejin zavita do nasich koncim malo del a herecke vykony jsou prijemne pohlazeni po dusi (zvlast, pokud jsem film zhledl po paskvilu Chytte doktora), i kdyz John Malkovich neni v roli "zaostaleho" uplne stoprocentni, lze mu vetsinu cinu smele uverit, za to ale musim vyzdvihnout Garyho Sinise za jeho velko "trpelivost" s nekterymi "jedinci" (od nej by se dnes mohl leckdo ucit). Jinak prijemny pocin, ktery i dnes stoji za zhlednuti (doplneny vybornym scenarem, kvalitni kamerou a uchazejici rezii - scenerie krajin anebo jen hrani si s barvami je to prave orechove). ()

Karush

Trpká práca robotníka, bieda, bolestné a veľakrát zbytočné povinnosti, nenapĺňujúce sa sny a jednoduchá, no popritom tá najčistejšia láska a priateľstvo- toto všetko režisér dokázal s nadhľadom a veľkým citom podať divákovi. Spoznáme, aké to môže byť bolestné pre niekoho, keď má nesmierne silné cítenie, no pritom je úplne odsúdený jednoduchými ľuďmi, ktorý nie sú ničím viac a máme možnosť sa zahliadnuť sa do obrazu amerického života a farmy v minulom storočí. Tá veľkodušná jednoduchosť, geniálny J. Malkovich v úlohe Lennieho a Gary Sinise v podaní snívajúceho Georga, toto všetko robí z filmu nezabudnuteľný, bolestný príbeh so silným dosahom na diváka. Podobné filmy: Days of Heaven, The Cider House Rules, Of Mice and Men. ()

Redswif

Původní román jsem sice nečetl, ale tohle mě(podle referátu ve škole apod.) velice věrné zpracování. Malkovich jako retard fakt perfekt :D Sinis taky hraje skvěle. A vcelko věrné vystižení doby a všeho kolem. Škoda že většina adaptací se se nepode aspon takhle. ()

GrooveJump

Rain man hadr. Přiznám se, že opět se ujišťuji v tom, že si doplňuji základní filmové vzdělání, kam výkon Johna Malkoviche rozhodně patří. - Neverending story :) ()

Elementál

Mám rád jak Garyho Sinise, tak Johna Malkoviche, nemám ale rád "O myších a lidech" - film je nesporně kvalitní, ale nudil mě stejně, jako kniha a to asi nic nezmění :-) ()

venison

Velmi povedená adaptace knihy "O myších a lidech".. Gary Sinise převedl, že v tom umí "chodit" a herecky i režijně v prostém, ale citlivě odvyprávěném dramatu exceloval.. Dosazení Johna Malkoviche do role hloupého "obra", který miluje mazlení s heboučkými věcmi, byl velmi moudrý nápad, protože herec zde odvádí ,řekla bych, svůj životní výkon.. Skoro to vypadá, že John Steinbeck vymyslel Lennyho podle něj.. Komorní podívaná, ale hodně hodně hodně dobrá.. ()

lennyd

George (Gary Sinise) a mentálně zaostalý Lennie (John Malkovich) si jen tak putují světem, se svým snem o malé farmičce, kde budou chovat slepice a králíky a pěstovat kukuřici. Aby si tento sen mohli splnit, musí vydělat ještě něco peněz, a tak se nechávají zaměstnat po různých farmách po cestě. Lennie je ale magnet na maléry, takže co chvíli musí zvednout kotvy, a rychle zmizet ... Ani jsem netušil, že Gary Sinise (btw. jeden z mých oblíbených herců) taktéž sedával na druhé straně filmové kamery. A musím říct, že je vcelku škoda, že tímto filmem režisérskou sesli opustil, a věnoval se jen herectví (ruku na srdce, ono to asi nese mnohem více). Jinak je tento film velmi citlivě natočený, a podobné pocity, jako při jeho sledování, jsem měl snad jen u Darabontových filmů (Zelená míle nebo Shawshank). O tom, že je John Malkovich výtečný herec není pochyb, tato role mu sedla naprosto dokonale (až do teďka, kdyby se ne mně někdo zeptal na nejlepšího filmového opožděnce, tak řeknu Raymond Bobbit (Dustin Hoffman) z Rainmana, příp. Sam (Sean Penn) z I am Sam, ale nyní bych se musel setsakra zamyslet). Výborný herecký výkon.. ()

progression

Výborné filmové zpracování Steinbeckovy klasiky se skvělým Johnem Malkovichem v roli Lennieho. Gary Sinise mu herecky zdatně sekunduje, ale především se zhostil výborně té role režisérské. Výborná kamera i hudba a silný příběh, který ve filmové řeči neztratil vůbec nic ze své působivosti a na dojemný, ale realistický příběh jen tak lehce nezapomenete. Na Malkoviche asi určitě ne, to je (možná) z jeho "životních" rolí ta úplně nejživotnější ! ()

YumiOkami

byl to hodne smutny film (brecela jsem 3x diky); docela cenim, ze to na konci udelal sam, podle me to byla ta lepsi volba (i kvuli jine situaci, kde to ten clovek takhle neudelal; i kdyz chtel) — feeluju s citatem “𝘈 𝘨𝘶𝘺 𝘨𝘰𝘦𝘴 𝘯𝘶𝘵𝘴, 𝘩𝘦 𝘢𝘪𝘯’𝘵 𝘨𝘰𝘵 𝘯𝘰𝘣𝘰𝘥𝘺. 𝘐 𝘵𝘦𝘭𝘭 𝘺𝘢, 𝘢 𝘨𝘶𝘺 𝘨𝘦𝘵𝘴 𝘵𝘰𝘰 𝘭𝘰𝘯𝘦𝘭𝘺, 𝘩𝘦 𝘨𝘦𝘵𝘴 𝘴𝘪𝘤𝘬.” — george + slim = bojfrendi (confirmed by me). || ✧ ❝𝐓𝐡𝐞𝐫𝐞 𝐚𝐢𝐧'𝐭 𝐦𝐚𝐧𝐲 𝐠𝐮𝐲𝐬 𝐭𝐫𝐚𝐯𝐞𝐥 𝐚𝐫𝐨𝐮𝐧𝐝 𝐭𝐨𝐠𝐞𝐭𝐡𝐞𝐫. 𝐈 𝐝𝐨𝐧'𝐭 𝐤𝐧𝐨𝐰 𝐰𝐡𝐲. 𝐌𝐚𝐲𝐛𝐞 𝐞𝐯𝐞𝐫𝐲𝐛𝐨𝐝𝐲 𝐢𝐧 𝐭𝐡𝐞 𝐰𝐡𝐨𝐥𝐞 𝐝𝐚𝐦𝐧 𝐰𝐨𝐫𝐥𝐝'𝐬 𝐬𝐜𝐚𝐫𝐞𝐝 𝐨𝐟 𝐞𝐚𝐜𝐡 𝐨𝐭𝐡𝐞𝐫.❞ 🐁 ✧ ()

MikeZ

Opravdu povedený snímek. Sinise je nejen dobrý herec, ale i zručný režisér a Malkovich tady předvádí snad svůj životní výkon. I když že snaha o dojmutí až příliš zjevná, tak na mě to zabralo. Tenhle typ filmů na mě prostě holt funguje. Chvílemi jsem přemýšlel mezi čtyřmi hvězdičkami, ale závěr mi přišel tak emocionální že dávám za pět. 9/10 ()

swe

Ačkoliv na „dramata běžného života“ moc nejsem a filmy ve kterých se mentálně retardovaní lidé potýkají s nepochopením společnosti, se mi vyloženě příčí, u tohoto díla jsem chtě nechtě musel uznale pokyvovat hlavou. Předlohu jsem nečetl a číst nebudu, ale myslím si, že atmosféra farmy, vztahy, sny a život námezdních dělníků tam pracujících, byly předvedeny na výbornou. Kapitola sama o sobě jsou herci v čele s charismatickým Gary Sinisem a, opět fenomenálním, obrem Johnem Malkovichem. Úžasný závěr, po kterém v sále na několik minut zavládlo naprosté ticho. ()

Nyck

Jelikož jsem četl knížku nějakou dobu před shlédnutím filmu, tak jsem byl trošičku ochuzený o překvapení z děje, ale všechno mi vynahradila perfektně vytvořená atmosféra a fantastický John Malkovich. Věřil jsem, že Lennyho zahraje dobře, ale tohle.. ? To mi vyrazilo dech. :) Vřele doporučuji zkouknout (když už se nedostanete k četbě). ()