Epizody(7)

Pokračování legendární dokumentární série Davida Attenborougha nabízí exkluzivní záběry života na naší planetě jako nikdy dřív. Vydejte se spolu s ním na nepřekonatelné putování po ostrovech, pohořích, pouštích i městech... Fascinující přírodovědný seriál Zázračná planeta před deseti lety úplně změnil způsob, jakým se natáčejí dokumenty. Nám divákům zároveň nabídl absolutní portrét života na Zemi. Ale deset let je dlouhá doba. Bleskové technologické pokroky a nově získané znalosti o přírodě umožnily znovu představit naši zázračnou planetu v úplně jiné perspektivě. Zázračná planeta II je ambiciózní seriál s přelomovým nápadem. Poprvé díky němu můžeme spatřit Zemi z pohledu samotných zvířat. Na cestě džunglemi, pouštěmi, pohořími, ostrovy, pastvinami a městy objevujeme unikátní místa výskytu nejrůznějších zvířecích druhů i fascinující způsoby, díky kterým tady přežívají. Nové technologie a nejmodernější vybavení umožnily zachytit jejich příběhy v neuvěřitelných detailech. Vůbec poprvé můžeme zažít nejdramatičtější chvíle v životech zvířat společně s nimi. Díky Zázračné planetě II se dostaneme blíž než kdy dřív. Tento projekt vznikal mnoho let a získal četná ocenění, je nejdražším přírodovědným dokumentárním seriálem, který kdy nechala natočit BBC. Sérii komentuje Sir David Attenborough a hudbu složil Hans Zimmer. Seriál staví na naprosto unikátních záběrech, které jsou v některých případech i první svého druhu. Seriál se stal historicky nejsledovanějším dokumentem v celé Británii! (TV Prima)

Kwaichi

Úchvatné, dychberúce zábery. Na môj vkus však informatívnej stránke chýbala hĺbka. Plusové body dokument získava za famóznu naráciu Davida Attenborougha, ovšem to platí len v prípade ak ho sledujete v pôvodnom znení. ()

Wormboy

Myslim, ze nova Planeta Zem si ine ako plne hodnotenie, ani nezasluzi. Ide o vizualne prekrasny a obsahovo unikatny pocin, ktory na jednej strane ukazuje rozmanitost a krasu planety, na ktorej zijeme, no na druhej strane prezentuje tym najlepsim sposobom sucasne technologie, ktore jedinecnost prirody dokazu zachytit ako nikdy predtym. No a vidiet to v 4K s HDR, je absolutnym pozitkom, pricom tento dokument by mal sluzit ako prezentacny nastroj aktualnych zobrazovacich moznosti. ()

Radiq

Stejně jako Zázračná planeta I, i toto oplývá nádhernými záběry živočichů a scenérií a jsem vděčný za poslední díl Jak vznikala Zázračná planeta II, kde bylo zdokumentováno, jak se to natáčelo a jak to vůbec nebyla prdel (což jsem si ostatně myslel, ale chtěl jsem vědět a taky jsem se dozvěděl, jak to vlastně udělali). Vůbec by mi nevadil ještě jeden takový díl, kde by ukázali další techniky a snahu, kterou do toho museli vložit. Kvalita 6 standardních dílů je nepopiratelná. Vždy mě okouzlili málo známými fakty o živočiších, o kterých jsem často slyšel jen zřídka nebo vůbec. Ve Městech mě pobavily opice, které mi připomněly týpky, co dělají parkour, chch. Na konci každého dílu bohužel museli zmínit, jak lidstvo svým nezodpovědným chováním naši planetu devastuje a z toho mi bylo smutno. Bojím se, že jednou dospějeme do bodu, že takovéto skvělé dokumenty už nebude možné natáčet, protože se postupně změníme na mrtvou planetu. A v souboji planeta vs. lidstvo to nebude Země, kdo prohraje. ()

filmmovier

Po každém dokumentu BBC si říkám, že prostě není v silách kohokoliv v tomto vesmíru to ještě nějak překonat. A ejhle, v BBC to zase dokázali. Zázračná planeta II je další naprosto strhující dokument, revoluční záležitost s fantastickým scénářem, naprosto úžasnými zápletkami a zvraty, fantastickou hudbou (mistr Zimmer), nepopsatelně úchvatnou kamerou, úžasným komentářem (samozřejmě mistr Attenborough) a strašně obrovským počtem nerváků a dojemných i dechberoucích situací v každé epizodě. Dokonalost. 100%. Ždímačka emocí a pořad u kterého budete fandit tak, jako u ničeho jiného. Skutečně zhmotnělá fantazie, příroda v celé své kráse i hrůze. 100%. ()

Gothar

Mal som obavu, či to nebude len opakovanie úžasnej jednotky, ale už prvý diel ma presvedčil, že sa zas bude na čo pozerať. Zábery sú krajšie, zvieratá bližšie a rozlíšenie vyššie. ()

skrblik007

Světová špička přírodovědných dokumentů se vrací k jedné z nejlepších sérií. Záběry lepší než kdy dřív nás zavádí do různých ekosystémů po celé Zemi. A samozřejmě je to celé podtrženo perfektním komentářem Davida Attenborougha. ()

sskrblik

To nejlepší co je možné vidět na obrazovkách televize. Perfektní a precizní komentář Davida Attenborougha, fantastické záběry přírody a možnost si to vše vychutnat v přirozených barvách, tedy v HDR a ve 4K rozlišení. Dostal jsem se k 4K HDR verzi s českým komentářem Alfreda Strejcka, boží kombinace a neskutečně detailní. ()

Avari.73

4K HDR - naprostá bomba. Tohle rve sítnici. Překrásná kamera, úžasné záběry, které může závidět kdejaký blockbuster. ()

vyfuk

Tvůrci z Británie a úžasnost našeho života opět ukazuje svou plnou krásu. Opět se setkáváme u kultu, který znovu ožil, aby nás obecně a zcela záživně poučil o tom jak je naše planeta výjimečná a dokonalá. Samo o sobě i po tolika seriálech je neuvěřitelné, že s každým dalším a jiným dílem to tvůrci dokáží několikrát prokázat. Plus k tomu stále epická muzika, která u tohoto díla dělá tolik, že to ani nejde popsat. Je jednoznačné, že toto obecné sdělení věcí v obecné rovině mi začalo vyhovovat více než určité specifické série. V tom spíše jediný výjimečně dominoval Lov. Mluvíme o klenotu, který je potřeba chránit. A je potřeba ho vidět, aby jsme pochopili jedinečnost naší planety. ()

Sdoom

Pokud si někdo myslel, že původní série Planet Earth je nejlepším a nepřekonatelným dokumentem, vlastně jedním z nejlepších děl kinematografie v historii, tak Planet Earth II musela minimálně silně otřást tímto pocitem. Attenborough a jeho tým totiž natočili něco, u čeho jsem kolikrát jen nevěřícně zíral, jak je to vůbec možné. Dechberoucí záběry vzácných zvířat v situacích, ve kterých jsme je nikdy neměli šanci spatřit. Díly Mountais a Cities jsou za naprosto čistých 100%, tam nemůže prostě nikdo vytknout nic ani jedné sekundě dění na plátně. Jsem naprosto nadšen a jestli někdy přejdu na UHD formát, tak Planet Earth II bude první, co si v něm pořídím. (HD, orig.) ()

Soweek

Dokument opět perfektně zpracovaný, bohužel ve značné míře kopíruje svou první sérii. Člověk by čekal, že s tak pestrou faunou a florou na planetě Zemi, nám BBC ukáže i jiné krásy než ty co nám už ukázala. ()

Prcek008

Že se "Planet Earth II" vyšplhala na první místo ve zdejším žebříčku se vůbec nedivím. Dech beroucí záběry, podmanivá hudba a ten nejlepší vypravěč pod sluncem (opravdu se na tento seriál dívejte v originále). Některé scény jsou akčnější, než v jakémkoli blockbusteru poslední dekády. Nechybí humorné momenty a pomocí nejnovější techniky optické stabilizace, vysokého rozlišení a citlivých senzorů namontovaných za objektivy s velkým přiblížením, fascinující vzdělávací detaily. Bez váhání to nejlepší co lze na obrazovkách spatřit. ()

Chmur

Tak tohle je absolutní vrchol dokumentární tvorby o životě zvířat. Moderní technika opět posunula možnosti filmařů o několik mílových kroků dopředu. Spousta záběrů byla naprosto dechberoucí. Prostě nádhera převeliká. ()

duddek

Nevím, jak ještě půjde přírodovědné dokumenty vylepšit. Snad ani z pohledu samotných zvířat by to nevypadalo lépe. Tohle je podle mě vrchol. A dalo by se koukat celé dny i týdny na další a další episody z běhu rozmanitého světa zvířat. ()

ruhebitte2010

Ještě lepší než skvělá jednička. Naše planeta je úžasná, příroda krutá a krásná zároveň, ale tak to prostě je. Jestli jednou zníčíme život na této planěte, bude to největší zločin v dějinách vesmíru. 99% ()

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

18.03.2018

Po senzačním úspěchu programu Zázračná planeta - Live in Concert se na jaře 2018 představí pokračování koncertního provedení dokumentárních přírodopisných filmů BBC - Zázračná planeta II. Na programu… (více)