Papoušek Paulie

Papagáj Paulie

Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1998, 88 min

• Dever

Soundtrack John Debney: 1. Paulie Medley ,2. Ivy And Paulie Head Out ,3. Cancion Del Mariachi (Morena De Mi Corazon) (performed by Los Lobos & Antonio Banderas) ,4. The Bungled Burglar ,5. Misha's Memory ,6. New Discoveries / Paulie And Cat ,7. Estoy Loco (performed by Josh Cruze) ,8. Paulie's Big Flight ,9. Reunion With Marie (contains 'Marie' performed by Randy Newman)(5.5.2011)

Nic nového pod sluncem, ale v rámci rodiné komedie s mluvícím zástupcem zvířecí říše docela ok. Happyend mohl být trochu méně otravný (to rozhodně) a záporák víc záporný (v každém případě, takto člověk ani nemá ke komu cítit nenávist za papouškovi patálie), ale jinak fakt v pohodě. Hudba John Debney. 50%(21.3.2009)

Tento film je taková má slabost. Ačkoli je nic moc, příšerně zahraný a taky celkem o ničem, přesto to je jediný film, u kterého jsem se kdy rozbrečel ( tak a je to venku ! ). Byl jsem sice tehdy malý a neznalý, přesto to ve mně budí sentimentální vzpomínky. Bylo mi tak 7 let, když jsem viděl, čím vším si ten nebohý papoušek prošel. Tehdy jsem z toho měl pořádný mindrák. Jé, to byly časy...(21.10.2012)

Mistr toomek a jeho inteligentní komentář. Nelze se poté divit že film, i přesto slušné hodnocení se týče žánrovky, modé hodnocení.(20.4.2014)

Jsem si vědoma toho, že dávám tři hvězdy na film, v němž mluví papoušek, a jsem si vědoma toho, že jsem vcelku velký odpůrce všech filmů, ve kterých mluví zvířata. Ale Paulie mi připadal tak nějak opravdový. Docela pěkný rodinný film.(20.4.2014)

Vcelku normální rodinná komedie. Se vším, co k tomu patří. Trocha humoru, mnoho patosu a srdceryvnosti. Mohlo být hůř.(20.7.2008)

Originální zvířecí hrdina, vynikající Tony Shalhoub a fajný scénář. V dětství mě to neskutečně dojalo a viděl jsem to mnohokrát. Nedávno jsem to viděl znovu a pořád to bylo moc pěkné. Opravdu pěkný rodinný film. 75%.(20.4.2014)

Docela milý rodinný film, kde jedinou výhradu mám k dabingu papouška Paulieho, ten hlas mi tam nějak nesedl. Nejlepší byla scéna, kdy banda vědeckých pracovníků odborně zkoumala papouška pomocí sofistikované metody. Ukazovali mu k poznání kartičky s jednoduchými obrázky a očekávali pouhé zaskřehotání jednoduchých odpovědí typu "dům", "deštník", "pizza"... jenže papoušek se neudržel a začal jim dělat rozsáhlou přednášku o tom, co je to pizza, že se jí po celém světě, jaké všeliké přísady se na ni můžou dávat, jakou pizzu on sám má nejdraši a zakočil ten sáhodlouhý a květnatý proslov tím, že už by jim taky mohlo dojít, že on má teď hlad a pizza by bodla :-)) Závěrečná scéna shledání byla zvláštní, ale ze života. Paulie se holt za ty roky nezměnil, ale svou milovanou holčičku Marii už nepoznal, "trochu" mu vyrostla a tak z toho byl perplex. Smutné, ale nakonec naštěstí s (opeřeným) happyendem.(18.8.2014)

Nemôžem si pomôcť ale tento film bol výborný. Síce filmy tohto druju moc nemusím ale tento fak že doslal. PAULIE bol týpek. ****(11.11.2008)

Klasická sentimentální rodiná komedia o cestujícím zvířeti. Nic originálního ale i přesto chvilkama zábavné(3.3.2009)

Rodinne filmy s inteligentnimi zviraty uz se mi hodne zprotivily (hlavne ty, kde zvirata sportuji). Tohle me ale opravdu chytlo, jednak protoze mam rad papousky, ale hlavne je tenhle dil skvele natoceny, ten Aratinga opravdu exceluje. Byl tak uveritelny, ze me tezce premohl i ten sentiment, a to mi bylo 12 uz hodne davno.(21.3.2009)

Příjemný rodinný film, který všechny potěší a nezklame. Človek nesmí moc přemýšlet nad tím, že hlavního hrdinu ruského původu po únosu papouška čekalo vyhoštění. Takové detaily ve filmu pro děti nejsou důležité.(21.3.2009)

Krásny rodinny film, standart za 3*...ale protože ten papoušek dobře mluvil a některe jeho hlašky byly "all inclusive", musim 1* přidat :)(4.2.2011)

• KdG

Celkem tuctový film o mluvícím papouškovi, spíš určený dětem. Konec je fakt po americku dojemný.(9.9.2008)

Jako malý jsem tento film miloval a viděl jsem ho asi 10x, takže ani dnes nemohu dát méně, než 4*.(20.11.2011)

K dopolednímu vaření vcelku ideální film, místy dokonce vtipné.(27.1.2013)

Když jsem se na tento film nedávno podíval, úplně jsem se vrátil do doby, když mi bylo něco kolem 6 let. Vím, že někomu můžou prijít mé 4 hvězdy jako "bláznovství", ale pro mě má tento film zvláštní kouzlo.(28.2.2013)

Povedená rodinná komedie, papoušek z těch všech hraje nejlíp ;)(22.7.2007)

Ano dám tomu nadprůměr. Pohodový rodinný film s typickými citovkami a trochou humoru. Nic omračujícího, ale prostě klídek, pohoda, papoušek.(28.1.2013)

Papoušky mám rád.(18.8.2014)

Pěkný film pro děti, který však pobaví i dospělého jedince. Profesionální český dabing však film zlepšuje a je větší chuť se na to dívat. Pěkný film.(19.3.2015)